Bear Grylls Knife

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod l.best96 » pát črc 15, 2011 17:38

:(( Tak sa potom asi musim hlboko ospravedlnit urazenych, ja kim nedrzim v ruke masu zeleza tak neverim ze to nieco vydrzi :oops:
Ty tu budeš len veľmi málo ale tvoje skutky sa budú pamätať naveky...
l.best96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 2, 2011 21:53
Bydliště: Nekde pod tatrama :)

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod m.kremer » pát črc 15, 2011 21:43

Nůž používám jak bear v epizodách, štípu s ním docela dost silné klacky, a drží to parádně.
Uživatelský avatar
m.kremer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 16, 2010 21:33
Bydliště: Dobrovice (Mladá Boleslav)

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Shuddervision » ned srp 7, 2011 21:42

a jakou máš verzi? tu prvni nebo tu druhou levnejsi
Shuddervision
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 7, 2011 21:40

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod m.kremer » úte srp 9, 2011 8:27

Koupil jsem ho zhruba v únoru na ebayi, kus vyšel na 1600 czk.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... e73&type=1
Uživatelský avatar
m.kremer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 16, 2010 21:33
Bydliště: Dobrovice (Mladá Boleslav)

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Shuddervision » úte srp 9, 2011 20:07

Jo díky, to vypadá jako ten na kterej mám zálusk. Vyhlíd sem si ho na českým armyshopu http://www.armed.cz/nuz-gerber-bear-gry ... i/d-88282/
a podle toho co už tady někdo zmiňoval sem se bál aby to nebyla nějaká kopie z ne tak kvalitního materiálu.
Přeci jenom 1500 je krásná cena. Ty jsi s tím svým teda spokojenej?
Shuddervision
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 7, 2011 21:40

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » úte srp 9, 2011 21:55

tohle ve svetle mych predchozich zkusenosti se SOGem muze byt minimalne stejne dobry nuz, akorat nevypada tak moc survival bear grylls.

http://www.noze-nuz.com/sog/SOG99294.php

rozdil je par korun.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod m.kremer » úte srp 9, 2011 23:02

jsem spokojen maximálně, vše funguje jak má, vyladěné. Mrkni na nejnovější epizody beara, tam ho používá.
Uživatelský avatar
m.kremer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 16, 2010 21:33
Bydliště: Dobrovice (Mladá Boleslav)

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Shuddervision » úte srp 9, 2011 23:13

Tak jo díky moc :)
Shuddervision
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 7, 2011 21:40

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod jorge eckelhaft » ned zář 25, 2011 20:13

myslím si že rozhodně nespadám do krabičky průměrného spotřebitele a rozhodně se nejedná o můj první nůž. o tomto noži se namluvilo hodně zlého,nicméně za cenu za kterou se prodává jde o vynikající nástroj. v nedávné době jsem jej podrobil trošku náročnějšímu testu a ve všech směrech si nůž poradil nadprůměrně. jedinné co mi na něm vadí je lehce překalené zubaté ostří které má tendenci se štípat což je vidět na jedné z fotografií. ale stačilo jen helce přejet ocílkou a je zas vše v pořádku,na funkci nože to nemá vliv.

fotografie spolu s lehkým komentářem najdete v odkaze:

http://mladyscucka.rajce.idnes.cz/gerbe ... ival_knife
jorge eckelhaft
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 25, 2011 19:40

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod OndraM » stř pro 21, 2011 9:22

Dnes ráno vyšel test tohoto nože na http://www.svetoutdooru.cz/. Koukněte i na video, nůž vydrží opravdu hodně :-). http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108396-nuz-gerber-bear-grylls-ultimate
OndraM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 21, 2011 8:59

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod m.kremer » stř pro 21, 2011 22:55

OndraM píše:Dnes ráno vyšel test tohoto nože na http://www.svetoutdooru.cz/. Koukněte i na video, nůž vydrží opravdu hodně :-). http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108396-nuz-gerber-bear-grylls-ultimate


Myslím, že test zvládl za tu CENU bravůrně! Já ho testuji od doby co vyšel, a nemůžu si stěžovat zatím na nic.
Uživatelský avatar
m.kremer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 16, 2010 21:33
Bydliště: Dobrovice (Mladá Boleslav)

