Kdo zvlada Zoner Photo studio ?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kdo zvlada Zoner Photo studio ?

Příspěvekod Vladan » čtv kvě 21, 2009 11:11

Ahoj. Pouzivam uz leta na zpracovani fotek Zonera. Nyni uz 11.

Nyni bych potreboval otevrit v editoru 2 rozdilne obrazky soucasne. Nejlepe vedle sebe. A kapatkem nabrat barvu z jednoho obrazku a prenest ji do druheho.
Napr. mate 2 fotky ruznych aut. Jedno je modre a druhe cervene a chcete z cerveneho udelat naprosto stejne modre jako na prvnim obrazku. Tedy nejaky nastrojem např.lasem nebo kouz.hulkou provedete vyber na kterem chcete udelat zmenu. A dal....... ????
Jde to vubec? Snad jo ne?. Nemelo by to byt nic extra sloziteho.
Bohuzel program mi vzdy otevre jen JEDEN obrazek v editoru. Tak uz si nevim rady.
Diky za tipy.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 21, 2009 12:03

ja byt sice od PS, ale zkusim. kdyz si naberes kapatkem barvu, tak ti to v nejake paletce s barevnymi odstiny ukaze, o jakou barvu jde, ne (zoner moc neznam)? tak si potom otevres druhy obrazek a tu barvu si v paletce vypises rucne a naaplikujes. problem bude v tom, ze to auto neni v jednom odstinu. muze to tak vypadat, ale kazdy pixlik ma trochu jine hodnoty. takze vylit obsah lasa jednou nabranou barvou je na fotce stejne na nic.

btw: ale zoneri maji docela dobry tutorialy, ze? napis jim, at udelaji dalsi, jde-li to vubec dle tvych predstav.

jeste mne napadlo, jestli zoner nema nejakou fci jako kolorovat, dobarvit nebo tak. s tim by slo delat mraky veci pri zachovani svetel a stinu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod ij1 » čtv kvě 21, 2009 12:08

jo jo. V prvním obrázku přečíst čísla barvy, v druhém vepsat ručně
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod zbuddy » čtv kvě 21, 2009 12:08

@Vladan: do Tvé úrovně jsem se nedostal, ale pokud nelze barvu uložit do schránky a pak šipkou v editoru přejít do druhého obrázku a ani opsat barvu, jak říká přípluv, tak mne napadá finta fň. Spoj obrázky k sobě do jednoho souboru, pokud to jde...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod Vladan » čtv kvě 21, 2009 12:55

pripluv píše:problem bude v tom, ze to auto neni v jednom odstinu. muze to tak vypadat, ale kazdy pixlik ma trochu jine hodnoty. takze vylit obsah lasa jednou nabranou barvou je na fotce stejne na nic.

jeste mne napadlo, jestli zoner nema nejakou fci jako kolorovat, dobarvit nebo tak. s tim by slo delat mraky veci pri zachovani svetel a stinu.

Jo uderils na hlavicku hrebiku. To je presne ono. Nabrat barvu kapatkem a pak vylit plechovku te barvy do vyberu je blbost. Potrebuju to presne jak rikas i se zachovanim vsech stinu atd.
To tzv.kolorovani, tonovani, upravy teploty barev, michani kanalu atd, tam je ale uz je to pro me spanelska vesnice
zbuddy píše:@Vladan: tak mne napadá finta fň. Spoj obrázky k sobě do jednoho souboru, pokud to jde...

Presne takhle jsem se to pokousel delat :D a jde to. akorat mi to prijde celkem komplikovane a prirovnal bych to ke psani dopisu ve Wordu kdy formatujes text a odstavce pomoci mezerniku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod zbuddy » čtv kvě 21, 2009 13:01

Vladan píše:a prirovnal bych to ke psani dopisu ve Wordu kdy formatujes text a odstavce pomoci mezerniku :mrgreen:

to mi připomíná text nasraný informatik a způsob, jak dodnes některé lamy ženského pohlaví používají PC :twisted: :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 21, 2009 14:26

tady tutaj dole jak jsou ty dve tlapky, tak to je vytvorene ze stejnych dat (puvodni je modra) pouze pomoci kolorovani. trvalo mi to pul minuty (kde jsem dvacet sekund premyslel nad tim, jestli ma byt cervena nebo zelena) :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod zbuddy » stř črc 28, 2010 15:32

Lze v Zoneru PS 11 nebo jiném dostupném programu (třeba i Photoshopu) odstranit vodoznak?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kdo zvlada Zoner Photo studio ?

Příspěvekod mike » stř črc 28, 2010 16:30

Vodoznak se dava do souboru prave proto, ze se hrozne blbe odstranuje ;-) Pirate :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kdo zvlada ZONER Photo studio ?

Příspěvekod pripluv » stř črc 28, 2010 19:49

zbuddy píše:Lze v Zoneru PS 11 nebo jiném dostupném programu (třeba i Photoshopu) odstranit vodoznak?

jde, ale zalezi na vodoznaku a pozadi. nekdy to je hned, nekdy nemozne. vsechno jde, kdyz se chce :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kdo zvlada Zoner Photo studio ?

Příspěvekod Sirkka » stř črc 28, 2010 20:49

Photoshop CS5 má pár vychytávek (tímhle tempem vývoje nebude brzy potřeba ani pořádný retušér :evil:), tam by to šlo nejspíš lehce. Podle toho, co by to bylo za vodoznak a na jaké fotce, ale asi by nebyl problém, jak píše Přípluv :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina


Zpět na Fotografie v outdooru