Čínské nože - AliExpress

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čínské nože - AliExpress

Příspěvekod rambo518 » pon čer 25, 2018 10:09

Zdravím všechny,
jelikož jsem se zde na toto téma toho moc nedočetl v době, kdy jsem začal uvažovat o čínských nožích, chci Vám sem vložit pár poznatků, které jsem shromažďoval cca 2 roky ( kontroloval jsem aktuálně, jestli zde podobné téma není a nenašel jsem. Snad jsem koukal pozorně. )

PRIORITNĚ SE JEDNÁ O ZAVÍRACÍ NOŽE

Prodejci Kevin John a GreenThorn na Aliexpressu:
Nyní po několika letech mohu říct, že tyto dva obchody jsou zaručeně velmi vysoké kvality.
Ano. Přesně tak. Dokonce jsem po koupi nože od Kevina Johna vyházel všechny stávající nože zakoupené u nás / u nás na eshopech. Ano. Přesně tak. V porovnání s číňanem se začalo jednat o směšné hračky ( včetně damaškového zavíráku za cca 4.500kč )

Skoro vždy se jedná o kopie nožů, nyní dokonce Kevin John produkuje svoje vlastní nože, které ovšem zatím mým testem neprošly.

Mé důvody:
V první řadě samozřejmě výkon / cena. To je tak neprůstřelný poměr, kterýho se u nás člověk nedohledá. Velice hrubý ekvivalent kvality je nůž z Ali za 3.500Kč = sériový nůž v EU za +8.000kč, možná i +10.000kč.

Zkoušel jsem z Ali 4 nože, psát budu jenom o jednom, který mám nejdéle. Byly si ale vším zmíněným níže dost podobné.

Nůž ICEBREAKER za 3.500kč ( už za ta léta není k prodeji ) od Kevina Johna. Jedná se o kopii ruských skvostů Shirogorov, jejichž cena se šplhá až ke stotisícovým hodnotám. Na originál se číňan samozřejmě nechytá, ale: jedná se o velice přesnou kopii, tudíž co se týče ergonomie, vychytávek a designu, je to skutečně 1:1 ( až na logo ). Což už je slovo do pranice.

Samotný popis nože ( zkusím stručně ):
Jedná se o titanový ( TC4 ) framelock s čepelí z práškové oceli S35VN na keramických kuličkových ložiskách v silikonu. O titan se jedná určitě ( spektrální analýza u nás v práci ) - u čepele nedokážu původ potvrdit, ale minimálně se jedná o velice podobný ekvivalent. Co se týče korozivzdornosti, tak velice úspěšně odolává i citrusům a ovoci, což je pro čepele největší zátěž. Chci podotknout, že bez údržby o čepel. Řezivost úžasná ( holí ) a ostří si drží velice dobře.

Kudla má vychytávky, jako ocelové podložky v titanu pro ložiska a ocelovou vložku framelocku pro čepel, což není samozřejmostí ani u nožů třeba kolem 8.000kč u nás zakoupených. To sakra rychle snižuje životnost.

Nůž byl perfektně vystředěný s nulovou vůlí. Po rozborce a sborce nikdy nebyl problém. Vše krásně zapadlo, sedlo, čepel chodila hladce a vystředění dokonalé ( dokonce jsou šrouby z nějaké kosmické ocele, protože když jsem do něho nakouřil šroubovák - šroub má svůj zvláštní tvar a šroubovák tam moc nepasuje - tak jsem omlel šroubovák a šroub zůstal nedotčen! ).

Snese i velice hrubé zacházení, leč mě to drásá srdce s ním mlátit do obří větve, abych ji mohl vložit pod kola zapadlého auta na Šumavě ve sněhu.

Závěrem bych chtěl napsat, že se omlouvám za gramatické chyby, občas třeba i nevhodný slovosled, ale snažil jsem se psát vše podstatné do co nejkratšího textu v co nejrychlejší době :D :D

Snad někomu pomůže.
(Edit - vložena fotka hrdiny)
Přílohy
25-06-2018 11-12-15.jpg
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Zpět na Nože