Dilema nové DSLR

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod Gisir » sob zář 26, 2009 22:45

boramyr:
ještě jsi zapomněl na to nejpodstatnější: když už konečně je co fotit, tak to nezkurvit - to potom přijde hodně líto :D
jinak fotka slušná, ale já bych ji hodně zhora uříz - toho nebe bez mraků je tam moc
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod krtenek » ned zář 27, 2009 9:48

Tak já si něco vyberu.
Je zajímavý, jak se to tady i jinde vyvíjelo. Napřed hlasy, abych si koupil něco, co se mi bude dobře držet, pak hlasy, abych vybral co nejlevnější tělo a nejlepší objektiv, jinde zase nadávají na objektivy neCanon a zbytek se dušuje nad kvalitou neznačkových objektivů.

Něco možná vyberu. Možná to nebude extra tělo, možná to nebude super objektiv, možná právě naopak. A kdo ví, třeba to nebude ani zrcadlovka.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod Boramyr » ned zář 27, 2009 17:54

Klasika. Kdekoliv se zeptáš, narazíš zkrátka na různé sorty lidí. Jedni prosazují ergonomii, druzí jsou hračičkové a piplají se s obrazem, třetí na to kašlou a raději fotí. Pak ti jedni řeknou, že bez pořádného ska to nemá cenu, jiní že jde o hovno a třetí budou věčně hledat svatý grál jakéhosi poměru cena/výkon. Tohle funguje všude a zdaleka ne jen u foťáků.

Nakonec je to zase jenom na tobě.

Blbé je, že dost takovýchto rad na fórech jsou spíš fámy než důvěryhodné informace. Třeba ta (ne)kvalita objektivů co zmiňuješ. Kromě výrobců, servisů a velkých obchodů skutečné statistiky poruchovosti asi nikdo nemá. Ovšem na fóru stačí aby se sešli dva lidi, co měli smůlu a udělali dostatečný humbuk. Jestli za nimi stojí tisíc dalších, co jsou spokojeni a mlčí, to už reálně nikdo nezjistí. Sám čtu pár diskuzních fór už pěkných pár let, takže takové situace jsem už zažil. Cosi se někomu rozbilo, on to pak nedoporučoval, po něm to opakovalo pár dalších, pak opět, a po letech tu byli lidé co v dobré víře papouškovali jakýsi poznatek. Za tu dobu vzniklo povědomí o nekvalitě toho "čehosi" a noví opakovači už nevěděli, že původ odsouzení tkví v jediném případu, který ovšem sám o sobě neznamená nic. Úplně stejný princip živí i nekritické doporučovatele čehokoliv. A pak se v tom vyznej...
Boramyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 6, 2009 16:13
Bydliště: Skoro Plzeň

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod kropt » ned zář 27, 2009 18:54

Boramyr krásně řečeno =D> , myslim, že si to trefil zcela přesně a výstižně....
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod krtenek » sob říj 3, 2009 7:52

Diskusi možno zamknout. Už jsem ji ukončil.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod conny » sob říj 3, 2009 8:41

aj nam povies ako si sa rozhodol?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Dilema nové DSLR

Příspěvekod zbuddy » sob říj 3, 2009 10:29

Canon EOS 450D
Sigma 17-70 mm f/2,8-4,5 DC Macro
B+W UV MRC SLIM FILTR 72MM :twisted:
Na přání tazatele zamykám.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru