Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod Semo » stř čer 17, 2009 20:16

Pokial viem, tak sa nepouziva plna diera pokial sa fakt nemusi, pretoze svetlo prechadzajuce okrajom sosoviek sa nelame tak presne ako by malo, takze rozostruje obraz. Preco by toto malo platit iba o vymennych objektivoch a o kompaktoch nie? Ja taktiez nefotim na 2.8 z pleziru, ale pretoze musim (bud sa chcem vyhnut flakom v protisvetle alebo by som to uz neudrzal), ale to uz znamena kompromis a rozhodovanie o mensom zle.

Sice dnes uz zrkadlovku pod 12MP skoro nekupis, ale ich chipy su stale vyrazne vacsie aj po prepocte na jediny pixel. A nevidim dovod na rozdielne kvalitne spracovanie obrazu v kompakte a DSLR, takze ten rozdiel v ploche bude stale hrat rolu. Rozdiel medzi beznym 1/2.5" a 4/3 alebo APS-C asi vidno. A aj kvalitne kompakty nejdu nad 1/1.6".

Obrázek
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod sx02 » stř čer 17, 2009 20:36

Ale zatímco z kompaktu dostaneš i na plnou díru slušnou fotku u zrcadlovky se tak děje málokdy.
A přepaly a problémy s dynamickým rozsahem najdeš i u zrcadla :wink:

Jediný o co mi jde je abys předešel zklamání až si budeš tu vysněnou zrcadlovku kupovat protože není všespásná. Všimini si že většina zrcadlovkářů tady na kompakty nenadává. Mají své použití.

btw: Teorií tady metat nemusíš, mám pocit že jí tu všichni znají. ;-)
btw: Zvláště hláška "kvalitne kompakty nejdu nad 1/1,6" se hodí tak na forum na digineff.cz/grafika.cz tam se o tom můžeš hádat hodiny. :rolleyes:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod djx1 » stř čer 17, 2009 20:41

@ Semo....z toho duvodu se doporucuje nekupovat kompakt s mnoooho pixelama, protoze pak sumi:-) Na co ti taky budou, ze:-) On je to totiz jen reklamni trik...."vysel novy supr kompakt, 16megapixlu, zooooom az za roh, ISO 10000. ....". Pak zjistis, ze je to na prd, ze ti staci mnohem mene. A dnesni kompaktiky delaji celkem dobre fotky i za horsich podminek a i za vyssi ISO diky zpracovani uvnitr krabicky....v ramci moznosti, ktere urcite Davidovi budou stacit.

Jinak. Kazde sklo ma svou charakteristiku. Nemuzes rict, ze si koupis zrcadlo a k tomu setak a mas vyhrano a ze je to lepsi nez kompakt a ze od te doby budes delat super fotky a hlavne vsude. Nemas. Jen sis koupil lepsi kompakt. A pokavad nebudes vyuzivat toho, co ti zrcadlovka nabizi (manualni rezimy, moznost pouziti filtru, cloneni, ...), tak si zas koupil jen predrazenej kompakt.

Jinak clona se nepouziva jen kvuli kratsimu/delsimu casu. Kreativni fotograf clonu vyuziva hlavne kvuli hloubce ostrosti a casu se hold prizpusobi. Pripadne to dela naopak (potrebuje zachytit/zmrazit pohyb).

Pokavad budu chtit vyfotit interier nebo architekturu, urcite to neotevru na plnou diru jen kvuli tomu, ze je tam sero a ja to v ruce neudrzim!!! Fotka by stala za prd a v tu chvili se na to radeji vykaslu (nebo nevykaslu, ale smirim se s tim, ze to nebude ono).

Kdyz budu chtit mit peknou fotku interieru (nebo architektury z venci), dam co nejnizsi ISO, zaclonim na optimum toho daneho objektivu (pripadne trosku vic), nasadim pripadne filtr a pak...pak to cele posadim na stativ a je mi zcela jedno, zda vyjde cas treba pul sekundy. Tim, ze jsem zaclonil jsem dosahl uplne neceho jineho a mnohem dulezitejsiho!!! Treba toho, ze to nebude mazle (na plnou diru by to delalo u okrajich fotky binec), nebo toho, ze potrebuji vetsi hloubku ostrosti....

Ale taky muzu vzit zrcadlo, dat tam ISO 3200, odclonit na 1,8 a jit fotit do kostela. Vyfotis to...ale co ti z toho asi vyleze???? Nic krasneho to nebude!

Nemuzes ocekavat od zrcadla zazraky. Pokavad obcas fotis v seru a foceni neni tve hoby, do ktereho strcis desitky tisic, tak mi prijde docela skoda kvuli tem par fotkam neco takoveho kupovat.

Jednou mi jeden stary pan, fotograf, poradil...."ne vzdy musis vse vyfotit". A ma pravdu, protoze ne vzdy budu mit na vse techniku a prostredky....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod Semo » stř čer 17, 2009 21:12

sx02 píše:btw: Zvláště hláška "kvalitne kompakty nejdu nad 1/1,6" se hodí tak na forum na digineff.cz/grafika.cz tam se o tom můžeš hádat hodiny.
Myslel som tym, ze nie je mozne kupit kompakt s vacsim chipom aj keby som chcel. Rozhodne nie to, ze to musi kazdemu stacit alebo ze sa podla toho automaticky pozna dobry kompakt od zleho. Prinajmensom mne taky snimac nestaci.
sx02 píše:Ale zatímco z kompaktu dostaneš i na plnou díru slušnou fotku u zrcadlovky se tak děje málokdy.
Keby bol nejaky podklad k tomu, ze kompakty maju lepsie spracovanie obrazu a preto spravia rovnako dobry obraz ako 8x vacsi chip zo zrkadlovky iba o par tisic drahsej, tak by ma to potesilo. Pretoze nevidim dovod, preco by rovnake spracovanie nemalo byt nasadene aj do zrkadloviek a zase by ziskali strateny naskok. Ze aj vacsi chip ma niekde limity dynamickeho rozshau mi je jasne (aj oko ich ma), ale podla toho co ja viem, tak je vacsi ako v mrnavych chipikoch. Este by bolo zaujimave zistit aky velky je ten rozdiel.

@ djx1: Mne je vsetko z toho co pises jasne uz necele 2 roky (aj ulohy clony, honba za MP, atd.). Vratane vety, ze nie vsetko treba fotit. Ale serie ma, ze som tak casto limitovany nie tym, ze by som to nevedel vyfotit, ale pretoze ten kompakt to nedokaze (a mam utkvelu predstavu, ze aj s lacnou slr+setak by som tuto hranicu posunul dalej).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod djx1 » stř čer 17, 2009 21:35

@Semo...jestli to tak citis, tak je asi opravdu cas se po zrcadlu poohlidnout. Protoze te foceni asi chytlo. Kdyby te to nechytlo a jen bys cvakal, byl bys rad i za spatnou fotku z fotaku, ktery jsi drzel v ruce i pri pulsekundovem cvaku:-)

Ale pak musis pocitat s tim, ze se budes chtit "posouvat" dal a dal porad:-) Koupis zrcadlo a setak a za chvilku zase narazis na jeho hranice, ktere te budou stvat:-) A tak zacnes koukat po kvalitnim sklu....A pak zjistis, ze by to chtelo vetsi format (FF)...a....jsi jsi v riti :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod ij1 » stř čer 17, 2009 21:42

chudák David :rolleyes: , už je to zde opět akademická debata a rady na ho.no.
Kde je nová moderátosrská krev a nepřesunula 50% příspěvků sem: viewtopic.php?f=27&t=500, dalších 25% příspěvků třeba sem: viewtopic.php?f=27&t=2176 nehledě na to, že již první dotaz měl být přesunut sem: viewtopic.php?f=27&t=730
Mládežníci, koukejte makat :mrgreen: - pořádek musí být i v rodině :axe:
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2009 21:51

To vis ze jo. Jste si tu nadelali, tak se v tom rochnete ;-) Neprijde mi to horsi, nez jina vlakna o jinych tematech. Krome toho tomu nerozumim a myslim, ze mne to urazi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod Lipon » stř čer 17, 2009 21:51

djx1 píše:Ale taky muzu vzit zrcadlo, dat tam ISO 3200, odclonit na 1,8 a jit fotit do kostela. Vyfotis to...ale co ti z toho asi vyleze???? Nic krasneho to nebude!


a japatoze ne? na 12Mp celopolicku je ISO 3200 snesitelna citlivost bez znatelneho sumu, ten je rusivy az na ISO 12800 a 25600 (a i ten se da se slusnym vyvolavacem RAWu citelne odfiltrovat); a clona 1,8 taky nemusi byt vzdycky zarukou mizerne fotky ... takovy Nikkor 50/1,8 kresli slusne ostre i na plnou diru (je tim dost znamy), Nikkor 50/1,4 ti na clone 1,8 bude kreslit dost obstojne, byt ma byt na plne dire o neco mekci nez ta 1,8 ...

nechci te chytat za slovicka, chci spis poukazat na to, ze to co pises nelze takhle generalizovat ... ta velikost cipu udela opravdu hodne, to co na pidicipiku kompaktu je nepredstavitelne (ISO 3200 + 1,8), na APS-C sice nic moc, ale jakz takz koukatelne, snese na plnoformatu i prisnejsi kritiku; soft ve fotaku uz pak jenom doupravuje to co dostane z cipu

me prijde racionalnejsi cesta, kterou se vydal Nikon, nezvedat za kazdou cenu porad pocet pixliku, ale zlepsovat kvalitu zobrazeni na vysokych citlivostech a dynamicky rozsah pri zachovani stejneho (a dostatecneho) rozliseni

kompakt pouzivam taky - na kolo, jako obrazovy zapisnik pri kontrole prace remeslniku apod. ale na veskery ostatni foceni beru zrcadlo, a nemrzi me pri tom tahat tasku s nadobickem - nejsme vicemene limitovan technikou a fotim tak, jak jsem byl zvykly donedavna s kinofilmem

Semo: pokud bys mel prilezitost si od nekoho treba aspon na pul dne pucit zrcadlo na osahani a vyzkouseni, treba na nejakem spolecnem vylete, vubec nevahej a udelej to - stokrat lepsi nez dvoudenni teoreticke mudrovani na foru, kde ti stejne akorat tak kazdy rekne tu svou pravdu ale nic zasadniho se nedozvis :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod djx1 » stř čer 17, 2009 22:06

@Lipon...no nesmime tu slovickarit, jinak tu zacnem po sobe jen stekat. Ja chtel jen naznacit, ze si az zas tak moc nepomuze. Ze problem je v tom, ze se snazim co nejmene fotit na co nejvyssi ISO, abych se podobnym problemum vyhnul. Proto ja vzdy prosazuji stativ, kdyz chci nejakou slusnou fotku.

Pokavad jdu do kostela s tim, ze farar sfoukl svicky a ja bych musel z ruky cvakat na silene ISO...to si to jen cvaknu a odkracim s tim, ze z toho bud neco bude nebo nic. Ale nebudu ocekavat zazraky. Naopak, kdyz si ten kostel budu chtit vyfotit, tak vezmu stativ, dobre sklo a pujdu. A vim, ze si zaclonim na optimum daneho skla, postavim na stativ a necham cas treba sekundu. Pak muzu odkracet s tim, ze jsem udelal dobrou fotku. Tady se kazdy musi zamyslet sam, co od toho foceni ocekava...zda jen zaznam toho, kde jsem byl, nebo fotky enonuno na "vytahovani":-)

Ale mam takovy pocit, ze o to Davidovi v puvodnim dotazu neslo. Ten to chtel jen na klasicke foceni. A tam jsem poradil za sebe...ja jdu do lepsiho kompaktu. Nevystavuji, nedelam z toho plachty. Ukazuji to na netu, pripadne na fotce klasicke velikosti. A nastesti mi na to nikdo nikdy lupou nekoukal a nezkoumal, zda to mam nejake jine nez ze zrcadla:-)))

A negeneralizuji....nahore jsem psal, ze kazdy objektiv ma nejakou svou charakteristiku a kazdy se chova jinak. :((
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod David » čtv čer 18, 2009 7:02

Tak děkuji všem za cenné rady. Je vidět že fotit se zrcadlem nebude taková pohoda jak jsem si myslel. Nakonec jsem se rozhodl jít cestou, menšího odporu. Koupit něco bazarového a zkusit jestli mě to chytne. Jak se říká, na starém kole se naučíš nejlíp jezdit, nebo to jsou ženy :(( A pak se rozhodnu třeba po roce kam se ubírat dál.
Má to i výhodu že když s tím někde fláknu o šutr, tak to tolik nezamrzí.

Jinak co jsem měl vybráno:
Nikon D60 10.2MP Digital SLR Camera Black Gold Special Edition (Body Only)
Nikon 18-70mm f/3.5-4.5G ED IF AF-S DX Nikkor Zoom Lens

Tak zbývá prohlídnout bazáče či aukro a něco rozumného vybrat
David
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř bře 18, 2009 17:23
Bydliště: Praha

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod Lipon » čtv čer 18, 2009 9:19

naopak, focení se zrcadlem je pohoda, jen se nenechat otrávit prvotními nezdary a pořádně si osahat foťák, aby sis ovládání zautomatizoval
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod michal.cieslar » čtv čer 18, 2009 9:47

David píše:Tak děkuji všem za cenné rady. Je vidět že fotit se zrcadlem nebude taková pohoda jak jsem si myslel. Nakonec jsem se rozhodl jít cestou, menšího odporu. Koupit něco bazarového a zkusit jestli mě to chytne. Jak se říká, na starém kole se naučíš nejlíp jezdit, nebo to jsou ženy :(( A pak se rozhodnu třeba po roce kam se ubírat dál.
Má to i výhodu že když s tím někde fláknu o šutr, tak to tolik nezamrzí.


