Kuchyňské nože

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod tuso » pát říj 2, 2009 18:14

zbuddy píše: lehké OT: nebo když baba použije kovové náčiní na teflonové pánvi či kastrolu :axe:



Tak to je v pohodě, protože tohle nože neničí až tak moc. Teflon je měkký. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Schnappi » pát říj 2, 2009 22:10

zbuddy píše:
Petras píše:Já osobně bych nějakou top kuchyňskou kudlu ani nechtěl,když totiž vidím manželku : fik koláč na plechu ,říz něco na talířku :axe:
lehké OT: nebo když baba použije kovové náčiní na teflonové pánvi či kastrolu :axe:
Stále lehké OT (posvěcené velkým moderátorem) - proč zrovna "baba"? Myslím, že neúcta k nožům se pohlavím neřídí ;)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod tuso » sob říj 3, 2009 9:15

Protože to na 99,9% platí. Je to dáno vývojem lovce a predátora- ženy nemají v nožům takový vztah jako muži. Žena může ctít zásady práce s nožem /nekrájet na talíři, nedávat do myčky, nenechávat ve dřezu- takový exemplář mám naštěstí doma/, ale nikdy nepochopí ten citový vztah k tomuto nástroji. /krom ojedinělých mužatek, o které bych si neopřel ani kolo/. Samozřejmě, že i mezi muži se najdou ignorantská individua, co strčí nůž do myčky,ale je jich jen zlomek. Můj otec třeba brusí kuchyňáky na elektrické brusce- říká, že je to stejně spotřebák. Ale zase řezbářský nůž je ochoten celý den hladit břidlicí a zabil by kohokoliv, kdo by se k němu přiblížil s bruskou.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Schnappi » sob říj 3, 2009 18:56

No, nevím, jak to bylo na vašich kolejích, ale na těch našich (a že se naše obory zas tak neliší) bys nad mladíky hořce zaplakal... Pár týdnů v prváku stačilo na to, abych se naučil veškeré své nádobí, příbory a kuchyňské náčiní schovávat do skříně v pokoji. Nejhorší je prostředí, ve kterém hrozí sdílení tvých věcí (nejen nožů) s lidmi, kterým to nemůžeš jen tak zakázat (což manželce můžeš a většinou na to máš spoustu času ;)).
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod conny » sob říj 3, 2009 20:28

tuso píše:ale nikdy nepochopí ten citový vztah k tomuto nástroji.


hehehe, som sa rozhodla, ze synovcovi kupim na pamiatku noz. (nieco ako sa babatkam dievcatam kupuju sperky). to si mal vidiet ako matka zacala vysilovat :twisted: podla mna sa s tym dodnes nezmierila (u nas je povera, ze ostre predmety sa nedaruju), ale to je jej problem.
ja tomu tiez nerozumiem, noz je pre mna spotrebak, ale zasa to respektujem, ze su noze, ktore sa do umyvacky nedavaju.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 16, 2009 21:05

tuso píše:Protože to na 99,9% platí. Je to dáno vývojem lovce a predátora- ženy nemají v nožům takový vztah jako muži. Žena může ctít zásady práce s nožem /nekrájet na talíři, nedávat do myčky, nenechávat ve dřezu- takový exemplář mám naštěstí doma/, ale nikdy nepochopí ten citový vztah k tomuto nástroji. /krom ojedinělých mužatek, o které bych si neopřel ani kolo/.

Chces naznacit, ze moje prulkyne je nepekna muzatka :twisted: Doufam, ze uz trenujes serm, nebo susis prach a odlevas gule do pistole? :mrgreen: Jeji tatik je reznik, takze laska k nozum se defacto dedi :mrgreen: Myslim, ze dyka pod stromecek od meho otce ji potesila vic nez to, co jsem ji dal ja :rolleyes:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod tuso » pát říj 16, 2009 21:41

Ojedinělé výjimky nijak podstatně nemění statistiku. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod cvejnula » čtv dub 1, 2010 12:38

Ještě k původnímu dotazu.

Tescoma v nožích a nádobí = Loap nebo Husky v outdooru. Nic moc, výroba v Číně, pokud je 20% reklamací je to započítané v ceně, ale zato masové prodeje.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod jonza » čtv dub 1, 2010 12:47

tak doporucte nadobi a noze zhruba ve stejne cene. Protoze my mame nejake panve od tescomy a jsme spokojeni (nezkusil jsem jine, nevim v cem muzou byt lepsi)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod cvejnula » čtv dub 1, 2010 12:51

Spousta kupců zboží od Husky je taky spokojeno. Na tom není nic špatného.

Ale nemůžeš čekat, že ti někdo, pokud to vztáhnu na outdoor, nabídne membránovku od Highpointu za cenu zátěrovky Husky.

tuso píše:Žena může ctít zásady práce s nožem /nekrájet na talíři, nedávat do myčky, nenechávat ve dřezu- takový exemplář mám naštěstí doma/, ale nikdy nepochopí ten citový vztah k tomuto nástroji. /krom ojedinělých mužatek, o které bych si neopřel ani kolo/.


Mě to neuráží už jen proto, že nevím zda bych o tvé kolo stála. Natož o tebe.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod tuso » čtv dub 1, 2010 13:29

To bylo myšleno víc jako vtip, ale jak je libo. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Indy » čtv dub 1, 2010 13:40

nejsem si jist jestli by takove forky ocenila Xena :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod tuso » čtv dub 1, 2010 13:42

Ještě i ty začínej. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod mike » čtv dub 1, 2010 18:34

cvejnula píše:Tescoma v nožích a nádobí = Loap nebo Husky v outdooru. Nic moc, výroba v Číně, pokud je 20% reklamací je to započítané v ceně, ale zato masové prodeje.

Souhlas. Zrovna nedavno jsem se trochu oprel do Tescoma noze, ktery byl k necemu pribalen, a cepel se vylomila ze strenky. Aby ne, kdyz tam drzela na par cm. Sunt.

jonza píše:tak doporucte nadobi a noze zhruba ve stejne cene. Protoze my mame nejake panve od tescomy a jsme spokojeni (nezkusil jsem jine, nevim v cem muzou byt lepsi)

Jak dlouho je mate? Mne panev od Tescomy odesla asi po pul roce pouzivani. Teflon z poloviny pryc a navic se prohnula a byla na elektricke plotynce nepouzitelna. Koupil jsem tedy jinou od Fissleru, ktera stala trikrat tolik. Uz ji mam pres 6 let, stale v dobrem stavu a taky se na ni od dost lip vari. Co vychazi lip v pomeru cena/vykon je myslim zrejme. Za stejnou cenu o moc lepsi kvalitu nedostanes, ale kdyz si priplatis, casem se ti to vrati i s urokama. Hrnce mam Silampos; jsou drazsi, ale naprosto skvele. Zrovna jsem zkousel, jestli budou fungovat na indukci. Bez problemu. Levne sunty (kdyz uz vubec funguji), tak bzuci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod jonza » pát dub 2, 2010 11:58

na jedne jsme varili na kolejich na elektrice, ted na plynu - celkem asi 4roky. Stale v pohode, byla zadara od Ceske sporitelny. Ted mame asi pul roku dalsi a nepozoruju zadne opotrebovani.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Rujir » pát dub 2, 2010 13:27

mike píše:Souhlas. Zrovna nedavno jsem se trochu oprel do Tescoma noze, ktery byl k necemu pribalen, a cepel se vylomila ze strenky. Aby ne, kdyz tam drzela na par cm. Sunt.


Ja ti nevim, Bohumile. Ono aj Tescoma ma asi 4 rady nozov - od tej uplne najhnusnejsej, plechovej, az po tu, ktory s nadsazkou volaju "professional". Ja mam doma asi tri noze z rady Axxa, a aj ked viem, ze to nie je ziadny hviezdny nastroj, tak su silne pouzitelne a prave sunt to nie je. Ocel je v pohode, ostrie a rukovat je jeden kus (samozrejme s dalsimi dvomi, ktore tvoria rukovat), proste nie je to dokonale, ale bezne pouzivanie... Akurat tam uz ani ta cena nie je uplne zanedbatelna (ja som ich dostal darom).

mike píše:Jak dlouho je mate? Mne panev od Tescomy odesla asi po pul roce pouzivani. Teflon z poloviny pryc a navic se prohnula a byla na elektricke plotynce nepouzitelna.


Plny suhlas. Je to hroza a to hlavne co sa tyka rovinnatosti dna. To dno je tak prehnute, ze v strede sa prakticky neda varit. Teraz som si kupil taku drahsiu Tefal panvicu a neda sa to porovnavat. Ja viem, ze aj nad Tefalom sa da prevracat zrak, ale zase - ked siahnes po vyssej rade...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod cvejnula » pát dub 2, 2010 14:53

Přeruším niť o pánvích, protože jsem si vzpoměla ještě na kuchyňské nože Opinel. Nejsou to teda žádný "kinžály", spíš nože na ovoce, chleba, ale mě se s nima výborně řeže cokoliv. Dělají tři typy. Klasiku, zubatý nůž a takovej malinkatej zahnutej, u toho jsem zatím vhodné použití neodhalila. Klasicky se dobře brousí a dobře drží ostří.
Naposledy upravil cvejnula dne úte dub 6, 2010 9:19, celkově upraveno 1
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Umiaki » pát dub 2, 2010 17:24

Já už si našel svoji značku:)
V Ostravě je pobočka Maso profitu, kde vedou nože Giesser. Kvalita je podle mě stejná jako kované Victorinoxy, ale stojí dost míň. Velký kuchyňák teď používám na všechno kromě opravdu drobných úkonů.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod mike » pát dub 2, 2010 18:23

jonza píše:na jedne jsme varili na kolejich na elektrice, ted na plynu - celkem asi 4roky. Stale v pohode, byla zadara od Ceske sporitelny. Ted mame asi pul roku dalsi a nepozoruju zadne opotrebovani.

Na plynu prohnuti nevadi ani si ho nemusis vsimnout. Schvalne se koukni proti svetlu. Taky zalezi na pouziti, ja delam steaky pri co nejvyssi teplote, kdy se jeste neprepaluje tuk.

Rujir píše:Ja ti nevim, Bohumile. Ono aj Tescoma ma asi 4 rady nozov - od tej uplne najhnusnejsej, plechovej, az po tu, ktory s nadsazkou volaju "professional"...

Ti to verim, ale znas to. Kdyz udelas s nejakou znackou spatnou zkusenost, tak uz ji neveris. I ten plechovy nuz by se dal udelat tak, aby se pri strednim tlaku nevylomil, stacily by dva vystupky nebo treba sroubky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » sob kvě 22, 2010 18:13

vytahuju toto starsi vlakno a prosim o radu, existuje v Brne kamenny obchod, kde by si clovek mohl vybrat kucharsky nuz nebo santoku?

nehledam nic za 3 tis. ale aby to nebyl uplnej smejd

díky
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Ryba » sob kvě 22, 2010 20:20

Jsem něco bral tady u těch v krpoli na Poděbradově (u Mojmírova náměstí). Mají to skladem, tož můžeš mrknout.
Třeba totok by asi šlo.

A pan Rasl z Ragosu míval japonský KAI za celkem rozumný prachy, ale nevím, jestli je ještě bere, bylo by potřeba tam zavolat
RAGOS, spol. s r.o.

maloobchodní prodejna
Skácelova 15
612 00 Brno-Královo Pole

Telefon: +420 549 255 641
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » ned kvě 23, 2010 12:37

ja bych to videl tak 500 max za nuz... nevite jestli se prodavaji v brne noze GIESSER?

diky
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod zbuddy » ned kvě 23, 2010 14:04

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » ned kvě 23, 2010 22:34

to sem nasel taky, ale na webu nema vsechny noze, jen "reznicky", proto vzesel muj dotaz...

ale diky za snahu :)
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Umiaki » pon kvě 24, 2010 5:44

dogee: prodejny Maso profit - http://www.masoprofit.cz/kontakt
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » pon kvě 24, 2010 7:59

to umiaki: díky :)
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod Umiaki » pon kvě 24, 2010 22:01

Nz, sám jsem Giesser našel až po dlouhém hledání. Má přesně tu správnou harmonii cena/výkon. Mrzí mě jen, že jejich řada s dřevěnými dtřenkami nemá třeba filetovací nůž :/
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » pát kvě 28, 2010 13:05

tak jsem dnes pořídil Gieser G 8450 - 20 s dřevěnou rukojetí a vypadá celkem slušně

uvidíme jak bude dlouho držet ostří...
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod dogee » sob kvě 29, 2010 21:14

nasi mi darovali dva noze, ktery lezely x let v spizi a zjistuju ze nejsou vubec spatny - drevena rukojet, silna ocel a zatim drzi ostri...

znacka "IVO", znate nekdo?
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Lehce Off-topic - kuchyňské nože

Příspěvekod zbuddy » stř zář 15, 2010 11:09

Chlopi, zejména jedoucí na Blatiny, mám prosbu. Byl by někdo schopen za :drinkers: :drinkers: nabrousit nám pár kuchyňských nožů? Mám takový dojem, že na koupených brouscích z KDS (retro typ) nebo i nových (výrobce neznám), to není asi ono... :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Nože