Do hor digitalni zrcadlovku

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Do hor digitalni zrcadlovku

Příspěvekod djx1 » ned pro 25, 2005 12:31

Ahoj.
Chtel jsem se zeptat, jake mate zkusenosti s tahanim digitalnich (klasickych) zrcadlovek po horach. Mam ted objednanej Canon 350D s objektivama a vaha nebude moc mala:-) Jake na to pouzivate batohy? Specialni fotograficke, nebo to date do tur. batohu? Vubec mi nejde do hlavy, jak se to tam vsechno vejde. Foceni je muj velkej kun, stejne jako hory, tak se na to tesim. Vikendove akce, to asi neni problem, to clovek sebou nic nema, ale co treba trek na 14 dni nebo dele?
Ma s tim nekdo zkusenosti?
Dik
Michal
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod homerr » ned pro 25, 2005 13:27

když sem byl v íránu, tak sem měl pujčený nikon d70, skoro stejný foták (rozměrově), 2 objektivy, nabíječka, pak ještě druhý záložní foták - kompakt, filmy... bylo toho sakra dost...
měl sem to v normální foto brašně, kterou sem nosil vepředu i v horách (jinam to stejně nešlo dát).
na normální turistiku je to podle mě v pohodě - nedovedu si představit že bych to měl vyndavat každou chvíli z batohu. ale pokud by si k tomu měl trochu lézt, tak to asi nepůjde, je to dost těžký a hlavě se ta brašna pohybuje.
jak říkají moji kamarádi co fotí hodně dobře - musíš si rozmyslet jestli budeš hory fotit nebo po nich lézt... oni to řeší tak, že mají dva fotáky, jeden když jdou něco těžšího a potřebujou mít co nejmenší váhu druhý když jdou fotit tak sebou táhnou zrcadlovku, stativ....
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Do hor digitalni zrcadlovku

Příspěvekod tommy9 » ned pro 25, 2005 15:21

djx1 píše:Ahoj.
Chtel jsem se zeptat, jake mate zkusenosti s tahanim digitalnich (klasickych) zrcadlovek po horach. Mam ted objednanej Canon 350D s objektivama a vaha nebude moc mala:-) Jake na to pouzivate batohy? Specialni fotograficke, nebo to date do tur. batohu? Vubec mi nejde do hlavy, jak se to tam vsechno vejde. Foceni je muj velkej kun, stejne jako hory, tak se na to tesim. Vikendove akce, to asi neni problem, to clovek sebou nic nema, ale co treba trek na 14 dni nebo dele?
Ma s tim nekdo zkusenosti?
Dik
Michal


Ahoj. Máme 2 společný zájmy -> hory&foto!
Strašně moc záleží jaký-že to skla máš objednaný! Pokud jen kitovej základní zoom 18-55mm + nějaký levnější "tele" (Canon 55-200 nebo Sigmu 70-300) tak by Ti stačila i středně velká ledvinka. Na zádech asi nosíš bágl a tak je výhodný mít foťák "na břiše" a být připravenej na rychlou akci. Tak to aspoň řeším já, ikdyž na zádech většinou nic nenosím. Nepouštím se totiž do ničeho velkýho :D. Na Šumavě toho přes den člověk zase tolik nepotřebuje. Jinak mám svou D70ku zabalenou do ledviny Lowepro Orion. A závěrem otázka - co stativ? Pokud chceš pro dobrý fotky udělat maximum, tak se bez něj neobejdeš. ... Já vím, 3kg navíc, ale co by jsme pro našeho "koníčka" nepodstoupili ... O:)

PS. U takovýchto snímků stativ netřeba -> Obrázek
... ale v terénu, kde seš zadejchanej, většinou tak pevný a klidný ruce nemáš, abys udržel dlouhý časy, kterým se při focení krajiny při udržení nutné velké hloubky ostrosti (a tudíž velké cloně) nevyhneš! :wink:
Ahoj Tomáš
tommy9
 

Příspěvekod Lipon » ned pro 25, 2005 20:57

ja vozim F80 (telo o trochu vetsi nez D70) bud ve velke brasne (LowePro Nova 4) spolu s 3 objektivama (24/2,8; 50/1,8; 70-300 D ED), bleskem, filmy, filtry a dve nahradni CR123 baterky apod.;
pokud jdu na nejaky delsi chozeni (tydenni prechody apod.), tak beru pistolovku TopLoadZoom1 a ksirama ji mam pridelanou na brise, v ni 50ku a 24ku s filmama a filtrama, telezoom pak v kapse ve viku v baglu a blesk pak neberu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » ned pro 25, 2005 22:34

no, jako první otázku bych řešil, proč do hor tahat digitální zrcadlovku, kór když chceš fotit krajinu. 2 objektivy - při posledním foto/trochukopco-výletu (jenom hopkání po krkonoších jsem přišel na následující - prakticu tělo s 20kou flektogonem, občas jsem tam nasadil 50 pancolar, stativ, čb tělo zůstalo v batohu protože tam prostě nic na čb zrovna nebylo; "koňský pyj" (tamron 70-210/3,8, kov a sklo, solidní váha) taky. Navíc proti digi - o baterky se starat nemusíš, je to solidní kus hliníku, když tam nateče voda - buď to vysušíš, a když ne tak si za tisícovku ve frcu koupíš jiný tělo.

Ve zkratce, klidně bych se rozepsal dýl, ale nechci zas prznit "digitální fórum" "oldskůlovejma analogovejma" kecama :-)

p.s. kde seženeš sklo na úrovni canonovýho Lka široký až až za 3-4 tisíce?

flamování zdar!
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

foceni

Příspěvekod djx1 » ned pro 25, 2005 23:12

Tak to vypada, ze to budu muset rozdelit na dve casti, jak pise Hommer. Bud chodit do hor a JEN je fotit a tahat zrcadlovku, objektivy a vsechny ty hracicky a nebo na delsi akce brat S5000, ktera je relativne mala a skladna a fotky dela pekne. Chtel bych se foceni hor venovat, takze budu muset asi rozlisovat lezeni a foceni.
Proc zrcadlovku. Ja fotim celkem dost (zatim hlavne reportaz a takove ty klasicke veci z cest)...jak na klasiku, tak na digital. Ale druhym mym velkym konem je cestovani a proto bych to chtel nejak svazat. Doted jsem tahal digitala s vestavenym objektivem a to je na prirodu malo siroke. A tak jsem si rek, ze si konecne koupim zrcadlovku s objektivama. Jenze fakt to neni "lehkej" konicek.
Jinak pro uplne jineho martina:-)...Prakticu s dvackou flektogonem + dalsi objektivy mam taky a nedam na to dopustit. Neni nad klasiku. Ale digital je proste pohodlnejsi, proto ho mam. Ale kdyz delam CB fotky, na kterych mi zalezi, tak vytahnu Prakticu....A ma dalsi velkou vyhodu...Nezamrzne, vydrzi hrubejsi zachazeni...je to proste kus kovu, ktery drzi.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: foceni

Příspěvekod uplne jinej martin » ned pro 25, 2005 23:20

djx1 píše:"a to je na prirodu malo siroke."

"Prakticu s dvackou flektogonem... mam taky"


V tom pripade nevim, co resis. Usetris 20 tis.

p.s. verze se světelností 2,8 kreslí nejlípr při zaclonění na 11.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Praktica

Příspěvekod djx1 » ned pro 25, 2005 23:26

Resim to proto, protoze hodne fotim reportaze....to jsem fotil doted a budu vzdy fotit, protoze je to zajimave a akcni. Ale na to jsem potreboval digital...je na to praktickej a nastesti jsou v dnesni dobe i celkem rychle. Ale jak pisu, strasne rad cestuju, tak premyslim, jak to udelat, abych ji mohl tahat sebou...je preci skoda ji nechat doma, kdyz uz bude. Stejne budu tahat asi jen nejakej sirsi objektiv a pak nejakej univerzalni chobot (70-300). A Praktica....tu taham porad. Na CB je to to nej nej nej...ta se vzdy vejde:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » pon pro 26, 2005 9:13

no řešíš to pěkně, ale až vyřešíš co sebou a v čem, tedy skla a tělo, tak tě čeká u DSLR ta těžší část, a tou je energie a datový sklad a to je zase energie. zatím se mi to nepodařilo zvednout nad 4 dny ...... :-) :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Energie

Příspěvekod djx1 » pon pro 26, 2005 10:14

Tak co na sebe, to uz problem neni:-) Energie do DSLR...vecny to problem:-) Nejlepsi je nebrat DSLR, ale tu Prakticu:-) Tam je jedna pecka nekolik let:-) Resit to budu asi solarni nabijeckou, ikdyz ta taky nebude vzdy vhodna...Jinak mam objednanej batery grip, tak hold budu tahat baterky...
Kdyz jsem byl loni v Zapadnich Tatrach, tak mi Fuji S5000 vydrzela s 12 tuzkovejma baterkama 14 dni....a fotil jsem celkem dost.
A muj nazor je...DSLR svadi k foceni stovek, mozna i tisice fotek...cloveka to nuti cvakat vsechno...a o tom preci foceni neni. Kdo se ma v tom prehrabovat, kdyz ma disk plnej relativne stejnych fotek. Me klasicka fotografie naucila setrit snimkama. Ale priznavam, ze to nekdy nejde:-) Ale kdyz za 14 dni nekdo nacvaka 2tis fotek, tak te energie spotrebuje sakra dost.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » pon pro 26, 2005 10:24

to už je otázka spíš filozofická, dřív, když jsem fotil P50-tkou, tak bych si nedovolil jen tak cvaknout mapku, popis, nebo rozcestník. digifoto umožňuje víc než jen focení, dovoluje i "obrazový zápisník" a záleží na tom, jak se s novou technikou a tedy filozofií přístupu člověk vyrovná ...... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod homerr » pon pro 26, 2005 19:40

Já to mám taky tak, že rád dělám takovou dokumentární story z celý akce, ted už si nedovedu představit fotit na papír, kdy se musí "přemýšlet" o každém záběru...
ale jinak s těma baterkama, já teda nevím co bylo v tom nikonu za článek, ale mě vydržel 3 týdny (cca 1300 fotek) na jedno nabití a to bylo spíš pro jistotu - baterka ukazovala půlku. a to jsme byli první týden v horách - teploty pod nulou a celý vrcholový den teplota pod - 10, proto sem sebou táhnul tem záložní foták který sem nakonec ani nepoužil...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod uplne jinej martin » pon pro 26, 2005 19:46

homerr píše: kdy se musí "přemýšlet" o každém záběru...

to bych ale měl i s digi ne? pořád musim sundavat stativ z batohu, "rozbalovat" ho, vybalit a nandat foťák/vyměnit sklo, ostřit, popř. i filtřit...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod homerr » pon pro 26, 2005 20:07

uplne jinej martin píše:
homerr píše: kdy se musí "přemýšlet" o každém záběru...

to bych ale měl i s digi ne? pořád musim sundavat stativ z batohu, "rozbalovat" ho, vybalit a nandat foťák/vyměnit sklo, ostřit, popř. i filtřit...


asi sem to špatně vyjádřil, šlo mi o to že s digitálem nemusím záběry šetřit...
mě asi naopak od vás fotoprofíků zajímá spíš hodnota sportovního výkonu, já žádný stativ ani zrcadlovky nevlastním, mám obyčejnýho panasonica lumixe... ono tam kam většinou jezdím já by to ani moc nešlo...
na dobrý fotky mám ty kolegy :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod uplne jinej martin » pon pro 26, 2005 20:10

homerr píše:
uplne jinej martin píše:
homerr píše: kdy se musí "přemýšlet" o každém záběru...

to bych ale měl i s digi ne? pořád musim sundavat stativ z batohu, "rozbalovat" ho, vybalit a nandat foťák/vyměnit sklo, ostřit, popř. i filtřit...


asi sem to špatně vyjádřil, šlo mi o to že s digitálem nemusím záběry šetřit...
mě asi naopak od vás fotoprofíků zajímá spíš hodnota sportovního výkonu, já žádný stativ ani zrcadlovky nevlastním, mám obyčejnýho panasonica lumixe... ono tam kam většinou jezdím já by to ani moc nešlo...
na dobrý fotky mám ty kolegy :D

nejsem profík... baví mě to, a pro věci co mě baví občas i něco udělam. Když mám fotící náladu, táhnu s sebou fotověci, když ne tak ne (nebo když je hnusně a hnusný světlo celej den je tutovka).
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pon pro 26, 2005 20:23

manžel má D70 a pomalu už ji do hor ani nenosí, je to přeci jenom docela neskladný a těžké, hlavně skla, taky stativ k tomu. Osvědčil se nám spíše malý "útočný" Nikon Coolpix. dá se nosit v kapse, ale zase zrcadlovka dělá pěknější fotky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » úte pro 27, 2005 11:05

holt každej koníček vyžaduje nějaký usilí :-)
většinou mě taky s..e tahat s sebou stativ na báglu, kór když jsou mizerný podmínky pro focení, jdu s partou lidí kde nikdo jinej nefotí, ale pak stačí aspoň jedna dvě povedený fotky a přejde mě to :mrgreen:
viz třeba tady anebo tady - 3 dny jsem tahal víc jak 3 kilový Manfrotto 190(+hlava 141RC) po Malý Fatře, použil ho asi 5 krát, z toho dvakrát ve výše uvedených případech,
párkrát šel málem ze skály (ten stativ :ú ), ale stálo to za to :D

P.S.: fotky prosím radši nehodnotit, rezervy tam ještě jsou, vím o nich, teď bych to asi fotil zase trochu jinak ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » úte pro 27, 2005 11:28

Fotky klidně hodnotit, jsou fajnový * ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte pro 27, 2005 11:31

JJ, uz som ich sice na sto percent videl, ale na dobre fotky sa dokazem pozerat neustale. * Ved preto mam na stene par fotiek, ktore sa mi podarili z tej tisicky nafotenych... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Foto

Příspěvekod djx1 » úte pro 27, 2005 19:49

Pro Lipona...presne tohle bych chtel fotit. Nic proti fotograficke dokumentaci z cest, to se foti asi vzdy, ale strasne rad bych se dostal k podobnym snimkum....proste snimky...kalendarovky:-))) A to se asi musi obcas clovek trosku trhnout a trpet pod tihou vybaveni...co se da delat. Ale neumim si predstavit, ze bych to tahal treba na 14ti denni trek...to asi zustanu o dobreho kompaktu...Nebo koupit nejakej hodne univerzalni objektiv
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » úte pro 27, 2005 20:28

trošku off-topic: pánové, jak mačkáte spoušť v zimě? dva dni jsme totiž chodili po Bílých Karpatech, mrzlo, foukalo, a já jsem nefotila, protože 1. v rukavicích jsem neměla cit a nezmáčkla jsem spoušť tak jak bych si představolala, anebo 2. bych si musela v té zimě sundávat rukavice a to mi mrzly ručičky... Fotil manžel, tomu zima nebylo. Napadla mě taková vychytávka, jednou jsem viděla reklamu v časáku, ale nevím kolik by to stálo-rukavice, určené sice pro mobilisty na smskkování, ale můj účel by to splnilo-na palci byl zips, a tím se vysunul ven do mrazu jenom palec. co vy na to? :(( :(( :(( *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » úte pro 27, 2005 20:35

šíp píše:.....určené sice pro mobilisty na smskkování, ale můj účel by to splnilo-na palci byl zips, a tím se vysunul ven do mrazu jenom palec. co vy na to? :(( :(( :(( *


jsou rukavice s prsty do půlky prstů a s překrytím přez prsty "kapucí" jako u palčáků ....... a jinak dát si do kapsy ohřívací polštářek a tu rukavici si sundat a pak hned ruku do kapsy na ten polštářek .... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » úte pro 27, 2005 20:37

tulak píše:
šíp píše:.....určené sice pro mobilisty na smskkování, ale můj účel by to splnilo-na palci byl zips, a tím se vysunul ven do mrazu jenom palec. co vy na to? :(( :(( :(( *


jsou rukavice s prsty do půlky prstů a s překrytím přez prsty "kapucí" jako u palčáků ....... a jinak dát si do kapsy ohřívací polštářek a tu rukavici si sundat a pak hned ruku do kapsy na ten polštářek .... :-)


hm... takové ty polštářky vlastním... to by šlo...
ale stejně mi tyhle rukavice už dosloužili, svoje si odpracovaly a začínají propouštět v dešti vodu. budu potřebovat tak jako tak nové
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Foto

Příspěvekod tulak » úte pro 27, 2005 20:42

djx1 píše:....... strasne rad bych se dostal k podobnym snimkum....proste snimky...kalendarovky:-))) A to se asi musi obcas clovek trosku trhnout a trpet pod tihou vybaveni...

proč si každý myslí, že perfektní snímek dokáže "jen" s výbavou za 100 000,- a 15 kg. viděl jsem fotku z mexika krásně barevný kaktus s pozadím hor. v tomto případě byl záměr vše ostré a foceno bez stativu a vlastně i bez foťáku "jen" bednaflexem (autor to sice zkoušel mnohokrát, ale byla to jen krabice od bot). totéž jsem viděl nedávno - pražské mosty ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Foto

Příspěvekod Lipon » stř pro 28, 2005 9:37

tulak píše:
djx1 píše:....... strasne rad bych se dostal k podobnym snimkum....proste snimky...kalendarovky:-))) A to se asi musi obcas clovek trosku trhnout a trpet pod tihou vybaveni...

proč si každý myslí, že perfektní snímek dokáže "jen" s výbavou za 100 000,- a 15 kg. viděl jsem fotku z mexika krásně barevný kaktus s pozadím hor. v tomto případě byl záměr vše ostré a foceno bez stativu a vlastně i bez foťáku "jen" bednaflexem (autor to sice zkoušel mnohokrát, ale byla to jen krabice od bot). totéž jsem viděl nedávno - pražské mosty ....

nemyslim si ze by si to kazdy myslel ... * * :mrgreen:
je ale rozdil, kdyz budes fotit barevny kaktus ve dne na plani kde je dostatek svetla a fotit poranu ci vecer, kdyz je pod mrakem nebo mlha ci v krovi, kde je nedostatek svetla - tam ti pak poradny stativ prijde vhod, panc lehky stativ zas neudrzi prumerne telo stredni tridy s pevnym ohniskem, o nejakem vetsim telezoomu ani nemluve
a vyfoceni "bednaflexem" pokud teda mas na mysli "cameru obscuru" bez stativu je mozne, ale leda tak ze bednu polozis na nejaky sutr a nechas nekolik desitek minut az hodin "exponovat" nebot na kratsi casy se moc nedostanes. Taky nenosim stativ na 14 denni prechody, to mam spis starost pobrat jidlo, obleceni, stan apod., to je pak nutno improvizovat "provazkovym stativem", trekovyma hulkama jako monopodem, strom, skala atd.
kamarad taky camerou obscurou fotil starou Prahu, ale podle toho co rikal tak mu na stredoformatovy vychazely expozicni casy okolo 2 hodin (podzimni posmourno)
a co si budeme povidat, na foceni dirkovou kamerou musi byt clovek hodne nadsenej a zapalenej, a do hor a na cestovani to rozhodne neni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » stř pro 28, 2005 9:40

šíp píše:trošku off-topic: pánové, jak mačkáte spoušť v zimě? dva dni jsme totiž chodili po Bílých Karpatech, mrzlo, foukalo, a já jsem nefotila, protože 1. v rukavicích jsem neměla cit a nezmáčkla jsem spoušť tak jak bych si představolala, anebo 2. bych si musela v té zimě sundávat rukavice a to mi mrzly ručičky... Fotil manžel, tomu zima nebylo. Napadla mě taková vychytávka, jednou jsem viděla reklamu v časáku, ale nevím kolik by to stálo-rukavice, určené sice pro mobilisty na smskkování, ale můj účel by to splnilo-na palci byl zips, a tím se vysunul ven do mrazu jenom palec. co vy na to? :(( :(( :(( *

ja vetsinou nosim tenke pletene rukavice, pres to neprofoukavy tenky rukavice, kdyz fotim sundam neprofuky, v tenkych pletenych uz cit jakz takz mas a jde to
a v kapse hreju rezervni baterky :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod chonga » stř pro 28, 2005 10:01

Lipon píše:holt každej koníček vyžaduje nějaký usilí :-)
většinou mě taky s..e tahat s sebou stativ na báglu, kór když jsou mizerný podmínky pro focení, jdu s partou lidí kde nikdo jinej nefotí, ale pak stačí aspoň jedna dvě povedený fotky a přejde mě to :mrgreen:
viz třeba tady anebo tady - 3 dny jsem tahal víc jak 3 kilový Manfrotto 190(+hlava 141RC) po Malý Fatře, použil ho asi 5 krát, z toho dvakrát ve výše uvedených případech,
párkrát šel málem ze skály (ten stativ :ú ), ale stálo to za to :D

P.S.: fotky prosím radši nehodnotit, rezervy tam ještě jsou, vím o nich, teď bych to asi fotil zase trochu jinak ...


pěkný fotky =D> . věřim, že to je pak zadostiučinění
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » stř pro 28, 2005 11:30

šíp píše:trošku off-topic: pánové, jak mačkáte spoušť v zimě?

normálně, akorát s tlustejma rkukavicema :-) musíš holt mít "dobrej foťák"!
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » stř pro 28, 2005 15:54

uplne jinej martin píše:
šíp píše:trošku off-topic: pánové, jak mačkáte spoušť v zimě?

normálně, akorát s tlustejma rkukavicema :-) musíš holt mít "dobrej foťák"!


co myslíš tím "dobrej foŤák"? ten můj Coolpix má takové nanicované mačkátko, to s tlustýma rukavicema vůbec nejde.
ale kombinace dvojích rukakavic- * dobrý nápad *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř pro 28, 2005 15:56

Jedině dvoje rukavice, a to nejenom na focení (ale to už zase odbíhám :| ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Fotografie v outdooru