Šroubovák nebo vývrtka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » úte bře 13, 2007 17:26

pomalu mi přestává vadit absence vývrtky :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » úte bře 13, 2007 17:29

tuso píše:
Vilík píše:Znas Specnaz? Ti sekali hrdlo flas lopatkou a meli ho suplne cistym rezem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...


Abych teda trénoval 10 let kvůli otevření láhve lopatkou ... :(( :mrgreen:


Vem si ji rovnou do Kartáče. I když nevím nevím, pokud je hliníková. To jsou lepší ty vojenské nože, co se tu probírají (UTON a spol.)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 8:27

Ryba píše:Mám Victorinoxe Centurion a rozhodně bych neměnil. Takové vytržené vázání se vývrtkou opravuje dóóst blbě(...) (...)Špunty do lahví zarážím a pak předvádím kousek "kterak vytáhnouti korek z láhve kouskem provázku" který mě naučil můj dědeček. Úspěch (obzváště u připitého obecenstva) je zaručen. Lze i jako soutěž na čas. :lol:

na lyze, inliny atd s sebou vzdycky beru nejaky to naradicko, ale jinak mne osobne prijde na nozi lepsi vyvrtka nez krizak...

btw. popis trosku blize ten tvuj trik :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod R.B. » pát čer 29, 2007 9:04

teoretic píše:
Ryba píše:Mám Victorinoxe Centurion a rozhodně bych neměnil. Takové vytržené vázání se vývrtkou opravuje dóóst blbě(...) (...)Špunty do lahví zarážím a pak předvádím kousek "kterak vytáhnouti korek z láhve kouskem provázku" který mě naučil můj dědeček. Úspěch (obzváště u připitého obecenstva) je zaručen. Lze i jako soutěž na čas. :lol:

na lyze, inliny atd s sebou vzdycky beru nejaky to naradicko, ale jinak mne osobne prijde na nozi lepsi vyvrtka nez krizak...

btw. popis trosku blize ten tvuj trik :)

t.


No tak ten trik chci taky znát :-) zní to dobře. Sem s ním :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod tuso » pát čer 29, 2007 9:05

teoretic píše:
Ryba píše:Mám Victorinoxe Centurion a rozhodně bych neměnil. Takové vytržené vázání se vývrtkou opravuje dóóst blbě(...) (...)Špunty do lahví zarážím a pak předvádím kousek "kterak vytáhnouti korek z láhve kouskem provázku" který mě naučil můj dědeček. Úspěch (obzváště u připitého obecenstva) je zaručen. Lze i jako soutěž na čas. :lol:

na lyze, inliny atd s sebou vzdycky beru nejaky to naradicko, ale jinak mne osobne prijde na nozi lepsi vyvrtka nez krizak...

btw. popis trosku blize ten tvuj trik :)

t.


Zasuneš do láhve smyčku a do ni "chytíš" špunt, který náskledně vytáhneš. Dají /nebo daly/, se kouit i takové spojené drátky, kterýma se to vytahovalo líp.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pát čer 29, 2007 9:13

Někdy to jde i s provázkem s uzlíkem na konci.

Jinak, můj kamarád křížákem na Viktorinoxu složil celou kuchyň.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 9:18

tuso píše:Zasuneš do láhve smyčku a do ni "chytíš" špunt, který náskledně vytáhneš. Dají /nebo daly/, se kouit i takové spojené drátky, kterýma se to vytahovalo líp.

takhle jsem to pochopil, ale moc si to nedokazu predstavit natocte video a hod to nekam na web a posli link :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » pát čer 29, 2007 9:51

teoretic píše:
tuso píše:Zasuneš do láhve smyčku a do ni "chytíš" špunt, který náskledně vytáhneš. Dají /nebo daly/, se kouit i takové spojené drátky, kterýma se to vytahovalo líp.

takhle jsem to pochopil, ale moc si to nedokazu predstavit natocte video a hod to nekam na web a posli link :) t.

To si děláš prdel, ne? Je to jednoduché jak facka. A ty drátky nám už asi zrezly ve sklepě...Nebo ne, máme je snad po babičce v její kuchyni.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » pát čer 29, 2007 9:59

musim to prubnout, neprijde mi to tak snadne, kdyz si to predstavim, ale treba to je snazsi nez myslim

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pát čer 29, 2007 10:22

teoretic píše:musim to prubnout, neprijde mi to tak snadne, kdyz si to predstavim, ale treba to je snazsi nez myslim

t.


