Fotky v RAW formatu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod horis » ned led 3, 2010 12:16

Mám D90, ale přiznám se, že na úpravy nebylo moc času a chuti... taky jsme s Rawem začátečník, tudíž se chce tím prokousat. Zkoušel jsem pouze Lightroom 2 a ten si s tím uměl poradit.

@Papun: pls kde si sehnal češtinu ?? Sice já už se nějaký čas na ni nekoukal, ale cca 4 měsíce zpět nebyla k sehnání :o)
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod romans001 » pát led 15, 2010 18:42

odkedy som spoznal format RAW a photoshop, uz inac ani nefotim. Upravit RAW a JPEG to je nebo a zem. Pri uprave RAW napriklad v softe CamerA RAW mate neskutocne moznosti a zmeny kt robite nie su destrukcne. Co sa neda povedat o jpeg. To je moj nazor, samozrejme, kolko ludi tolko chuti
romans001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:54

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod multimotyl » pát led 15, 2010 19:30

Lidi z labs.adobe.com se dá nyní stáhnout Lightroom 3, který je docela parádní (a hlavně stabilní).

Pokud by jste chtěli nějaký levnější soft s lepšími možnostmi a rychlejší, tak bibblelabs.com - super rychlý, ale ne každému se líbí, že není zase tak moc pěkný. Je to prostě profi soft za pár drobných
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod lemonydes » sob led 16, 2010 22:11

Ten soft z Bibble labs stoji, ale 199 dolcu, kdyby byl za pulku uz jsem si ho koupil. Tak ale pockam na Lightroom 3 a snad majitele dvojky dostanou slevu :-D
lemonydes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 13, 2009 21:07
Bydliště: Kunčice p/O.

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod vonkreuz » sob led 16, 2010 22:20

Lightroom 3 byl v demu na CDv jakemsi PC magazinu na Slovensku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod Waclav » čtv bře 25, 2010 13:20

Mam D60, a celkem s uspechem jsem pouzival RAW Therapee (snad sem to dobre napsal)
Neni to teda v cestine, a obcas je toho tam na me nejak moc. Obecne sem na nej ale slysel spis pochvalu. Je to navic zdarma, jestli se nepletu.
Jen pri instalaci bylo poreba jeste nainstalovat nejakou utilitku, ale to bylo tim, ze D60 byla tehdy novinka a nebyla jeste podporovana..
"Chytrému napověz, hloupého.."
Waclav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 25, 2008 13:22

Re: Fotky v RAW formatu

Příspěvekod Eloherd » úte čer 29, 2010 10:30

Ja uz nekolik mesicu pouzivam zonera 12 a spokojenost. Ma uz i standartne nastavenou 16 bitovou hloubku.
Na raw/nef sem presel proto, ze sem tam se cloveku mezi beznejma fotkama podari neco, z ceho chce vytahnout atmosferu a proste to celkove vylepsit. Pak by jpg hodne mrzel. Jedinou nevyhodou jsou vyssi naroky na kartu v pripade sekvenci, ale jinak raw forever.

Neni nic horsiho, nez kdyz mate kompozicne paradni fotku v jpg. My amateri mame malo casu a financi, takze si musime softwerama mirne usnadnovat praci :)
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru