Ideální outdoor nůž

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod juhele » stř úno 19, 2014 11:28

@Indy:
mno nevím, máme nějakou pilku na prořezávání stromů - cca 30 cm délka celého "zavíráku", má to klasický zavírákový mechanismus, ne výsuvná, jako se dělá. Značka se už ošoupala, provedení černo-oranžové, myslím, že na tom bylo takové to logo s rybičkou a někde nápis "Sandvik". Takže tipuju, že to byla pilka BAHCO 396-HP - konkrétně Bahco 396-HP-P-B

Obrázek

Pro outdoor účely se asi zrovna nehodí, ale je to fakt držák - mamka ji používá na prořezávání stromů a my s ní občas porcujem nějaké dřevo na různé účely. Pořád hodně ostrá a řeže jak ďas.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » stř úno 19, 2014 11:41

no ja mam prave zkusenosti s tou fiskarskou, prvni pred 5ti lety, mozna vic byla dobra, posledni, stara 2roky je smejd.

pritom vaha a koncepce vyborna, ale to podstatny, cepel je bohuzel z blata.

nahradni cepele nedodavaji, coz je taky pekna hloupost.

momentalne to resim tak ze hledam list ktery bych tam dal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod sandy » čtv úno 27, 2014 23:47

Lidicky co by jste mi řekli k legendárnímu českýmu UTONU? pokud možno tak řada 007
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod juhele » pát úno 28, 2014 0:38

ještě se připojím s informací, že docela dost zajímavý jak cenou i kvalitou je

Morakniv Companion HeavyDuty MG

Obrázek

- je vhodný nůž pro outdoor nadšence a lovce. Má velkou ergonomickou rukojeť s protiskluzovou úpravou. Čepel je silná 3,2mm z *uhlíkové oceli. Pochva je vyrobena z odolného plastu v barvě vojenská zelená s klipem na opasek.

3,2mm silná uhlíková ocel
Délka čepele 104mm
Celková délka 225mm
Hmotnost 0,1350kg
Kvalitní gumová rukojeť

za necelých 400 Kč třeba tu. Na diskuzích na knife.cz apod. si je docela dost chválí. A to plastové pouzdro mi přijde šikovné - narozdíl od textilu se nerozpáře a narozdíl od kůže nemá problém s vlhkostí. Jen se prý tahle konkrétní kudla nesmí nechat někde ležet ve vlhku, neb jde o uhlíkovou ocel a a ne nerez. Ale maj jiné modely i nerez.

Na závěr mne napadla jedna věc a to jestli nějaký rozumný pevný nůž není nakonec méně konfliktní než jednoruční zavírák... Samozřejmě s tím, že ve městech by se zabydlel někde uvnitř batohu, aby měl člověk klid. Samozřejmě krom paranoidní Británie, kde snad člověk nesmí mít ani plastový příborák. :-s

PS: ty Utony prý taky nebyly špatné, ale nemám s nimi osobně zkušenosti - držel jsem ho v ruce jen krátce.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » pát úno 28, 2014 1:20

Moraka schvaluju. vyborna volba.

uton... no ten nuz je zajimavy a je to legenda. vlastne na to na co je urceny ma dobrou ergonomii a zpracovani. spatna zprava je ze to ale neni prace, na co je urceny.

jiste, da se tak pouzit, ale je to bojovy nuz.

na mnoho ucelu zbytecne dlouha cepel, hodne tlusta rucka urcena pro malou ruku. z dnesniho pohledu dost neprakticke pouzdro. navic na banalni ucely mi ho prijde az skoda.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod CABi88 » pát úno 28, 2014 8:02

sandy píše:Lidicky co by jste mi řekli k legendárnímu českýmu UTONU? pokud možno tak řada 007


Záleží co s ním chceš dělat - ale stejně většina lidí používá nůž primárně na jídlo a lehčí práci, ať už okolo stanu na treku nebo ve městě.