Hoj, tak myslím, že jsi zvolil nejlepší variantu jakou jsi mohl. Zřejmě zatím nemáš se zrcadlovkou zkušenosti a tohle Ti dost pomůže. Když jsem si vybíral foťák já, digitální zrcadlovky nebyly ještě tolik rozšířené a byl jsem strašně rád za každou chvilku, kdy jsem si mohl tělo osahat a něco si vyzkoušet (do té doby jsem fotil Praktikou BC1).

Jinak pro sebe vidím hlavní pozitiva v DSLR možnost pracovat s hloubkou ostrosti, pohotovost focení, možnost nastavení manuálního režimu, ergonomie (jednak pro mě titěrné foťáky nejsou moc do ruky a jednak raději fotím přes hledáček, než se koukat někam do monitoru).
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Re: Jakou DSLR do hor z USA

Příspěvekod šíp » pát črc 10, 2009 18:55

sx02 píše:poznámka:
Na tužkovky kašli, dnešní dslr vydrží na akumulátor hodně. Koupíš dva náhradní - budou vážit jako sada tužkovek a vystačí ti na ca 1500 fotografii (1 ve foťáku a dvě náhradní) což je víc než dost.

ve Finsku jsme byli 3 týdny, měla jsem jeden akumulátor ve foťáku a druhý náhradní. nafotila jsem kolem 2 tisíce fotek, přesně v půlce jsem měnila akumutátor /nabitý z domova/. takže akumulátorů se neboj, spíš bych se bála mít zrcadlovku na tužkovky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2009 20:58

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod multimotyl » pát črc 10, 2009 21:23

pavproch píše:


to body dobrý, ale místo seťáku mám radši 16-85 VR AF-S...... :wink: :mrgreen:

Nebo 18-105 VR. Oba jsou to o kousek lepší objektivy.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2009 21:25

18mm jako spodek je málo "široký" na krajinky....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod šíp » pát črc 10, 2009 21:25

já nevím, docela jsem se teďka hluboce zamýšlela nad tím, zda využiji plný rozsah zoomu objektivu. jelikož fotím převážně hory, 90% mých fotek je děláno 28. Takže bych spíš využila pevné ohnisko
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2009 21:29

Pokud nechceš v autdooru měnit skla (můj případ, bo o sobě vím, že su prasca.... :oops: ), tak jedině zoom.... (kurnik šopa, kaj sa ztratil smiley :idea: ?)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod šíp » pát črc 10, 2009 21:30

právě že nehodlám měnit skla. jsem též prase :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2009 21:32

cože, taky máš prase v podpaždí ? :mrgreen: (viz aktuální reklama v telce....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod šíp » pát črc 10, 2009 21:35

pavproch píše:cože, taky máš prase v podpaždí ? :mrgreen: (viz aktuální reklama v telce....)

televizi jsem neviděla, ani nepamatuju :toimonster:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jakou DSLR do hor si nechat dovézt z USA

Příspěvekod Skimpy » sob črc 11, 2009 6:38

David píše:Jinak co jsem měl vybráno:
Nikon D60 10.2MP Digital SLR Camera Black Gold Special Edition (Body Only)
Nikon 18-70mm f/3.5-4.5G ED IF AF-S DX Nikkor Zoom Lens

Tak zbývá prohlídnout bazáče či aukro a něco rozumného vybrat

Možná už píšu pozdě, ale nedá mi to se podělit o své pocity.

K foťaku: Nikon D60 je dobrá volba, ale osobně už by mě asi chyběl horní stavový display.
K objektivu: 18-70 má jednu nevýhodu nemá stabilizátor, spíše bych uvažoval nad 18-105, který už stabilizaci má, fotí celkem hezky a není za drahý peníz. Nemusíš se bát že by spodní ohnisko 18 bylo málo široké, pokud používáš kompakt tak si podstatně polepšíš. A objektiv 16-85 je asi nejlepší sklo co za ty peníze můžeš koupit, ale podle mě je to pro začátečníka zbytečná investice. Nový stojí 14-15tis starší sem viděl za 10. Samozřejmě v USA ty ceny budou asi někde jinde.

Každopádně k ceně objektivu připočti ještě cenu za polarizační filtr- cca 2500-3000kč, v USA ta cena bude cca 1/2. Dobré jsou Hoya, B&W, já mám Marumi a taky žiju :-).

Jinak jak tady bylo zmíněno velká výhoda zrcadla je výdrž baterie v pohodě 800 snímku. A mě vyhovují i její rozměry a hmotnost, neblemba tak na krku a lepe se drží.

Minulý víkend jsem fotil se starým kinofilmovým Zorki 4 a musím říct že mě to nadšení pro kinofilm opustilo :). Ted mi tady leží tři nevyvolané filmy a já přemýšlím kde je nechám vyvolat a nascanovat tak aby to nezruinovalo moji peněženku :-). S tím vědomím, že černobílý film už dneska nevyvolávají všude.

A to ještě netuším jestli se vůbec vydařilo něco vyfotit...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru