Kuchyňské nože

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kuchyňské nože

Příspěvekod Lipon » čtv zář 7, 2006 10:26

Měl bych dotaz na přítomné s přehledem o nožích (asi to teda hlavně na teoretica, ale nejen na něj)
Přemýšlíme o svatebním daru a chtěli bychom opravdu kvalitní kuchyňské nože. Cena je "až" jako druhé kritérium výberu, v prvé řadě kvalita; resp. jsem schopen skousnout, že jeden kus bude stát tolik, co několik sad z Tesca, ale zase nepotřebujem vykládané střenky, ostří s nějakými motivy apod. Prostě neco praktického, jednoduchého do kuchyně na praktické použití.

Kdo takové nože vyrábí, které ale zároveň budou dostupné i v ČR? Nevím do jaké míry třeba Tescoma dělá dobré nože a popravdě řečeno nevím, jestli zrovna Tescomě v tom věřit.
Budu rád i za jakýkoliv tip na takto zaměřený obchod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Klíma » čtv zář 7, 2006 10:32

Lipon píše:Měl bych dotaz na přítomné s přehledem o nožích (asi to teda hlavně na teoretica, ale nejen na něj)
Přemýšlíme o svatebním daru a chtěli bychom opravdu kvalitní kuchyňské nože. Cena je "až" jako druhé kritérium výberu, v prvé řadě kvalita; resp. jsem schopen skousnout, že jeden kus bude stát tolik, co několik sad z Tesca, ale zase nepotřebujem vykládané střenky, ostří s nějakými motivy apod. Prostě neco praktického, jednoduchého do kuchyně na praktické použití.

Kdo takové nože vyrábí, které ale zároveň budou dostupné i v ČR? Nevím do jaké míry třeba Tescoma dělá dobré nože a popravdě řečeno nevím, jestli zrovna Tescomě v tom věřit.
Budu rád i za jakýkoliv tip na takto zaměřený obchod.


nahodou tohle umim i ja :lol:
Fiskars
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » čtv zář 7, 2006 10:37

tak uz jsem to nasel http://fiskars-online.cz/ ale jestli delaj i nejakou sadu nevim... ja kupuju mladymu radu Classic - uz jich ma nekolik, studuje kucharinu - doporuceno od odborniku jako dobry pomer vykon/cena
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod mifr » čtv zář 7, 2006 12:08

Ted (1.9.) jsme s pritelkyni davali na svatbe jejimu brachovi + zene jako dar noze Fiskars (rada Avanti) nejakych 7 kousku - vybiral jsem je ja a kupovali jsme je pres vyse uvedeny shop...Do tri dnu byly doma...Je to vyborna kvalita za dobrou cenu...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » čtv zář 7, 2006 12:48

OT: a co takhle rada Chef de Luxe :mrgreen: nozejcek za 3 litry
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Lipon » čtv zář 7, 2006 13:02

no priznam se, ze me nenapadlo, ze by Fiskars delal i kuch. noze, prestoze mam od nich pilku :oops:

diky za prima tip, neco takoveho sem si predstavoval (ad Chef de Luxe - nejsem si uplne jistej, jestli bych byl schopnej poznat rozdíl oproti nizsim radam :(( ), ale rada Classic nebo Gourmet by sla - neco uz by se dalo vybrat :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tuso » čtv zář 7, 2006 13:26

Fiskars nejsou špatné, ale zkus se podívat po f.Solingen. To je něco jako Rolls Royce mezi noži. Jinak od Tescomy vypadá dost bytelně a slušně řada Morpho a Professional.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » čtv zář 7, 2006 13:36

doporucil bych ti obratit se na pana Poka (http://www.pok-knives.com/)

bohuzela na strankach nema vyobrazeny kuchynske noze - ale je to jeden z nejlepsich noziru u nas na kuchynske noze

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » čtv zář 7, 2006 13:37

tuso píše:Fiskars nejsou špatné, ale zkus se podívat po f.Solingen. To je něco jako Rolls Royce mezi noži. ...

s timhle tvrzenim bych byl opatrne...v solingenu se delaj jak rolls royce, tak trabanty...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mifr » čtv zář 7, 2006 13:42

Take jsem uvazoval o nozich od Poka, ale chtel jsem je rychle a on-line :-) Az si budu kupovat noze pro sebe, tak Pok bude na prvnim miste...V rodine se diky vystavam v Brne par "Poku" uz pohybuje...Jinak noze si muzete prohlednout zde http://www.knife.cz/anbc/noziri/pok_josef.asp ...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » čtv zář 7, 2006 13:43


dik za link, jsem ho tam zapomnel soupnout...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mifr » čtv zář 7, 2006 13:44

Na www.pok-knives.com jsou vyrobky dalsiho pokracovatele nozirske tradice v rodine Poku - Otakara Poka...Kuchynaky dela Josef Pok...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » čtv zář 7, 2006 14:51

mam příští týden služebku do Plzně, tak se tam u p. Poka zastavim, z nám. Republiky už to k Práci neni tak daleko ...
Naposledy upravil Lipon dne čtv zář 7, 2006 15:13, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod teoretic » čtv zář 7, 2006 15:05

Lipon píše:mam příští služebku do Plzně, tak se tam u p. Poka zastavim, z nám. Republiky už to k Práci neni tak daleko ...

no vidis - tak se pak ozvi, jaks pochodil

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lipon » čtv zář 7, 2006 15:12

Jinak od Solingenu me padla do oka tahle sada
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Mirek » čtv zář 7, 2006 15:28

kuchyňáky používám Fiskars a jsem spokojen....za rozumnou cenu dobrá kvalita....a řval jsem jak jeseter, když mi manželka z jednoho udělala šroubovák, nebo krájela buřta proti talíři... :axe: :smt070 :smt071
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » čtv zář 7, 2006 18:10