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » pát pro 23, 2011 20:15

Zdarec,dovolte abych i já přispěl se svým polínkem.Zazněl tu dotaz jakej nůž na survival.Já osobně bych volil něco z uhlíkovky,dejme tomu něco od KA-BAru.Mám BK7 a naprostá spokojenost.Taky mám heavy bowie a zatím drží.Pokud jde o gerber tak nevím nevím....... :-s Co se týče Fallknivenu tak tam výrobce použil ocel VG-1 což je ocel slepovaná po plátech.Při nějakém páčení nebo zatloukání bych se toho bál,navíc cena je jinde než u kabarů.Uhlíkovka je prostě uhlíkovka.Pokud jde o ostří,volil bych pro dlouhodobej pobyt v přírodě klasické ostří,to se dá v případě potřeby nouzově přetáhnout přes nějakej kámen.Navíc pokud je to nůž vyloženě na survival,teda na prasení,raději zlomím Kabara za 2000kč než Follknivena za 6000kč. :shock:
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » pát pro 23, 2011 20:50

fallkniven pouzil laminat - stred z VG-10 s mekci 440kou na bocich aby zlomeni zejmena pri nizsich teplotach predesel.

orientacni ceny:

univerzal F1 - 2220 CZK, oblibena volba
maly a lehky WM1 - 1600 CZK muj tip pro kazdodenni noseni
vetsi S1 - 2830 CZK asi to nejvetsi co bych s sebou bral.

chces li tedy neco za 2tis lamat, tak Ti 220CZK (ktere jsou pres rozpocet u F1) za prede mnou sekanim dreva zlomeny F1 doplatim. zoubky od suku na suchym dreve se nepocitaji :)

pozor, ted neshazuju uhlikove oceli (Sissipuuko - kratsi za 2600, a podobne). prave naopak, jsou skvele, stejne jako na finkach, Lauri atd.

nicmene, cenova hladina nozu se kterou se nemusi clovek babrat a muze je devastovat, je vynikajici mora, dobre koupena okolo 600CZK. anebo jeho mensi a lehci bracha Fiskars za 150CZK.

pokud chcete pripravovat drevo, tak doporucuju treba preklapeci nuz SOG fusion revolver (840CZK), ktery ma pilku cca 11cm, nebo pilku fiskars 16cm 95g za 300CZK ci 25cm 200g za 600CZK. ona tedy staci 10cm pilka na 111ce svycarovi :)

tim jsme vycerpali varianty toho jak rezat normalni veci a jak rezat drevo a netahat s sebou tezke kramy.

kdo je ovsem sekanim posedly, at si vezme sekyru, protoze noze jsou na rezani :).
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » pon pro 26, 2011 13:56

Jasně,sissiny nebo lauri jsou v poho.Myslel jsem nůž 12 -palců a výše.U Fallknivenu bych bral A2 nic menšího,tam se ale pohybuje ta cena okolo těch šesti.Také je pěkná řada Thor a Odin ale někde jsem četl že se to někomu vyštíplo o kost a pak řešil reklamačku.Zřejmě to byl překalenej kousek ale co s nožem za 10 000?Tomu chudákovi to českej prodejce nechtěl uznat a tak to posílal přímo do fabriky.Tady je jen potvrzení že ne vždy co je nejdražšší je nejlepší. :(( To už se mi prostě nechce dávat za nůž-pracovní nástroj.Mě osobně vyhovujou větší kousky ale je to pocitu a je to na každém co komu vyhovuje.Mám tlapu jak lopatu a malé nože se mi prostě blbě drží.Mě osobně vyhovuje nejvíc Ka-bar large heavy Bowie,má ručku akorát do mojí tlapy a je skvěle vyváženej.Pokud jde o váhu,tak ho na opasku ani necítím ale jak říkám každej si musí vybrat nůž podle sebe.Pokud jde o sekání tak na to je samozřejmě nejlepší sekera! :-..
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » pon pro 26, 2011 15:19

evidentne Ti vyhovuji "o jedno" delsi cepele nez me.

cela ta rada fallkniven s ruckama z dreva je zajimava, podobne jak ty kozene rukojeti. ovsem s tema cenama to je smutny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » čtv led 5, 2012 13:07

Jo,s těma cenama je to fakt v.... Před 4 rokama jsem si nechal dovést od kamaráda s U.S.A sog seal team,vyšel mě na nějakejch 1600kč,tady taková kudla stojí 2600kč.Chápu že na tom dovozce musí mít nějakej zisk ale co takový uchyláci jako jaké kteří nože sbírají,je to fakt smutné.Jak říkám,10 000 kč za nůž bych nedal,i to je důvod proč volím uhlíkovku nebo aus-6,nebo aus-8.Samozřejmě pokud bych sehnal něco v san -mai a cena by byla v poho,tím pádem by mě neštvalo že někde ulomím špičku nebo vykousnu zub na ostří tak jo ale s těma cenama co jsou v čr...... :vom:
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » čtv led 5, 2012 13:16

pokud ti neva china made, je k mani sog fusion revolver, kde se preklapi cepel a pilka.

je to cepel podobna seal pup, castecne zubata a matna. pilka dvojrada, podobne jak na svycaraku.

na noze nuz sem ho nasel za 840CZK. to se da. jak je videt, obcas to jde.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » pon led 9, 2012 11:24

Jo tak nevím jestli se dá vyrobit a koupit za tyhle prachy kvalitní nůž,sice je to čína ale i tak....koukal jsem na sog jangle canopy..no uvidíme,pokud něco koupím,otestuju a napíšu komentář. :t:t
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » pon led 9, 2012 12:38

co se materialu AUS-8 a 440C tyka, v cine s nima delaji ulne v pohode a maji
primerenou kvalitu.

to ze to je cina dnes neni argument.

co se SOGu tyka, tak vyroba na Taiwanu nebo SEKI japan je jen u nekterych nozu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » úte led 10, 2012 12:51

No nevím,jak slyším Čína........hodně výrobců nožů přestalo dělat v číně a dělají tedˇv Thaiwanu ale cena nožů se zvý šila.Asi k tomu měli nějakej důvod.Já mám sog od SEKI ale přímo z U.S.A Nevím zda se to tady dá sehnat.Nicméně co jsem viděl nějaké dva modeli od schrade,tak proč ne,pokud někdo schání levnej nůž na nějaké blbnutí tak tyhle dva modely jim vyšli.Akorát pouzdra jsou typu dodělej si sám.no ale za ty prachy..... __II
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Indy » úte led 10, 2012 12:55

ba prave opacne, z Taiwanu do ciny se posunuli.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod 7BK » pon led 16, 2012 13:10

No to nevím....?? Pokud vím tak ka-bar,cold steel,sog,c.r.k.t .. ti všichni už dělají jen v Thaiwanu a Čína jim dělá opravdu jen ty základní nejlevnější modely.Ale nechci se hádat,asi máš jiné info než já.
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Skimpy » úte úno 14, 2012 21:27

Od března by měla být k dostání také verze Gerber Bear Grylls Ultimate s hladkou čepelí bez zoubkované části. Škoda, že ještě nedělají verzi pouze v černé barvě.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod biker89 » úte dub 3, 2012 20:54

Tak verze s hladkým ostřím už je u nás v prodeji, dá se koupit na Armed.cz, a jak zmínil někdo výše černou verzi tak se dá koupit nůž ze kterého Ultimate knife vychází ... Gerber LMF II Infantry. Není o tolik dražší, je z lepší oceli a made in USA. Narozdíl od medvěda ... Beara už mám celkem dlouho a zatím mě nezklamal.
Bike - Outdoor - Offroad
Uživatelský avatar
biker89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 26, 2012 11:57
Bydliště: Domažlice

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Dr. Taby » ned kvě 6, 2012 23:42

Tak jsem ho koupil mladýmu k 12 narozeninám - hladké ostří. Trochu těžší (na můj vkus), ale jinak pro skauta asi dokonalý poměr cena/výkon/image. Tváří se bytelně. Dostal základní info co má dělat, když si ho někam vrazí a dál ať se stará.

Jinak můj nůž je victorinox explorer - a to je maximální spokojenost. Dneska to bylo poprvé asi po 3 letech, co jsem vyšel z domu bez něj a nebylo to ono.
Dr. Taby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 2, 2011 14:48

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Milos » ned čer 24, 2012 16:57

Před několika týdny jsem si zakoupil tento nůž s hladkým ostřím . Pokud je pravda co uvádějí video recenze , tak budu spokojený. Nůž jsem si po zakoupení nabrousil , tak že je možno se s ním holit ( vyzkoušeno).Nepočítám s tím , že budu muset někde přežít , nicméně nůž k ohni jsem potřeboval. Přemýšlel jsem akorát o tom , jak nahradit plastové pouzdro , kdyby bylo celé z kevralu , tak by to bylo OK. Nakonec jsem vymyslel toto : viz. foto.
http://milosvalosekfoto.rajce.idnes.cz/pochva_na_nuz/
Milos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 24, 2012 16:44

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod deckardph » ned čer 24, 2012 17:21

Milos: Pěkná práce ! Kam se hrabe to hnusný plastový =D>
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Milos » ned čer 24, 2012 21:20

Dik , jeste bych dodal ze je mnoho diskusi o tom kde se nuz vyrabi. Po zakoupeni jsem nasel na pochve noze stitek v anglictine : POCHVA ZHOTOVENA V CINE. Verim tomu ,ze by nuz mohl byt americke vyroby a pouzdro pro ne dela cina. Pokud nekdo zna pravdu ( zkutecnou ) budu rad za informace. Milos (pisu z telefonu).
Milos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 24, 2012 16:44

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Milos » sob črc 14, 2012 8:50

Zdravim, podrobil jsem nuz prvni zatezi na chalupe a u stanu. Jeste nez to zhodnotim, musim rict ,ze jsem vymenil provazek s pistalkou za kozeny prouzek ,ktery jde provlect na zapesti. Toto vyrazne zlepsuje stabilitu u sekani.
Takze, sekani kmenu do 8cm super. Podelne stipani za pouziti drevene palice bylo prekvapive snadne. Stipal jsem smrkove spalky o prumeru 15cm a delce 35cm, vse OK. I po techto ukonech nuz nestratil ostri. Dale vydlabani ohniste v travnatem porostu na piscite pude slo velmi pekne. Ani po praci v ostre piscite pude nuz nestratil ostri, coz me mile prekvapilo. Krajeni potravin v pohode I rajcata. Za tyden pouzivani jsem jednou pretahnul ostri malym rucnim brouskem od wiktorinoxu , ale nebylo to potreba. Co se tyce rozdelani ohne pomoci noze a magneziove tycinky, tak zapaleni brezove kury , tuheho lihu a vaty z odhozeneho cigaretoveho vajglu, vse OK. Takze bez zapalek by se dalo prezit.
To je zhruba vse co jsem s nozem zkousel. Moje usite pouzdro se taky osvedcilo. Nuz jsem z neho nestratil . Impregnace vcelim voskem na kozene sedacky je taky v pohode-pouzdro je opravdu desti odolne.
Takze pokud nekdo shani nuz za rozumne penize, mohu doporucit.
Pekny den Miloš. (pisu s telefonu)
Milos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 24, 2012 16:44

Re: Bear Grylls Knife

Příspěvekod Aggy » ned zář 9, 2012 13:07

Ahoj, já jsem koupil asi 2 týdny zpět přes aukro Gerber Bear Grylls Folding Sheath Knife s cenou 690kč. \:D/
Od té doby ho podrobuju větším či menším testům. Pro mě osobně je to velice příjemný nůž, s kompaktní velikosti, který po rozložení dává pocit, že máte v ruce opravdový nůž, guma je příjemně sedící, nesesmykává se ani za mokra a je velice přilnavá. Čepel se v kloubu nekynklá a celková pevnost je skvělá. :)
Pouzdro nože je kvalitní, silné a tipl bych si že něco vydrží. Jde připnout na opásek, ale obsahuje i pásky k protáhnutí v podélném směru..tím pádem si ho připínám na popruh k báglu a mám ho hned při ruce, když potřebuju, geniální =D> Uvnitř je kapsička na návod na přežití, který byl taky přiložený..pro mě to byl kus zbytečného papíru, na které bych ocenil jen krajní měřítko v centimetrech..ale nahradil jsem ho brusnou destičkou, která tam tak akorát padne..popřípadě tam půjde narvat i plošší magnesiové křesadlo, ale to se teprve vyzkouší 8)
Co říct k ostrosti..Byl jsem trochu skeptický k vroubkům, říkal jsem si, jestli to není spíš jen okázalý design a malá použitelnost v praxi, ale mýlil jsem se, vroubky jsou perfektní a řežou s dvojnásobnou rychlostí než hladké ostří a přidávají na razanci v řezání.
Za mě spokojenost..možná jsou i jiné nože, stejně kvalitní a s menším boomem okolo a s nižší cenou, ale pokaždé když ho vytáhnu, mám z jeho používání radost a o tom jak je funkční ani nemluvím, takže za mě super! :supz: :prayer:
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

PředchozíDalší

Zpět na Nože