Jinak lepší než provázek je takový ten plastový popruh, co se s ním převazují palety, balíky a podobně. Nevím jak se to jmenuje, kdysi jsem z toho dělali spirálové Jojo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » pát čer 29, 2007 21:20

tuso píše:Abych teda trénoval 10 let kvůli otevření láhve lopatkou ... :(( :mrgreen:


Na to hlavně musíš mít láhev na to dělanou. Jmenuje se to "sabráž". Podrobnosti viz zde: http://www.cuketka.cz/?p=284 :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod jonza » pát čer 29, 2007 21:26

No, treba ja mam svycara, ktery ma vyvrtku i krizak. Jmenuje se Outlrider
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonda » ned črc 1, 2007 17:05

jonza píše:No, treba ja mam svycara, ktery ma vyvrtku i krizak. Jmenuje se Outlrider

nj, jenže to už má těch věcí tolik, že bych k tomu potřeboval kevlarový kapsy a nejlíp nosiče, abych to unesl...Potřebuju nějakej menší...a stejně je to jedno, protože nemám prachy (jak typické :) )...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod teoretic » ned črc 1, 2007 17:46

chonda píše:
jonza píše:No, treba ja mam svycara, ktery ma vyvrtku i krizak. Jmenuje se Outlrider

nj, jenže to už má těch věcí tolik, že bych k tomu potřeboval kevlarový kapsy a nejlíp nosiče, abych to unesl...Potřebuju nějakej menší...a stejně je to jedno, protože nemám prachy (jak typické :) )...

zkus byt trosku konkretnejsi - treba budu moct poradit...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonda » ned črc 1, 2007 17:50

jééé, teoretic, tebe jsem tu dlouho neviděl...taky jsem tu dlouho nebyl 8)
Potřebuju zavírací nůž s kombinací nůž, otvírák na konzervy a ideálně křížovej šroubovák a vývrtka. Velikostí tak ten největší victorinox (čepel 11cm tuším). Nechci, aby byl moc objemnej a těžkej, pak bych ho s sebou stejně netahal...Nevím, nakolik je dobrá pilka, v životě jsem ji nepotřeboval, ale třeba mě přesvědčíš, že je to super věc a je zázrak, že jsem dodneska naživu...
EDIT: a ještě poslední věc - cena tak do 2kKč a odpovídající kvalitě :)
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod teoretic » ned črc 1, 2007 18:24

chonda píše:jééé, teoretic, tebe jsem tu dlouho neviděl...taky jsem tu dlouho nebyl 8)
Potřebuju zavírací nůž s kombinací nůž, otvírák na konzervy a ideálně křížovej šroubovák a vývrtka. Velikostí tak ten největší victorinox (čepel 11cm tuším). Nechci, aby byl moc objemnej a těžkej, pak bych ho s sebou stejně netahal...Nevím, nakolik je dobrá pilka, v životě jsem ji nepotřeboval, ale třeba mě přesvědčíš, že je to super věc a je zázrak, že jsem dodneska naživu...
EDIT: a ještě poslední věc - cena tak do 2kKč a odpovídající kvalitě :)

do kolika penez?
jinak pokud trvas na krizovym sroubovaku a vyvrtce, tak u victorinoxe modely: outrider, atlas, workchamp, tradesman, skipper, hercules (nejlehci a taky nejlevnejsi jsou outrider a atlas) - jinak ceny vsech tehle jsou cca mezi 1000-1800 kc

u wengera ani kdyztak u mikovu toho, co chces, moc nenajdes...

t.

p.s. 111 mm neni delka cepele ale celeho zavreneho noze :wink:
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonda » ned črc 1, 2007 19:14

Zase mi ale netvrď, že multifunkční nože vyrábí jen Mikov, Wenger a Victorinox...I když pravda, ten Atlas vypadá rozumně, ještě bych ho musel vidět naživo a potěžkat si ho...Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod teoretic » ned črc 1, 2007 19:20

chonda píše:Zase mi ale netvrď, že multifunkční nože vyrábí jen Mikov, Wenger a Victorinox...I když pravda, ten Atlas vypadá rozumně, ještě bych ho musel vidět naživo a potěžkat si ho...Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:

dela se jich samozrejme vic, ale victorinox a wenger jsou holt nejlepsi...

jinak pak multitooly atd, ale ty vazi zrpavidla vyrazne vice...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Schnappi » ned črc 1, 2007 19:33

chonda píše:Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:

Je s podivem, že Teoretic přidal další příspěvek a přitom zůstal ledově klidný. :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod teoretic » ned črc 1, 2007 19:45

Schnappi píše:
chonda píše:Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:

Je s podivem, že Teoretic přidal další příspěvek a přitom zůstal ledově klidný. :D

jsem dneska nejakej preslej - jdu radsi ho hospudky - mejte se :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Schnappi » ned črc 1, 2007 19:52

Ať chutná ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod jonza » ned črc 1, 2007 22:57

No ta pilka prefikne i 15cm tlustou kladu, vyzkouseno. Takze se fakt muze hodit. Taky nevim jaky ma kapsy moje Hanah bunda, ale kapsy ji to netrha. Dokonce i batoh Mckinley ho unese a to nemluvim o ostatnich vecech z trznice. Nikdy mi kapsu neutrhl. :evil:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » ned črc 1, 2007 23:00

jonza píše:No ta pilka prefikne i 15cm tlustou kladu, vyzkouseno. Takze se fakt muze hodit. Taky nevim jaky ma kapsy moje Hanah bunda, ale kapsy ji to netrha. Dokonce i batoh Mckinley ho unese a to nemluvim o ostatnich vecech z trznice. Nikdy mi kapsu neutrhl. :evil:

Klííd. Nemám sice přímo Hannah bundu, ale mám vodní sandále McKinley.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jonza » ned črc 1, 2007 23:38

Jsem v klidu, jenom me tady trosku bere antiHANAH, dale jak na kazdy dotaz tlacite dojtra a dalsi. Proste to je cele forum o znackach. Si najdi kolikrat nekteri tlacili svuj batoh do temat, kde to bylo mimo misu. Jinak nic. Me to nerozhodi...

JO A NEZAPOMENTE MI TAM NAJIT ASPON 2 CHYBY. RADEJI 3.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned črc 1, 2007 23:53

jonza píše:Jsem v klidu, jenom me tady trosku bere antiHANAH, dale jak na kazdy dotaz tlacite dojtra a dalsi. Proste to je cele forum o znackach. Si najdi kolikrat nekteri tlacili svuj batoh do temat, kde to bylo mimo misu. Jinak nic. Me to nerozhodi...

JO A NEZAPOMENTE MI TAM NAJIT ASPON 2 CHYBY. RADEJI 3.


Klidek. Co sa tyka gramatickych chyb, tak vzbura uz prebehla a toto sa tu uz neriesi. :wink:

Co sa tyka znaciek, tak kazdy ma tu svoju naj, ktoru preferuje. Holt a Deuter ma silnu poziciu vdaka Hudy a asi aj kvalite. :wink: Hannah si svoje meno pokazil podobne ako napr. TrekSport, tak sa nediv, ze ludia nemaju chut skusat to s nim znovu. Obzvlast ked je naokolo tolko inych znaciek, co pokazene meno nemaju.

A podla znaciek sa orientuje asi kazdy. Je jednoduche a prirodzene.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » ned črc 1, 2007 23:55

jonza píše:Jsem v klidu, jenom me tady trosku bere antiHANAH, dale jak na kazdy dotaz tlacite dojtra a dalsi. Proste to je cele forum o znackach. Si najdi kolikrat nekteri tlacili svuj batoh do temat, kde to bylo mimo misu. Jinak nic. Me to nerozhodi...
JO A NEZAPOMENTE MI TAM NAJIT ASPON 2 CHYBY. RADEJI 3.

Nejsi úplně v klidu, jak pozoruji. Slyšel jsem o původu historky Hannah, taky mi to připadá trochu blbý. Co se týká Deutera, my ho netlačíme za každou cenu, všimni si, že hodnotím dobře nebo doporučuji i jiné značky, Deuter je hra a trochu reakce na víš co...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pon črc 2, 2007 5:30

zbuddy píše: Slyšel jsem o původu historky Hannah, taky mi to připadá trochu blbý...


Teď nevím, jestli to vím. Teda jako znám. Nebo co kdo myslí.

zbuddy píše:Deuter je hra a trochu reakce na víš co...


Nonono, Deuter tu byl dřív :twisted: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » pon črc 2, 2007 6:33

Přípluv píše:
zbuddy píše: Slyšel jsem o původu historky Hannah, taky mi to připadá trochu blbý...

Teď nevím, jestli to vím. Teda jako znám. Nebo co kdo myslí.
zbuddy píše:Deuter je hra a trochu reakce na víš co...

Nonono, Deuter tu byl dřív :twisted: ...


ad 1) ....že přišel na sraz v hospodě v Brně v bundě Hannah....
ad 2) ....slepice nebo vejce? Já myslím sebe; když jsem tady začal, tak každý druhý příspěvek zmiňoval C........., C..........Deutera jsem si koupil později.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod mifr » pon črc 2, 2007 8:48

chonda píše:Zase mi ale netvrď, že multifunkční nože vyrábí jen Mikov, Wenger a Victorinox...I když pravda, ten Atlas vypadá rozumně, ještě bych ho musel vidět naživo a potěžkat si ho...Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:


Mam Atlase i Outridera :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pon črc 2, 2007 9:35

mifr píše:
chonda píše:Zase mi ale netvrď, že multifunkční nože vyrábí jen Mikov, Wenger a Victorinox...I když pravda, ten Atlas vypadá rozumně, ještě bych ho musel vidět naživo a potěžkat si ho...Nebo se na to vykašlu a budu PC rozdělávat špičkou nože :twisted: :twisted: :twisted:

Mam Atlase i Outridera :wink:

Mám Mountaineer , koupený jako funglovka v bazaru. A doposud jsem klidně žil, neznaje, co nosím :evil: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Nože