Jakej nuz na outdoor ???

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 12:03

Ahoj,

chci koupit nejaky nozik, ale porad se nejka nemuzu rozhodnout. Urcite by to melo byt neco kompaktniho, ne zadna rambo kudla s jeste vetsim futralem. Ale nevim jestli neco i s nejakym naradim nebo proste jen samotny nuz kde je proste jen jedna cepel.

Osobne me vice laka jen solo nuz, ale zase mozna i ty vice funkcni noze maji svoje kouzlo v ucelovosti.

A co se tyka castky, tak neco rozumneho.nechci do toho zase nejak moc investovat.

Diky
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 12:16

Uz sa to tu rozoberalo velakrat. Skus prejst starsie vlakna. Osobne sa aj tak vsetci zhodneme, ze v tvojom pripade bude asi idealny nejaky Victorinox. Podla mna je do hor uplne paradny model Forrester. A ked chcel len jednu cepel a lacnejsiu, tak snad aj Mikov. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned bře 4, 2007 12:22

Victorinox! Je jich tolik verzí, že nebudeš vědět, co jsi vlastně chtěl, ale já nejvíc používám:

Nůž velkej (kdysi jsem často používal i menší, ale ten momentálně nemám), otvírák na piva a konzervy (v tomto pořadí), šídlo a vývrtku.

Prapodivně dost často i párátko (zpočátku jsem ho nechápal).

Karaf si chválí i kleště (neplést s nůžkama).

A docela se mi líbí ty otvírací jednou rukou (typ pro Bundeswehr a podobně).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poiko » ned bře 4, 2007 12:38

vitorinox. buď Spartan, nebo ten o pár nástrojů víc. nosim ho v batohu pořád, i do školy. hodí se
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 12:50

No jak se tak divam tak treba Victorinox ma tolik nozu ze se clovek pri vyberu zblazni. Ono mam ted problem s posouzenim vyuzitelnosti jednotlivych veci. Kdyz koupim neco bohateho na vybavu muzu dojit ktomu, ze pak pulka veci bude nanic a nebo taky zase naopak-neco mi bude chybet.

Je to tezke. A jake mate zklusenosti se znackou Mikov?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 12:59

Tak zacina se mi libit tento:

http://www.victorinox.cz/index.asp?menu=774&record=3490

model Spartan
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 13:08

papun píše:model Spartan


Strasne kratka cepel. Ak to chces do hor, tak doporucujem vyberat si len z modelov 111mm. Kratka cepel je prekliatie - ani chleba si s tym nenamazes. :mrgreen: Ja odporucam tento. Mam ho a je to podla mna rozumny kompromis medzi mnozstvom funkcii (uzitocnych) a sirkou rucky.

Inak Victorinox ma tolko modelov, ze si mozes proste spravit zoznam funkcii, ktore ma tvoj noz mat a najst si presne ten. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 13:17

S tou cepeli mas asi pravdu. A taky sme si uvedomil, ze u Forestru je pilka. A ac se to nezda muze se hodne hodit,pokud clovek potrebuje udelat nejaky kolik pri staveni pristresku, nebo si urezat jakoukoliv vetvicku jako opekac a tak dale. Pilka bude asi hodne dobra vec.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 13:19

papun píše:Pilka bude asi hodne dobra vec.


Jo, je. Ono sa to nezda, ale ta pilka na Vicotrinoxoch naozaj funguje. Uz par krat som ju vyuzil a na to, aka je mala reze naozaj dobre. Ked som kupoval noz, tak som dlho spekuloval, ci chcem aj pilku, ale teraz som naozaj rad, ze ju tam mam. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 13:23

Urcite jo. Pilku vzdycky sebou :wink:

Jeste jedne dotaz. Sice je to jen tak pro zajimavost, ale proc se nezeptat. jak je to stou dozivotni zarukou? Co to vlastne znamena?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod matob » ned bře 4, 2007 13:55

Osobne pouzivam stary, asi milion rokov stary Mikov, noz, pilka, otvarak na konzervy, na pivo, storubovak, vyvrtka, rucka z jelenieho parohu. Holt , dedictvi :mrgreen: , a som spokojny.

Ale aby som aj tebe nejak pomohol: Victorinox Forester je super, casom sa k nemu planujem dopracovat aj ja.

A pilka je super vec, nehovoriac o tom, ze co by to bolo za noz bez pilky(co si vcetky decka vsimaju ako prve? co je symbolom vreckoveho zalesackeho noza? bez coho s v lese nezaobides?(no mozno zaobides, ale nemozes potom pilkovat :D , a byt v lese bez moznosti pilkovania, to ako keby si tam ani nebol,), trepem hovadiny jak vidim). Proste pilka je super a je dost uzitocna, ani sa to nezda.

A co sa tyka vybavenosti noza, kolko nastrohov budes mat, tolko vyuzijes, akurat cim zlozitejsi nozik, tym zlozitejsi zivot, lebo na kazdu inu vec budes bat vzdy inu vec, a ostatny by sa s tym parali s cepelou.
Uživatelský avatar
matob
účastník
účastník
 
Příspěvky: 327
Registrován: úte kvě 23, 2006 15:59
Bydliště: Senica(SK)/Praha(CZ)

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 14:07

Jo jo uz sme v podstate asi rozhodnuty. Sice mi jeste trosku vrta hlavou znacka Mikov a to proto, ze je podstatne levnejsi, ale zase na druhou stranu na Victorinox slisim ve 100% jen chvalu a to se jen tak u nejake znacky nevidi.

Takze se ta investice asi urcite oplati.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Labash » ned bře 4, 2007 14:35

ja mam tento a taky spokojenost :wink:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 14:49

Tak ono v podstate to je vsechno porad dokola. ale ja sem se rozhodl pro delsi cepel a jinak to je podobe.

A nebo si kupim rybicku a bude klid :D
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod uplne jinej martin » ned bře 4, 2007 14:56

No, vozim s sebou obstarožní zavírací solingen s jednou čepelí kombinouvanou s otvírákem na pivo bez pojistky, co jsem kdysi našel na vodáckym tábořišti zašlapanej do písku. A stačí! A ten otvírák na lahve by tam nemusel bejt, vždyť celý svět je složen z otvíráků na pivo!
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 15:02

No samozrejme lahvaca otevres uplne on vsechno.

Ale treba ac se to nezda mi cim dal tim vic vhod prijde ta pilka. Mnohdy potrebujes neco riznout. No ale toto uz je hodne o osobnim vyuziti jednotlivych nastroju.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Labash » ned bře 4, 2007 16:03

papun píše:A nebo si kupim rybicku a bude klid :D


tu mam taky, a taky je v pohode :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod teoretic » ned bře 4, 2007 18:17

podle toho, kolik chces mit nastroju doporucuju od victorinoxe bud nomad nebo forester nebo outrider

t.

p.s. k videni napr. tady

sezenes je ale levneji :wink:
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod papun » ned bře 4, 2007 18:20

No uz sme se koncove rozhodl pro Forestr.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 18:32

papun píše:No uz sme se koncove rozhodl pro Forestr.


:smt023

Vitaj v klube! Inak ani ten Nomad nie je marny. To je to iste ako Forrester akurat namiesto vyvrtky je tam srobovak. Ale ja som usudil, ze castejsie pijem ako srobujem, tak mam Forrester. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » ned bře 4, 2007 18:44

Rujir píše:Vitaj v klube! Inak ani ten Nomad nie je marny. To je to iste ako Forrester akurat namiesto vyvrtky je tam srobovak..

to si pletes s trailmasterem, nomad ma vyvrtku a oproti foresteru nema jen pilku

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 19:01

teoretic píše:to si pletes s trailmasterem, nomad ma vyvrtku a oproti foresteru nema jen pilku
t.


Pravdu dis...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned bře 4, 2007 19:59

Co si myslíto o tom otvírání jako na Military či Bundeswehru? Jde to fakt jednou rukou? Nepřekáží to?

Pilu mám taky a jak jsem ji zpočátku nechtěl (před devítí lety jedinej model na krámě :mrgreen: ), tak ji taky chválím. A mám místo vývrtky křížák, radši bych bral vývrtku.

A všimli jste si, že Helmsman (kormidelník) má křížovej šraubcigl a Skipper (kapitán) má místo něj vývrtku. To je jasný, jak to na takový lodi chodí :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Mek » ned bře 4, 2007 20:08

Ohledně toho otvírání jednou rukou. No kámoš to má a otevře to, ale de to celkem ztuha. Je to o zvyku. Stejně to otvírá obouma :)

Já mám jasno ve výběru nože, půjdu do Outridera, velký + vidím v nůžkách :)
Uživatelský avatar
Mek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 20, 2007 12:01

Příspěvekod poiko » ned bře 4, 2007 20:22

Labash píše:ja mam tento a taky spokojenost :wink:

heh, tak si to takhle jednou štráduju v německu na Velkej rokla a přecházíme potok. najednou vidim něco se leskout v tom potoku, sehnu se a vytáhnul sjem tenhle nožík:)
jinak teda co sjem koukal, tak mam toho spartana a prozatim ho můžu jen doporučit. ale na ten autdór bych bral asi možná radši ten s pilkou
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod swisss » ned bře 4, 2007 23:35

Mek píše:Ohledně toho otvírání jednou rukou. No kámoš to má a otevře to, ale de to celkem ztuha. Je to o zvyku. Stejně to otvírá obouma :)

Já mám jasno ve výběru nože, půjdu do Outridera, velký + vidím v nůžkách :)


Outridera mám a vřele doporučuju. Je sice trochu dražší než výše zmiňované modely, ale je super. Dá se říct, že až nějaké šídlo (či co to je) využívám všechny funkce.. Komu by se taky chtěla řezat náplast nožem, když to jde ustřihnout pěkně rovně nůžkama.. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned bře 4, 2007 23:39

swisss píše:Komu by se taky chtěla řezat náplast nožem, když to jde ustřihnout pěkně rovně nůžkama.. :)


Ja ju trham zubami... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod quagaar » pon bře 5, 2007 10:47

Ja mohu doporucit nuz UTON, ale jen cislovane serie!!!!! U tohoto noze se nemusite bat ze se vam rozsype apod., da se s nim delat uplne vsechno, a neznam lepsiho pruvodce trebe divokym Rumunskem :)
quagaar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 5, 2007 10:32

Příspěvekod Vilík » pon bře 5, 2007 22:25

Rujir píše:
swisss píše:Komu by se taky chtěla řezat náplast nožem, když to jde ustřihnout pěkně rovně nůžkama.. :)


Ja ju trham zubami... :twisted: :twisted: :twisted:


Ja taky.... To staci. A jinak treba lepici pasky, ktery nejdou trhat zubama rovnou davam bratrovi...

quagaar píše:Ja mohu doporucit nuz UTON, ale jen cislovane serie!!!!! U tohoto noze se nemusite bat ze se vam rozsype apod., da se s nim delat uplne vsechno, a neznam lepsiho pruvodce trebe divokym Rumunskem :)


Proc je to tu 2*?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod gespa » stř bře 7, 2007 21:07

quagaar píše:Ja mohu doporucit nuz UTON, ale jen cislovane serie!!!!! U tohoto noze se nemusite bat ze se vam rozsype apod., da se s nim delat uplne vsechno, a neznam lepsiho pruvodce trebe divokym Rumunskem :)


No úplně všechno asi ne, ale prakticky vše, co může normální člověk ve standardní situaci potřebovat.

Nicméně příprava tábořiště (přístřešek, stanový kolíky, závětří a držáky kotlíku na ohniště) nebo jakýkoliv jiný sekání s ním trvá neúměrně dlouho a je příliš namáhavé - např. s BK-7 to jde oproti UTONu jako po másle (přičemž cenově jsou na tom téměř stejně). UTON je relativně dobrej nůž, na menší práce ho mám rád a často ho na ně doma používám, to terénu ho ale nenosím - nevidím v tom žádnej přínos (na "obvyklosti" stačí i zavírák a na středně těžší práci je podle mě prostě vhodnější něco už alespoň trochu masivnějšího).
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Další

Zpět na Nože