Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod lemonydes » úte led 5, 2010 22:53

Shanim trekove hole, ktere by mely v sobe i stativovy zavit. Nevite o necem? Nasel jsem akorat todle: http://www.climbers-shop.com/5488/produ ... _Pole.aspx ale u nas v prodeji jsem ji nikde nevidel, navic je to jenom jeden kus a ja bych chtel par... :-(

Nemate nekdo radu nebo zkusenost?
lemonydes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 13, 2009 21:07
Bydliště: Kunčice p/O.

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod michail » úte led 5, 2010 23:10

michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod lemonydes » úte led 5, 2010 23:21

Je nekde nejaky dostupny popis k tem Salticum? Maji odpruzeny system, jak je schovany ten stativovy sroub atd? :-/ na strankach vyrobce nic neni... :-/
lemonydes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 13, 2009 21:07
Bydliště: Kunčice p/O.

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod michail » úte led 5, 2010 23:25

Teraz keď som to hľadal tak som zistil že majú novú stránku a už tam nie je info, na starej bol aj popis. Myslím že sa odšrobovaním rukoväte sa dostaneš na stat.šrob.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod RUMcajs » úte led 5, 2010 23:27

Hul kterou jsi si nasel puvodne vyrabi Leki.
Napis napr. do sportkoncept.cz ohledne dostupnosti, nebo si konktretni model vyhledej pres ceske vyhledavace.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod lemonydes » úte led 5, 2010 23:28

Zkusim jim napsat mail. Mozna se dozvim vic, nasel jsem nejaky letak, ale tam toho taky neni moc popsane. :-/
lemonydes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 13, 2009 21:07
Bydliště: Kunčice p/O.

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod lemonydes » stř led 6, 2010 11:05

RUMcajs píše:Hul kterou jsi si nasel puvodne vyrabi Leki.
Napis napr. do sportkoncept.cz ohledne dostupnosti, nebo si konktretni model vyhledej pres ceske vyhledavace.


Uz se mi je podarilo najit i v cesku. Leki mam tycky jak na bezky tak na lyze a proto jsem si vzpomnel i na tu foto hul, co jsem kdysi u nich videl na strankach. Jenom chtel jsem najit nejakou trosku levnejsi alternativu :)
lemonydes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 13, 2009 21:07
Bydliště: Kunčice p/O.

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod bobo » stř črc 14, 2010 10:38

je to trosku o niecom inom, ale neviete niekto o nejakej dostupnej alternative k tomuto ??? :((
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod kaarkull » stř črc 13, 2011 8:47

ja pouzivam na trekoch Gitzo Monotrek a s urcitymi vyhradami som s nou spokojna.
Tie mensie vyhrady su:
- hlava, ktora je v baleni, je rovno na vymenenie za nieco robustnejsie (teda ak chcete pouzivat nieco tazsie nez kompakt)
- to 'madlo' samotnej trekovej tycky asi navrhoval niekto kto moc na turistiku nechodi, nie je moc ergonomicke a putko ma tvrdy plastovy kusok zrovna v mieste kde by ho chcel clovek objat dlanou
- spodny hrot trekovej tycky je sirsi nez u normalnych, takze to nevbudzuje az taku doveru v bezpecne zapretie, ale nemala som s tym v terene zatial problem
- cena ako za Gitzo :|

Ale inak vyhovuje a nosim ju na vacsinu vyletov.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod air2 » stř lis 19, 2014 15:19

Jak dlouhé časy se dají použít s monopodem, pokud se to dá nějak obecně říct? Je to do max. 1 sekundy nebo jdou i delší časy?

Uvažuju, jestli vzít jako příležitostný stativ monopod (příp. trekovou hůlku se závitem) nebo něco ve stylu gorilla podu. Těžký stativ na treky na těžko nosit nehodlám (beru jen na cílené fotovýlety). Použití je pro 0,6 kg vážící set bezzrcadlovky.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod kaarkull » stř lis 19, 2014 16:20

Myslim, ze aj ta 1s je dost optimisticka. Typicky ked slapes a telo sa namaha, tak je clovek trochu rozochveny a tazko to udrzis ostre v ruke bez toho, aby si najprv par minut oddychoval.
Ten gorila pod by toto asi poriesil, akurat pri krajinarskych zaberoch castokrat nechces fotit nizko od zeme, takze by si vzdy hladal sposob ako ho dostat vyssie.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod air2 » stř lis 19, 2014 20:14

Jasně, s tím zadýcháním a pod. máš pravdu. Pokud to navíc "neudrží" ani tu sekundu na máznutí vody, tak to pro mě moc význam nemá (nosím půlkilový foťák). Gorilla pod je taky velký kompromis hlavně kvůli té malé výšce, ale sem tam se s tím taky dá něco udělat (dát na šutr, zábradlí, větev, apod.). Když to nejde, tak to nejde. Je to pro situace, kde bych velký stativ stejně netahal (chtěl jsem něco s max. hmotností 0,5-0,7 kg, ideálně ještě méně). Ten gorilla pod se vejde dokonce i do malého batohu.
Velký stativ je pro mě fakt na cílené fotovýlety. Při treku v horách na to ani moc nemám čas :)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod apuka » čtv pro 4, 2014 13:37

Trekovou hulku zarazis do zeme a na ni das Gorila pad. Je to vys a udrzi to cca stejne jako monopad, kdyz pouzijes i kamen na zatluceni, tak i delsi. Samozrejme ne v silnem vetru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekova hole se stativovym zavitem. :-)

Příspěvekod apuka » úte led 13, 2015 14:45

Jen tak na okraj - v Rockpointu na eshopu jsem videl znovu prodavat monopod Leki Photosystem za 1099,-. To je vice jak slusna cena, pokud ma nekdo zajem. My jsme jeden dostali na Vanoce, ale jeste jsem nezkusili - byla v reklamaci, zasekly nastavovaci sroub na strednim dile.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Fotografie v outdooru