Zatvaraci Noz do 2000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Schnappi » stř pro 6, 2006 11:05

teoretic píše:z tehle bych bral fecase nebo gatora, popr. skeletona

t.

Díky moc. Nemá ten Fecas na trochu větší ruce příliš subtilní rukojeť? :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod teoretic » stř pro 6, 2006 11:09

schnappi píše:Díky moc. Nemá ten Fecas na trochu větší ruce příliš subtilní rukojeť? :)

hele to je relativni - tohle posuzovani je znacne individualni, takze ti nezbude nez osahat - pokud to koupis na netu, tak muzes behem 14ti dnu bez udani duvodu zbozi poslat zpet - pokud to koupis v kamennym, tak si to osahas - cili zadny strach :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Q1 » čtv pro 14, 2006 10:52

Když je tu řeč o kamených obchodech, tak vás moc prosím. Kam se dá zájít v Brně obhlídnout značky BM a CRKT?
Q1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 14, 2006 10:48

Příspěvekod Schnappi » čtv pro 14, 2006 11:13

Q1 píše:Když je tu řeč o kamených obchodech, tak vás moc prosím. Kam se dá zájít v Brně obhlídnout značky BM a CRKT?

Benchmade máš tady; CRKT nevím... A mají tam pozlacenou "rybičku" s čepelí z damascenské oceli! :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Q1 » čtv pro 14, 2006 14:28

No o rybičku určitě zájem nemám. Spíš o BM 555, CRKT M16-01T nebo M21-02. Vše s hladkou čepelí. Chtěl bych si je osahat "jak padnout do ruky" a jeden z nich koupit. A jekej je váš názor na ty nože?
Q1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 14, 2006 10:48

Příspěvekod teoretic » čtv pro 14, 2006 14:34

Q1 píše:No o rybičku určitě zájem nemám. Spíš o BM 555, CRKT M16-01T nebo M21-02. Vše s hladkou čepelí. Chtěl bych si je osahat "jak padnout do ruky" a jeden z nich koupit. A jekej je váš názor na ty nože?

doporucim ti spis toho griptiliana - akorat mozna ne tu mini verzi, ale klasickou bm550. nevim, jaky to ma u tebe duvod ta mini verze - kdyz vybiras mezi m-16kou, ktera ma jeste stejne delsi cepel, nez je klasickej griptilian :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Q1 » čtv pro 14, 2006 14:50

Mě de o nůž, kterej se dá nosit "celoročně" tzn. aby netrhal kapsu. Takže proto tu M16-01t. Je sice delší, ale s rozumnou váhou
Q1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 14, 2006 10:48

Příspěvekod teoretic » čtv pro 14, 2006 14:51

Q1 píše:Mě de o nůž, kterej se dá nosit "celoročně" tzn. aby netrhal kapsu. Takže proto tu M16-01t. Je sice delší, ale s rozumnou váhou

griptilian jsem jeden cas nosil a totalne v pohode

jinak pokud chces, bay byl nuz v kapse nenapadny, tak mrkni na modela pika od BM

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Q1 » čtv pro 14, 2006 14:59

Pika je za dobrý prachy, ale ocel 440C. Já radši tu 154CM. A celkově se mě moc nezdá. :|
Q1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 14, 2006 10:48

Příspěvekod teoretic » čtv pro 14, 2006 15:19

Q1 píše:Pika je za dobrý prachy, ale ocel 440C. Já radši tu 154CM. A celkově se mě moc nezdá. :|

??? trosku v tom mas zmatek, musis si ujasnit, co chces..

griptilian ma taky 440c, M21-02 i M16-01T jsou z aus-8, coz je rozhodne blizsi

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Q1 » čtv pro 14, 2006 15:29

Q1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 14, 2006 10:48

Příspěvekod teoretic » čtv pro 14, 2006 15:37

Q1 píše:sem koukal na http://www.highlife.cz/?m=det&id=214

mozna tam maj chybu...schvalne jim brnkni - griptilian z 154cm se dela az uplne nove - jinak byl vzdy z 440c - a protoze tam je na cr za dobrou cenu, tak je mozny, ze je jeste z 440c...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » pon pro 25, 2006 22:48

Tak pani je to tu!!!konecne sa ku mne dostal CRKT m21-02 povodne som chcel 04 ale zda sa mi privelky.zatial som spokojny :D
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » úte pro 26, 2006 11:13

SniperWolf píše:Tak pani je to tu!!!konecne sa ku mne dostal CRKT m21-02 povodne som chcel 04 ale zda sa mi privelky.zatial som spokojny :D

to mi bylo jasny, ze budes :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod George81CZ » stř led 3, 2007 17:30

A co říkáte na tenhle nůž?
http://www.highlife.cz/?m=det&id=1665

Je z oceli 420 Stainless steel. Řešily se tu různé oceli, ale tahle ne.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod teoretic » stř led 3, 2007 17:38

George81CZ píše:Je z oceli 420 Stainless steel. Řešily se tu různé oceli, ale tahle ne.

420ka je ta ta nejobycejnejsi ocel pouzivana na noze - hodne spatne drzi ostri, ale dobre se prebrusuje a je vysoce koroziodolna - pokud to chces na kazdodenni noseni a pouzivani, tak bych sahnul po jinem nozi z kvalitnejsi oceli a s hladkym ostrim a nikoliv kombinovanym (to ma pri drtive vetsine provadenych ukonu spise jen nevyhody)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » stř led 3, 2007 17:53

tak priatelia chladnych zbrani je to v prdeli...s mojim CRKT M21-02 sme sa neskamaratili a je na predaj!!!predsa len chcel vacsi....aj ked tento je velmi spratny a sikovny
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Lumyr » stř led 3, 2007 18:37

teoretic píše:
Lumyr píše:no už teď mam radost.. našel jsem ho v akci za 1500 místo obvyklých 2100.. :P až dorazí a odskouším dám vědět.. :mrgreen:

police je police...

dej pak kazdopadne vedet

jinak to je solidni kauf - ja mel jeste lepsi - delicu 4 frn (lehoucce pouzitou, coz mi nevadi - ba naopak) pod tisicovku *

t.


Tak po mesici pouzivani prichazim s par radky...
Ja mel kdysi spyderco delica frn zubate ostri{jeste na zakladce}, proto kdyz jsem si ted chtel koupit nuz, Spyderco byla jasna volba. Jen ostri jsem chtel rovne, zubate je sice pekne, ale praktictejsi je preci jen rovne. Rozhodl jsem se pro enduru frn rovne ostri. {do ted me mrzi ze jsem nuz nekde nechal, moh mit ted mladsiho brachu, hmm segru}
Nuz domu prisel postou pekne zabaleny v krabicce. Po rozbaleni se na me usmal nablyskany nuz s pridelanym klipem. Nepatrim zrovna mezi fandy co nosi nuz na pasku nebo tak, proto to bylo to prvni co jsem odmontoval. {tusim trojka hvezda}. Cepel je pripevnena k rukojeti pomoci sroubku {zadny cep} proto bude pozdeji mozne dotahnout pripadnou vuli. Nuz byl/porad je ostry. Pro "prdel" jsem si zkousel oholit chlupy na ruce a ted vypadam jak.... :mrgreen:
Pri pouzivani {chtel jsem nuz na kazdodeni pouzivani} sedi pekne v ruce, neklouze diky rukojeti z nejakeho plastu {chtel jsem police ale ten v tomhle provedeni rukojeti nedelaji}. Pri rezani s nim nemam zadny problem, snad jen kdyz chci obcas neco pacit tak si to rozmyslim, nuz je v rukojeti prohyba {kdo chce neco pacit at si koupi nerez rukojet nebo pajsr}.Uz mi parkrat spadl na zem, ale zadne znamky nejakeho poskozeni.
At si kdo chce co chce, me se na Spydercu libi zpusob otvirani jednou rokou reseny dirou v horni casti cepele. Zadny cep co trci, jednoduche genialni. Pojistka je resena klasicky, nahore. Nejsem moc znaly v materialech pouzivanych na cepele nozu ale zde pouzita ocel VG-10 patri "pry mezi lepsi prumer" nevim, nuz je po mesici porad ostry tak asi jo.
Na nuz je poskytovana dozivotni zaruka, nevim jak ji pripadne uplatnit ale zatim neni duvod to resit.
Recenze asi nic moc, kdyby mel nekdo nejaky dotaz tak se klidne zeptejte. Muj osobni nazor na noze obecne je, ze v kazde tride jsou noze stejne dobry, spis zalezi na osobnim vkusu. :wink:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » stř led 3, 2007 22:19

jsem vedel, ze budes spokojenej :)

at dale slouzi :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 17:23

teoretic píše:jsem vedel, ze budes spokojenej :)

at dale slouzi :wink:

t.


neocekavane se stalo... pri prevesovani billboardu jsem pri odrezavani gumy co drzi plachtu preriz i ocelovy lanko (5mm)... no byla tma, plosina je draha byl to chomac gum... a nuz je naprosto tupy, je teda uzasny ze se si toho vsimnul az kdy jsem to preriz :mrgreen: ale ted resim jak muz nabrousit. Na brusce v dilne to asi neni to pravy, proto jak teda na to? kamos co dela kuchare rikal ze mi ho donese k noziri kam nosi noze z kuchyne (pry maji drazsi noze nez tenhle) ale nevim.. jak to resis ty? nuz je naprosto tupej, ale cepel je rovna (zadny ostep-neuveritelny)
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » ned led 7, 2007 17:27

chce to mit nejakou brusnou sadu (kvalitni delaj napr. firmy lansky, dmt, spyderco) - zkus se domluvit s nekym v praglu (z knife.cz), kdo bydli v praglu - urcite to nebude problem - je to pak otazka par minut

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » ned led 7, 2007 17:27

jo a zapomen na brusku!

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 17:51

teoretic píše:jo a zapomen na brusku!

t.


a co ten nožíř? je to dobrý nápad? prý brousí i dražší nože a nikdy nebyl problém...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » ned led 7, 2007 18:38

Lumyr píše:a co ten nožíř? je to dobrý nápad? prý brousí i dražší nože a nikdy nebyl problém...

hele ja jsem k tomuhle fakt skeptickej - na nuz.cz jednou kdysi delali nejakej vetsi test nekolik brusicu a zadny ten nuz nenabrousil tak, aby bud byl symetrickej nebo nebyl treba mirne poskozenej - ale pokud to je primo nozir, tak to spis - to bych asi i risknul, to jo, ale ne zadnymu brusici

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 20:15

teoretic píše:
Lumyr píše:a co ten nožíř? je to dobrý nápad? prý brousí i dražší nože a nikdy nebyl problém...

hele ja jsem k tomuhle fakt skeptickej - na nuz.cz jednou kdysi delali nejakej vetsi test nekolik brusicu a zadny ten nuz nenabrousil tak, aby bud byl symetrickej nebo nebyl treba mirne poskozenej - ale pokud to je primo nozir, tak to spis - to bych asi i risknul, to jo, ale ne zadnymu brusici

t.


no jsem pro pokrok, tak to risknu. Dam pak vedet... no ale pouceni pro priste... nejdriv koukej co rezes :mrgreen: ale je teda pekny vedet ze i petku lanko je to schopny fiknout :mrgreen: :mrgreen: na tom snad i visej zachranari z vrtulniku ne??? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 20:24

Taky se ve Španělsku dva pěkně rozmázli...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » ned led 7, 2007 21:33

Přípluv píše:Taky se ve Španělsku dva pěkně rozmázli...


To si urizli vlastni lano?!? :shock: :shock: :shock:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 21:44

To zas ne, jestli najdu ten filmík, tak ti ho pošlu...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » ned led 7, 2007 21:54

jj- zkus ho pohledat, pls- nemůžu ho taky najít, už delší dobu ..- :|
nějaký čas byl na slovenským horským serveru na titulní stránce vpravo, ale pak zmizel - byl to krátký klip z TV zpráv, myslím.. :((
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 22:09

Vilík píše:
Přípluv píše:Taky se ve Španělsku dva pěkně rozmázli...


To si urizli vlastni lano?!? :shock: :shock: :shock:


no z videa to neni patrny, ale co si tak matne vzpominam (na linku co jsem mel uz neni...) tak chyba byla jinde... jo a pro zajimavost ja to lanko taky nefik hned, chvili mi to trvalo a rikal jsem si ze za dva litry ten nuz moh taky rezat lip... no pak jsem si rikal ze az tak spatne nerezal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

PředchozíDalší

Zpět na Nože