Mirek píše:....a řval jsem jak jeseter, když mi manželka z jednoho udělala šroubovák, nebo krájela buřta proti talíři... :axe: :smt070 :smt071


Prosím tě, jak řve jeseter? :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv zář 7, 2006 18:11

tuso píše:Prosím tě, jak řve jeseter? :((

Taky jsem nad tím zapřemejšlel :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kall » čtv zář 7, 2006 18:33

Victorinox taky nedělá špatný kuchyňský nože, jsou kolem 500 kč za středně velkej nůž.
Kall
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř zář 6, 2006 16:29
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Mirek » čtv zář 7, 2006 18:52

tuso píše:
Mirek píše:....a řval jsem jak jeseter, když mi manželka z jednoho udělala šroubovák, nebo krájela buřta proti talíři... :axe: :smt070 :smt071


Prosím tě, jak řve jeseter? :((


nóóóó.... jak řve jeseter vlastně nevím...ale určitě strašlivě....asi jako já když mi manželka zprznila kuchyňák zn. Fiskars.... :nasranost:
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 7, 2006 20:34

Kall píše:Victorinox taky nedělá špatný kuchyňský nože, jsou kolem 500 kč za středně velkej nůž.
mame jeden doma a krájí suprově *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lipon » pon zář 18, 2006 8:56

tak jen pro uplnost, vybrali jsme nakonec Fiskarse, radu Gourmet
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod teoretic » pon zář 18, 2006 10:46

stavoval ses u poka?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lipon » pon zář 18, 2006 16:33

teoretic píše:stavoval ses u poka?

t.

nestihal sem to, z prvni sluzebky do Plzne seslo a druha byla az ve Ct den pred svatbou, tak jsme radsi zvolili jistotu a objednali Fiskarse pres net s dorucenim za 2 dny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rujir » pon zář 18, 2006 16:49

Mhm... Kamarat ma za chvilu svadbu, tak len tak pre zaujimavost - kolko nozov si objednal (ak to nie je tajne)? Vsetky? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » pon zář 18, 2006 19:37

Rujir píše:Mhm... Kamarat ma za chvilu svadbu, tak len tak pre zaujimavost - kolko nozov si objednal (ak to nie je tajne)? Vsetky? :shock:

Ne to ne, dostali jsme limit, ať si vybereme nože podle svých představ - a ani jsme všechy nože nechtěli, panč všechny bysme je stejně nevyužili.
Koupili jsme vykosťovací, okrajovací, na chleba, loupací, kuchařský.
Dva větší kuchařské jsme dostali od manželky rodičů, ale výrobce teď nevim. Nic mi to neřikalo, sice u toho byl nějaký certifikát pravosti nebo jak se to jmenovalo, ale kdo ví kdo to kde vytiskl. Bytelně a dobře zpracovaný vypadaj, alespoň soudě podle rukojetí. Byly to 2 kuchařský - cca. 18 a 25 cm.
Eště k tomu dokoupíme ocílku, ale tu od Fiskarsu asi ne, přece jenom 1.025,- za ocílku mi přijde dooost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » pon zář 18, 2006 19:40

V tom shopu je dobrý, že se dá docela dobře vybrat podle limitu, kterým jsi omezen a podle toho, co už novomanželé mají popř. se domluvit s dalšími lidmi a každý koupí něco.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Majo » stř říj 11, 2006 9:15

Lipon píše:
Rujir píše:Mhm... Kamarat ma za chvilu svadbu, tak len tak pre zaujimavost - kolko nozov si objednal (ak to nie je tajne)? Vsetky? :shock:

Ne to ne, dostali jsme limit, ať si vybereme nože podle svých představ - a ani jsme všechy nože nechtěli, panč všechny bysme je stejně nevyužili.
Koupili jsme vykosťovací, okrajovací, na chleba, loupací, kuchařský.
Dva větší kuchařské jsme dostali od manželky rodičů, ale výrobce teď nevim. Nic mi to neřikalo, sice u toho byl nějaký certifikát pravosti nebo jak se to jmenovalo, ale kdo ví kdo to kde vytiskl. Bytelně a dobře zpracovaný vypadaj, alespoň soudě podle rukojetí. Byly to 2 kuchařský - cca. 18 a 25 cm.
Eště k tomu dokoupíme ocílku, ale tu od Fiskarsu asi ne, přece jenom 1.025,- za ocílku mi přijde dooost.


Tak si kup ten brusic Fiskars, taka masinka. Niekde som cital, ze to uplne staci. Ale ak raz zatupis, tak uz iba kamen alebo smirgel.
Live your life today, tomorrow never come...
Uživatelský avatar
Majo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon čer 26, 2006 9:03
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Klíma » stř říj 11, 2006 9:41

Majo píše:
Tak si kup ten brusic Fiskars, taka masinka. Niekde som cital, ze to uplne staci. Ale ak raz zatupis, tak uz iba kamen alebo smirgel.


jj mladej ho ma a celkem dobry :smt023
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Lipon » stř říj 11, 2006 10:06

Klíma píše:
Majo píše:
Tak si kup ten brusic Fiskars, taka masinka. Niekde som cital, ze to uplne staci. Ale ak raz zatupis, tak uz iba kamen alebo smirgel.


jj mladej ho ma a celkem dobry :smt023


brusic sme koupili, ale z Fiskarsu nam mezitim odpovedeli, ze na ty Gourmety je lepsi ocilka; nicmene na jine noze ten ostric funguje sqele.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Další

Zpět na Nože