Rescue Tool nůž zkušenosti?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rescue Tool nůž zkušenosti?

Příspěvekod Petronet » čtv říj 7, 2021 19:31

Ahoj, odjakživa sebou nosím do lesa dva nože. První je typický lovecký nůž a ten druhý je takový multitool nůž. Bohužel jsem teď někde v lese zapomněl můj multitool a už jej nenašel, proto teď hledám nový. Zaujal mě Rescue Tool nůž a tady na tom webu <link_smazan> se píše, že ho používají i záchranářské složky, protože se s ním dá například i rozřezat na autě sklo a další užitečné věci, kdyby k něčemu došlo. Autem jezdím denně, ale nikdy jsem takový nůž neviděl. Mě se to ale moc nezdá, že by obyčejnou pilkou na noži šlo rozřezat okno na autě? Nevlastníte ten nůž někdo? Jaké s ním máte zkušenosti? Díky za radu
Obrázek
Petronet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 7, 2021 19:29

Re: Rescue Tool nůž zkušenosti?

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 19:51

Prvni prispevek a hned link na e-shop, k tomu takovy hnusny a navic nebyl ani potreba? Dalsi podobny pokus budeme brat jako spam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rescue Tool nůž zkušenosti?

Příspěvekod Bruca » pát říj 8, 2021 3:43

Navíc je ten nůž z neskutečně měkké oceli a ztupi se snad i o list papíru. Nebrat, je to šmejd.

Jestli záchranáři něco používají, tak něco jako leatherman raptor, ale rozhodně ne tvůj předražený šmejd.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Rescue Tool nůž zkušenosti?

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 8:32

Záchranářský nože maj v každým army shopu, ale je to blato. Navíc těžký jako kráva, pro outdoor nepoužitelný. Použití multitoolu v outdooru taky zrovna není velký, sem tam nějaká drobná oprava něčeho, to se dá pořešit například multitoolem velikosti a váhy klíče, netřeba nosit půl dílny.
Co se týče možnosti rozbití skla u auta, výborně se mi osvědčilo taktický pero s wolframovým hrotem, Fenix dělá i svítilny, který maj hlavu k tomuto určenou. Furt to bude užitečnější, než multitool.
Btw nosit dva nože je nesmysl, to tak na Aljašku a podobně..

@Bruca: to na obrázku je Victorinox, dle tebe je Švýcar blato?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Rescue Tool nůž zkušenosti?

Příspěvekod Bruca » pát říj 8, 2021 11:48

Já používám leatherman rebar a surge, váhové by byl nejlepší wave+, ale surge má výměnné pilky, takže pro mě praktičtější.

Jo, je to reklamní blato, to se nepočítá, takové nucené reklamaky akorát nakopat do trávení zdola.

U fenixu má ty hroty na sklo myslím řada TK
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín


Zpět na Nože