Ideální outdoor nůž

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » pon zář 16, 2013 21:45

Koukal jsem na tento nůž : http://www.jpknife.cz/mcusta/mc-007k/mc-0079d-45/

Co si myslíte o jednoduchém japonském noži s damaškem s VG-10kou?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » pon zář 16, 2013 21:57

z teto skupiny jsem jeden nuz mel v ruce. neponechal jsem si ho. prisel mi na mne prilis nobl.

tyto damasky jsou ozdobne. pro danou delku cepele dnes vyrabene homogenni oceli nemaji o nic horsi vlastnosti.

k saku myslim pekny a dustojny nuz. mel by jsi s nim byt spokojen. ale bude skoda ho poskrabat reba spatnym brousenim nebo hodne intenzivnim pouzitim.

osobne mam ale jiny dres code a jine noze.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » úte zář 17, 2013 9:23

fps píše:sháním co nejkvalitnější zavírací nůž, 85 až 95 mm, 1x čepel, nůžtičky, pilka, párátko, pinzeta, kroužek, ale už nic jiného, jde mi o váhu, bohužel takovou kombinaci nenacházím, a nebo jsem hledal špatně?


Tak toto bude 91 mm model přesně pro tebe : http://www.trapper.cz/nuz-victorinox-huntsman-cerveny

Je z něho potřeba jen odebrat jen jednu řadu želízek, vývrtku a dát jinou střenku, ovšem já osobně bych si místo malého nožíku nechal přeci jenom dát univerzální otvírák na lahve + konzervy (vypadá takto a je naproti velké čepeli u 84 mm nože : http://www.trapper.cz/nuz-victorinox-wa ... veny-matny )...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod zbuddy » úte zář 17, 2013 10:53

U Trappera jsem byl minulý týden, také váhám mezi Victorinox Climberem a Huntsmanem. V záloze mám i Outridera a pár nožů od Wengera (ale bez pilky) - zejména Classic 51. Jo, od Victorinoxu mne zaujal ještě Super Tinker (opět bez pilky, ale s regulérním křížovým šroubovákem.
@ fps: Huntsmana bych nekuchal, je to dle mne optimální pro outdoor, jak Ty ho chceš. Mmá smysl koupit ho v matném provedení za 621 Kč.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » sob zář 21, 2013 10:55

Indy píše:z teto skupiny jsem jeden nuz mel v ruce. neponechal jsem si ho. prisel mi na mne prilis nobl.

tyto damasky jsou ozdobne. pro danou delku cepele dnes vyrabene homogenni oceli nemaji o nic horsi vlastnosti.

k saku myslim pekny a dustojny nuz. mel by jsi s nim byt spokojen. ale bude skoda ho poskrabat reba spatnym brousenim nebo hodne intenzivnim pouzitim.

osobne mam ale jiny dres code a jine noze.


Tak jsem se koukal na pár stránek a v dosti zemích jsou nože "One hand" zakázané a jediné co se tam toleruje jsou právě klasické zavírací nože typu Victorinox a spol.

Takže vypadá to nakonec na úpravu právě toho Victorinoxe...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod CzechJoker » sob zář 21, 2013 13:51

hlp3 píše:Co si myslíte o jednoduchém japonském noži s damaškem s VG-10kou?

Měl jsem Mcustu Tsuchi Black a je to nádherný a velmi řezivý nožík. Velmi elegantní, nosil jsem ho k obleku.
Legální omezení pro nože jsou v řadě zemích Evropy opravdu nad rámec zdravého rozumu, dokonce i ve Švýcarsku nesmí mít nůž pojistku a možnost otevření jednou rukou (viz "záchranářské" nože Vnox s nehetníkem). V Bavorsku jsou pokuty za nože evergreen, 300€ a nazdar :?
CzechJoker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned čer 9, 2013 6:54
Bydliště: Schallingrad

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » ned říj 13, 2013 8:48

fps píše:sháním co nejkvalitnější zavírací nůž, 85 až 95 mm, 1x čepel, nůžtičky, pilka, párátko, pinzeta, kroužek, ale už nic jiného, jde mi o váhu, bohužel takovou kombinaci nenacházím, a nebo jsem hledal špatně?


Tak po hodinách hledání a různého kombinování jsem zřejmě nalezl ideální UL zavírací nůž do lesa.

Jedná se v podstatě o tu tvojí kombinaci :

Velký nůž
Pilka na dřevo
Nůžky
Párátko
Pinzeta
Kroužek

ovšem k této kombinaci jsem si přidal ještě univerzální otvírák na konzervy a láhve, jelikož pro něj je naproti velké čepeli místo a bylo by zbytečně nevyužito.

Původně jsem tuto kombinaci hledal u Victorinoxu, ale tam se to bez vývrtky bohužel neobejde a nebo je to tak drahé, že se to nevyplatí...

Nakonec jsem tuto kombinaci nalezl u Wengeru.

Jedná se o tyto dva nožíky, které se ovšem musejí zkompletovat a zbytečná želízka se budou muset odebrat.

Nožík z kterého se vezmou nůžky a pilka
http://www.wenger.ch/classic-17-1-017-009-000

Nožík z kterého se vezmou střenky, velký nůž a univerzální otvírák
http://www.wenger.ch/classic-62-1-062-049-000

Výhody Wengeru vůči Victorinoxu jsou tyto :

Wenger je menší a zřejmě bude i lehčí
Není nutné mít vývrtku (a zřejmě ani jiné hřbetové nástroje)
Nůžky jsou vymakanější a patentované

Sám si nechávám tento "lesní" UL nožík udělat a pak dám info jak to dopadlo...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod deckardph » ned říj 13, 2013 10:16

Taky planuju zmenit svoji kudlu a nejspis zvitezi tenhle
http://www.moris-distribution.cz/cs/cra ... -c33x.html
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » ned říj 13, 2013 13:09

Také jsem uvažoval o podobném noži, ale po přečtení několika zákonů z okolních zemí EU jsem podobné nože okamžitě zavrhl.

Aby nůž neporušoval tyto zákony, musí splňovat toto :

1, nesmí jít otvírat jednou rukou
2, nesmí mít pojistku čepele
3, nesmí mít čepel delší jak 7 cm

Pokud nůž nesplňuje jednu z podmínek, nesmí se nosit. Pokud ho u tebe najdou, je pokládán za zbraň a v lepším případě dostaneš tučnou pokutičku.

Takovýto nůž si můžeš koupit, můžeš ho mít doma, ale nesmíš ho u sebe nosit a pokud jde o přepravu z místa na místo, musí být například v kufru auta apod.

Podobné nože jsou tedy v těchto státech sběratelskou raritou a jejich praktické využití je nulové.

Jelikož bych chtěl nůž nosit a to v celé EU, jedinou možností mě tedy zbývá klasický malý zavírací nožík bez pojistky, což je právě Victorinox 91mm a nebo Wenger 85mm.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod fps » ned říj 13, 2013 14:11

hlp3 píše:Nožík z kterého se vezmou nůžky a pilka
http://www.wenger.ch/classic-17-1-017-009-000
Nožík z kterého se vezmou střenky, velký nůž a univerzální otvírák
http://www.wenger.ch/classic-62-1-062-049-000

to nebudeš mít pilník na nehty, pro mě docela důležitá věc když jsem někde dlouho
hlp3 píše:Tak po hodinách hledání a různého kombinování jsem zřejmě nalezl ideální UL zavírací nůž do lesa

já jsem nakonec koupil Wenger Classic 02 http://www.wenger.ch/classic-02-1-002-009-000, je tam jenom zbytečná vývrtka
hlp3 píše:Sám si nechávám tento "lesní" UL nožík udělat a pak dám info jak to dopadlo

kde si si ho nechal udělat? mě by se líbilo kdyby se dala vyhodit z Wenger Evolution ST 17.814 http://www.wenger.ch/evolution-st-17-814-1-117-009-814 řada otvíráku, jestli by to šlo?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » ned říj 13, 2013 15:52

fps píše:to nebudeš mít pilník na nehty, pro mě docela důležitá věc když jsem někde dlouho


No o pilníku na nehty si v původním příspěvku nic nepsal. Osobně dokonalou manikůru/pedikůru si v přírodě nedělám a tak mě pilníček na nehty ani nenapadl. Spíš jsem přemýšlel, zda tam dát i pilník a pilku na kov (dá se použít i na nehty). Ono se s tou pilkou dá v případě nouze přeříznout cokoli, třeba i visací zámek na zamknutém krmelci...

fps píše:já jsem nakonec koupil Wenger Classic 02 http://www.wenger.ch/classic-02-1-002-009-000, je tam jenom zbytečná vývrtka


No ale chybí tam pilka na dřevo.

fps píše:kde si si ho nechal udělat? mě by se líbilo kdyby se dala vyhodit z Wenger Evolution ST 17.814 http://www.wenger.ch/evolution-st-17-814-1-117-009-814 řada otvíráku, jestli by to šlo?


Nechávám si to dělat u Rahmeda z knife fóra, ale nic levného to není. Hold platí se za kvalitu a zkušenosti (má na kontě dle jeho slov, cca 70 nožíků...). Ovšem vyhození jedné řady želízek bude primitivní zásah a tak by to mohlo být levnější, než skládat dva nožíky dohromady...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod deckardph » ned říj 13, 2013 16:03

Hlp3: Jenze ja zrovna tohle od noze pozaduju! Musi mit cepel s pojistkou, musi se nechat otvirat jednou rukou(nejlip v rukavicich), a jit zavesit na sedak/cokoli.
Jinak si nemyslim ze by me nekdo v horach, na vode nebo ve skalach uzurpovak za tuhle kudlicku a i kdyby policajti videli zbytek vybavy nejspis by to prehlidli s mavnutim ruky.
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » ned říj 13, 2013 16:08

Mám dojem, že tam mají dodatek, že nůž můžeš mít v případě, že to tvoje činnost vyžaduje.

To jest v lese při čundru to asi nikdo řešit nebude, ale problém nastane, pokud ten nůž máš jako EDC (pro každodenní využití) a dostaneš se do davu ve městě a začneš si s ním krájet svačinu...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Wiking » ned říj 13, 2013 18:13

hlp3 píše:3, nesmí mít čepel delší jak 7 cm



V SRN je to max 12cm.
7 cm je mi novinka.. to jsem jeste neslysel..
jde je tomu tak? V ktere zemi?
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » ned říj 13, 2013 18:28

krome zakazanych nozu, tj klasicka oboustranna dyka, pestni dyka, balisong a "vystrelovaci" noze (automaticke otvirani) to v zavazadle nevadi nikomu, a co se tyka outdooru, pokud jsi schopen rict ze to k necemu je (SRN - vykon cinnosti nebo soucast kroje) tak mohou byt i po ruce, tj v kapse, atd.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod hlp3 » ned říj 13, 2013 18:29

Co na to koukám tak například :

Dánsko, Holandsko a Francie (nad 10cm).

Viz. : viewtopic.php?f=28&t=7032&start=30

P.S.: Jinak zavírací nůž u sebe nosím i v běžném životě a tak "hláška", že se jedná o outdoor by asi neprošla... A proto řeším jen zavírací nože...

Edit: Třeba v tom Dánsku bys měl problém i v autobuse, nehledě, že jedeš na vandr... Povolen je pouze zavírací nožík...

Dánsko
V Dánsku jsou zakázány nože s automatickým otevíráním, motýlci (balisongy), vrhací nože, dýky a prodloužené dýky. Dále pak platí zákaz v otevřených prostorách a ve vozech pro zavírací nože, které se otevírají jednou rukou, nebo zavírací nože s pojistkou nezávisle na délce čepele. Povoleny jsou pouze zavírací nože s maximální délkou čepele do 7 cm, které nemají pojistku. Výjimky jsou možné v případě výkonu povolání, při lovu, rybaření nebo sportovní činnosti. V těchto případech mohou být používány také zavírací nože s pojistkou a pevné nože do 12 cm. Nůž musí být transportován tak, aby nemohlo dojít k jeho přímému použití, tzn.- v autě zabalen v kufru nebo v nějaké tašce, atp.
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod fps » pon říj 14, 2013 15:49

dobré video v češtině, Victorinox nebo Wenger? http://www.youtube.com/watch?v=X2TWK2ru ... w&index=81
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Lishka » pon lis 11, 2013 19:39

Pouze bych rád poznamenal, že od roku 2014 budou nože WENGER prodávány již pouze pod značkou VICTORINOX. V minulosti - tuším, že šlo o rok 2005 - došlo ke sloučení těchto dvou výrobců, resp. firma VICTORINOX koupila firmu WENGER. Samozřejmě, že dojde k transformaci nabídky a některé modely zaniknou.
Uživatelský avatar
Lishka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 5, 2013 13:48

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Quido » pát lis 15, 2013 14:27

at si kdo chce co chce rika, podle meho by na trek (myslim tim vicedenni hebenovku, ci VHT, nikoli cundr kolem berounky) byt vzdy dva noze - stat se muze cokoli a byt odkazany sam na sebe znamena nezbytnost noze... osobne nosim jako hlavni vetsi kudlu schwrtzkopf, stale po ruce a k tomu v batohu kombinovany victorinix, tady uz hodne zminovany

8)
nechci nikoho urazit, ale Opinel je podle meho takova lepsi rybicka na jidlo, ale jako zakladni outdoor nuz ho uznat nemuzu - nerikam, je to dobry nuz, ale tak akorat na ten cundr kolem berounky ;-)
sam jsem ho kdysi coby skaut nosil, ale to jsme nosili ještě sekerku a kazdy poradnou "zalesackou" kudlu mikov v kozenym pouzdre :-D
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Quido » pát lis 15, 2013 14:35

hlp3 píše:Jelikož bych chtěl nůž nosit a to v celé EU, jedinou možností mě tedy zbývá klasický malý zavírací nožík bez pojistky, což je právě Victorinox 91mm a nebo Wenger 85mm.


tak pokud to neni vystrelovak, pak staci u tech beznych odsroubovat tu cudlikatou vecicku, kterou nuz oteviras a muzes jet kamkoli... nicmene, nuz s otviranim jednou rukou kolikrat muze zachranit zivot prave kvuli teto moznosti
:wink:
co se tyka pojistkly, to nechapu, pac to je prave věc především pro mou bezpečnost - ale co si budeme povídat, pani kocourkovsti z EU asi vedi, co delaji :?
Naposledy upravil mike dne pát lis 15, 2013 18:41, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod fps » sob lis 16, 2013 19:42

Quido píše:at si kdo chce co chce rika, podle meho by na trek (myslim tim vicedenni hebenovku, ci VHT, nikoli cundr kolem berounky) byt vzdy dva noze - stat se muze cokoli a byt odkazany sam na sebe znamena nezbytnost noze... osobne nosim jako hlavni vetsi kudlu schwrtzkopf, stale po ruce a k tomu v batohu kombinovany victorinix, tady uz hodne zminovany

v osmdesátých letech jsem vozil nůž s pevnou čepelí, zavírací nuž, multinástroj, mačetu, sekerku, nůž s pevnou čepelí, mačetu a sekerku jsem si sám dělal, protože za komančů nic pořádného neblilo, a mam je schované do dneska na památku, ale dneska mi stačí Wenger Classic 02 http://www.wenger.ch/classic-02-1-002-009-000
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Lishka » úte lis 26, 2013 13:26

podzimni-noze-2013.jpg
Uživatelský avatar
Lishka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 5, 2013 13:48

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod juhele » úte lis 26, 2013 16:58

hele,
máte někdo zkušenost se zavírákem Bear Grylls Scout?

Obrázek

Kombinované Ostří
Drop point Typ čepele
Šedá Barva čepele
Zavírací Typ nože
68 gVáha
92 mmDélka čepele
Měkčený polypropylen Materiál rukojeti
Kapesní klip Systém nošení
Back lock Typ pojistky
185 mmDélka celková
102 mmDélka zavřená
7Cr17Mov Ocel
102 mmDélka rukojeti

Šmelináři ho prodávaj už kolem 350 korun, což je slušné (zjevně černý dovoz z USA - neb na Ebay stojí zhruba totéž + doprava, která ale není zrovna levná). Ten nůž se mi líbí jak opticky - oranžové prvky usnadní nalezení, když mi vypadne, ta tvarovaná rukojeť atd.

