Zatvaraci Noz do 2000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod teoretic » pon lis 20, 2006 17:06

Lumyr píše:a co spyderco endura 4FRN? stoji za to?

mam model delica 4 frn, coz je identicky nuz, jen v mensim - a muzu jen doporucit

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » pon lis 20, 2006 17:24

teoretic píše:
Lumyr píše:a co spyderco endura 4FRN? stoji za to?

mam model delica 4 frn, coz je identicky nuz, jen v mensim - a muzu jen doporucit

t.


tak dik, vemu ho.. chtěj jsem teda model police, ale zase takovej nadšenec nejsem :| no ale kdo vi, možná jednou... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » pon lis 20, 2006 18:18

Lumyr píše:tak dik, vemu ho.. chtěj jsem teda model police, ale zase takovej nadšenec nejsem :| no ale kdo vi, možná jednou... :mrgreen:

myslim, ze nebudes litovat - pak pisni, jak jsi spokojen...police uz je fakt macek, zbytecne moc velky...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » pon lis 20, 2006 19:15

teoretic píše:
Lumyr píše:tak dik, vemu ho.. chtěj jsem teda model police, ale zase takovej nadšenec nejsem :| no ale kdo vi, možná jednou... :mrgreen:

myslim, ze nebudes litovat - pak pisni, jak jsi spokojen...police uz je fakt macek, zbytecne moc velky...

t.


no už teď mam radost.. našel jsem ho v akci za 1500 místo obvyklých 2100.. :P až dorazí a odskouším dám vědět.. :mrgreen:

police je police...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » pát lis 24, 2006 9:52

Lumyr píše:no už teď mam radost.. našel jsem ho v akci za 1500 místo obvyklých 2100.. :P až dorazí a odskouším dám vědět.. :mrgreen:

police je police...

dej pak kazdopadne vedet

jinak to je solidni kauf - ja mel jeste lepsi - delicu 4 frn (lehoucce pouzitou, coz mi nevadi - ba naopak) pod tisicovku *

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » pát lis 24, 2006 11:11

jinak to je solidni kauf - ja mel jeste lepsi - delicu 4 frn (lehoucce pouzitou, coz mi nevadi - ba naopak) pod tisicovku *

t.


hmm kdo umi ten umi... nezbyva nez tise zavidet :lol:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Šandy » pon lis 27, 2006 8:51

teoretic píše:
Lumyr píše:a co spyderco endura 4FRN? stoji za to?

mam model delica 4 frn, coz je identicky nuz, jen v mensim - a muzu jen doporucit

t.


A co takhle Spyderco Centofante 4 ~ C66BK-4 ???
je to dobrej kup?? Stála by me 1550 nová. trochu mě odrazuje váha, a to že cepel není na šroubku, a kdyby se vyvyklala, tak si ji ani neutahnu.
A chtěl bych vědět, jak je na tom ohledně kvality ostří......???
Šandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 23, 2006 21:34

Příspěvekod Schnappi » pon lis 27, 2006 9:17

Když už tu teoretica máme, neodpustím si menší dotaz trochu mimo téma - vybírám taky nůž do dvou, ale pevný, co vy na to? Koukal jsem po Mikovu, na kvalitní Solingen to ale asi nebude, co? Použití je klasické - sem tam na výlet, žádné náročné úkony, hlavně příprava jídla - takže žádný zázrak nepotřebuju, hlavní je, aby krájel a vydržel...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod pripluv » pon lis 27, 2006 9:44

Náhodou, Utony jsou docela v pohodě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 10:09

Šandy píše:A co takhle Spyderco Centofante 4 ~ C66BK-4 ???
je to dobrej kup?? Stála by me 1550 nová. trochu mě odrazuje váha, a to že cepel není na šroubku, a kdyby se vyvyklala, tak si ji ani neutahnu.
A chtěl bych vědět, jak je na tom ohledně kvality ostří......???

cento je fajnovy nuz na bezne noseni a pouzivani, pouzita ocel (vg-10) je rozhodne lepsi prumer - cili zcela dostacujici - jediny, co si musis uvedomit, ze to neni nuz na hrubsi zachazeni - jednak ma cep snytovany, jak uz jsi spravne poznamenal (coz samo o sobe problem neni, spyderco to maj udelane fakt kvalitne) - s tim by byl problem, pokud bys nozem pacil, sekal atd - navic ma trloustku cepele jen cca 2mm, coz je velmi malo - cili samozrejme tim padem krasne reze, ale jak rikam, jen na normalni pouzity, ani nahodou zadny extrem

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 10:12

schnappi píše:Když už tu teoretica máme, neodpustím si menší dotaz trochu mimo téma - vybírám taky nůž do dvou, ale pevný, co vy na to? ...

radsi neuz uton, tak bych sel do neceho jineho - mrkni treba na fecas gamer od firmy benchmade (napr na http://www.noze-nuz.com/ nebo highlife.cz - asi nejlepsi vyber na ceskem netu)

projdi si nabidku ruznych firem, vyber, co se ti libi, hod sem linky a zkusim poradit

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Šandy » pon lis 27, 2006 10:21

teoretic píše:
Šandy píše:A co takhle Spyderco Centofante 4 ~ C66BK-4 ???
je to dobrej kup?? Stála by me 1550 nová. trochu mě odrazuje váha, a to že cepel není na šroubku, a kdyby se vyvyklala, tak si ji ani neutahnu.
A chtěl bych vědět, jak je na tom ohledně kvality ostří......???

cento je fajnovy nuz na bezne noseni a pouzivani, pouzita ocel (vg-10) je rozhodne lepsi prumer - cili zcela dostacujici - jediny, co si musis uvedomit, ze to neni nuz na hrubsi zachazeni - jednak ma cep snytovany, jak uz jsi spravne poznamenal (coz samo o sobe problem neni, spyderco to maj udelane fakt kvalitne) - s tim by byl problem, pokud bys nozem pacil, sekal atd - navic ma trloustku cepele jen cca 2mm, coz je velmi malo - cili samozrejme tim padem krasne reze, ale jak rikam, jen na normalni pouzity, ani nahodou zadny extrem

t.


bylo by to spiš na nakrájení jídla, ukrojit chleba, apod. oříznout klacek na opejkání do špičky.... Na to by měl teda stačit??
Šandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 23, 2006 21:34

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 10:32

Šandy píše:bylo by to spiš na nakrájení jídla, ukrojit chleba, apod. oříznout klacek na opejkání do špičky.... Na to by měl teda stačit??

tak to kazdopadne, to neboj - zase neni ten nuz z cukru :)

a pokud by ses ti nejakym nedopatrenim trochu vyviklal cep, tak to lze jemnim klepnutim kladivka doladit, ale to spisk dyztak nech udelat cloveka, co s tim ma trosku zkusenosti...

jinak co neco jineho, silnejsiho od spyderca - za podobnou cenu maj toho vic, neco i sesroubovane a ne snytovane

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Šandy » pon lis 27, 2006 10:45

třeba toto:: Centofante III FRN ??
Šandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 23, 2006 21:34

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 10:46

Šandy píše:třeba toto:: Centofante III FRN ??

to je taky snad snytovany, ne - to jsem mel a prodal, protzoe ten "hrb" mi trhal kapsy...

spis jsem myslel modely delica, endura, native atd

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Šandy » pon lis 27, 2006 11:02

¨tak sem na ně kouknul, a nic mě moc vzhledově nezaujalo. ASsi zkusim ten Centofante 4, a uvidí se co vydrží. Bude na něj záruka, tak se uvidí.
Šandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 23, 2006 21:34

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 11:12

Šandy píše:¨tak sem na ně kouknul, a nic mě moc vzhledově nezaujalo. ASsi zkusim ten Centofante 4, a uvidí se co vydrží. Bude na něj záruka, tak se uvidí.

oki - dobra volba - zaruku mas od spyderca dokonce dozivotni - jen nevim, jak to je pak s jejim uplatnenim v cr, pokud tu primo nemaj pobocku..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jonza » pon lis 27, 2006 15:24

teoretic píše:cento je fajnovy nuz na bezne noseni a pouzivani, pouzita ocel (vg-10) je rozhodne lepsi prumer - cili zcela dostacujici - jediny, co si musis uvedomit, ze to neni nuz na hrubsi zachazeni - jednak ma cep snytovany, jak uz jsi spravne poznamenal (coz samo o sobe problem neni, spyderco to maj udelane fakt kvalitne) - s tim by byl problem, pokud bys nozem pacil, sekal atd - navic ma trloustku cepele jen cca 2mm, coz je velmi malo - cili samozrejme tim padem krasne reze, ale jak rikam, jen na normalni pouzity, ani nahodou zadny extrem

t.


Jsem rad ze i tobe se sem tam pismenka zatoulaji. :lol:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pon lis 27, 2006 15:30

jonza píše:Jsem rad ze i tobe se sem tam pismenka zatoulaji.
:lol:

to mne hodne casto :)

ale na zmyzet to ale fakt jeste nema :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » pon lis 27, 2006 16:01

teoretic píše:
jonza píše:Jsem rad ze i tobe se sem tam pismenka zatoulaji.
:lol:

to mne hodne casto :)

ale na zmyzet to ale fakt jeste nema :mrgreen:

t.


Vzdyt je to jen ob jednu klavesu...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod SniperWolf » úte lis 28, 2006 0:07

tak som sa dnes uz konecne rozhodol ze si idem niekam kupit ten moj vybraty M2-04 od crkt a co som nezistil????nasi mega super paradny predajcovia su uplne genialny!!!jeden nevie o co ide dalsi vie ale cena je 4000sk!!!takze pockam na moj vylet do DE kde som ho nasiel za nejakych50 euro a vybavene
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 10:14

SniperWolf píše:tak som sa dnes uz konecne rozhodol ze si idem niekam kupit ten moj vybraty M2-04 od crkt a co som nezistil????nasi mega super paradny predajcovia su uplne genialny!!!jeden nevie o co ide dalsi vie ale cena je 4000sk!!!takze pockam na moj vylet do DE kde som ho nasiel za nejakych50 euro a vybavene

je to m21-04 a ne m2-04 - tak jen jestli oni ti jen nerozumneli, co ze to vlastne chces..

jinak co se cen tyce, tak to je holt normalni...ale v cr jsou ty ceny za crkt obecne prakticky stejne jako v nemecku, cili mozna nemusis tak dlouho cekat

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » úte lis 28, 2006 19:18

rozumeli mi az prilis dobre pretoze som ho drzal v ruke no a ze nemusim to ze v cr su ceny take ako v DE je pekne ale ja sm zo SR :D
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod pripluv » úte lis 28, 2006 20:12

SniperWolf píše:...ja som zo SR :D

I proto to máš do ČR blíž než do D :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod SniperWolf » stř lis 29, 2006 0:29

ano to berem ale do DE to mam teraz bez nakladov vies??
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod pripluv » stř lis 29, 2006 6:13

Což rapidně mění situaci...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » stř lis 29, 2006 10:33

SniperWolf píše:ano to berem ale do DE to mam teraz bez nakladov vies??

tak to reknu rovnou :evil: :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Schnappi » stř pro 6, 2006 10:23

Tak jsem kapku přehodnotil kritéria a bral bych spíš zavírací nůž - s tím, že by se měl vlézt do 2000, čepel aspoň 9 cm; Ze značek se mi hodně líbí Gerbery a Bökery. Předběžně jsem vyhledal tyhlety:
Böker Dark angel - bohužel není uvedena cena, ale délka čepele ideální, navíc design, který mi sedí
Gerber E-Z out Skeleton
Böker Cocobolo Wood Inset
Gerber Gator, Folding Clip Point
Benchmade Fecas Snipe
Ka-Bar Mule Folder
Poradíte? :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Schnappi » stř pro 6, 2006 10:31

(Teda ten Dark angel je od Magnum, ale snad to moc nevad9. Cena v jejich internetov0m obchod2 24 €)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod teoretic » stř pro 6, 2006 10:38

z tehle bych bral fecase nebo gatora, popr. skeletona

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

PředchozíDalší

Zpět na Nože