Ideální outdoor nůž

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod teoretic » úte kvě 10, 2005 15:52

chonga píše:Vyčerpávající, díkuju. *


jsem rad, ze jsem pomohl...kdyby te neco ohledne nozu jeste zajimalo, tak se ptej...

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 12, 2005 7:30

Tak som si prave vcera kupil idealny outdoorovy noz: Victorinox Forester. Ma to 111mm cepel, pilku, otvaraky na flase a konzervy, sparatko, vyvrtku a par blbosti co nepotrebujem, ale nezaberaju miesto (sparatko, pinzetka, srobovaky), ma to poistku cepele a dufam ze mi bude sluzit az kym mi ho zase neukradnu alebo ho nestratim... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Reinhard » čtv kvě 12, 2005 8:26

Rujir píše:Tak som si prave vcera kupil idealny outdoorovy noz: Victorinox Forester. Ma to 111mm cepel, pilku, otvaraky na flase a konzervy, sparatko, vyvrtku a par blbosti co nepotrebujem, ale nezaberaju miesto (sparatko, pinzetka, srobovaky), ma to poistku cepele a dufam ze mi bude sluzit az kym mi ho zase neukradnu alebo ho nestratim... *


Obrázek by nebyl??
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 12, 2005 8:34

Reinhard píše:
Rujir píše:Tak som si prave vcera kupil idealny outdoorovy noz: Victorinox Forester. Ma to 111mm cepel, pilku, otvaraky na flase a konzervy, sparatko, vyvrtku a par blbosti co nepotrebujem, ale nezaberaju miesto (sparatko, pinzetka, srobovaky), ma to poistku cepele a dufam ze mi bude sluzit az kym mi ho zase neukradnu alebo ho nestratim... *


Obrázek by nebyl??


No prvy co som nasiel na inete:
http://www.bullmancutlery.com/catalog/victorinox/products/vn54844.html
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod NAE » čtv kvě 12, 2005 11:12

Já měl takového Wengera bez pilky, než mi ho nějaký nenechavec zabavil. Spokojenost. Byla, tedy. A myslím, že pilka je zbytečná...výhoda je, že kvalitní nůž, ideální pro outdoor, jak říkáš, dostaneš za šest, sedm stovek.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Wilkinson

Příspěvekod Majo » čtv kvě 12, 2005 12:33

Teoretic, co hovoris prosim Ta na noze Wilkinson? Hlavne ten "na prezitie". V nejakej knizke som nanho cital slavu. Myslim, ze je asi aj dost drahy. Dik za odpoved.
Majo
 

Příspěvekod teoretic » pát čer 3, 2005 8:11

myslis tenhle?

URL Dartmoor™ Combination Survival Knife

podle me jsou vsechny takovyhle "rambo noze" spis tak na vytahovani se. Mnohem lepsi je nejakej loveckej pevnej + mala sekyrka/maceta. S timhle kdyz chces neco uriznout nebo krajet, tak zbytecne namahas ruku, pri delsi praci budes mit zarucene druhej den namozeny zapesti(640g je strasne moc na nuz), no a pri sekani tu vaho zase nevyuzijes, protoze to neni vyvazeny "do hlavy" jako sekera, takze s 500g mini fiskars sekyrkou toho nasekas xnasobne vic a efektivneji.

ale na to ses neptal:) - jinak zpracovani ma bejt v pohode a ocel je pohodova "bezudrzbova" 440c (zadna high-tech ocel, ale na lovecky nuz docela dobra volba)

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Mudžahedin » pon říj 17, 2005 16:37

Chci se zeptat teoretica, potřebuji nějaký dobrý zavírák s delší čepelí 8 cm a více žádné extravagantní tvary, prostě klasika a aby rukojeť nevypadala moc plastově, něco kolem 2000 Kč. Myslel jsem tenhle http://www.hqh.cz/zbrane/productdetail.php?produkt=460&kategorie_id=32&menu= nebo ten http://www.highlife.cz/?m=det&id=219 ale to už je trochu jiná cenová relace. Co Ty na to? Případně máš lepší typ?
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod teoretic » pon říj 17, 2005 16:49

Mudžahedin píše:Chci se zeptat teoretica, potřebuji nějaký dobrý zavírák s delší čepelí 8 cm a více žádné extravagantní tvary, prostě klasika a aby rukojeť nevypadala moc plastově, něco kolem 2000 Kč. Myslel jsem tenhle http://www.hqh.cz/zbrane/productdetail.php?produkt=460&kategorie_id=32&menu= nebo ten http://www.highlife.cz/?m=det&id=219 ale to už je trochu jiná cenová relace. Co Ty na to? Případně máš lepší typ?


delsi nez 8 cm znamena jaky rozmezi?? mas nejaky pozadavky jinak okolo? ocel, material strenek, zadny nyty, typ pojistky atd atd? kolicek nebo diru nebo nehetník? vybrus? tvar cepeli?

nebo to je vsechno celkem jedno:)

jo a jeste na co to chces? na kazdodenni noseni?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Mudžahedin » pon říj 17, 2005 19:08

Celken jedno. A nosit ho budu do lesa, takže ne každý den. Zajímá mě co říkáš na ten první odkaz (Gerber Freeman).
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod teoretic » pon říj 17, 2005 19:43

Mudžahedin píše:Celken jedno. A nosit ho budu do lesa, takže ne každý den. Zajímá mě co říkáš na ten první odkaz (Gerber Freeman).
Allah akbar


tak k tomu freemanovi jsem vubec nic nenasel, neni asi moc znamej.jinak co vim, tak gerber nepouziva nic moc ocele a navic bych si jakyhokiliv gerbera koupil jen, pokud bych si ho mohl oshat a mrknout na vuli a pojistku. docela masivni a pod 2000 seznes treba neco od crkt - tady mas link na recenzi typu M21 - ten dotycnej ho i ted prodava v inzerci na knife.cz:
http://www.knife.cz/recenze/recenzedetail.aspx?id=17

pokud do lesa, tak to bych fakt asi doporucil nejaky crkt. benchmade a spyderco atd. dela spis zaviraky pro edc (kazdodenni noseni).

nebo pokud mas moznost, tak se mrkni do nejakyho kamennyho obchodu nebo holt kdyztak i tady od gerbera na gator (pokud mozno z oceli z 154-cm/ats-34):
http://www.hqh.cz/zbrane/productdetail. ... id=1&menu=

tay je recenze k tomu gatorovi:
http://www.knife.cz/recenze/recenzedetail.aspx?id=2

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Mudžahedin » pon říj 17, 2005 20:12

Díky za rady, pozítří jedu do Prahy, tak prolezu nějaký obchody a uvidím.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Mudžahedin » stř říj 19, 2005 20:14

A co říkáš na tenhle? Harsey Air Ranger II http://www.gerbertools.com/Img_L/5866.jpg jestli se dá věřit té slevě (HQH System) tak šel z 3300 na 1780.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod teoretic » stř říj 19, 2005 20:53

Mudžahedin píše:A co říkáš na tenhle? Harsey Air Ranger II http://www.gerbertools.com/Img_L/5866.jpg jestli se dá věřit té slevě (HQH System) tak šel z 3300 na 1780.
Allah akbar


jak uz jsem rikal, gerbery bych si radsi osahal. jinak ale pokud ti padne do ruky, bude sedet pojistka a bude bez vule, tak budes spokojenej. pokud budes kupovat v kamennym obchode, tak pak uz zbytek dorozhodni podle srdce a pocitu, kterej se ti bude vic libit, kterej ti lip padne do ruky a z kteryho budes mit lepsi pocit.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

outdoor kudlajs

Příspěvekod stoper » čtv úno 9, 2006 1:09

Nožů mám doma celou bednu, leč už 35 let nosím po vandrech, táborech a vůbec stále v batohu či kapse (na opasku skutečně nerad, raději si našívám úzké kapsy s patkou pro nůž na gatě nebo vestu) klasickou finku, kupodivu vyrobenou v Německu, rukojeŤ červený buk a hliník, ocel ??? (rostfrei), brousím ji tak jednou,dvakrát do roka, dělám s ní takřa ob den, včera jsem s ní řezal kůži na brašničky. Holí prase i ruku, jak břitva. A k ní nějaký zavírák, větší. Otvírák používám vojenský klasik, hooodně starý, protože ještě ocelový, modřeny. Teďky jsem dostal od kamoše švejcarka, maleho, nuž, otvírákošroubovák a vývrtka (ony ty moderní flašky díky uzkému dlouhému hrdlu už nejdou zatlačením špuntu otevřít (:o)) Ovšem vývrtka se Hekvétům moc nepovedla, furt se ohýbá. A malou pádnou sekeru po dědovi beru jen když se plánuje něco většího.
stoper
 

Re: outdoor kudlajs

Příspěvekod uplne jinej martin » pát úno 10, 2006 21:27

stoper píše:(ony ty moderní flašky díky uzkému dlouhému hrdlu už nejdou zatlačením špuntu otevřít (:o))

s tím jsem nikdy neměl problém. Sice to jde trochu ztuha, ale jde. Naposledy t ošlo ejnom palcem :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pavproch » pát úno 10, 2006 21:34

Kurec, nedá mi to, abych spolulezci neudělal trošku NEPLACENÝ reklamy:
http://www.bc-cyklo.com/noze.htm
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » pát úno 10, 2006 21:35

pavproch píše:Kurec, nedá mi to, abych spolulezci neudělal trošku NEPLACENÝ reklamy:
http://www.bc-cyklo.com/noze.htm


ty znas romana?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » pát úno 10, 2006 21:37

teoretic píše:
pavproch píše:Kurec, nedá mi to, abych spolulezci neudělal trošku NEPLACENÝ reklamy:
http://www.bc-cyklo.com/noze.htm


ty znas romana?

t.

jasan, teda jawor

asitak fynfundcwancig jahre
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » pát úno 10, 2006 21:40

pavproch píše:jasan, teda jawor

asitak fynfundcwancig jahre


ja ho znam z jinyho fora, teda znam... - vim, ze tam je a jakyho ma nicka :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » pát úno 10, 2006 21:41

teoretic píše:
pavproch píše:jasan, teda jawor

asitak fynfundcwancig jahre


ja ho znam z jinyho fora, teda znam... - vim, ze tam je a jakyho ma nicka :)

t.


černýho.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Cvrk » pát úno 10, 2006 22:45

Omlouvám se, jestli budu tahat klacky do hvozdu, ale nechtělo se mi celé vlákno číst. Máte někdo vůbec mačetu, nebo jsem tu sám exot? Na vandry jsem ji vozil posledních šest roků a úplně žůžo. Naporcovat jakékoliv dřevo do průměru 15 šlo jak po másle, to hrubší už se muselo bobrovat, ale i tak to šlo. Lehká, skladná, čepel 47 oboustranné ostří - no spíš takový římský meč :mrgreen:
Samo, že zavírák mám taky už roky, klasika Mikov, jenom jedna čepel, obloženej imitací parohu (nebo je to pravé?) A můžu říct, že se k němu chovám jak hovado. Žádné otvíráky nepotřebuju, všechno otvírám nožem. Tak a teď klidně nadávejte. :twisted:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

opinel

Příspěvekod toolak » stř bře 8, 2006 11:44

Mám Opinel carbon (http://noze.vadiumlov.cz/first.php?str= ... %20d%F8evo

není špatný ale bacha! Je si sice ostrý jako sviňa ale zároveň křehký. Pad mi na kámen z výšky pasu a vylomil se v ostří zoubek o hloubce 3mm.
A pak ještě jedna věc, jakmile přijde do styku s tukem tak se začnou dít věci. Čepel chytne "divnej pach" a začíná šednout. Tak nevím zda je to normální nebo jakási chyba kusu....
Uživatelský avatar
toolak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 20, 2006 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » stř bře 8, 2006 13:17

Cvrk píše:Omlouvám se, jestli budu tahat klacky do hvozdu, ale nechtělo se mi celé vlákno číst. Máte někdo vůbec mačetu, nebo jsem tu sám exot? Na vandry jsem ji vozil posledních šest roků a úplně žůžo. Naporcovat jakékoliv dřevo do průměru 15 šlo jak po másle, to hrubší už se muselo bobrovat, ale i tak to šlo. Lehká, skladná, čepel 47 oboustranné ostří - no spíš takový římský meč :mrgreen:
Samo, že zavírák mám taky už roky, klasika Mikov, jenom jedna čepel, obloženej imitací parohu (nebo je to pravé?) A můžu říct, že se k němu chovám jak hovado. Žádné otvíráky nepotřebuju, všechno otvírám nožem. Tak a teď klidně nadávejte. :twisted:


nejsi jedinej, kdo ji pouziva, takze nejsi exot (teda aspon co se tohodle tyce :D )

t.

P.S. musim te ale pokarat za to zachazeni s nozem :nasranost: - jak se k nemu chovat si precti treba tady ;)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » čtv dub 6, 2006 13:15

Já mám klasický Mikov zavírací: čepel, pilka, otvírák na konzervy, otvírák na lahve, vývrtka. V záloze ještě větší zavírák s jednou čepelí zn. Mammut. Přítelkyně má menší Opinel. No...a jde to. :D Ještě se naučit je řádně nabrousit. :oops:
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » čtv dub 6, 2006 15:14

krtenek píše:Já mám klasický Mikov zavírací: čepel, pilka, otvírák na konzervy, otvírák na lahve, vývrtka. V záloze ještě větší zavírák s jednou čepelí zn. Mammut. Přítelkyně má menší Opinel. No...a jde to. :D Ještě se naučit je řádně nabrousit. :oops:


tak to mas pohodovy noze - chvalim. co se tyce brouseni, tak to s temahle neni problem, protoze ty ocele jsou zakaleny s tezi tak na 57 HRC - staci par tahu na obyc. karborundumu nebo o spodni hranu talire a obtahnout o pasek nebo dziny a uz to zase holi :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Black » ned úno 11, 2007 9:33

Je to vlákno o nožích,ale dík,mám duplicitní adresu, www.black-knives.com
A doufám,že budu moci s P.Proch. ještě na hory,zdraví neslouží.Co mě dost utěšuje,on na tom byl hůře,a běhá,jako srna.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod vlk » sob lis 10, 2007 17:36

Doporučujem Victorinox Spartan. Vyšiel ma zhruba 420 Sk + poštovné a som s ním veľmi spokojný. Je to taký zlatý stred. Ani zbytočne hrubý ani tenký... :-)

Obrázek
vlk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 10, 2007 17:28

Příspěvekod viňa » čtv lis 15, 2007 21:14

Když jsem byl s eškolou ve Švýcarsku tak jsem tam dostal Victorinox Altimeter a když jsem přijeli zase oni tak jsem odsatl nějakýho Victorinoxe s baterkou, ale mám oblíbený nůž Opinel v inoxové verzi No 12. Dobrý nůž dobrá čepel dá se sním krájet "skoro" vše není těžký, velký prostě ideál.

:lol:
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod teoretic » čtv lis 15, 2007 21:21

viňa píše:...ale mám oblíbený nůž Opinel v inoxové verzi No 12. Dobrý nůž dobrá čepel dá se sním krájet "skoro" vše není těžký, velký prostě ideál...
..a přitom to je nůž hodně průměrnej až podprůměrnej :) - ale chápu, že za tu cenu to je v pohodě a může s ním být někdo plně spokojený :) (jinak ty victorinoxy jsou lepší;))

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

PředchozíDalší

Zpět na Nože