Nevím, zda projde ta čepel - mám dojem, že limit bývá 9 cm (a v UK neprojde snad ani dloubátko na nehty) a jediný problém může být to jednoruč otvírání, které jde sundat, jak někdo psal -a jsem na něj zvyklý. Těch pár zoubků by se mi občas hodilo jako pilka. Recenze bývaj slušné, tak si říkám, že bych do toho šel...

co vy na to?
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod VEPA » stř lis 27, 2013 9:22

Tento nůž se sekerkou a pilkou v Makru za cca 2000,-Kč
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Chmeld4 » stř lis 27, 2013 18:45

@juhele: to co je na ebay bude za tuhle cenu všechno čína ... a řekl bych že problém bude taky v tom že to má pojistku proti nechtěnému zavření a ta je myslím taky pod čarou zákona (,ale tim si nejsem jistý). Každopádně bych si ho koupil u nás abych měl možnost reklamace a to třeba tady. Kamarád už odtud několikrát nakupoval a vždy byl spokojený. Chlapík co ty stránky vede má brutální přehled a je poměrně hodně vstřícný. Přes emaily se sním dá dobře domluvit taky dobře. Navíc výběr tam máš epickej a často se tam najdou i prima slevy :)

PS: ne ...nejni to předvánoční reklama :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod juhele » čtv lis 28, 2013 12:30

Chmeld4 píše:@juhele: to co je na ebay bude za tuhle cenu všechno čína ...


tak co se dneska nevyrábí v Číně :mrgreen:
Dokonce i moje čelovka od americké firmy Zebralight je vyrobená v Číně a mimochodem, mám svojí z HK a v práci jednu koupenou ofiko u nás a je to zcela totéž.

Ale tys asi myslel fejk aka neofiko napodobeninu. :wink:
Koukal jsem na ceny v zahraničí a na ofiko shopu v USA stojí cca 25 USD / 500 Kč, v GB drahý ještě víc než u nás, Amazon 17-20 USD... Těch 350 na Aukru odpovídá zhruba těm 17 USD a pokud na to měli nějakou slevu za velkou objednávku a nezdanili to, tak by to fejk být nemusel... A jejich daňové úniky mě fakt nezajímaj...

Spíš jde o to, že za tyhle prachy je to pro mne celkem zajímavé, ale za ofiko ceny v ČR už o dost méně a navíc nejsem takový devastátor, abych zničil ten nůž ještě v rámci záruky. Paradoxně nůž z Číny za 30 kč mi držel funkční asi 4 roky, ale pravda je, že jsem s ním neřezal dřevo na podpal apod. - měl jsem ho spíš na cesty na chleba atd.

Pojistka čepele je nelegální jen někde - krom GB, kde je snad nelegální nosit v kapse i vidličku. Nicméně pojistku čepele fakt chci a jednoruč otvírání je taky fajn. Holt si budu dávat bacha na legislativu a kdyžtak si zas vezmu jen svůj pidi Mikov co má čepel asi 4 cm bez pojistky...
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Chmeld4 » čtv lis 28, 2013 18:16

juhele píše:Ale tys asi myslel fejk aka neofiko napodobeninu. :wink:


tak tak .. špatně sem se vyjádřil :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Elskerstein » pon úno 17, 2014 12:58

Omlouvám se, aniž bych pročítal celé vlákno, můžu jen doporučit KA BAR Dozier Folder z kategorie backlock nožů.
Mám jej tři roky, je to nerez v dobrém profilu tvrdosti(dobře se ostří a ostří i delší dobu drží). Čepel je do 7 cm(zdravím totalitní zákazy :vom: ). Sekání špalků jde ok(široká čepel), čep se nevyviklal a nůž je i poměrně skladný.
Uživatelský avatar
Elskerstein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 29, 2013 8:19
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re:

Příspěvekod eXXXtrem » úte úno 18, 2014 18:01

Vojtos píše:Fakt nexistuje něco jinýho než Wenger a Victorinox? Já teda mám taky victorinoxe a jsem s nim spokojenej ale řikám si že přece pořádný zavíráky musí dělat ještě někdo, nevim teda jak je na tom momentálně s kvalitou Mikov.

Jinak když už jsme u toho nevíte kde byse dala sehnat podobná pilka jako dělá Fiskars, ale s dřevěnou rukojetí? Chci si ji pořídit protože je to fakt asi ideální kombinace s slušnej zavírák a tahle pilka, ale nějak se mi prostě nelíběj ty umělý držadla :((


Odpověď: http://www.cestadreva.cz/page/obchod/st ... onske-pily
eXXXtrem
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 12, 2014 9:36

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » stř úno 19, 2014 8:51

od te fiskarsky Te odrazuju. je to mizerna cepel. lame se, tupi se.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Nože