Ideální outdoor nůž

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » čtv říj 15, 2015 17:01

Naprosto boží nůž je Hultafors HVK GH

Za cenu kolem dvou stovek je úžasný. O něco lepší než ta Mora.

Recenze hýr.

Mám ho, nešetřím ho, je to dříč a můžu vřele doporučit. Nechá se díky rozměrům a nízké hmotnosti nosit na krku nebo ramenním popruhu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod deckardph » čtv říj 15, 2015 17:02

Dat vic jak 2K za nuz je podle me prasteny na hlavu, ale to je asi o prijmech a uletech.
Copak bude takovej nuz umet vic nez to nejlepsi v cenovy relaci 1000kc ?
Vydrzi dyl ostrej ? Tak si ho kdyztak nabrousis, dyt to je normalni !
Da se nabrousit, ze se s nim da holit ? K cemu je to dobry ? Holit se nim stejne nebudes..
Chces s nim stipat drivi ? To pujde s levnym taky a ani ti nebude lito ze ho tim zku*vis..
K cemu je takovy nuz dobry, krom uspokojeni touhy ?
Jinak nedavno sem si delal vlastni zavirak a vim ze to nejni zadna sranda, ale pevnej nuz za skoro 5 tis ? Takovou hodnotu to urcite nema ! (Na zaviraku sem pracoval asi 15 hodin cistyho casu ;)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2015 17:12

Ale no tak. To je jako se ptat, proc si nekdo koupi Mercedes, kdyz skodovka taky jezdi. Hodnota ve velmi subjektivni pojem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod deckardph » čtv říj 15, 2015 17:35

Akorat, ze to ma svoje meze, tohle uz neni jako rozdil mezi skodovkou a mercedesem, ale jako jestli chces v tom mercedesu zlaty kola a diamantovej volant nebo "jen" plnou palbu :D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2015 17:41

Jenze ty meze ma kazdy jinde ;-) Kdyz je pro nekoho 2k nepodstatna castka, proc by si za ni nekoupil nuz treba jen proto, ze se mu libi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod deckardph » čtv říj 15, 2015 17:46

Ale to jo, proc by ne, vzdyt sem psal, ze je to uz spis takovy uspokojeni nejaky "uchylky" , ale kdyz si tu vec clovek kupuje 2x drazsi jen kuli vzhledu nebo imigi kolem, tak je blbost se na to ptat nekde na foru, kdyz je to jen subektivni ..
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2015 17:53

Fajn, takhle jo. Mozna je to tim, ze ne kazdy si to dokaze takhle narovinu priznat a pak hleda neco, cim by si to sam pred sebou nejak zduvodnil. Nebo pred manzelkou ;-)

Za sebe muzu rict, ze kdyz jsem si koupil neco drazsiho, aniz bych k tomu mel poradne duvody, ktere by ospravedlnovaly vyssi cenu, tak jsem toho nikdy nelitoval. Naopak ano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » čtv říj 15, 2015 18:24

Co jsem ten nuz prohlidl letem svetem, nestoji za vic jak litr. (Nepocitam damasteel provedeni.) Uz jen proto, ze vyrobce udelal polovic prace a misto pekny strenky to omotal za 3 minuty provazkem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod scinkk » čtv říj 15, 2015 18:27

Si pan Sacki spis potrebuje trochu privydelat na sve popularite ne? :)
Jinak taky nevidim tom nozi nic moc zajimaveho. Omotat strenku muze clovek i u obyc noze, pokud ten paracord musi byt za kazdou cenu na nozi a neohrozi to preziti v divocine.
Ale nemecky neumim, mozna je tam nejake tajemstvi, ktere nevidim.
Pokud se budeme bavit o outdoor nozi pro vetsinu smrtleniku, stale mi prijde vyrazne praktictejsi zavirak, pokud clovek nepotrebuje nuz na lov medveda a stavbu srubu.
Ale tak pokud clovek nejak ujizdi na noze (a ze takovych lidi je pozehnane), tak jako potecha, proc ne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod dudy » čtv říj 15, 2015 19:34

mike píše:...Mozna je to tim, ze ne kazdy si to dokaze takhle narovinu priznat a pak hleda neco, cim by si to sam pred sebou nejak zduvodnil. Nebo pred manzelkou ...


Na to se dá hezky napasovat moudro, který se dá ostatně naroubovat na cokoli, který sem vyčetl na bikeforu:
Na mé smrti mě nejvíc děsí jedna věc.
Že žena prodá moje kola za cenu, za kterou jsem ji řek, že sem je koupil.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2015 19:38

:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » čtv říj 15, 2015 20:02

:lol: to jsme už v sekci vtipy :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod scinkk » čtv říj 15, 2015 20:15

:D genialni
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod booze » čtv říj 15, 2015 20:19

Kup Moru, Fiskars nebo podobny nuz. Ja jsem vzdy dostal drahe noze, ktere jsem do roka znicil. Ted mam Moru nejdriv jsem si rikal, ze je to nuz z donuceni, ale ted si ho nemuzu vynachvalit. Je hnusny, smrdi, ma par zubu, ale porad je ostry. Stipu s nim trisky, krajim zeleninu, maso...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv říj 15, 2015 23:41

NASTESTI!

existuje este jedno kriterium.

mam nejlepsi nejdokonalejsi, zcela ultimatni nuz.

ale okolnosti mne smeruji k tomu abych:

ho venoval kamaradu v nesnazich
znicil pri zachrane puvabne damy
te stejne puvabne dame (po nezbytne zapletce) ho pujcil k priprave snidane, a ona ho pak nahnala do mycky a dal? bojim se to domyslet, obstat muze snad jen pazourkova cepel(!!!), pacim s nim, ale zlomi se?
zapichl s nim nejvetsiho zaporaka, ale PCR mi ho vezme a da ho do pytliku z ktereho ho mozna, mozna osvobodi soud? anebo ne?

takze, dobre morak za 500, kraji s nim po talirku sere pes. da ho do mycly sere pes, ale rozejdu se s ni, zlomim, no nasere, ale neresim, zaporak, smazu otisky a zahodim, mozna roztavit by byl lepsi napad,
F1? venuju ho priteli v nesnazich.. ale budu hgo chtit zpet? jasne ze jo ale ne takhle zniceny, a je to spravne? ne, pritelkyni ho nepujcim, tecka..
zapichnu zaporaka?ne, umaltim ho kamenem.

moment, a proc sem teda mel nuz kdyz v poslednich nejnalehavejsich situacich jsem ho vahal pouzit abych ho neznicil nebo snad o nej neprisel? hanba....

aneb jak pravi mistr, v kvetu lotosu je skryt cely svet.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Wiking » pát říj 16, 2015 12:43

@Indy: Napsal jsi to prekrasne, je to jako kdyby to napsal nejaky zen-budhisticky mnich.

Souhlasim s tebou na 200%. Nuz je v prve rade nastroj a je urcen k praci, a mit strach ze se na nem udela skrabanec, a proto to radeji ani nepouzivat :D to je fakt uhozene.
Jinak nur Mora Companion mam, stal snad 200kc a je super, je treba si jen ohlidat aby nezrezivel, s tim mam stale trochu problemy, ale i pro takove lidi jako ja Mora vyrabi i nerez noze :-)

Nevim jak vy ostatni, ale ja na svoje vydelane penize musim tezce pracovat :axe: a vysolit 5000,-kc za kuz zeleza omotaneho paracordem.. jak uz sem psal.. se mi nechce.
Diky za vase nazory, muj nazor je ten ze ten nuz tu hodnotu nema, je proste predrazeny a podobnou, ne -li stejnou sluzbu udelaji noze ktere jsou 10 az 20x levnejsi..
Nejakou "znackomanii" nastesti netrpim, divam se spise na uzitkovou hodnotu veci.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod dudy » pát říj 16, 2015 13:57

Wiking píše:...Nuz je v prve rade nastroj a je urcen k praci, a mit strach ze se na nem udela skrabanec, a proto to radeji ani nepouzivat :D to je fakt uhozene.
Jinak nur Mora Companion mam, stal snad 200kc a je super, je treba si jen ohlidat aby nezrezivel, s tim mam stale trochu problemy, ale i pro takove lidi jako ja Mora vyrabi i nerez noze :-)

Nevim jak vy ostatni, ale ja na svoje vydelane penize musim tezce pracovat :axe: a vysolit 5000,-kc za kuz zeleza omotaneho paracordem.. jak uz sem psal.. se mi nechce.
Diky za vase nazory, muj nazor je ten ze ten nuz tu hodnotu nema, je proste predrazeny a podobnou, ne -li stejnou sluzbu udelaji noze ktere jsou 10 az 20x levnejsi..
Nejakou "znackomanii" nastesti netrpim, divam se spise na uzitkovou hodnotu veci.


A jinde:
Wiking píše:....Cena tohoto noze je zhruba 50-60€ (asi +- 1300 az 1600kc)
http://www.amazon.de/Gerber-Grylls-Surv ... B003R0LSMO

Ruku na srdce, za poradny survival nuz to neni moc.


Naopak, takova cena je celkem smesna, kdyz si clovek podiva kolik stoji jine survival noze.. Pod 100€ neni skoro nic k sehnani, spise tak kolem 150 az 180€
Nejake ty Fällniven F1 atd..

