Odolný digitální fotoaparát

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Aranwe » ned led 8, 2012 21:11

tady mas test + je tam i stranka s popisem ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Quas » pon led 9, 2012 8:06

Super stránka, díky. To bude nejlepsi volba Sony CyberShot DSC-TX10.Doufám, že ten dotykáč neodejde. Tlačítka jsou tlačítka. :-$
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Quas » pon led 16, 2012 21:49

Věděl by někdo o neznačkové spolehlivé baterii na sony cyber shot dsc-tx10, která má přes 1000mah? :rolleyes:
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod marianx » úte úno 7, 2012 20:26

panasonic lumix dmc-ft2. Vcera mi prisiel postou, takze skusenosti zatial velke nemam, ale prve dojmy su super.


Bobo nezabudni používať lekársku vazelínu na dvierka. Po 13 dňoch šnorchlovania v Červenom mori mi zatiekol. Odniesli to panely klávesnice (zoom, joystick, menu). Najprv som to dal opraviť takému šuflikantovi, chcel za to 40 Euro, ale opäť klávesnice zlyhali, tak to vzdal a vrátil mi peniaze, navyše mi nezaručoval ďaľšiu vodotesnosť. V autorizovanom servise 70 Eur a šlape. Ten prvý opravár ma aspoň upozornil na používanie vazelíny. To žiaľ neurobil majiteľ toho foťáku, od ktorého som ho mal požičaný,tak som si kúpil FT3 a zatiaľ mu ho požičal. FT3-ku už mám doma a momentálne chcem silno využiť jej GPS prijímač pre fotky do PANORAMIO.COM. Ten opravár ešte spomenul, že Panasonic nemá veľmi šťastne riešené tesnenia a Olympus je na tom údajne lepšie. Dokúpil som si k nemu ešte aj plávajúci remienok. Na vode vynikajúca vec ...neutopíš ho. No a pri šnorchlovaní, keď lezieš do vody niečo musí pustiť z ruky, aby si si nasadil plutvy a masku, vtedy foťák pláva vedľa mňa na hladine. FT3 má voči FT2 jednu dobrú vec všetko je schované pod jednými dvierkami.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » úte úno 7, 2012 20:35

FT3 má dosť mizerné fotky, aj keď je pravda, že medzi odolnými outdoorovými foťákmi je na tom výrazne najlepšie...

Inak ma dosť prekvapila hláška GPS, ktorá mi v Nepále zahlásila niečo v zmysle "Funkcia GPS nie je pre tento región podporovaná"... To mám GPS používať iba doma pri bazéne?
:-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod marianx » úte úno 7, 2012 21:39

Hmm to je zaujímavé..možno nepriradilo lokalitu k súradniciam, ale v metadátach sú možno súradnice, nepozeral si ?
BTW: Všetky kompakty majú mizerné fotky, ale tu tuším hľadáme voľajaký odolný .
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » úte úno 7, 2012 21:47

Nie nie, do fotky nepriradil ani súradnice. Len na displeji vypísal počet nájdených satelitov (tuším 5) a potom tú vyššieuvedenú hlášku. Inak zaujímavé je, že v Káthmandu už súradnice zapísal, s rovnakým počtom satelitov.

Čo sa týka kvality fotiek, tie outdoorové foťáky nedosahujú kvalitu bežných kompaktov. Na druhej strane s kompaktami nemôžem fotiť napríklad na rafte...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2012 21:59

Njn, stupidni firmware. Nevi, kde je, tak vypise hlasku misto aby aspon ulozil souradnice. Nebo ma mozna zakazane oblasti, kde je nesmi zaznamenavat ;-) Osobne bych v takovem pripade psal mail vyrobci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod marianx » úte úno 7, 2012 22:33

Tak to je sila :). Dúfam, že sa stým nestretnem, ak hej nebudem ho chcieť rozbiť, že nefunguje :-). Tomu môjmu známemu fungoval normálne napríklad v ANTALYA (Turecko). Nemám s ním veľa skúseností, uvidíme. Na splavoch sa zíde, aj keď na niektoré zoberiem aj zrkadlovku v Pelikán kufri
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Tixy16 » pát čer 15, 2012 8:30

Zdravým, chcem sa opýtať či nemáte niekto osobné skúsenosti s DF Olympus TG-820. Uvažujem nad jeho kúpu, podľa popisu vlastností nevyzerá až tak zle, len či kvalita fotiek nešla dole na úkor odolnosti. Poradte mi teda či ho brať,alebo poprípade niečo iné/lepšie ak existuje v tej cene.
Tixy16
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 14, 2012 11:56

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » čtv čer 21, 2012 13:42

Momentálně řeším taky dilema jaký foťák si vzít do kapsy,protože tahat sebou na treky těžkou 7Dčko už je unavující a hlavně jej pokaždé vytahovat z batohu není nic moc...
Takže mám dilema TG-620 (5200.-kč) x Panasonic FT20 (4400) x Nikon AW100 (6400).Kvalita fotek dle ruznych forum vychází nejlépe podání u Nikonu pak Olympus,Panasonic trochu zrní :(

Panasonic má z nich nejširší ohnisko (25mm),ale všechny maj mizernou světelnost :( 3,9 na širokém konci :(
Jedinej Nikon má GPS :) ale je otázka kdo to použije? :)

Videa umí Olympus i Nikon FullHD a co jsem se díval super.

