Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod Luke » stř lis 28, 2012 12:11

Ahoj, aktuálně se divám po novém přístoroji (teď vlastním Canon A640).

Asi kvůli častému cestování bych volil opět kompakt.

Níže uvádím nějaké požadavky, tak jestli by jste měli nějaký konkrétní (nebo i nekonkrétní) tip na model? :)

- Jelikož bych rád začal "experimentovat" s HDR, tak by měl mít funkci bracketing (BKT)
- Ideální pokud by byla možnost přidělat k fotoaparátu polarizační filtr
- ukládání do raw by bylo také fajn, ale toto podmínka není.
- Preferovanou značku nemám. A cenu bych nejraději do 7 000 Kč.

V nabídkách obchodů se podle těchto kritérií třídit moc nedá, takže je celkem složitý najít takový, který by toto vše splňoval.

Díky moc za rady nebo aspoň nasměrování.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod zoul » stř lis 28, 2012 12:17

Doporučuju nějaký kompakt s výměnným objektivem. Splní všechno, co potřebuješ, a ta cena buď půjde trefit nebo bude jen o fous vyšší. Plus kvalita obrazu je úplně jinde než u klasických mýdlových krabiček. Pěkné vyhledávání podle vlastností má dpreview.com.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod sx02 » stř lis 28, 2012 15:56

Cena o fous vyšší není přesná. Kompakty s výměnným objektivem začínají na 7k a rozhodně se nedá říct že by byl výběr. Realisticky se pohybuješ alespoň na 10k.
Abychom si tu zase nemalovali vzdušné zámky ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod Hafi » stř lis 28, 2012 16:24

Pokud si nelibuje v naprosto absurdně vysokých rozlišení, tj. pokud nebudu brát v úvahu 3 nejnovější kusy, splňujou vše například dle mě všechny Canony řady G.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod zoul » stř lis 28, 2012 16:34

Pardon, měl jsem říct, že jsem kupoval z druhé ruky. Koupil jsem na Aukru Lumix GF-1 tělo ve výborném stavu za čtyřku (respektive složitě povyměňoval, výsledek je tentýž), setový zoom Olympus tamtéž tuším za dva tisíce. Ten setový zoom je bída, ale mám ještě palačinku 14mm/2,5, která je výborná. (Tu jsem pořídil novou, nevím na kolik může přijít v bazaru.) Každopádně ten rozdíl v obrazové kvalitě a hodnotě foťáku za tu dodatečnou investici podle mě rozhodně stojí.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod Semo » stř lis 28, 2012 18:49

To, co mas je plne postacujuce na to, co chces. Nahraj si na kartu firmware CHDK, ktory sa pri zapnuti fotaku automaticky loaduje. Takze neprepisuje povodny fw a po vypnuti auto-loadovania alebo sformatovani karty mas fotak s povodnou (vyrobcom osekanou funkcnostou).

CHDK umozni na A640 zapis do RAWu, bracketing podla lubovolneho parametru, vlastne skriptovanie, time-lapse, live histogram a zvysnych 996 fcii. Nestoji nic a je open-source. Sam ho pouzivam uz roky. Dostat ho na kartu znamena nasledovat step-by-step navod, zvladne aj opica.

Polarizak to neriesi, ale inak... Sam mam A710, takze viem, ze napr. objektiv v prostisvetle je lepsi na A640 nez na A710.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod Hafi » stř lis 28, 2012 19:16

ad chdk ... kdysi jsem to na něčí radu odsud využil a bacha, dost výrazně to žere baterky...tj. na cesty nic moc.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod scinkk » stř lis 28, 2012 19:16

Taky ted dost resim ze bych si poridil neco kvalitnejsiho. Pokud bych sel do kopmapktu tak bych asi sel do neceho jako Panasonic Lumix DMC-LX5 - v ramci rozpoctu muzes jit do predchoziho modelu

nevim presne parametry zda to splnuje - ale pro me by to byl kandidat z duvodu -
trochu vetsi cip nez maji bezne kompakty - mene sumu
24mm/2,0 - pri cestovani alepson u me padne nejvice fotek na krajinu a architekturu -takze pres 25 mm bych nesel

Kazdopadne pujdu do nejakeho bezzrcadla asi SONY NEX - obrazova kvalita zcela jinde, příma podpora hdr, moznost objektivu s ekvivalentem 24 mm a mene, zavit na filtry, s palacinkou je to skoro kompakt a tak dale.
ale pravda, rozpocet na to bude jiny :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod scinkk » stř lis 28, 2012 19:18

Jinak dnes bych jeste vybiral podle toho zda jde fotak dobijet primo USB kabelem, beztak soubou taham zalozni baterku/zdroj pro mobil, tak abych mohl dobit i fotak. Muj soucasny Panasonic kompakt bohuzel dobijet nejde.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod dudy » stř lis 28, 2012 19:40

Jestli by nebylo lepší, za ty prachy, si koupit unterklasse zrcadlo. Koukal jsem že Nikon D3000 vč. seťáku se prodává za vosmičku. Géčkový kanóny jo, ale jetý, nový jsou trochu vejš, ale zas je to kus železa a né bakélit, takže něco vydrží a ak se dá voželet i menší zům.
Můj vosobní tip by byl jetá vyššotřídní zrcadlofka, nejlíp utěsněná s utěsněnym vobjektývem. Třeba na Paladix.cz.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod zoul » stř lis 28, 2012 19:46

Zrcadla jsou na cestování nepraktický, myslím si já. Velký, těžký, neskladný. Jsou lidi, kteří je i tak tahají, ale už je to dost specifický sport. Dobíjení USB kabelem moc neřeším, protože akumulátor v tom mém kompaktu v pohodě vydrží týden focení. Což bude spíš pravidlo než výjimka.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod scinkk » stř lis 28, 2012 20:20

dudy: fotil jsme na kinofilmovou zrcadlovku. Takze jsem chtel koupit digitalni. jenze kdyz jsme zjistil ze se za posledni dva roky dost zajimave rozjely bezzrcadlovky, zacal sjem to zkoumat. Fotit pres zrcatko je krasne, ale kdyz absence zredukuje velikost tela na polovinu, tak to ozelim, kor pokud chci fotit hlavne krajinu. Kvalita tela a vystupu je stejna ci dokonce vyssi nez treba u te d3000. Objektivy (svym zpusobem) zustavaji, takze kvalita fotek je stejna. navic k tem bezzrcadlovkam se delaji objektivy, ktere se snazi opet o co nejmensi velikost, kor nektera o pev. ohnisku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod Semo » stř lis 28, 2012 20:42

Moje viacrocne skusenosti s CHDK si ziadne navysene zranie bateriek nevsimli.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Kompakt s BKT do 7 000 Kč?

Příspěvekod dudy » stř lis 28, 2012 22:02

to Scinkk.
Ale jó, dyk jó. Mě sice bezzrcadla k srdci nepřirostla, páč mám voko z kašparovy krávy a vzhledem k tomu, že často vostřím růčo, tak se mi blbě toto robí na displej. Částečně to řeší EVF, nicméně zrcadlo je zrcadlo.
Jó když jedu nalehko, jakože, jak tady řikaj backpacking, tak taky beru Canon PS A590IS, akorát, že mě nějak začal žrát elektriku.
Jinak jezdím s čistým Pentaxem K7 (bez gripu a tak) + 18-135WR, takže utěsněno, slušnej rozsah a na jednu baterku 900 fotek.
Když du fotit, tak sebou vláčim asi tak dest kilo dalších krámů, který sou navíc drahý, nesměj zmoknout, daj se rozbít............
Ale vobčas to de i telefónem:
Přílohy
2012-09-30 09.02.30.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Fotografie v outdooru