@Fipkus: Kdyz uz zde pises ze znas nejake Tvoje "rozhodne lepsi noze", tak proste konkretne neco doporuc, jsme zvedavi...
(Pokud tim nejsou mysleny noze Mora)

....

:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Wiking » pát říj 16, 2015 20:07

@Dudy: Bohuzel jsem tvuj prispevek nepochopil..
Kdyby jsi tam neco napsal, nez kopirovat pouze moje texty, bylo by to srozumitelnejsi a pochopitelnejsi.
Jsme v DISKUZNIM vlakne, ne v copycentru :mrgreen:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2015 20:11

Jestli on treba nechtel upozornit na jiste rozpory v tvych dvou prispevcich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Wiking » pát říj 16, 2015 20:22

Hmm.. nevim ale na ktere, kdyby byl konkretnejsi, mel bych so snazsi..

Ja mam sice nejakych "par" nozu, jak tu MORU tak ten BG..
Vsechny maji svoje plusy a minusy, zadny z nich jaksi neni idealni..
MORA:
minusy: je opticky nic moc, ma kratke ostri (ani ne 10cm), rezivi, pochva se neda pripevnit na sirsi opasek, neni dostatecne robusni..
plusy: v pripade ztraty nebo zniceni to nejak vyzname nezaboli :lol:

BG:minusy: umela hmota rukojeti, oranzova signalni barva, pismena BG..
plusy: no, je jinak celkem ok, vyhovuje mi.. az na tu barvu rukojeti
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 20:50

Nozu Mora je vic druhu.
Wiking píše:MORA:
minusy: je opticky nic moc,

Tak to me vubec nezajima, jak je nuz "krasny" pokud pulim 15kg zelenych orechu a mam na dlani mozoly, jak motokary (SaW). Pokud rozbouravam nejakou dobrotu a stipne se mi spicka o kloub (Fallkniven). Pokud stipu polinko a nuz se ohne (nejaky zakazkovy). S BG jsem klepl o kus betonu tupou stranou a nuz se zlomil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » sob říj 17, 2015 21:15

tady nekdo vyrabi orechovku. pekne pekne. udelame ochutnavku?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 21:39

Uz je vyrobena a odpociva :tonqe: Letos jsou zajimavejsi visne. :tonqe:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » sob říj 17, 2015 22:37

bohuzel, letosni visne mi unikly, ovsem mam lonske a mohu kontovat este zcela tajnym znovuobjevenim vignacu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Jujky » úte lis 3, 2015 15:21

Ideální outdoor nůž je ten který máte zrovna u sebe. K čemu je Vám nějaký super nůž na sekání za 6000 když je neskladný takže ho skoro s sebou nenosíte. Bohatě stačí Victorinox, nebo Opinel. Zavíráček, v kapse který nevzbuzuje pozornost. Kácet obří větve v naší přírodě stejně není potřeba, jelikož se vždy dají nasbírat nějaké větve a ty velké se nechají jednoduše přehořet. Pokud by třeba pršelo a bylo potřeba větev větev rozpůlit a dostat se k tomu suchému uvnitř, tak není nic snazšího, než si vyřezat klín z klacku a na batoning použít vyřezaný klín. Rozhodně není nutné si ničit nůž, nebo tahat pevný nůž. Ten zavírák vydrží také hodně pokud ho člověk nepředceňuje.
Co se týče otvíráků atd. Já osobně používám Opinel 7čku a žádný otvírák nepotřebuji. lahev od vína lze otevřít jednoduše tím, že se do špuntu bodne čepel a pak vytočením vyndá (dokonce to jde snadněji než, vývrtkou). Lahev od piva lze otevřít hranou nože nebo vším co je po ruce a konzerva lze otevřít také bez otvíráku. Stačí k tomu kousek kamínku, nebo brusná tyčinka na broušení nožů. Obrousit tranu konzervy a zmáčknout. Opět nic těžkého. Opinel je neskutečně ostrý, což je jediná vlastnost, kterou od nože očekávám. K čemu je mi nezničitelný Busse za 12 tisíc když prakticky nelze nabrousit v přírodě bez diamantu. Opinel je velice lehký a ta sedmička i velmi skladná. Takže jej stále tahám s sebou a vůbec o něm nevím. Pořizovací cena a dostupnost toho nože je taková, že pokud jej zničím nebo ztratím, tak mě to nemusí vadit.
Jujky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 3, 2015 14:29

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Wiking » úte lis 3, 2015 16:12

Opinel mam taky, ale aniz bych chtel zde jakehokoliv majitele opinelu nejak urazit: Opinel je skutecne sunt za 200kc.
Kdyz venku navlhne, tak to drevo "zduri" tak ze si clovek ulomi popr bolestive odchlipne nehet pri tom kdyz bude chtit otevrit cepel z toho dreva, a jeste abych nezapomel.. muj Opinel (mam 09ku Rostfrei) ktery jsem mel na vandru tak hned prvni den jsem si pri otevirani vlasskeho orechu ULOMIL SPICKU, asi 5mm, a tak jsem zbytek vandru musel krajet vse nozem bez spicky. (Rad dodam foto kdyby nekdo chtel)
Ne, Opinel me opravdu nepresvedcil. NENI TO NUZ NA VANDRY, neni na nej spoleh. Je to sunt.. Mam jeden levny cinsky zavirak znacky Magnum, strenky dostaly hilinovy mor, olezla z nich barva, jsou opticky hnusny, ale cepel ta je jak z ruskyho tanku, tou se daji prehazovat vyhybky i za mrazu :finga:
Aby si clovek znicil nuz tim ze si chce otevrit orech a snist jadyrko? Tak to opravdu netoleruji.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » úte lis 3, 2015 17:48

Wiking: nahlížet na to takhle paušálně, to není IMHO správná optika. Tys na vlašáku zlomil špičku Opinelu, já bych špičkou Opinelu nikdy takhle nepáčil. Opinel je IMHO super nůž, zvyknul jsem si i na tu zahnutou sedláckou špičku a poslední 2 měsíce ho tahám v kapse furt. Dokonce doma s ním krájím místo kuchyňákem kde co. Je to s přehledem nejostřejší nůž, co máme doma. Mám No10. Je úžasnej a rozhodně tak špatné hodnocení, jak ty Wikingu dáváš, Opinel nezaslouží. Samozřejmě, že když budu chtít nžem otevírat konzervu a prasit nůž jiným způsobem, tak na to taky použiju nonme čínu za stovku, které mi nebude líto.

Jujky: díky za názor, jen škoda, že tvůj příspěvek jsem si přečetl 2 minuty poté, co jsem si otevřel Merlot Tarapaku :D Příště to určitě zkusím, jen asi ta moje desítka bude na to mít příliš širokou čepel. Můžeš natočit/najít video nebo nějak blíže vysvětlit, jak to je s tím otevíráním konzervy? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » úte lis 3, 2015 19:33

Ještě doplním, že se mi zatím nestalo, že bych Opinel nemobl kvůli přílišnému nabobtnání dřevěné střenky otevřít. Nicméně pokud někdo věří na báchorky o tom, že to, to někdy někde někomu nabobtnalo znamená, že to je paušálně nekompromisně nepoužitelnej nůž, tak si ho taky může koupit v provedení s plastovou rukojetí.
http://www.trapper.cz/outdoorove-noze-opinel/

Za mně je Opinel v karbonu naprosto parádní kudla!
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod booze » pát lis 6, 2015 14:32

budo píše:Můžeš natočit/najít video nebo nějak blíže vysvětlit, jak to je s tím otevíráním konzervy?

Vezmes konzervu a tam kde je konzerva lisovana, tak tu hranu ubrousis. TADY
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Jujky » pát lis 6, 2015 15:51

Jsem na telefonu, tak pak nahážu videa toho otevírání. Co se týče toho opinelu. Zlomit špičku může ten kdo nůž přetěžuje a neumí s ním zacházet. Opinel samozřejmě není nůž na páčení, otevírání tankového poklopu, bodání a podobně. Opinel je na řezání, což je přesně to co má zavírák nůž vykonávat. Čepel má děsně tenkou na hrubé zacházení. Díky tomu jak je tenký, tak dobře prochází materiálem a lze jej nabrousit do jedovata.
Co se týče toho bobtnání. To se mi nemůže stát, jelikož vím, že když si koupím nový opinel, tak ho musím nechat napustit v oleji nebo vosku. Pak se nestane, že by naboptnal a nešel otevřít. Opinel je ideální pro toho kdo s noži umí a kdo z něj umí vykřesat maximum.

Troufám si tvrdit, že zlomená špička u opinelu na vandru, vadí daleko méně, než zub na čepeli nože za 5 tisíc, škrábance od špatného broušení, nebo prostě jen to, že sice budeš mít čepel z D2 kalenou na 62HRC, ale zaboha ti nepůjde nabrousit a lidi s nožem z číny kolem tebe budou mít ostřejší nůž. V takové situaci je ten nůž spíše k vzteku.

Pokud napíšeš do google neco jako Opinel tuning apod., tak můžeš mrknout na výtvory co lidé dovedou z opinela vytvořit. Mnohdy tu ručku předělají k nepoznání a vypadá to velmi hezky. Nebo ji třeba celou vymění za paroh, který by ti pak taky neboptnal.
Jujky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 3, 2015 14:29

PředchozíDalší

Zpět na Nože