Uton se nehodí ani na jedno - neforemnej, těžkopádnej kus oceli mizerně padnoucí do ruky. Dobrej tak možná mezi žebra. :axe:
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » pát úno 28, 2014 12:33

na to byl taky navrzen.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » pát úno 28, 2014 17:00

Na vojne jsme utony meli (4. BRN) a nerikam, ze ten nuz je spatny. Ze by ale mel byt zrovna legendarni, to mi prijde trosku pritazene za vlasy. Jestli on neni legendarni jen v CR, protoze tu leta jina poradna kudla k dostani nebyla...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » pát úno 28, 2014 17:19

uton ma ve sve kategorii co nabidnout este dnes, ve sve dobe to byla pecka.

k dostani vlastne ani nebyl, az pak ta civilni verze. pomerne dost si ho lidi brali z vojny dom.

v te dobe byla na trhu rada loveckych nozu od mikovu, takze ani neslo o to ze by nic nebylo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » pát úno 28, 2014 18:04

Indy píše:v te dobe byla na trhu rada loveckych nozu od mikovu, takze ani neslo o to ze by nic nebylo.
nevyjadril jsem se presne, lovecky tu byly, ale military noze tvarici se drsnejc nebyly. Kazdej hltal na videu rambo nuz, kazdej touzil mit jinou peknou kudlu, nez jaka se tady temer unifikovane, v nekolika malo variacich, jako jedina dala sehnat, ale kupovali jsme si mikov lovecky s jelenem nebo rybicky. Kdyz mel nekdo vystrelovak od Mikovu, byla to vzacnost, kdyz mel nekdo jinej, nez bezne sehnatelnej nuz, vsichni slintali blahem, kde ze to sehnal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod budo » pát úno 28, 2014 18:32

Dovolím si dát sem něco ze soukromé pošty s Milanem Matějkou, který má v nožích oblibu a ještě o nich umí zajímavě povídat, laikovi sdělit věci, na které je dobré u výběru nože vybrat. Ohledně výběru nožíku do přírody má zajímavé tipy. Do textu dávám odkazy, aby bylo zřejmé, o čem jsme se bavili.

... Co se týká nožů a pouzder, vezmu to zkrátka, tak jak to preferuji já. Co se týká velikosti, tak do 11 cm, jak z praktického hlediska, tak i z ohledu na zákon ( třeba Německo), výbrus skandinávský, ručka může být ze dřeva, parohu, hmoty, vždy je tam nějaké plus a mínus, pochopitelně na příložky, ale ani konstrukce na trn není špatná, i když není tolik bytelná, to záleží, co s tím budeš dělat. S ohledem na univerzálnost je dobrá ostřejší špička, prostě mi z toho tak nějak vychází něco, jako nože typu Woodlore, což ten Kanottřeba je. Cena 3500,- je určitě přiměřená. U těch nožů Kurd bych preferoval ten nejmenší, co mám já, má to 11 cm, ta dvojka už má 13 a to se nevejde do těch požadavků cestování do ciziny. Co se týká běžného řezání, tak nejvíce zabírá a také se nejvíce používá první polovina ostří za riccasem (od ručky), potom už je páka moc dlouhá a už to moc nefunguje. Proto je výhoda dlouhého nože hlavně při štípání, při běžném řezání to celé dlouhé ostří stejně nevyužiješ (jedině při porcování losa, medvěda a při řezání kulatého bochníku chleba:):):)
No a u pouzder je to, (alespoň pro mne) ještě jednodušší, pokud nejsem nějaký válečník, nepotřebuji ani rychle tasit, ani nějaké taktické uložení nože, třeba vzhůru nohama. To připadá v úvahu snad jen při nošení na popruhu batohu, ale už tam musí být nějaké zádržné zařízení, pojistný řemínek nebo něco na ten způsob a to už se stává pouzdro pro mne komplikované, tudíž i těžší atd. Tam snad jen kydex....Já preferuji pouzdra, která se dají nosit poměrně volně a v případě potřeby je bez problému schovám i s nožem do kapsy. Proto si je dělám sám, tak jak je dělám. Když jdu do vlaku nebo třeba do hospody, strčím to do kapsy a téměř nic nevykukuje. To je můj pohled na praktické nože a praktická pouzdra. Ale každý to může vidět jinak, to užje věcí vkusu, z opravdu PRAKTICKÉHO hlediska zase zjistíš, že v jednoduchosti je nejen krása, ale mnohdy i genialita.

P.S. výborné nože za rozumnou cenu dělá třeba Gerd Strohbach a je s ním bezva domluva. Kdybych neměl desítky nožů typu Woodlore, šel bych do tohp jeho klonu "škroblorer" viz. jeho vlákno na knife.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod sandy » pát úno 28, 2014 23:08

Ja se jen ptal na vas názor mam doma tri a jsem spokojenej. (Taky 4.BRN mam je odtud) Je pravda ze ta rucka je trochu širší ale ja mam docela nemalou ruku tak mi to neprijde.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod vici » sob kvě 10, 2014 7:12

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod vici » čtv kvě 22, 2014 10:55

Mám dneska štěstí. Podařilo se mi koupit Fallkliven F1 VG10 za 700 Kč. \:D/
Nový, jen vada s nabroušením, což je za chvilku opraveno a může sloužit. Mám z nej radost :D
Za tuhle cenu nemůže konkurovat ani Mora. Přenechám ji synovi. V 9 letech by už měl mít svůj nůž.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 11:06

existuje pomerne zamenitelny cinsky padelek.

nechci kazit radost, ale over si zda to neni on.

http://www.fallkniven.com/en/counterfeit

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-f ... knife.html

co udelali cinsti soudruzi jinak?

- klinovity ostri misto konvexu jak ma original
- jiny prechod ostri do rukojeti, oddelujici drazka je u originalu pulkulata a ostri ji vyrazne presahuje, je sirsi.

doufam ze mas stesti, ale podle ceny je take mozne ze ne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod vici » čtv kvě 22, 2014 12:26

Měls pravdu, bylo to šméčko :evil:
Nůž jsem vrátil a peníze dostal zpět. Mám po radosti :(
Děkuji za informace :prayer:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 12:38

tak ale bud rad ze jsi dostal zpet penize.

osobne bych jim rekl, podivejte se, po 200 ho vezmu dva kusy, a na jednom udelam destruktivni testy. samotneho by me zajimalo, jak obstoji, nejdriv odpichnout tvrdost vnejsi oceli pak vnitrni, na znicenym udelat rez jestli to vubec je sendvic, a tak, no a nejdriv vyzkouset jak se da nabrousit a jak se uzivanim tupi, a pak postupne pritvrdit az do destrukce.

pokud nespechas, na knife.cz v inzerci F1 byva. kdyz dobre jde to pod 2tis. pokud se domluvime, koupim Ti ho tam.

odkud jsi?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod juhele » čtv kvě 22, 2014 12:41

Já nakonec koupil tu Moru Companion - v khaki provedení, akorát verze nerez (sandvik) - poradili na knife.cz - nebyl jsem si jist, zda nerez nebo uhlík, když jsem měl vždy nerez a nejsem nějaký hardcore outdoor maniak. Nůž vypadá sice hodně civilně, co se vzhledu čepele týče (takže by nemusel být problém ani v zahraničí, narozdíl od útočně vyhlížejících nožů), ale je náramně ostrý a dělá na mne dobrý dojem. Plastové pouzdro vypadá ryze prakticky a bude se dobře udržovat. Za ty prachy spokojenost náramná.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 12:45

moru a jeji pribuzne, bahco a tak urcite brat. skutecne nedoceneny nuz na neuveritelny penize.

ale Fko je jina kategorie.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 12:50

@Indy: A nerobia aj kuchynske noze? :)

EDIT: No vidim ze jo, ale moc sa mi nelibi...

Pocuj, ked sa do tych nozov tak vyznas, vedel by si mi povedat, ci je medzi tymito 2 nozmi nejaky rozdiel a vyplati sa priplatit si tych 50% navyse, alebo je to drahsie len kvoli znacke?

http://www.kulina.cz/kucharsky-nuz-spitzenklasse-plus-20-cm-wmf/d-75328/
http://www.kulina.cz/kucharsky-nuz-20-cm-professional-s-zwilling/d-80147/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 13:24

o ocelich tam moc nepisou takze nevim,

santoku kuchynaky se Ti nelibi?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 13:36

@Indy: Libi, ale chcem si najskor kupit nejaky "set", pretoze potrebujem tych nozov vic a tie sety vychadzaju potom cenovo vyhodne (aj so stojanom a ocilkou). Santoku si kupim mozno pozdeji samostatne...

Inak ten WMF ma X50CrMoV15 a Zwilling nevim, lebo to je nejaka ich "uber patented secret formula bohviecotomabyt" ocel...

For some reason Henckels doesn't state clearly the steel used in their knives.
However, German knives traditionally use 1.4116 steel which is also known as X50CrMoV15 and X45CrMoV15.
If you want that deciphered, then:
For whatever reason X stands for Carbon, so you got 0.5% carbon (or in case of X45CrMoV15 0.45% carbon), the other 15% is composed of 14% or 14.5% of Chromium, some Molybdenum and and Vanadium.

Both are mediocre stainless steels. Nothing overly exciting.
Cheaper knives would use X45CrMoV15, more expensive ones X50CrMoV15.

For their most expensive knives Twin Cermax Henckels do state the steel used MC-66. Which is either Cowry-X or ZDP-189. There is no other steel produced in Japan that has 3% carbon in it. It's extremely high.


Mediocre... To je dost penez za mediocre... :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 13:45

http://www.metalravne.com/selector/steels/pk5.html

zkratim ten pribeh plny vasne, intrik, zrady a nepochopeni s mnoha zapletkami a prekvapivym vyvrcholenim:

je to 440A, a najdes opravdu hodne vyrobcu a nozu kteri z 440 oceli delaji to co hledas. mozna prave proto ji tam takhle neuvedli, protoze pro hodne lidi by to neby ubermaterial.

pritom ta ocel neni spatna, a pokud se dobre tepelne zpracuje (a pritom nezk*rvi) je zcela vyhovujici. ALE je to rekneme zakladni rada, kdyz si odmyslime cinske zufankove oceli pro lzicky ktere lze sezvykat i zubnimi nahradami.

za ty penize muzes mirit o galaxii vys.

treba na noze-nuz

http://www.noze-nuz.com/kuchynske_noze/SCK04PBK.php z S30V, jina liga za 900,

http://www.noze-nuz.com/kuchynske_noze/FN19.php z VG10, uplne jiny sport za stejny penize jak ty co jsi nasel...

podivej se na

http://www.noze-nuz.com/kuchynske_noze/ ... e_noze.php

napriklad.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 13:50

Tak konkretne tie 2 co si poslal maju uplne strasne tie rucky, ci jak to nazvat :) Inak typek tam ma test kuchynskych nozov a ma tam toto:

Hlodá ve mě i skutečnost, že na chleba jsem v životě neměl v ruce nůž jako Henckels, který pečivem doslova proplouvá (a to s velmi příjemným zvukem).
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 22, 2014 14:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 14:00

nesud rukojeti ktery jsi nedrzel v ruce.

pak je clovek prekvapen ze se drzi skvele a pritom vypadaji ze to nemuze fungovat.

me se to stalo mockrat...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 14:02

mimochodem, zrovna to spyderco ma klasicky tvar ktery se na reznickych a kucharskych pouziva hooodne pres 200let. ale zrejme vsichni ti kdo ho vymysleli a pouzili byli uplne blbi a vsichni co si ho vybrali jen mediema zmasene stado...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 14:04

Vypada to hnusne, nechcem noz, ktory je hnusny, aj keby bol neviem jak dobry... Vypada to jak nejaky noz kupeny v Lidli... :)

Ale toto nevypada zle http://www.noze-nuz.com/dick/719254.php
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 15:07

takze kdyz bude vypadat cool, muze byt jinak uplne nah*vno?

nechapu proc se teda ptas na oceli.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 15:16

Neviem jak si prisiel na tuto uvahu. Nikde som nenapisal, ze je pre mna dolezite LEN to, aby vypadal dobre. Nemozem si kupit noz, ktory je dobry a aj vypada dobre?
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 22, 2014 15:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ideální outdoor nůž

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 15:22

takhle: "nechcem noz, ktory je hnusny, aj keby bol neviem jak dobry"

tak nejak by se z toho dala jiste chybne odvodit priorita.

tak hledej co se Ti bude libit, no a treba tam bude aj pouzity dobry material.

pokud ta rukojet nebude z kuze dikobraza, v dnesni kuchyni si z ni otlaky neudelas, takze muze byt tvarove uplne nepovedena. klidne uprednostni design. funkce je vedlejsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Nože