Zatvaraci Noz do 2000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zatvaraci Noz do 2000

Příspěvekod SniperWolf » úte lis 14, 2006 17:01

zdravim vsetkych!mozno sa to tu uz preberalo ale som tu novy a nemam prehlad..potreboval by som radu pri vybere nejakeho zatvaracieho noza napr. ako su CRKT M2.kalashnikov alebo smith&wesson a potrebujem vysvetlenie rozdielu medzi ocelami AUS8 a 440c ktora je lepsia???dakujem za vsetky odpovede
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod conny » úte lis 14, 2006 18:05

jedina rada, vyckaj na teoretica :)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod krtenek » úte lis 14, 2006 18:49

Zavírací jen s jednou čepelí nebo multifunkční?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod SniperWolf » úte lis 14, 2006 19:13

s jednou cepelov
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » stř lis 15, 2006 9:18

aus-8 je celkem pdobna 440c - ma napr. ale o neco min uhliku, cili je jeste o fous vic koroziodolna, v praxi ale rozdil nepoznas - obe jsou pohodove oceli dejme tomu stredni tridy - snadno se prebrusuji, nepotrebujes na nej diamant a pod

co se nozu tyce - crkt dela dobre veci, jen si dej pozor na to, ab to opravdu bylo z aus-8 nebo alespno z aus-6 - posledni dobou delaji i low-endove veci z aus-4 a tam uz rozdil patrny je (zejmena v tom, ze nedrzi tak dobre ostri)

t.

edit: k smith and wessonum nemam duveru, maji sice obcas dobre kousky, ale maji spatnou vystupni kontrolu, cili nemuzes se spolehnout na to, ze kdyz koupis neco treba pres internet, tak ze bude cepel vycentrovana, ze bude fungovat pojistka jak ma atd...
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » stř lis 15, 2006 12:07

a ako rozoznam s akej je ten noz ocele???je to tam napisane alebo ako???mam zaujem o crkt M21-02 alebo 04
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » stř lis 15, 2006 12:11

SniperWolf píše:a ako rozoznam s akej je ten noz ocele???je to tam napisane alebo ako???mam zaujem o crkt M21-02 alebo 04

bud to je napsano na nozi nebo na baleni nebo na strankach vyrobce nebo v popiscich online shopu atd atd

oba tebou zminovane jsou z aus-8

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jonza » stř lis 15, 2006 14:37

Kdyz uz jsme u oceli, jakou ma svycar? no a jak je na tom co se jedna kvality? Me vydrzelo ostri (pouzitelne) 4roky denniho pouzivani (koleje, vareni a tak). To se mi zda super, ale ted kdyz to teoretic nabrousil (dekuju moc) krajim prkynka!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » stř lis 15, 2006 14:56

jonza píše:Kdyz uz jsme u oceli, jakou ma svycar? no a jak je na tom co se jedna kvality? Me vydrzelo ostri (pouzitelne) 4roky denniho pouzivani (koleje, vareni a tak). To se mi zda super, ale ted kdyz to teoretic nabrousil (dekuju moc) krajim prkynka!

svycarky maj byt z oceli X40CR13 - ocel svycaraku neni zadna poradna kvalita, hodne mekka, moc nedrzi ostri, ale ma svy vyhody - nenarocna na udrzbu, nerezne, dobre se brousi a to jsou pro 95 procent lidi hlavni kriteria

reze ale dlouho celkem dobre, coz je ale dano i tim, ze ma relativni maly uhel vybrusu a tlousktu cepele - i kdyz to, cemu ty jsi rikal "pouzitelne ostri", tak tomu ja rikam "brutalne tupy" :) - ale jak rikam - diky geometrii ostri to na bezne uzivani stejne tak stacilo

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 8:53

teoretic píše:bud to je napsano na nozi nebo na baleni nebo na strankach vyrobce nebo v popiscich online shopu atd atd

oba tebou zminovane jsou z aus-8


ziadny iny spolahlivy sposob neexistuje,pretoze teraz mam zmatok ked tu bolo popisane ze crkt vyraba noze aj s aus4-6 to mam rozumet ze rovnaky model je vyrabany s rozdnych oceli???
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 10:08

SniperWolf píše:ziadny iny spolahlivy sposob neexistuje,pretoze teraz mam zmatok ked tu bolo popisane ze crkt vyraba noze aj s aus4-6 to mam rozumet ze rovnaky model je vyrabany s rozdnych oceli???

nn, jsou to vzdy rozdilne modely, cili informace ze stranek vyrobce atd jsou spolehlive - ty 21ky jsou snad vsechny z aus-8

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 11:09

no to je fajn aspon jedna dobra sprava!!!ale nechcem ist na silu do toho crkt v pohode si necham poradit aj nieco ine kvalitnejsie len jedna podmienka :musi sa mi pacit design!!!!!
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 12:16

tak napis kriteria - materialy, cena, ucel pouziti, druh otvirani, druh pojistky atd

jinak si projed nabidky firem nebo mrkni treba tady nebo tady (ty maji nejsirsi vyber na ceskem netu)

uz jsem tu psal nekde "seznam"

takze IMHO: dobry seriovy znacky:

stredni trida: SOG, Benchmade, Spyderco, Kershaw, CRKT, Cold steel, Fällkniven, Ka-Bar, Buck, Gerber, Al mar, Ontario Knife Company, Camillus, Queen Cutlery ...

o tridu vejs: MOD (Master of defence), Chris Reeve, Microtech, Extreme Ratio, Strider, Busse combat, TOPS, Pro-tech, Dark Operations Fighting Knives...

prechod mezi tema tridama je plynulej, plno znacek dela noze, ktery bych zaradil do obou kategorii a i do kategorie nizsich trid...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 12:36

takze kriteria:kvalitna ocel (v ramci ceny okolo 2000)ucel pouzitia:taky normalny spolocnik na vsetko,ale aj napr na polovacku ci dranie napr.diviaka,dalej ku druhu poistky:netusim ake druhy poistiek su hlavne nech sa nezatvori ked ja nechcem a druh otvarania mi ej tiez jedno aky bude ale bol by som rad keby to slo jednou rukou-ako hovorim nevyznam sa v tom rad si necham poradit a klasicku dyku nechcem koli rozmerom
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 12:41

SniperWolf píše:takze kriteria:kvalitna ocel (v ramci ceny okolo 2000)ucel pouzitia:taky normalny spolocnik na vsetko,ale aj napr na polovacku ci dranie napr.diviaka,dalej ku druhu poistky:netusim ake druhy poistiek su hlavne nech sa nezatvori ked ja nechcem a druh otvarania mi ej tiez jedno aky bude ale bol by som rad keby to slo jednou rukou-ako hovorim nevyznam sa v tom rad si necham poradit a klasicku dyku nechcem koli rozmerom

takze si prijed nabidky tech firem z mnou zminovane stredni tridy - vyber par favoritu, posli linky a mrknem na to

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 14:31

no ja neviem asi som posthnuti nejakym virusom ale mne sa s toho nepaci takmer nic habam len toto:
Camillus Heat, Black Nylon Scale Handle, Plain CM2334
Benchmade Ambush
Benchmade Griptilian
CRKT M2-04
pacia sa mi aj ine ale su mimo rozpocet,ale napr noze chris reeve mi nehovoria nic a nekupil by som ich ani keby boli v cene toho co chcem ja.btw.aky je rozdiel medzi aus8 a aus8a atd.????ak niekto vie o niecom konkretnom co by sa mi podla toho co som vybral mohlo pacit napiste prosim
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 14:51

z tveho vyberu bych bral kazdopadne bud ambush nebo griptilian - to uz pak podle toho, jestli chces radsi hlinikovou rukojet nebo zytelovou (ja osobne bych bral griptilian BM550 - imho jeden z nejlepsich nozu stredni tridy vubec) - kazdopadne ber plain model (s hladkym ostrim)

o griptilianu jsem uz pred casem par slov napsal

tady

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 16:10

no ja od zaciatku uvazujem o obycajnom ostri to zubate neviem ako sa brusi to je jedna vec a potom ani nepoznam vyuzitie takze je to pre mna zbytocna komplikacia...kdeze sa to docitam o tom griptilianu???
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 16:13

SniperWolf píše:...kdeze sa to docitam o tom griptilianu???

co takhle kliknout na to sluvko "tady" :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 16:54

prepac prehliadol som :oops:
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 17:40

SniperWolf píše:prepac prehliadol som :oops:

v pohode - kdyztak se jeste ptej, kdyby neco - kazdopadne to je nuz, na ktery se muzes spolehnout a ams od vyrobce dozivotni zaruku

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » čtv lis 16, 2006 17:48

no ja sa asi uz nepolepsim ten m21-04 mi proste imponuje vzhladom asi vezmem ten ale aj tak mi neda sa neopytat v com su tie noze Benchmade lepsie a este ci podla tvojho nazoru sa da ten m2 pouzivat aj na taku "hrubsiu pracu"proste nie do vytrinky ale normalne pouzivat ako lovecky noz len s tym rozdielom ze je zavieraci.
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » čtv lis 16, 2006 17:55

benchmade si proste drzi velmi vysokou kvalitu dilenskeho zpracovani, servis atd.

crkt je ale zcela v poradku a nemusis se bat a jsem si temer jist, ze budes spokojen. hrubsiho zachazeni se bat nemusis, pokud u toho nebudes zapominat, ze to proste neni pevny nuz, nybrz zavirak

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod SniperWolf » sob lis 18, 2006 8:58

dakujem za rady ale este mam otazky.aka je ocel 420???a co by si povedal na Herbetz 114310 je to sice lacne ale na pracu to postaci
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » ned lis 19, 2006 22:35

SniperWolf píše:dakujem za rady ale este mam otazky.aka je ocel 420???a co by si povedal na Herbetz 114310 je to sice lacne ale na pracu to postaci

ocel 420 je to nejobycejnejsi, co muze byt - velmi spatne drzi ostri, temer vubec...nechal bych si jo spis max. na potapecsky nuz, protoze je velmi koroziodolna..samozrejme nuz z teto oceli take bude rezat..

herbertz mezi nozi je neco jako wartburg mezi auty - s vyjimkou, ze herbertz dela par kvalitnich nozu, ty pak ale stoji take x tisic...

nejdriv si tedy musis rozmyslet, co vlastne chces, a pak se az asi ptej dal, ok

:wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jonza » ned lis 19, 2006 22:57

hlavne si ujisti kolik na to mas. Za litr se vyplati snad jen svycar, za dvojku uz si vyberes krasne noze, ale kvalita odpovida cene. Za 3tisice a vice budes mit tu ,,nejlepsi kvalitu!"
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod SniperWolf » ned lis 19, 2006 23:15

chlapi je to tak ako som hovoril chcem nejaky pekny zatvarak do 2-2500 na ten herbetz som sa pytal len tak medzi recov lebo ma zaujal designom ok???este stale hladam toho spravneho ale nemozem si pomoct to crkt mi imponuje...ale mohli by ste mi poradit ktore ocele su tie naj!!!
Uživatelský avatar
SniperWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 14, 2006 16:53
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod teoretic » pon lis 20, 2006 10:19

SniperWolf píše:chlapi je to tak ako som hovoril chcem nejaky pekny zatvarak do 2-2500 na ten herbetz som sa pytal len tak medzi recov lebo ma zaujal designom ok???este stale hladam toho spravneho ale nemozem si pomoct to crkt mi imponuje...ale mohli by ste mi poradit ktore ocele su tie naj!!!

neco jako "nejlepsi ocel" neexistuje - vzdy zalezi na situaci a ucelu pouziti, na typu noze atd..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pon lis 20, 2006 14:38

jinak tady mas recenzi k tomu crkt m21-04

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » pon lis 20, 2006 16:40

a co spyderco endura 4FRN? stoji za to?
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Další

Zpět na Nože

cron