KUKRI

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

KUKRI

Příspěvekod toolak » čtv bře 23, 2006 15:41

Ahojky všem, chystám se koupit šikovnou věc - kukri. Na netu se nabízí různé, v různých materiálech a provedení a též logicky v cenách. Chci jen vědět, jaké kdo máte zkušenosti. Nerad bych vlítl do nákupu za dva litry a pak zjistil že je to k ničemu a lepší by byla mačeta.
Díkas.
Uživatelský avatar
toolak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 20, 2006 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » čtv bře 23, 2006 16:20

mrkni na tohle a pak tam na foru v diskuzi pouzij funkci hledat - tam par prispevku k tomu najdes

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » čtv bře 23, 2006 19:21

Najdi si na knife.cz myho obcysnýho spolulezce (pod nickem black) a napis mu - noze a jiny ostry blbinky z oceli uz dela asi 25 let, neco o tom vi.... jestli tam nenajdes jeho email (nestudoval jsem to tam, me noze neberou), tak mi dej SZ, poslu kontakt...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Red2 » stř pro 6, 2006 11:05

Kukri Nepal-moje zkušenosti:dobrej pracovní nástroj,ne moc vhodnej na krájení chleba a rajčat :D
Akorád musíš předělat pochvu-origo je stilová ale na moc praktická-dřevo pokrytý kůží+lesklý kovový ozdoby
Red2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 6, 2006 9:01

Příspěvekod Vilík » stř pro 6, 2006 15:04

V Nepalu s tim (aspon podle NG) delaji uplne vsechno a je to nastroj, co se dedi z generace na generaci...

Nekdy vyhledove bych si taky nejakej rad poridil a vlastne diky tomuhle nozi sem objevil tohle forum... * * * *
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Black » sob úno 10, 2007 17:00

Ad kukri,není to až tak skvělý nástroj.Má funkci pouze sekací,je to pořádný kus železa,se hřbetem tl.8mm.Indonézský golok,nebo bolo jsou výrazně lepší nástroje.Koukni na moje str.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod george1 » pát srp 3, 2007 13:11

Black píše:Ad kukri,není to až tak skvělý nástroj.Má funkci pouze sekací,je to pořádný kus železa,se hřbetem tl.8mm.Indonézský golok,nebo bolo jsou výrazně lepší nástroje.Koukni na moje str.


Před lety jsem si z Indie přivezl kukri. Vyštrachal jsem ho v takový malá prodejně v Darmshale za kobercema. Chtěli jen 150 rupek s tím, že je strašně starý (sic!!!). Součástí byl i v pochvě příslušný malý nožíček a brousek. Problémem je, že při nedostatečné údržbě rezne (což je prý správné) a nikdo ho neumí u nás pořádně nabrousit. Ty co mají u nás v obchodech s indickým zbožím, to je většinou dekorace za 1500 Kč. Ale je fakt, že chleba a rajčata s ním nenařežeš.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Tomík » čtv říj 25, 2007 16:17

teoretic píše:mrkni na tohle a pak tam na foru v diskuzi pouzij funkci hledat - tam par prispevku k tomu najdes
t.


Myslels tuten:
http://www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ct ... fault.aspx
?
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod teoretic » čtv říj 25, 2007 16:35

jj - ten link je ještě z doby, než se měnilo knife.cz

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Tomík » pát říj 26, 2007 9:36

teoretic píše:
jj - ten link je ještě z doby, než se měnilo knife.cz

t.


