Výběr stativu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » sob črc 16, 2011 13:10

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem stativu. Fotím větším kompaktem Fujifilm FinePix S5600, váha cca ½ kg. Začínám si hrát s manuálním nastavením, focením v noci, s delšími časy, s HDR snímky atd. a samozřejmě jsem narazil na to, že potřebuji stativ. Stanovil jsem si rozpočet cca 1.200,- a vyrazil do obchodu na nákup. A tam mi to prodavač rozmluvil. Říkal, že kupovat stativ za 1.200,- jsou vyhozené peníze, že stativ musí držet a stativy z hliníku a plastů nedrží a že plastové díly po několika deštích nebo prvním mrazu popraskají. Zkrátka, že potřebuji pořádný celokovový stativ za cca 2.700,-. Tedy pokud chci fotit venku. Co vy na to? Jaké jsou vaše zkušenosti s levnějšími stativy v outdooru? Díky za každou radu.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Aranwe » sob črc 16, 2011 18:15

zalezi konkretne jakej ... ale co treba http://www.walimex.cz/produkt/527-WAL-666-Semi-Pro-Stativ-FT-010H/index.htm od walimexu (ci jinej) ... ta 666ka je dost tezka ludra, ale o to stabilnejsi (zalezi jak casto a jak daleko ho hodlas tahat) ... pripadne jinej stativ od nich ... maj rozhodne prijemnejsi ceny nez manfrotto a spol. :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Výběr stativu

Příspěvekod RUMcajs » sob črc 16, 2011 18:39

Milos:
Napisu to trochu vulgarne, nicmene budu citovat jednoho znameho fotografa na jehoz jsmeno jsem bohuzel zapomel.
"Lehky stativ je na hovno".

Zacinal jsem s ultrazoom kompaktem a po case prikoupil nejaky plastovo - hlinikovy stativ od Hama.
Nekdy pomohl, ale jakmile trochu foukal vitr (a ze na kopcich fouka casto) tak se chvel.
Pri pokusu zatizit ho se vytrhl hacek, takze moc nechybelo a vybaveni letelo do doliny.

Tim chci rici ze zakladni modely stativu nejsou zarukou ostrych snimku a ani zpracovani nebudi moc duvery.

S prechodem k zrcadlovce nastala i nutnost koupe lepsiho stativu.
Jednak ten puvodni vahu zrcadlovky neunesl a chvel se i nekolik minut (ohnisko pod 100mm, tzn. zoom kolem 3x) a druhak
se po padu zlomila plastova hlava.

Necele 1kg hmotnosti noveho stativu vice a kvalitnejsi zpracovani jsou na stabilite citelne znat.
Komplet stativu a hlavy ted vazi 3kg.

Takze jestli neco muzu poradit tak snad jedine koupit nejaky pouzity z bazaru.
Lide prechazeji napr. ke karbonovym modelum a puvodni, nicmene kvalitni vybaveni prodavaji.

Sleduj nabidky na fotoaparat.cz ci fotoskoda.cz nebo paladix.cz.
Urcite se tam v behem mesice neco objevi.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » ned črc 17, 2011 12:08

Aranwe píše:zalezi konkretne jakej ... ale co treba http://www.walimex.cz/produkt/527-WAL-666-Semi-Pro-Stativ-FT-010H/index.htm od walimexu (ci jinej) ... ta 666ka je dost tezka ludra, ale o to stabilnejsi (zalezi jak casto a jak daleko ho hodlas tahat) ... pripadne jinej stativ od nich ... maj rozhodne prijemnejsi ceny nez manfrotto a spol. :)


Díky za tip. Jen škoda, že v e-shopu je jen malý obrázek a prakticky žádný popis. Moc se mi nechce kupovat to takhle naslepo, bez možnosti předvedení.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Miloš Němec » ned črc 17, 2011 12:39

RUMcajs:
Díky za vyčerpávající odpověď. Budu se tedy muset poohlédnout po něčem těžším. Při nákupu bazarového zboží (na aukru je nabídek kupa) mi vadí, že si stativ nemůžu předem prohlédnout.
Venkohled - blog o outdoorových aktivitách
Miloš Němec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 26, 2010 8:00

Re: Výběr stativu

Příspěvekod RUMcajs » ned črc 17, 2011 12:48

Milos:
Jeste me napadl takovy maly test.
Jestli ma fotak zivy nahled, tak nastav priblizeni na maximum a divej se jak dlouho se obraz chveje.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Aranwe » ned črc 17, 2011 13:56

no ... pokud bys kupoval z bazaru stativy typu manfrotto 055 nebo 190 tak to jsou pomalu neznicitelny stativy ...
jinak ad ten co jsem linkoval ... info mas u samostatnyho stativu a hlavy ...
Kód: Vybrat vše
Max. zatížení 5kg
Váha 3 200g
Max. výška 1 560mm
Min. výška 615mm
Transportní délka 680mm
Šíře 615mm

na netu bylo dost fotek, ale nejak je nemuzu najit :) e.g. http://walimex.planet.ee/pictures/wal666_ft010h.JPG
jinak ... nevim odkud jsi, ale ten stativ prodava dost firem ...

(snad to nevypada, ze ho nejak prilis horlive prosazuju :) ... jen si myslim, ze je v pohode za ty penize)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » ned črc 17, 2011 21:54

setreni na stavivu je mistenkou na cestu pro dalsi stativ v horizontu nekolika mesicu

Rumcajs rekl vse potrebne;
jen bych doplnil - Manfrotto 055 uz je docela poradnej macek, na vozeni autem OK, na caste noseni na baglu uz se pronese
vyhodou byva upevnovaci desticka, kterou budes mit trvale pridelanou na tele fotaku a na hlavu pak sestavu jen nacvaknes, nemusis pokazde nasroubovavat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » pon črc 18, 2011 9:24

Lipon píše:setreni na stavivu je mistenkou na cestu pro dalsi stativ v horizontu nekolika mesicu

S Liponom uplne suhlasim. Usetris peniaze ak si kupis rovno nejaky kvalitny, nez ked budes postupne migrovat na lepsie modely.

Porozmyslaj nad tym ako casto a kam ho budes nosit. Budes ho potrebovat zlozit do kufra do lietadla, budes ho tahat na niekolkodnovych trekoch v horach alebo pripadne schovavat do inej batoziny v lokalitach, kde by si nim prilis putal pozornost a mohli by ta okradnut? Pre mna bola pri vybere rozhodujuca aj skladnost a vaha. Je nanic mat lacny a pevny stativ, ked je tak tazky alebo velky, ze ho nebudem chciet brat so sebou a bude vacsinu casu doma v kute.
Ak si teda obmedzeny rozpoctom, pozri do tych bazarov ako radil RUMcajs, to mi pride ako najlepsia volba z dlhodobejsieho hladiska.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod rebi » pon črc 18, 2011 11:50

kaarkull píše:...Pre mna bola pri vybere rozhodujuca aj skladnost a vaha. ..

a do jakyho si teda nakonec sel?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 12:02

Sestře jsem teď vybíral k lehké zrcadlovace Vanguarda - mají celkem slušný kompromis kvaalita/cena/hmotnost.

Zase to pánové nepřehánějte s těmi Manfrotty/gitzy/karbony a podobnými ptákovinami. Jednak se tu stále bavíme o stativu pro kompakt a jednak "nejhorší stativ je ten který necháš doma protože se s ním nechceš tahat".

Už od dob kompaktíku mám Velboňáckého Ultra-Luxi/maxi (máme doma oba) a i ten se dá s lehčí zrcadlovkou (40D+17-70sigma)v rozumně použít. Kombinace hliník/silikon/plast drží již pátou sezónu bez problémů. ;-)

Kdybych ale teď hledal, tak se kouknu to toho Vanguarda
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod grco » pon črc 18, 2011 12:11

Karbon nie je vobec ptakovina.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 12:17

grco píše:Karbon nie je vobec ptakovina.

Pormiň nechtěl jsem ti šáhnout na matroš. :rolleyes:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sobb » pon črc 18, 2011 12:22

sx02 píše:"nejhorší stativ je ten který necháš doma protože se s ním nechceš tahat".
tohle je pravda, taky máme těžkou potvoru od Manfrotto a berem ji většinou jen zároveň se stativákem anebo když jdeme vyloženě "po fotce" , zatímco malej lehkej Hama stativ se dá do batohu strčit vždy
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » pon črc 18, 2011 12:44

Mam prave karbonovy Gitzo GT-1541T Traveler + k tomu Cullmann 40180 gulovu hlavu a rychloupinaciu dosticku. Cenovo je ta zostava hodne mimo Milosov rozpocet, ale tak mozno to zaujima niekoho ineho...
Som holka a vahovy limit, ktory som ochotna tahat, je pre mna dolezity. Hladala som nieco, co budem chciet brat kludne aj na tyzdnovy prechod v Alpach natazko, mat ho skoro stale so sebou. Nie je nic prijemne vidiet obraz, co fakt stoji za to a vediet, ze to nemozes odfotit tak ako chces, lebo ti vybavenie odpociva doma. Alebo sa divat ako ti pada milovana hracka na zem lebo to stativ neuniesol :shock:
Dana kombinacia mi uplne vyhovuje, je lahucky a skladny, nosnostou zvladne s velkou rezervou moju terajsiu vybavu. Bol vyberany aj s ohladom na to, ze casom mi pribudnu tazsie skla a pravdepodobne budem migrovat na tazsie DSLR telo... proste ten stativ beriem ako dlhodobu investiciu. Pre kompakt je ta nosnost samozrejme zbytocna, ale kedze Milos uz teraz experimentuje s roznymi nastaveniami, ocakavala by som, ze ho to s kompaktom casom prestane bavit, migruje na zrkadlo a bude sa obzerat po nieco stabilnejsom :wink:
Naposledy upravil kaarkull dne pon črc 18, 2011 14:20, celkově upraveno 1
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » pon črc 18, 2011 12:47

tak to mi potom vysvetlete, k cemu kupovat stativ, kdyz se s nim nechcete tahat? to je snad lepsi koupit lehky plastak s konzistenci pudinku, ktery sice snaze ponesu na delsi vzdalenost, ale bude mi uplne k <obrazek exkrementu>

kurna kdyz kupuju stativ, tak asi vim k cemu a pokud pozadovaneho cile chci/potrebuju pomoci toho stativu dosahnout, tak proto musim neco udelat :axe:

variantou pak je lehky (karbonovy) monopod - ale zas musim vedet, jake nedostatky vuci stativu to ma a zda mi to na pozadovany ucel bude stacit - zejm. na udrzeni delsich casu, ale na dlouhe casy uz to neni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod grco » pon črc 18, 2011 12:49

@Lipon: Este mozes mat karbonovy tripod aj monopod stale so sebou. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 12:53

Lipon: Ne každému se prostě chce tahat stativ na celodenní výlety a bere si ho jen když chce, nevím co je na tom k nepochopení ;-)

A není pravda že s horším stativem neuděláš dobrou fotku, jen je to pracnější (nebavím se o fotgrafování noční oblohy nebo o tom co předvádí infrastellar).

Je to o kompromisech a já stále tvrdím že mnohem větší problém je myslet na výletě na to jaký super stativ mám ale DOMA! A sorry ale tříkilovej stativ mě fakt nebaví tahat když nejdu vyloženě jen na focení. A karbonové gitzo skutečně dost mimo mísu ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod grco » pon črc 18, 2011 13:03

Karbonovy Gitzo bol spomenuty preto, lebo sa tu bavite o 2 moznostiach:

1) Lahky, ale nestabilny, ktory sice vezmem do batohu, ale v praxi sa s nim neda poriadne fotit, takze to mam rovnake, jak keby som to drzal v ruke.
2) Stabilny, ale tazky, takze sa s nim foti dobre, ale budem ho mat doma, lebo sa mi ho nechce vlacit v batohu.

Karbon je moznost cislo 3. Je stabilny a lahky, takze netrpi vyssie spomenutymi problemami. Samozrejme je ale drahsi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 13:10

grco píše:Karbon je moznost cislo 3. Je stabilny a lahky, takze netrpi vyssie spomenutymi problemami. Samozrejme je ale řádově drahsi.

čili irrelevatní ;-)

edit pro Grca pode mnou: Zatím jsem neviděl karboňáka do 3k s hlavou v bazaru ;-) Myslím že bazarová poznámka se týkala 3kg manfrotta..
Naposledy upravil sx02 dne pon črc 18, 2011 13:30, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod grco » pon črc 18, 2011 13:17

To ale bolo tiez spomenute, ze je mimo tazatelov rozpocet, a bolo mu preto poradene, aby skusil hladat v bazaroch. ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » pon črc 18, 2011 14:07

sx02: tak jeste jednou
stativ porizuju proto, abych mel pevnou oporu fotosestavy a potrebuju fotit takove sceny, kde mi drzeni v rukou nestaci
stativ beru s sebou tehdy, kdyz predpokladam jeho pouziti (malo svetla, potreba pouziti dlouhych casu i pro dostatecnem svetle atd.) a kdyz vim, ze na manipulaci s nim budu mit dostatek casu

k cemu mi to bude, kdyz s sebou budu tahat sice lehkej stativ, ale prace s nim bude tak akorat zdlouhava a k vzteku a s nevalnym a nejistym vysledkem? jedinym dusledkem toho bude, ze si dotycny casem stejne poridi poradny (rozumej tezsi a stabilnejsi) stativ

nevim co je na tom tak obtizneho k pochopeni

v podstate kazdy, koho jen trochu foceni chytlo, si stejnou cestou absolvuje sam (me nevyjimaje)


a propos carbon - to, ze u nas je Gitzo drahe, neznamena, ze se neda jinde koupit carbon levneji; viz Ebay (nove, se zarukou za cenu slusneho Manfrotta), oproti manfrottu pak mluvi treba horsi dostupnost nahradnich dilu a ne-makro nohy/sloupek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 14:36

Lipon: Tak jeste jednou, to ze ty mas takovy pozadavky neznamena ze je ma kazdy a to ze si clovek poridi stativ neznamena ze je odsouzen ho vsude tahat.
V mem okoli je celkem dost lidi kteri si koupi dobry stativ a pak ho proste (po par mescich co nadseni opadne) prestanou tahat. A to je imo skoda, navic se mi prici jak se tu hned metaji mantry o drahych "jedine" dobrych stativech.

Ja mam radsi stativ ktery neni tak namachrovany jako mistni prikladi ale zato se da vzit prakticky kdykoliv aniz by ti to strhlo zada. Mam proste jine priority, nejsou o nic menecennejsi nez tvoje. Nevim co je natom tezke pochopit. ;-)

Btw: Budu rad kdyz mi postnes odkaz na carbonovy Gitzo s hlavou a zarukou na eBay do 3000 (pozadavek zakladatele threadu) a nebude to padelek. V tom pripade bych si docela obnovil inventar. :roll:
btw2: stale se bavime o Fujine s hmotnosti do 1kg, kterou ti udrzi ledascos a vy mu hned doporucujete manfrotto s nosnosti 5kg. Do budoucna dobry ale kdovi kdy to budoucnost bude. :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » pon črc 18, 2011 15:28

@sx02 - o tom karbonovom Gitzo som pisala pretoze Rebi sa pytal co mam za zostavu, tak holt slusne odpovedam ;)
Ten vyber je urcite kompromisom medzi cenou, kvalitou a vahou. Kazdy uz voli podla svojich priorit, moznosti a aj podla toho ako jasno ma v tom, co od stativu a fotenia caka do buducna. Ja suhlasim s tym, ze nemusis mat drahy stativ na dobru fotku. Teoreticky nemusis mat vobec stativ a mozes nosit beanbag alebo ten fotak polozit niekde inde. Kedze Milos vybera prvy stativ v zivote, bolo by fajn mu poradit co vziat do uvahy, aby nemusel za rok - dva kupovat dalsi, alebo byt v terene obmedzeny jeho moznostami a bat sa o svoju vybavu.
Mne osobne pride predstava nosit 3kg stativ kvoli fotkam z kompaktu trosku nerealna a docela to zavana tym odkladanim doma do kuta :| Dalsia moznost je si stativ dlhodobejsie pozicat od niekoho, koho jeho tahanie uz bavit prestalo a sam zistit co by vybral inak :)
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Lipon » pon črc 18, 2011 15:29

sx02:
na tom se holt neshodnem, pro me stativ musi byt v prve rade bytelny, aby plnil svoji primarni funkci
pokud chci neco lehkeho cestovniho a vim, ze nebudu mit moc casu na rozkladani a stelovani stativu, beru monopod

re carbonovy tripod - mrkni trebas na Horusbennu, korejsky vyrobce karbonovych stativu; model C-2830, nohy stoji 175 USD s tim, ze v cene mas i prislusenstvi (brasna, remen pres rameno, klic) a z trojnozky jde 1 noha oddelat a pouzit to jako monopod; postovne je zdarma worlwide; v setu s kulovou hlavou se prodava okolo 220 USD (nejlevneji za 205 USD) coz za uhlikovy stativ a monopod v jednom s kulovou hlavou je cena vice nez slusna

zkusenosti uzivatelu si uz vygoogli (nejedna se cinskou levnou napodobeninu na 1 pouziti), jeden spokojeny uzivatel zde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr stativu

Příspěvekod kaarkull » pon črc 18, 2011 16:40

Ten Horusbennu vyzera hodne zaujimavo! spolu s hlavou trosku nad rozpocet 2700kc zo zadania, ale myslim, ze v tomto pripade by stalo za to zvazit ci neinvestovat o trochu viac, naviac uz je to v baleni aj s prislusenstvom... mam s nakupom fotovybavy z eBay zatial len dobre skusenosti.
Este dalsim parametrom na zvazenie je jeho vyska - 150cm pri max. vysunuti nie je moc, takze sa asi bude fotograf hodne ohybat, plus to da trochu 'plochsi' obraz krajiny.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Skimpy » pon črc 18, 2011 18:39

Velbon Sherpa, jestli má vůbec cenu pro kompakt kupovat drahý stativ.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr stativu

Příspěvekod sx02 » pon črc 18, 2011 21:46

Díky za tip na stativ, prozkoumám ho. Jako bonus (a zjevně ne náhoda) má logo které z dálky velmi připomíná (u nás oblíbené) Benro. 8)

Kaarkul: Promiň pokud se Tě můj komentář nějak dotkl, rozhodně to nebylo míněno proti tobě, jen jsem měl pocit že se konverzace zvrhává směrem k luxusním stativům a to mi nějak k Fujině a 3k neštymovalo. :-)

Lipon: Vůbec nevadí že se neshodnem, jenom jsem chtěl aby tu zazněl i jiný názor. Já osobně jsem pak vždycky hrozně smutnej když mám doma výbavičku (nemusí být až tak drahá) a netahám jí jen kvůli lenosti i když původní plány byly jiný. A stativ je věc u který tohle (alespoň u mýho okolí) na 90% platí. Asi nemám okolo dostatečný nadšence. :oops:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Výběr stativu

Příspěvekod Skimpy » úte črc 19, 2011 7:27

Když vás tady tak "poslouchám" docela jste mě zaujali monopodem. Osobně jsem si kdysi koupil stativ a tahal jsem ho sebou jen jednou. Jaké máte zkušenosti s monopodem??

Díky za info
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběr stativu

Příspěvekod grco » úte črc 19, 2011 8:39

@Skimpy: Zena taha na prechody aj stativ, aj monopod. Stativ ma v batohu a monopod ma ako trekovu palicku. Pocas dna, ked nieco foti, tak da fotak len na monopod a foti tak, aby nemusela davat dole batoh a vytahovat stativ. Stativ pouziva viacmenej len na zapady/vychody slnka, ked uz zakempime niekde a zlozime sa.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Další

Zpět na Fotografie v outdooru