CRKT M16 EDC (vyřešeno)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

CRKT M16 EDC (vyřešeno)

Příspěvekod krtenek » pát zář 22, 2006 21:51

http://www.crkt.com/m16edc.html

Jednoduchý dotaz: co na něj říkáte? :ú Konkrétně na ty dva nahoře s hladkým ostřím.

Hliníková rukojeť v černé...fakt fešák.
Jen nevím, kde ho u nás objednat přes net.

Však on mi to teoretic vysvětlí. :P
Naposledy upravil krtenek dne pon bře 19, 2007 19:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Vena » pát zář 22, 2006 22:06

pro CRKT mám taky slabost, koukni na http://www.trapper.cz.

já mám tento kousek: Obrázek
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » pát zář 22, 2006 22:08

ten tvůj je tady
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod krtenek » pát zář 22, 2006 22:18

Vypadá pěkně, ale chtělo by to pořádnou fotku. Jedna je třeba tadýýý.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod krtenek » pát zář 22, 2006 22:23

I když pozor! #-o
Právě jsem si měřil délku čepele svojí Mini Piky - a ona je prakticky stejně dlouhá! Tak to ne, chtěl bych něco většího (k 10 cm, snad i víc), ale aby to ty vypadalo jako výše uvedený + stejný materiál. Zase ale M21 mi přijde subjektivně už moc velká... :((, měl jsem jí chvíli v ruce.

Jaký je vlastně podstatný rozdíl(y) mezi Sport and Work a Professional Knives?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » sob zář 23, 2006 8:34

@krtenek: docela dobrou nabidku nozu - mozna nejlepsi v cr - maj tady

jinak obecne k crkt - dobry noze - rozdil mezi Sport and Work a Professional Knives je v materialu - na sport@ work pouzivaj uz "jen" ocel aus-4, zatim co professional aus-8...

ja nemam rad kovove strenky - kdyz mas mokrou, mastnou, spinavou atd rukou, tak klouzou a v zime to taky neni to prave orechove...

ale proti gustu zadny disputat - cili jestli se ti libi, tak smele do nej - nebudes urcite nespokojen - i kdyz je pravda, ze kdyz jsi spokojeny s mini pikou a chces jen neco vetsiho, tak proc ne treba piku - v te cenove relaci opet jeden z nejlepsich nozu vubec - pokud chces kovovy, tak mrkni na benchmade monochrome - skvely nuz, ale cepel na tebe asi moc kratka...

pokud neco k 10cm, tak to uz nebyva task jednoduche - moc takovych nozu neni neo pokud ano, tak od renomovanych firem stoji zpravidla 100€ a vic...vyjimky jsou asi ty crktcka - ale pozor, ne kazda m21 ma stejne dlouhou cepel - kdyztak taky mrkni na modely crkt kasper folder - ty maj cepel k 10ti cm a jsou velmi popularni...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 10:44

Ano, z toho serveru jsem si objednával Mini Piku.

BM Monochrome znám z obrázků, ale přijde mi proti těm CRKT takovej moc "slušňáckej". Chtěl bych nějaký agresivnější vzhled, a právě třeba obecně ta M16 či M21 se mi líbí. Rád bych něco celokovového v černé či tmavé verzi.

Vyplatí se mi investovat do lepšího materiálu série Professional Knives? Nebo jsou to už jen peníze navíc? Nechci ho nijak "rasovat".

A jak bych připadně brousil zubaté ostří? Na to by bylo třeba nějakýho kulatýho brousku, co?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » sob zář 23, 2006 11:31

krtenek píše:Ano, z toho serveru jsem si objednával Mini Piku.
BM Monochrome znám z obrázků, ale přijde mi proti těm CRKT takovej moc "slušňáckej". Chtěl bych nějaký agresivnější vzhled, a právě třeba obecně ta M16 či M21 se mi líbí. Rád bych něco celokovového v černé či tmavé verzi.
Vyplatí se mi investovat do lepšího materiálu série Professional Knives? Nebo jsou to už jen peníze navíc? Nechci ho nijak "rasovat".
A jak bych připadně brousil zubaté ostří? Na to by bylo třeba nějakýho kulatýho brousku, co?

jestli chces military styl, tak pak jsi u crkt na pravem miste :) - nechod ale do zubateho ostri, nema to prakticky zadne vyhody, jenom to vypada jeste vic drsnejc...

aus-8ka je vyrazne lepsi nez aus-4ka - mnohem lip drzi ostri...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 11:57

Tak bych řekl, že všechno zatím ukazuje na tento kudlák.

Můžeš, prosím, zhodnotit, co je na něm dobrého, co špatného, co standardního? Děkuji...předem za trpělivost. :smt077
Jináč už nevím co v podobném vzhledu s hladkým ostřím vybrat. :-k

Tento jsem měl 2x chvilku v ruce, je to holt kus - jednou byla pojistka jedna (schovaná v držadlu), druhý kousek měl dvě (v držadlu a kolečko nad čepelí - pro zavření bylo třeba držet obě dvě).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » sob zář 23, 2006 12:23

jdi do nej - jestli se ti libi a chces nevadi ti kovove strenky, tak je to vyborna volba

t.

p.s. ty dva typy pojistek - driv byl jen klasicky liner lock, v soucasne dobe se pouziva jeste lawks - system ( takova pojistka liner locku..)

edit: @krtenek: dnes uz tu nebudu, odepisu nejdriv zitra...
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 15:55

Mám dilema. :smt100

nůž 1. vs. nůž 2.

Oba jsou prakticky za stejnou cenu. Nůž 1. má čepel téměř stejně dlouhou, jako moje kapesní Mini Pika, nůž 2. je zase pěkně větší, ale je to skoro už vražedný kus. Líbí se mi oba dva.
Zkrátka chci něco kapku většího než Mini Pika, a nebudu ho samozřejmě chtít nosit po kapsách. Mám zvolit jen trošku větší nebo velký nůž? Jsou mezi nimi nějaké podstatné rozdíly (pojistky, materiál...)?

:smt100
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 18:19

Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod gespa » sob zář 23, 2006 19:10

teoretic píše: ... i kdyz je pravda, ze kdyz jsi spokojeny s mini pikou a chces jen neco vetsiho, tak proc ne treba piku - v te cenove relaci opet jeden z nejlepsich nozu vubec ...
t.

:D Jsem zrovna teď nedávno přemýšlel, že na zimu si pořídím na EDC něco většího než Mini Piku, kterou jsem si pořídil na léto do tepláků (je fakt úžasně lehoučká a přitom šikovná).

Procházel jsem všechno možný a i když pravda cena hrála taky roli, tak i přesto bylo v této kategorii dost nožů na výběr.

M16 a M21 se mi taky líbí, ale ta AUS4 mě docela odrazovala (na moje osobní EDC mám přeci jen raději oceli s trochu trvanlivějším ostřím - často řežu do koax. kabelů anebo bodám (zřídkavě a pouze pracovně) do plechových lemů), takže nakonec jsem jako takovou ekono-užitnou variantu zvolil právě Piku.

Už by měla být na cestě, tak příští týden ji snad konečně podlachním... *
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 19:27

gespa píše:M16 a M21 se mi taky líbí, ale ta AUS4 mě docela odrazovala
Nechápu. Když koukneš na moje odkazy výše, tak oba mají AUS8.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod gespa » sob zář 23, 2006 21:43

O.K. pokud bude (to co ti nakonec opravdu příjde) skutečně z AUS8, tak v pohodě... 8)

Osobně jsem jen trochu skeptik, protože jak někdo dělá úplně stejný nože z AUS4 i AUS8, tak se nezřídka může stát, že člověku neskončí v ruce zrovna ten správnej kousek. :x

Ale jinak ono nakonec i s tou AUS4 se dá normálně žít! :wink:
(tedy pokud neřežeš celej den koaxy a sem tam nebodáš do plechu, což ovšem na druhou stranu asi nelze u většiny lidí považovat za běžné EDC :twisted:)

Jen mi nedalo neokomentoval tu teoreticovu pasáž, protože jsem se s ní docela rád ztotožnil a byla u mne zrovna aktuální (kdy jsem se po týdnu přebírání různých zavíráků "vyšší cenové" vrátil v klidu zpět na zem a šel do tý Piky (z důvodu "za málo peněz slušná muzika") - a protože ji ještě nemám v ruce, tak jsem byl potěšenej, že i někdo takovej jako teoretic se o ní vyjádřil tak hezky) a 440C se mi poslední dobou docela zamlouvá jakožto vcelku rozumná ocel (už něco vydrží a přitom na nabroušení nepotřebuju diamanťák).

Ale jinak ten CRTK byl taky v užším výběru, nakonec rozhodla v prospěch Piky hlavně cena (teď ji mají na highlifu za pouhej litr!) a taky jistota použité oceli u konkrétního dodaného kousku.
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod gespa » sob zář 23, 2006 21:59

Jo ještě drobnost - pokud by to měl být jako druhý nůž (do batohu), tak není lepší zauvažovat nad nožem s pevnou čepelí a cca. 12-16cm ostřím (přeci jen s takovým se dá už i trochu sekat a páčit - v případě potřeby).

Já beru zavíráky jen jako nutný zlo a tak jsem možná mimo, ale prostě mi nějak nesedí nosit s sebou jeden malej zavírák a jeden velkej, nějak mi uniká smysl. :((

BTW:
jinak já bych v tvém případě tedy volil spíš tu M21, protože M16 mi nepříjde o moc větší než Mini Pika, takže když už, tak už...
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 22:23

Nee, s pevnou čepelí nechci.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod krtenek » sob zář 23, 2006 22:46

gespa píše:jinak já bych v tvém případě tedy volil spíš tu M21, protože M16 mi nepříjde o moc větší než Mini Pika, takže když už, tak už...
Vlastně s tebou musím souhlasit. Když větší, tak větší. Ale problém mi dělá fakt, že ta M16 :smt082 se mi vzhledově líbí víc. Ovšem živou jsem ji neviděl ani nedržel v ruce. To M21 zase jo.
Áááááááááááá #-o ](*,) :axe: já trpím.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod krtenek » ned zář 24, 2006 9:49

gespa píše:Osobně jsem jen trochu skeptik, protože jak někdo dělá úplně stejný nože z AUS4 i AUS8, tak se nezřídka může stát, že člověku neskončí v ruce zrovna ten správnej kousek.
Ná následujících odkazech je vždy AUS8. Takže kde je problém?
výrobce
prodejce 1.
prodejce 2.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » ned zář 24, 2006 10:06

krtenek píše:]Vlastně s tebou musím souhlasit. Když větší, tak větší. Ale problém mi dělá fakt, že ta M16 :smt082 se mi vzhledově líbí víc. Ovšem živou jsem ji neviděl ani nedržel v ruce. To M21 zase jo...

byt tebou, tak jdu do M-21 - 2 stejne dlouhe noze preci nepotrebujes, ne...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » ned zář 24, 2006 12:02

Půjdu se zítra asi podívat do jedné prodejny. Jak bezpečně poznám originál, navíc z té oceli AUS8?
Ptám se proto, že tam prodávají i Spyderco a hned ve vedlejším pultu jeho napodobeniny za pár korun.

Nechci být už otravný, ale: ta M16-01K se opravdu nedělá s větší = s delší čepelí? Mě se hrozně líbí...
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod krtenek » pon zář 25, 2006 18:34

Dnes jsem byl v jedné prodejně:

1) M16 je ve všech směrech výrazně delší jak Mini Pika - papírové údaje výrobců jsou mimo.

2) Prodavač mě od tohoto nože odrazoval - že prý rezne (on ho už má rezavý), šrouby rezaví samy jen od potu atd. v tomhle smyslu. Dále, že je na nich použita ocel AUS6. Jinak mi nic jiného vehementně nenabízel.

Jsem docela rozpačitej. Hlavně kvůli tomu, jak pořád mlel o tom reznutí a že stejně velký nože jiných značek stojí víc, jsou lepší = CRKT je někde ochuzen. :((
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » pon zář 25, 2006 18:43

krtenek píše:Dnes jsem byl v jedné prodejně:
... Prodavač mě od tohoto nože odrazoval - že prý rezne (on ho už má rezavý), šrouby rezaví samy jen od potu atd. v tomhle smyslu. Dále, že je na nich použita ocel AUS6. Jinak mi nic jiného vehementně nenabízel...

to koukam jako blazen - zaprve - aus-6ka je jeste koroziodolnejsi nez aus-8ka, kterazto sama se jiz bere za nerez - z aus-6ky se obcaj delaji i potapecske noze...ze muzou rznout srouby je jina vec - to nevim...

ona snad ocel, i nerez, muze korodovat, pokud se povrch porusi - ale pri jen minimalni peci si to nedokazu u nerezvky predstavit - slysim to prvne

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » pon zář 25, 2006 19:20

Já taky. Von ho má údajně jako rybářskej nůž - často se mu celej namočí. :-s
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » pon zář 25, 2006 19:40

krtenek píše:Já taky. Von ho má údajně jako rybářskej nůž - často se mu celej namočí. :-s

no jestli to tak dela roky a pak ho mokrej a spinavej necha nekde valet, tak to je mozny...to kazdej nuz driv ci pozdeji zacne trpet..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » čtv zář 28, 2006 19:28

Taky se mi líbí SOG Spec Elite II. Ale bohužel jeho cena je už dost vysoká.

Když ho srovnám s CRKT M21 - v čem je ten SOG lepší, že je o tolik dražší?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » čtv zář 28, 2006 20:26

krtenek píše:...Když ho srovnám s CRKT M21 - v čem je ten SOG lepší, že je o tolik dražší?

je preci normalni, ze za kvalitativne podobny veci maji ruzne firmy ruzou cenu - do toho se hlavne promitaji naklady na vyrobu a hodnota znacky - jinak napr. arc-lock je slozitejsi zpusob pojistk,y tedy narocnejsi na vyrobu...dalsi vec je tepelne z pracovani, kvalita vystupni kontroly adt atd - to vse je spojeno s velkymi naklady - nekdo na nich setri vic (viz S.W.A.T. a podobne firmy), nekdo mene...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » čtv zář 28, 2006 20:29

Takže to mám chápat tak, že ten SOG je po všech stránkách lepší?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » čtv zář 28, 2006 20:32

krtenek píše:Takže to mám chápat tak, že ten SOG je po všech stránkách lepší?

sog dela obecne velmi kvalitni noze - srovnani jsou casto tezka - co se tyce kvality zpracovani, tak tu pokladam u sogu za jeste vyssi, ale crkt je velmi dobry prumer a pro bezneho uzivatele zcela dostacujici - pokud nejsi brutalni puntickar, tak budes s m-21 plne spokojeny

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod krtenek » čtv zář 28, 2006 20:37

Ech. :((
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Další

Zpět na Nože