To je ten zlozvyk kravidelně měnit stránky (a hlavně linky na ně).
Jinak to není špatná sajtna - i když tam moc nechodím, max. když něco hledám nebo potřebuju. Ale pro mé potřeby je více než dostačující :-)
Já už si stejně vystačím se švýcarákem do důchodu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sally » stř pro 5, 2007 12:37

:shock: pekny clanok na knife.cz... tento noz ma uz dlhsiu dobu zaujima a mam v plane si ho zohnat. Kupovat noz v roznych "etno-shopoch" asi nebude najlepsie riesenie. Neviete mi poradit kde sa daju zohnat kukri urcene na pracu a nie na ozdobu? (Idealne niekde v Ba... :P ) diik
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod tomx » čtv led 10, 2008 17:33

rozhodne nebrat kukri od coldsteelu - mam ju, ohol a nastrbil som ju hned prvy den pri presekavani sa krikmi. je makka, na nic.
tomx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 5, 2008 9:50

Příspěvekod Black » čtv led 10, 2008 18:02

Raději se koukni na moje webovky. Já mám tvorbu kvalitních funkčních pracovních nástrojů jako celoživotní koníček. Kukri je ti na h*vno. Na sekání pořádných polen je lepší pořádná sekera,klidně Fiskars. Na řezání pořádná kudla. A na kompromisy jsou právě zbraně indonésie. Třeba čti www.knife.cz píšu tam něco denně.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod sally » čtv bře 27, 2008 17:43

tak práve som ho objednal, už sa teším kedy príde, potom napíšem prvé dojmy... :ú https://torablades.com/shop/kukri/briti ... od_46.html

...to je tak keď niekto vyrastá na sandokanovi :oops:

edit: tak dnes dorazil :lol: Nie je taký ozrutne veľký ako som očakával, ale na svoju váhu má v seku razanciu riadnu. Keď s ním pôjdem von, napíšem ako sa osvedčil. Zatiaľ nemá chybu. :D
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod saiya-jin » úte kvě 20, 2008 22:25

tak pani, nechcem byt zly, ale nekorunovany kral kukri nozov bol a je firma Himalayan Imports (http://www.himalayan-imports.com), ktora ma dohodnutu dielnu nedaleko Kathmandu (v nepale ani nepredavaju, cisto export) a je zarucene ze to nie su turisticke plechy ale spickove noze.
V minulosti prebehli testy roznych znaciek, a tato konkretne zvladla posekat traktorove pneumatiky, karoserie aut (!!!) apod. bez vacsieho poskodenia.
Teda ide skor o nahrady macety/sekery, k tomu sa neda pristupovat ako k pargramovemu zabikuchovi, ktorym si vyrezavas v paradajke smajliky (na to je k tomu ten maly nozik, tusim karda).
Narozdiel od ostatnych dava HI DOZIVOTNU zaruku (nikto iny si netrufa), a u jedneho typu plati ze ak ho zlomis tak dostanes 2 zadara (Chiruwa Ang Khola, mam ho doma a s tymi plechmi z obchodov v prahe za ~1500 sa to NEDA porovnat, do dreva ide ako do masla).
Pocit z prace a celkovo drzania tohto noza by som prirovnal k pocitu ked clovek drzi rucne kovanu japonsku katanu, proste je to umelecke dielo, a k tomu vysoko funkcne a efektivne. A v istych ohladoch maju aj podobny postup vyroby (parcialne kalenie ostria, chrbat je z makkej ocele).
Plati ale to ze na male pizlanie do chlebu si kup nieco ine, toto je kvalitna nahrada maceny a sekery, comu odpoveda aj konstrukcia a vaha. Ku ktoremu ucelu to ma viac zalezi na type (sirupati tiahnu skor k macetam ale maly stromcek s tym stale spracujes velmi dobre, ta ang khola je taky kompromis, vseobecne plati cim sirsia cepel tym viac to tiahne ku sekere).
Jo btw. ta moja chiruwa ma hrubku cepele v najhrubsom mieste cez 1 cm. Tak snad je jasne na co je tato vec urcena a na co nie (sekerou si tiez chlebik nekrajam aj ked da sa vsetko).
A uz fakt posledna vec :) - ceny su preto vyssie pretoze vacsia cast sumy ide na podporu rodin nepalskych kovacov, ktorych normalne dost drsne zdieraju obchodnici s kukri nozmi. Dalsia vec je kvalita - takato sa neda kupit ani v nepale (resp. je to o nahode), idem tam o par mesiacov, a aj ked nakupim za 1/4 ceny, viem ze kvalitou to bude niekde uplne inde (darceky).
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42


Zpět na Nože

cron