Průzkum veřejnosti! :o)

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Průzkum veřejnosti! :o)

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 12:51

Chystám se spustit projekt - bude to fotogalerie z Alp. Samozřejmě né moje, ale fotky bude moci uploadovat každej. Tak jenom zkouším s čím můžu počítat ... půjdete do toho ? Pošlete taky něco ??? :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pavproch » čtv úno 9, 2006 12:59

Yo!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Ježo » čtv úno 9, 2006 13:05

Jasně! Chce to jen vymyslet nějaký systém... Ale hádám, že už nějakou představu máš...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 13:30

jezo píše:Jasně! Chce to jen vymyslet nějaký systém... Ale hádám, že už nějakou představu máš...


Už se na tom druhej den pracuje. Poběží to přes CopperminePhoto Gallery, ale nejnovější verze zatím nemá překlad, takže to cely musim překládat já. Mno aspoň jednou budu moci češtinu poskytnout já :)
Taky pak musím ještě zpracovat nějaky logo, tak doufám, že do zítřka to už bude v provozu.
Zatím to poběží na Ic.cz, alespoň dokud bude satčit kapacita (250 MB) Takže fotky se budou moci přidávat do celikosti větší strany 600pix a do max. velikosti 300 KB . To myslím není problém, dávkově se dá zmenšovat ve spoustě programů, kdo bude potřebovat poradit jak, poradím :)
No a kdyby se náhodou našel někdo , kdo by mi chtěl pomoct s tím překladem, tak budu rád :((
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Ježo » čtv úno 9, 2006 13:53

No, s prekladem, to teda nevim... Nicmene: jako hodne dulezite bych videl trideni dle pohori, nejlepe kompatibilni s cislovanim podle (tusim) Rotheru nebo AV-Karten (15 - Totes Geb, 40 - Glocknergruppe, ...), trideni podle hory.. jinak, IMHO, 250MB je trosku malo, zvlast, kdyz tam clovek bude chtit dat treba i verzi s popisky a bez popisku... Omezeni na 600px mi take neprijde rozumne, zvlast v pripade panoramat.. Ale abys nerekl, ze jsem ,,nakej moc chytrej", tak Ti prispeju prvni fotkou

http://jezo.wz.cz/panorama1asps.jpg

P.S. A jakou licenci budes uplatnovat? :ú
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 14:24

No tohle všechno co mi říkáš vím, ale dokud se to trošku nerozroste, tak nemá myslím cenu platit nějakej obsáhlej hosting. A teď teprv na to nemám, když přichází doba odjezdů do Tater :) A že toho mám naplánovanyho !

Tak zvětšit to klidně můžu, ale jakou velikost bys navrhoval ?
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 14:29

jezo píše:Ale abys nerekl, ze jsem ,,nakej moc chytrej", tak Ti prispeju prvni fotkou
http://jezo.wz.cz/panorama1asps.jpg



Aha ... Tak koukám že se to v pohodě i tak vleze pod 300 KB ...Tak jo ty rozměry zvedám na 2048 x .....
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod strider » čtv úno 9, 2006 15:06

Z Alp mohu prispet zatim jen fotkama z Grossvenedigeru...
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Rujir » čtv úno 9, 2006 15:30

Borsa píše:Poběží to přes CopperminePhoto Gallery, ale nejnovější verze zatím nemá překlad, takže to cely musim překládat já. Mno aspoň jednou budu moci češtinu poskytnout já :)


No tak to mas najvyssi cas prestat. Asi pred tyzdnom sa o tom bavili manici na fore grafika.cz, ze uz to prekladaju ako strhani, len by sa im zisla pomoc. :wink: Tak by bolo mozno dobre sa s nimi skontaktovat, nech nerobite to iste. Zial, absolutne si nepamatam, v ktorom vlakne sa o tom bavili, takze budes musiet popatrat a aj tak to mozno nenajdes. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 16:16

@Borsa dobrej nápad dej pak vedet adresu.

@jezo pěkná fotka. v čem to "slepuješ"
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » čtv úno 9, 2006 16:25

:smt022 :smt022 já bych mohla přispět akorát fotkama z ROháčů nebo z Tater :smt022 :smt022
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 16:27

hm, já mám Alpy ještě jen na papíru :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 16:27

hm, já mám Alpy ještě jen na papíru :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » čtv úno 9, 2006 16:28

já mam Alpu v koupelně :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 16:41

:smt070 :smt071 :smt021
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 16:42

:smt070 :smt071 :smt021
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Asahi » čtv úno 9, 2006 17:37

Mam par letosnich fotek z Dachsteinu, ale jsou to spis fotky bezkare/turisty zapalenyho fotoamatera, zadny promakany s popiskama jako ma Jezo :)
Asahi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon úno 6, 2006 19:51

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 17:44

Asahi píše:Mam par letosnich fotek z Dachsteinu, ale jsou to spis fotky bezkare/turisty zapalenyho fotoamatera, zadny promakany s popiskama jako ma Jezo :)


Tak to je myslím úplně jedno z jaké činnosti to je. Podmínkou jsou jenom ty hory :) Určitě se všichni rádi podívají na všechno .

-------------------------------------------------------------------------------------

BTW Teď jak tak horlivě všechno spravuju a nastavuju, tak se mi to cely rozsypalo a nefunguje vubec nic :(( Nicméně už to dávám zase do kupy, takže to zítřejší zprovoznění zatím platí :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 17:47

Jó abych nezapomněl, máte nějaky návrhy jak rozdělovat galerie ? Já bych byl pro co nejmenší počet galerií. Třeba: Savojské Alpy, Walliské Alpy atd. atd.
Myslím kvůli přehlednosti.
Nějakej další nápad?
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod strider » čtv úno 9, 2006 17:51

Borsa píše:Jó abych nezapomněl, máte nějaky návrhy jak rozdělovat galerie ? Já bych byl pro co nejmenší počet galerií. Třeba: Savojské Alpy, Walliské Alpy atd. atd.
Myslím kvůli přehlednosti.
Nějakej další nápad?

predpokladam ze to delas pres databazi, tak si to navrhni tak aby se tam dali do budoucna delat zmeny a nemusel si ji celou znova menit
tudiz bych to rozsekal na vsechny oblasti jak pises...
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Ježo » čtv úno 9, 2006 17:53

chonga píše:@Borsa dobrej nápad dej pak vedet adresu.

@jezo pěkná fotka. v čem to "slepuješ"


Jednodussi fotky slepuju v nejakem programu od Olympusu, slozitejsi v Huginu [url]hugin.sourceforge.net[/url]. Je to trosku pracnejsi, ale funguje docela dobre. Nicmene kamarad delal panoramata v nejakem programu od Canonu a na automatiku to hazelo docela spolehlive vysledky.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » čtv úno 9, 2006 17:56

strider píše:
Borsa píše:Jó abych nezapomněl, máte nějaky návrhy jak rozdělovat galerie ? Já bych byl pro co nejmenší počet galerií. Třeba: Savojské Alpy, Walliské Alpy atd. atd.
Myslím kvůli přehlednosti.
Nějakej další nápad?

predpokladam ze to delas pres databazi, tak si to navrhni tak aby se tam dali do budoucna delat zmeny a nemusel si ji celou znova menit
tudiz bych to rozsekal na vsechny oblasti jak pises...


Uz jsem navrhoval to rozdeleni podle map AV, resp. pruvodcu Rother. Prijde mi relativne nejprehlednejsi, kazda horska skupina ma sve cislo, delaji se podle toho pruvodce, mapy. Dival jsem se na web [url]rother.de[/url] a nasel jsem tam pouze graficky obrazek bez popisku. Nicmene doma v nejakem katalogu to mam, kdyztak to opisu. A ted me omluvte, specham na sraz... *
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod strider » čtv úno 9, 2006 17:58

to jezo: to by bylo asi idealni
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 18:13

No já nevim, jenže takhle bude v každé galerii jenom pár fotek a než se někam proklikáš.......... Ale budiž. Jestli si to tak přeje víc lidí......... :wink:
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 19:11

A napadla mě další věc . Když by to bylo tak detailně rozdělovany, tak co když pak nastane situace, že uživatel jednoduše nebude vědět, ve které oblasti že to byl ?
Co vy na to ?
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod chonga » čtv úno 9, 2006 19:30

jezo píše:
chonga píše:@Borsa dobrej nápad dej pak vedet adresu.

@jezo pěkná fotka. v čem to "slepuješ"


Jednodussi fotky slepuju v nejakem programu od Olympusu, slozitejsi v Huginu [url]hugin.sourceforge.net[/url]. Je to trosku pracnejsi, ale funguje docela dobre. Nicmene kamarad delal panoramata v nejakem programu od Canonu a na automatiku to hazelo docela spolehlive vysledky.


PhotoStitch, ten používám taky :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Borsa » čtv úno 9, 2006 23:49

Uff to byla fuška !!
Tak zatím jsem to zprovoznil jako ukázku, jak to asi bude vypadat. Prosím zatím neuploadujte fotky, je klidně možny, že se bude měnit to členění co jsem tam navrhl. Registrovat se už klidně můžete. Největší problém jsem měl s tím logem, nějak mě dneska neposlouchal Photoshop :( Ještě plánuju dát vedle něj z části průhlednej text, nějak aby to spojilo, ať to není tak do očí bijící. Nebo je to dobry??
Tak pište připomínky, dokud je to v zárodku, ať pak nejsou moc složity úpravy! :)
http://alpy-foto.ic.cz
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod strider » pát úno 10, 2006 14:32

2Borsa: jak sem ti psal zpravu, mohl bych zajistit asi pro pocatky hosting zdarma pokud bys potreboval tak napis a muzem se domluvit kdyztak
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Borsa » pát úno 10, 2006 20:20

Takže omlouvám se za nedodržení termínu, ale díky striderovi, kterej obstaral hosting to zatím vypadá, že nebude omezení 250ti MB, fotky se budou moci uploadovat v lepší kvalitě a ke kategorii Alpy přibude také kategorie Tatry :) Doufám že je to pro vás tak dobrá zpráva jako pro mě :) Na předběžný vzhled můžete i nadále koukat na http://alpy-foto.ic.cz
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod šíp » pát úno 10, 2006 20:21

Borsa píše:Takže omlouvám se za nedodržení termínu, ale díky striderovi, kterej obstaral hosting to zatím vypadá, že nebude omezení 250ti MB, fotky se budou moci uploadovat v lepší kvalitě a ke kategorii Alpy přibude také kategorie Tatry :) Doufám že je to pro vás tak dobrá zpráva jako pro mě :) Na předběžný vzhled můžete i nadále koukat na http://alpy-foto.ic.cz


kategorii Tatry vítám. hlavně podkategorie Západní Tatry-Roháče je mi sympatická, a pokud to zvládnu technicky, přidám se. pokud ne, určitě mi někdo poradí a nasměruje
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Fotografie v outdooru