nářaďové nože

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

nářaďové nože

Příspěvekod defenger » stř srp 8, 2007 22:19

Dovolím si odklonit se od hlavního tematu: Jaké máte skušenosti s nařadovými noži? Já kombinuji velký nůž. čepel 40 cm, s malým nař.nožikem Miltec. Ale ten mě těžce zklamal, tak jsem si vytipoval LEATHERMAN JUICE C2, S2, CS4....
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod teoretic » stř srp 8, 2007 22:35

u naradovych nozu je par znacek, u kterych neudelas chybu - leatherman je jednou z nich. takze pokud ti nejaky vyhovuje, tak jdi s klidnym svedomim do nej

ja pouzivam victorinox swiss tool spirit a nedam na nej dopustit - ani leathermany na swiss tooly nemaj co do kvality a preciznosti zpracovani, ale stale spolutvori spicku v multitoolech

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod defenger » stř srp 8, 2007 22:57

victorinox, jsem též zvažoval. Ale co se týče funkcí, tak vyhrál výše zmíněný CS4. Vývrtka-nůžky aj...No udělám si radost k narozeninám.
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod teoretic » čtv srp 9, 2007 7:54

defenger píše:victorinox, jsem též zvažoval. Ale co se týče funkcí, tak vyhrál výše zmíněný CS4. Vývrtka-nůžky aj...No udělám si radost k narozeninám.

u spiritu mam jak vyvrtku tak nuzky ;) - akorat ze vyvrtka je externi

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod defenger » čtv srp 9, 2007 18:00

tak jsem si našel toho Spirita. Docela mě zaujal, cena srovnatelná, více funkci... A ta externí vyvrtka se nosí zvlášt nebo se vejde do pouzdra?
I když spíš jsem zavažoval nošení s kliči-jako přisvěšek .Jinak díky za tip, asi změním značku...:-)
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod teoretic » čtv srp 9, 2007 18:46

defenger píše:tak jsem si našel toho Spirita. Docela mě zaujal, cena srovnatelná, více funkci... A ta externí vyvrtka se nosí zvlášt nebo se vejde do pouzdra?
I když spíš jsem zavažoval nošení s kliči-jako přisvěšek .Jinak díky za tip, asi změním značku...:-)
je to tak, ze bud si muzes koupit samotnyho spirita - pak tam neni vyvrtka ani nic jineho - nebo spirit plus - tam je mimo vyvrtku jeste racna, sada bitu..(spirit plus je vic jak o litr drazsi)

protoze ho nosim kazdy den, nechtel jsem tahat i racnu atd, takze jsem si koupil samotny spirit a vyvrtku k tomu dokoupil zvlast - mam to ale v pouzdre od spirit plusu - a v ty kapsisce pro racnu atd mam s vyvrtkou malou baterku

t.

p.s. kazdopadne pokud to chce na klice, tak to zapomen na spirit, to je proste moc velky a tezky (neni to na to delany, ani nema ocko)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod defenger » čtv srp 9, 2007 20:28

ještě jednou díky za cenné info, tak se opět vracím k původnímu tipu...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod teoretic » pát srp 10, 2007 8:49

defenger píše:ještě jednou díky za cenné info, tak se opět vracím k původnímu tipu...
nemas zac - juice je vyborna vecicka, urcite ti prinese plno radosti a uzitku - kdyztak se pak pochlub - prvni dojmy a casem kdyztak i prakticke zkusenosti a poznatky :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

LEATHERMAN JUICE CS4,

Příspěvekod defenger » pon říj 1, 2007 10:09

Ahoj, tak jsem si koupil výše zmíněný nožik... Ale nevíte jak se sním otevírají konzervy? S tím želizkem na lahve to moc nejde .-( Nebo, že by tuhle funkci neměl? No naštěstí si vozím konzervy, co se otevírají bez nástrojů ...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: LEATHERMAN JUICE CS4,

Příspěvekod teoretic » pon říj 1, 2007 22:03

defenger píše:Ahoj, tak jsem si koupil výše zmíněný nožik... Ale nevíte jak se sním otevírají konzervy? S tím želizkem na lahve to moc nejde .-(...
nikdy jsem to s tím nezkoušel, ale počítám, že to bude ten princip jako na dost nožů od victorinoxu, že holt musíš jet proti směru hodinových ručiček, ne? pokud to tedy z obrázku chápu správně a ty to tak děláš, tak buď to je otázkou tréninku anebo je ten nástroj holt špatně dořešen..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod George81CZ » ned říj 21, 2007 20:40

Taky jsem řešil nářaďový nůž, a nakonec to vyhrál Leatherman New Wave.
Kromě vývrtky má všechno, co potřebuju.
A je dost robustní, takže se nestydím těma kleštěma pořádně dotáhnout třeba sedmnáctku matku.
Používám ho i když je k dispozici jiné nářadí.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod teoretic » pon říj 22, 2007 9:30

George81CZ píše:Taky jsem řešil nářaďový nůž, a nakonec to vyhrál Leatherman New Wave.
výborná volba :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » pon říj 22, 2007 10:01

Leatherman x Victorinox? Co je lepší? Obecně.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » pon říj 22, 2007 10:03

Přípluv píše:Leatherman x Victorinox? Co je lepší? Obecně.


Audi x BMW? Co je lepší? Obecně.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pon říj 22, 2007 10:07

Přípluv píše:Leatherman x Victorinox? Co je lepší? Obecně.
já osobně si myslím, že co se kvality zpracování táče, tak victorinox. Leatherman má ale asi lepší nůž, navíc ho u nějakých modelů lze otvírat jednou rukou.

Spíš to je otázka osobních preferencí - ani u jednoho neuděláš chybu (ostatně ani u gerbera, i když ten už je imho o stupínek níže) - spíš vybírat přímo podle daných modelů - jaké mají splňovat požadavky na osazení nástroji, velikost, váhu atd

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tomx » čtv led 10, 2008 17:45

v tomto som si robil celkom dost velky research takze ak budes potrebovat viem dat par tipov.

nakoniec som si kupil leatherman charge tti, hlavna cepel z ocele SV40, telo z titanu.
otvaranie hlavnej cepele a zubatej cepele jednym prstom z neho robia do istej miery aj takticky noz co som u inych znaciek nevidel (u victorinoxu nehrozi).
zubata cepel ma hacik na prerezanie povrazov / bezpecnostneho pasu, etc..

za par hakov sa k nozu da dokupit sada nasadzovacich srobovakov (v default vybave uz nejake ma). ja ich mam teraz 48.

ma velke celuste kombinaciek s moznostou odizolovania / precvaknutia kablov etc..

+ ma uchyty na opasok a lano

oproti victorinoxu sa lepsie drzi a nenici ruky pri tlaku, rukovet sa nesmyka, ma lepsiu ocel, je lahsi a mensi, da sa otvarat jednou rukou, ma viac bitov, masivnejsie noznice, etc..

oproti gerberom ma vacsie a kvalitnejsie cepele.

v com je horsi? otvarak na konzervy a noznice sa z pociatku dost zle otvaraju. otvarak na konzervy mohol byt dlhsi - obcas ho mam problem napasovat na konzervu. vseobecne povrch nie je leskly ako u inych znaciek, to moze byt vyhoda ked ma byt nenapadny ale nevyhoda je ze sa horsie cisti. nema vyvrtku.

je to vlajkova lod leathermanu a byt uprimny nenapada ma nic co by ho mohlo beatnut.
tomx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 5, 2008 9:50

srovnání Victorinox vs Leatherman

Příspěvekod masvo » pon led 28, 2008 15:18

Ještě k tomu srovnání Victorinox vs Leatherman..
Nevíte někdo, jestli má Victorinox pojistky na všechny nástroje?
Mám takový pocit, že ne - ale nevím to jistě.
Leatherman (např. Wave nebo Charge) totiž ano. Takový otvírák na konzervy pojistku možná ani nepotřebuje, ale už u takového šroubováku mi přijde pojistka jako dost dobrá věc!

U Leathermanna pak osobně nejvíc postrádám vývrtku... :( Pokud vím, nedají se přikoupit ani žádné "externí verze" vývrtky. Jediná možnost asi je mít další nůž...
masvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 28, 2008 15:10

Re: srovnání Victorinox vs Leatherman

Příspěvekod teoretic » pon led 28, 2008 17:16

masvo píše:Ještě k tomu srovnání Victorinox vs Leatherman..
Nevíte někdo, jestli má Victorinox pojistky na všechny nástroje?...
např. swiss tool spirit má ;)
masvo píše:U Leathermanna pak osobně nejvíc postrádám vývrtku... :( ...
např. swiss tool spirit má ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: srovnání Victorinox vs Leatherman

Příspěvekod tomx » pon led 28, 2008 17:22

teoretic píše:
masvo píše:Ještě k tomu srovnání Victorinox vs Leatherman..
Nevíte někdo, jestli má Victorinox pojistky na všechny nástroje?...
např. swiss tool spirit má ;)
masvo píše:U Leathermanna pak osobně nejvíc postrádám vývrtku... :( ...
např. swiss tool spirit má ;)

t.


swiss tool spirit ma nalestenu hladku rukovat ktora klze + si nuteny si vybrat ci chces noznicky alebo hladku cepel - ja osobne chcem oboje.
tomx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 5, 2008 9:50

Re: srovnání Victorinox vs Leatherman

Příspěvekod teoretic » pon led 28, 2008 17:25

tomx píše:swiss tool spirit ma nalestenu hladku rukovat ktora klze + si nuteny si vybrat ci chces noznicky alebo hladku cepel - ja osobne chcem oboje.
pokud budeš mít ruce od oleje nebo spocený, tak klouže každá kovová rukojeť - to je normální

hladkou čepel u miltitoolu nepotřebuju - a když už, tak není problém si tu zoubkovanou část čepele zbrousit, pokud to někomu tak vadí - já nemám rád combo edge u normálního nože, ale u multitoolu mi to vůbec nevadí - je to otázka priorit ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

MultiTool...

Příspěvekod sqwer » úte zář 2, 2008 21:28

...preferuji Leatherman - konkretně tip PSTII, který už se bohužel nevyrábí...

...ale v porovnání se SOGem, GERBEGerm a Viktorama je prostě nejmenší a zdá se mi i nejrobustnější...

...jezdím s ním už pár let po světě (ty oststaní ve sbírce si prostě šetřím :D) a když sem si onehdá v Libyi myslel, že sem ho ztratil tak sem měl půl dne náladu na hovno...

...pak sem ho našel a bylo zase veselo...
...OBĚTEM...
sqwer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 2, 2008 21:22

Re: MultiTool...

Příspěvekod rysy » sob zář 13, 2008 16:34

Mam take PST2 :D a podobne jako ty mam dojem, ze je velmi robustni a hlavne srobovak je skoro neznicitelny. Ale uz ho mam par let a nuz neni uplne v nejlepsim stavu. PST2 se bohuzel uz nevyrabi a proto premyslim o Victorinoxu. Moje otazka: je tam ten krizovy sroubovak podobne kvalitni jako u PST2? Alternativa?


sqwer píše:...preferuji Leatherman - konkretně tip PSTII, který už se bohužel nevyrábí...

...ale v porovnání se SOGem, GERBEGerm a Viktorama je prostě nejmenší a zdá se mi i nejrobustnější...

...jezdím s ním už pár let po světě (ty oststaní ve sbírce si prostě šetřím :D) a když sem si onehdá v Libyi myslel, že sem ho ztratil tak sem měl půl dne náladu na hovno...

...pak sem ho našel a bylo zase veselo...
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod mifr » sob zář 13, 2008 18:19

Nechci ti do toho mluvit,ale dobra alternativa je tady *


uz neni... :(
Naposledy upravil mifr dne stř led 21, 2009 9:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » sob zář 13, 2008 19:40

tuso píše: Audi x BMW? Co je lepší? Obecně.


už si někdy zkoušel srovnávat rybičku se skalpelem?!?

:smt077
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: MultiTool...

Příspěvekod sqwer » ned zář 14, 2008 15:07

...tak sem si vyndal PSTII a dva Victory co mám ve sbírce a na Leovi je jakoby ten křížák navařený z tvrdokovu a Viktoři tohle nemají tak si myslím, že to nebude takové - ale je to jen muj pocit...

rysy píše:Mam take PST2 :D a podobne jako ty mam dojem, ze je velmi robustni a hlavne srobovak je skoro neznicitelny. Ale uz ho mam par let a nuz neni uplne v nejlepsim stavu. PST2 se bohuzel uz nevyrabi a proto premyslim o Victorinoxu. Moje otazka: je tam ten krizovy sroubovak podobne kvalitni jako u PST2? Alternativa?


sqwer píše:...preferuji Leatherman - konkretně tip PSTII, který už se bohužel nevyrábí...

...ale v porovnání se SOGem, GERBEGerm a Viktorama je prostě nejmenší a zdá se mi i nejrobustnější...

...jezdím s ním už pár let po světě (ty oststaní ve sbírce si prostě šetřím :D) a když sem si onehdá v Libyi myslel, že sem ho ztratil tak sem měl půl dne náladu na hovno...

...pak sem ho našel a bylo zase veselo...
...OBĚTEM...
sqwer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 2, 2008 21:22

Příspěvekod jonza » ned zář 14, 2008 17:34

na mem nozi victorinox pouzivam krizak casto, skladam s tim PC, srine z ikey a tak dale, neni nijak poskozeny. Spis narazim, pri opravdu silnem krouceni na limity tech osicek a nuz se mi krouti v ruce.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod rysy » stř zář 17, 2008 16:55

Asi to bude opravdu jedno. Nechci ale riskovat a tak si asi koupim dalsi Leatherman. :mrgreen: Dik za rady!!!!
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

...

Příspěvekod sqwer » stř zář 17, 2008 18:44

...Tvému výběru se nedivím...

rysy píše:Asi to bude opravdu jedno. Nechci ale riskovat a tak si asi koupim dalsi Leatherman. :mrgreen: Dik za rady!!!!
...OBĚTEM...
sqwer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 2, 2008 21:22

Příspěvekod chonga » sob zář 20, 2008 16:32

objednal jsem si Gerber od bonus programu ČS. zatím jsem bez větších zkušeností, ale vypadá líp než muj předchozí nástroj.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: nářadové nože

Příspěvekod Trafikant » ned led 11, 2009 15:51

Leatherman Fuse, mám jej přes dva roky, bohatě postačuje, jediné co mi chybí je pilka. Odolnej, nástroje kvalitní a cena příznivá....
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Další

Zpět na Nože