Tak je otázka,vyplatí se připlatit skoro 2tisíce na ten Nikon,který vyhrává teď všude testy anebo vzít osvědčeny Olympus ?

dobrý test je tu,je tam vidět co dělá s takovym fotakem například jízda na motorce :)
http://www.youtube.com/watch?v=sIPVtLk84Z4&feature=related
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Vachon » čtv čer 21, 2012 15:45

Nikon má rozhodně lepší optiku než Olympus (a ten než Panasonic). Olympusy také mívají delší dobu přípravy k expozici (to mluvím o značkách, ne těchhle konkrétních typech).
PS: Ty dva tisíce nejsou rozdíl oproti Olympusu, ale Panasoniku a tam bych neváhal.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv čer 21, 2012 16:21

Nepaušalizoval by som... Napríklad ešte tak pred rokom mal medzi vodeodolnými outdoorovými foťákmi Panasonic FT3 viditeľne najlepšie fotky. V iných kategóriách to kľudne mohlo byť inak, a asi aj bolo.

Teraz má Olympus outdoorovú novinku - TG-1, ten má pri 25-milimetrovom ohnisku svetelnosť 2.0, čo je ozaj skvelá vec (4,9 na opačnom konci už tak skvelé nie je:-)). Navyše ešte celkom rozumný 12 MPx čip. Fotky som síce ešte nevidel, ale neprekvapilo by ma, keby ich mal lepšie, ako Panasonic, Canon alebo Nikon.

Čo platilo o optikách, čipoch a výrobcoch včera, dnes už platiť nemusí. Nehovoriac o tom, že samotná optika neznamená automaticky lepšie fotky, keďže niektoré obrazové procesory dokážu maľovať pekné hovadiny...

Edit: Jo, a ten Oly TG-1 má aj fešácku fisheye predsádzku :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Vachon » čtv čer 21, 2012 16:51

Máš samozřejmě pravdu.
Jen pro zajímavost, co bys považoval za "nerozumný" čip? Víc než 12 MPx nebo míň? Já jen, že tohle rozlišení je podle mě už u kompaktů tak jako tak overkill, vzhledem k reálným možnostem optiky.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv čer 21, 2012 17:06

Jasné, aj 12 MPx je na mydlo priveľa. Tým "pomerne rozumným" som si len chcel vydýchnuť nad tým, že tam nedali 18 a viac MPx, lebo je to viac adidas...

Rozumné rozlíšenie je IMHO tak 5-6 MPx. Pravdupovediac, mne by stačili aj 2 MPx, len keby to vedelo byť ostré :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Vachon » čtv čer 21, 2012 17:11

Tak to jo, myslím si totéž, ale v éře posedlosti megapigely jsem se chtěl ujistit :wink:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » čtv čer 21, 2012 17:13

většinou když někdo řeší ze známých foťák tak se ptá stylem: kolik megapixelů to má a jak velikej zoom...

těžko jim vysvětlit,že čím víc mpx na krabičce tím huř a že čím menší zoom tím lepší kvalita fotek... :rock:
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Vachon » čtv čer 21, 2012 17:34

Vím, když jsem nahrazoval starý novým, marně jsem sháněl takový, co by měl stejných 5 Mpx a byl tím tuze frustrován ](*,)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » pát čer 22, 2012 8:09

v téhle kategorii si vyber ten, který ti bude sedět líp v ruce, bude se ti lépe ovládat a víc se ti bude líbit; vše ostatní je podružnější
pokud předpokládáš tisky A3 nebo A3+, má cenu se podrobněji zaobírat optikou, ale na pohlednicovky a web ne, ani jeden z tebou zmíněných aparátů nebude mít tak shitózní objektiv, že by ti kazil fotky

spíš si provnej, jak (snadno) jde třeba nastavit kompenzaci expozice, manuální vypnutí blesku
z mého pohledu čím míň různých scénických programů, tím líp (nevíš přesně, co ti který režim nastaví a jak), ideálně jen programy P, A, S, M, kde víš, co ti který nabídne, jak sám ovlivníš expozici
bohužel současné základní kompakty mají povětšinou jen plněautomatický režim
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Vachon » pát čer 22, 2012 8:29

Ty náměty <Lipon> jsou svatá pravda, jen si nemyslím, že kompakt v cenové relaci 5-6 tis. už dneska musí být "základní kompakt" (myšleno trošku pejorativně z hlediska očekávané kvality snímku až do úrovně něčeho, co se dá - dejme tomu - zvětšit a pověsit na zeď), člověk na něj může mít docela rozumné nároky. Zejména se to týká focení v horách, kde bývá dobrá světelnost (a naopak se ocení nízká hmotnost a skladnost).

PS: Ocenit taky můžeš třeba šroub na stativ, parametry samospouště, maximální délku expozice apod., dělat toho pak můžeš hodně i s malým nástrojem.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » pát čer 22, 2012 11:38

tak jestli někdo plánuje koupit AW100 od Nikonu,tak pokud je zákazníkem Vodafone tak může uplatnit slevu 20% a tím pádem jej dostat za fantastických 5592.-kč místo 6990.-kč a to už stojí za to !!

http://e-prodejna.eu/detail/21695

http://e-prodejna.eu/clanky/596883

a od věcí není navigace Oregon Dakota 20 místo 5490 za 4390

http://e-prodejna.eu/detail/21769
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » ned čer 24, 2012 16:48

pro mě pokročilý kompakt je typově např. Canon G1 X, nebo Fuji X-100 - tzn. vhodně doplňující zrcadlovku
proto ty dříve zmíněné beru jako "základní"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » úte čer 26, 2012 9:14

to jo ale vydrží opravdu i zmoknout upadnout? :)
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » úte čer 26, 2012 12:21

zalezi, jak se k tomu budes chovat, existuji tez predmety zovouci se pouzdra a brasny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » čtv čer 28, 2012 10:25

no např.do objektivu Tamron 17-50 se mi dostala vlhkost,která se následně otiskla na oba přední členy a udělala tam pěkná kolečka :( která bránila jakémukoliv dalšímu ostření / focení..oprava za 4000.-kč :( a to jsem s tím byl celý den ve vysokých vlhkostech v soutěsce a foťák celou dobu na krku :(

takže už si osobně dávám bacha kam s technikou se dostanu :"(
Naposledy upravil mike dne čtv čer 28, 2012 18:07, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv čer 28, 2012 10:59

Lipon píše:zalezi, jak se k tomu budes chovat, existuji tez predmety zovouci se pouzdra a brasny

Nepohodlné, pomalé... :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » čtv čer 28, 2012 11:07

mě se to nikdy nestalo, fotil jsem i v dešti a voda se mi do objektivu nedostala, po dešti vyndám vše z brašny/pouzder ven a nechám pořádně proschnout a zatím bez úhony

s Nikonem F80+24/2,8+50/1,8+75-300 jsem absolvoval 14 dní v Asii v tropech, vč. deštného pralesa a vlhko tomu nijak neuškodilo ... (tím netvrdím, že se to stát nemůže)

"Nepohodlné, pomalé..." - každý svého štěstí strůjcem ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv čer 28, 2012 11:19

Jo, asi preto moje objektívy vyzerajú tak ako vyzerajú :-) Teda tie, čo ešte fungujú...

Konkrétne aké puzdro používaš? Aby bolo pohotové a netrvalo mi pol hodinu, kým to celé vybalím a cvaknem, čo chcem. Zhruba ako dlho ti trvá, odkedy zbadáš niečo, čo chceš odfotiť, kým to ozaj odfotíš?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod jurabike » čtv čer 28, 2012 11:55

také by mne to zajímalo,protože vždy než vtyáhnu fotak z batohu a cvaknu = to je tak klidně 5 minut (zastavit,rozdělat batoh,vytáhnout.cvaknout,schovat fotak do batohu) a to asi málokoho baví :-D
Naposledy upravil šíp dne čtv čer 28, 2012 12:23, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace. Je jasné, že reaguješ na předchozí příspěvek. šipka
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » stř črc 4, 2012 8:55

jako pohotovostní jsem měl brašnu Lowepro Topload Zoom1, teď jsem přešel na větší - Lowepro Toploader Zoom 75 AW (vejde se mi tam velká zrcadlovka s nasazeným 70-200/2,8), na boku mam přidělaný případně pouzdra s dalšími objektivy

vyndání/vyfocení je otázka már sekund (šáhnu na bok/před sebe, cvaknu sponu, při vytahování prstem zapínam a fotim)
toploadzoom 1 se dá díky dokupitelným kšandám nosit i na břichu a přes to hodit krosnu - v googlu - obrázky a hledat lowepro chest harness
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru