Odolný digitální fotoaparát

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 4, 2012 9:24

Lipon: ty ksandy by sli asi na jakekoli pouzdro, ze? pokud teda by byla moznost dole toho upnuti, popripade upnuti dobastlit.

Jak je to pohodlný a nezkoušela to tvé řešení nosit obdařená žena?

sem koupila od kolegy levne loni milionletou zdrcadlovku, ale skoro ji nenosim, tak bych ji rada vic vyuzila a mela vic moznosti se na tom ucit fotit nez donekonecna psi na zahrade:D tohle vypada jako vybornej napad.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Jirka1 » stř črc 4, 2012 9:50

Olympus dělá celou řadu, mám 10mpx na běžné focení momentek a za dobrého světal gut, nouzově i za tmy, ale kvalita odpovídá typu, vodě a nárazu odolný (při běžném použití pád z ruky na zem, koupání do 3m OK.
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » stř črc 4, 2012 13:42

pujdou na takove pouzdro, ktere ma 4 ocka na nacvaknuti karabin - mrkni na ty obrazky, jak je to prichyceno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 4, 2012 13:59

přesně tak jsem to myslela, "očka" nahoře a dole, popřípadě dole nějaký home made bastl.

Spíš by mě ale zajímalo, zda máš nějakou kamarádku, která může ozkoušet jaký to je, jestli to není nepříjmený na nošení na prsa...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » stř črc 4, 2012 20:20

přemejšlim,za kterou kamarádkou zajít, že potřebuju, aby si něco vyzkoušela přes prsa ... jakou velikost potřebuješ vyzkoušet? :mrgreen:
žena to nenosí, na focení má mě nebo mýdlovou krabičku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 8, 2012 18:52

rekla bych ze jakoukoli velikost, jde spis o to zda to nekde nezavazi, netlaci atd. Mozna i obezni kamarad by splnil podminky:) ale zatim to necham spis otevrene, vzhledem k tomu ze mi z te zrcadlovky zatim lezou fotky asi jak z kompaktu, kterej se mi vleze do kapsicky na bederaku, tak je to spise otazka informativni nez realne planovana prevest v pristich dnech do praxe
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Chromý kůň » stř čer 5, 2013 12:53

Poprosil bych zkušenější o radu. Hledám mejdlíčko do plovací vesty. Čekám od toho pouze dokumentační fotky, vodotěsnost stačí nízká, potápět se s tím nebudu, tzn. cca do 3metrů, občas nějaký to bouchnutí aby vydržel, ale co je hlavní, potřebuju aby se to dalo krmit AAčkama (nebo AAA). Věci jako jsou barometr, gps modul a podobný bejkárny nechci. Aktuláně fotím fuji finepix Z33WP. Díky za vyjádření
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Chromý kůň » pát čer 7, 2013 21:58

No nic, pomoh jsem si sám, tak kdyby sem nějakýho nebožáka doved strejda gůgl, tak tady jsou možnosti: Easypix W1024, Nikon Coolpix S30, Genius G-Shot 510, Kodak EasyShare C123 red
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod onix » pon bře 10, 2014 18:51

zdravim

je tu někdo kdo by mi mohl napsat srovnání techto fotáčku?

PANASONIC Lumix DMC-FT5
NIKON COOLPIX AW120
CANON PowerShot D30

leta jsem tahal zrcadlo, až mi ho na ceste z poslka nekdo štípnul. tak chci tatranku co jí clovek muže mit na ceste furt po ruce a neco co vydrží...

díky
onix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 24, 2013 21:09

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » pon bře 10, 2014 19:12

Po zrkadlovke pri každom z tých foťákov horko zaplačeš. Obrazovo nedosahujú ani úroveň slušnejších kompaktov. Osobná skúsenosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod onix » pon bře 10, 2014 21:14

a je nejaka alternativa co by vydržela?? ja osobne jsem se zrcadlem vozil domu vzdycky hrozne malo fotek... jak to clovek ma v batohu a ne po ruce, tak fotí málo...
onix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 24, 2013 21:09

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » úte bře 11, 2014 7:31

Je nejaký slušný kompakt so zvýšenou odolnosťou, ale zaboha si teraz nespomeniem, čo to je a fotku z neho neviem nájsť. Ani sa neviem k nemu v rýchlosti dogoogliť. Nebol vodotesný do x metrov ani nárazuvzdorný tak, ako outdoorové foťáky s pevným objektívom, ale zvýšenú vlhkosť alebo nejakú tú kvapku pri fotení vydržal a mal celkom slušný výsuvný objektív s rozumným (čiže nie kilometrovým) zoomom.

Kamarát začal na himalájske treky nosiť kompakt od Fuji s APS-C snímačom a vymeniteľným objektívom. Vraj dosť vydrží. Napriek tomu, aký je prťavý, robí neuveriteľne pekné fotky, má dosť svetelný objektív a pekný retrodizajn :-) Popri tom kompakte vláči aj fullframe zrkadlovku, ale on je Rus a váha báglu u neho nehrá vôbec žiadnu rolu, na 25 kilách len začína :-) Ja nosím zrkadlovku stále na krku, ale tie APS-C a fullframe kompakty sa mi zdajú ako správna cesta a asi si nejaký časom kúpim namiesto tej 2,5-kilovej zrkadlovky.

Asi som ti veľmi nepomohol, ale keď do prírody nosíš zrkadlovku, asi ti na kvalite fotiek záleží a outdoorové kompakty sú obrazovo naozaj prúser. Radšej slušný kompakt a dávať na neho máličko pozor.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod grco » úte bře 11, 2014 8:54

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » úte bře 11, 2014 9:46

Aha, tak zmena - som sa na ten kamarátov Fuji opýtal, nemá vymeniteľný objektív, je to pevný 23 mm 1:2. Foťák je Fuji X100S, je naozaj malý a veľmi rýchly aj v zlých svetelných podmienkach. V noci fotil bez blesku. Fotky z toho liezli kvalitnejšie, ako z mojej 50D, čo zas tak veľký problém nie je...
specs[1].jpg
specs[1].jpg (70.23 KiB) Zobrazeno 10733 krát

Teraz ide kúpiť X-T1, čo postoval grco, ale to už podľa mňa nie je kompakt, je príliš veľký, aj keď oproti zrkadlovke je to stále menšie. Zato sa dá kúpiť celkom malý a svetelný zoom objektív 18-55mm f/2,8-4,0 R. V tom rade Fuji foťákov sa dá k tomu objektívu nájsť aj maličké telo, aby sa človek ozaj udržal v kompaktnej kategórii.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod rebi » úte bře 11, 2014 10:00

tenhle Fuji se zda fajnejsi nez Nikon AW1 co jsem si zamiloval...ale ta cena je fakt FUCKT dost mimo... :((
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » stř bře 12, 2014 14:49

Ta Fujina X100s je trochuj jina kategorie, nez je tema tohodle vlakna - to uz je dost nadseneckej fotak a kdo si ho kupuje sakra dobre vi proc -a hlavne zna jeho limity, jakym je treba fixfocus, i kdyz tady to je spis limit s uvozovkama
Ja ted udelal dobrou zkusenost s Olympusem TG2 - je vodotesny, narazuvzdorny a ma siroky svetelny objektiv, fotky z toho lezou slusne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Maato » stř bře 12, 2014 16:01

Já mám TG-1 a ten světelný objektiv je slušný. Co má opravdu perfektní jsou makra (i podvodní). Nevýhodou je trošku vyšší hmotnost, i když oproti zrcadlu zanedbatelná.
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv bře 13, 2014 9:52

Lipon píše:Ta Fujina X100s je trochuj jina kategorie, nez je tema tohodle vlakna - to uz je dost nadseneckej fotak a kdo si ho kupuje sakra dobre vi proc...
Skôr som to myslel ako odporučenie kategórie - APS-C kompakty. Na druhej strane, keby to malo ten pevný objektív na ekvivalente čojaviem 18-20 mm, bez váhania ho na treky kupujem. Je veľmi rýchly, skladný (a vraj voči vlhku a prachu aj utesnený, ale to nikde v špecifikácii neviem nájsť) a kvalitou fotiek preští aj bežné APS-C zrkadlovky s bežnými objektívmi.

Poznám troch ľudí (plus ja som štvrtý), čo chceli zo zrkadlovky odcúvať k outdoorovému mydlu, ale nikto pri tom nevydržal viac ako týždeň. Jasné, že sú ľudia, ktorým outdoorový kompakt stačí, ale tí sa väčšinou pár rokov nepremávali po prírode so zrkadlovkou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod apuka » čtv říj 30, 2014 16:07

Mate nekdo na treky Olympus OM-D EM5 nebo 10? Zajimaji me zkusenosti prave z oblasti foceni na horach. Pry maji obrazovou kvalitu na urovni lepsich APS-C zrcadlovek, co se tyce dynamiky, tak mnohe z nich presahuje. A EM5 je i chranena proti vode a prachu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 30, 2014 16:47

ty oliky maj mensi cipnez vetsina apsc takze je otazka, jestli budou lepsi, ale na flickru se zkus mrknout na fotky z toho. spatna volba to asi nebude a daj se na paladixu obcas sehnat za supr cenu jeste se zarukou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » čtv říj 30, 2014 17:20

presneji receno Olympusy pouzivaji Micro Four Thirds system, cip je o neco mensi nez APS-C - srovnani velikosti zde (zdroj Wiki)
pro srovnani vystupu bych mrknul hlavne na dpreview.com, kde jsou ke stazeni i full size neupravene fotky, vetsinou redakce dela testovaci fotky pri realnem foceni, nejen laboratorni obrazce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » čtv říj 30, 2014 18:51

@apuka: přesně z toho důvodu jsem E-M10 kupoval. Bohužel jí mám zatím jen 10 dní, takže ještě moc zkušeností nemám. Mohu poskytnout nějaké fotky teď z víkendu na Šumavě. Případně bych časem přidal další zkušenosti :wink:
Nemám moc s čím porovnávat, přešel jsem na něj z kompaktu. V plánu mám koupit druhou baterku a přemýšlím nad objektivama, zatím mám jen ten setový 12-42.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mvaldo » čtv říj 30, 2014 19:23

FujiFilm X100S a FujiFilm X-T1 su docela drahe kompakty ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod scinkk » čtv říj 30, 2014 19:26

Predpokladam, ze tvrzeni ze 4/3 system dosahuji kvalit ASP-C pochazi od marketingu Olympusu a Panasonicu :) Osobne moc nechapu, proc Oly s 4/3 prisel, hadam, ze kdyz s tim zacinali, tak ty zrcadlovky byly dost pruser. Pak se chytli v mirrorless asi hlavne proto, ze asi zacatku ten segment byl urcen zacinajicim amaterum a nadsenym japoncum :) Skoda, Olympus jinak ma skvele vyrobky, kor co se objektivu tyce.
Dneska by me zajimal duvod, proc koupit neco s touto velikosti chipu. Obrazova kvalita bude uz z principu o neco horsi nez u ASP-C, i kdyz samozrejme zalezi, zda kupujici ten rozdil pozna, ale i tak proc kupovat neco, co je tak jako tak horsi. Pokud clovek z toho necha delat fotky 18x13 tak je to asi jedno, ale pokud se neka fotka opravdu povede, tak mi prijde proste skoda, ze uz na printu kolem pul metru muze byt znat rozdil, ze se rozhodl pro tento system. Cena v tomto smeru asi uz nehraje roli, mozna objektivy budou z principu trochu levnejsi. Pochopil bych rozhodovani mezi ASP-C a full frame, tam je cenovy skok, jak u tela tak u vetsiny objektivu a taky je tam uz o neco znat rozdil velikostni a vahovy.

No fakt, me to opravdu zajima, jaky je duvod koupit 4/3 system?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » čtv říj 30, 2014 19:52

mvaldo píše:FujiFilm X100S a FujiFilm X-T1 su docela drahe kompakty ... :(
Áno, ale fotky z toho lezú fakt parádne. Oveľa lepšie, ako z mojej 50D, z ktorej je obloha zašumená už pri ISO200 :(

O mesiac-dva sa začnem obzerať po niečom ako X100S s objektívom okolo (eq.) 16-18 mm. 2,5 kg fototechniky vlečiem fakt naspoledy :-k

scinkk: Hmotnosť. Btw, tá skratka je správne APS-C.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » čtv říj 30, 2014 19:53

- Menší velikost a váha objektivů (sice jen nepatrně, ale trochu určitě)
- Větší nabídka objektivů (Panasonic, Oly atd..)

Kvalita horší bude, ale záleží na jednotlivých čipech o kolik. Třeba m4/3 16 MPix u Oly versus 24 Mpix aps u Sony nemusí vycházet pro Sony lépe. Jasně, větší rozlišení se hodí, ale tam je to pak o osobních preferencích. Nikdy jsem netisknul větší fotku jak A3 (alespoň zatím). Já jsem přešel z čipu 1/1,7" a rozdíl je sakra znát a pro mé aktuální potřeby je to plně dostačující.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod scinkk » čtv říj 30, 2014 20:10

wawrik - Tyhle kompakty maji uzasnou kvalitu a mozna, ze az tam zacnou rvat ty zakriveny sensory tak to porazi ty nejlepsi vymenne objektivy :) jen si clovek musi byt jist, za mu to ohnisko bude vyhovovat, ale pokud clovek foti par roku, tak to asi vi :)
A nekdo dela neco takoveho s objektivem eq 16 mm?
Nj aps-c clovek si blbe zapmatuje a pak se to s nim veze :)

Zdena: no s tou vahou bych to fakt videl jen jako teoretickou/zanedbatelnou vyhodu.
Vetsi vyber objektivu- to mozna, ale kolik si jich tak vetsina uzivatelu tohodle systemu koupi? Co treba ma tenhle system za objektiv, ktery nema vyrobce s vetsim cipem? :) Mozna bych jeste chapal vyhodu, ze muzou byt levnejsi a mensi teleobjektivy.

Třeba m4/3 16 MPix u Oly versus 24 Mpix aps u Sony nemusí vycházet pro Sony lépe


nemusi, ale vychazi, to jsem si temer jist :) Jestli neco Sony umi, tak prave cipy, ostatne by jinak mnoho konkrucnich vyrobcu od nich ty sensory nekupovali :)

Abych nebyl spatne pochopen, je mi jedno, kdo si co koupi, ale proste ze zvedavost a protoze to nedokazu pochopit, me ty argumenty zajimaji :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Miras » čtv říj 30, 2014 20:32

@scinkk: Na mě osobně jsou i bezzrcadlovky velký, ale ségra nedávno po něčem pokukovala, tak jsem koukal s ní a micro 4/3 Olympusy vyšly v podstatě jako jediná volba. Důvodem byly požadavky na rozumnou cenu a přítomnost optického hledáčku. Velká většina bezzrcadlovek optický hledáček postrádá (alternativa v podobě přídavného do sáněk na blesk v úvahu nepřipadala)
Tak jsme probrali co má hledáček, zkoukli testy a jako použitelný funkčností, ovladatelností, obrazovou kvalitou, atd. z toho vypadly právě buď Olympusy, nebo Sony NEX. Přičemž Sony jsou přece jen o ne zrovna zanedbatelných pár tisícovek dražší. Takže tak...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Lipon » čtv říj 30, 2014 20:34

Podle me v soucasne dobe ani na A4-A3 nepoznas rozdil mezi micro4/3 a APS-C
Ja taky obcas premyslim, jestli neprejit na neco kompaktnejsiho, neb telo a 3 skla uz neco vazi; ale jak si vyvolam rawy ve svetle komore, tak me roupy zas prejdou :-)
Na (pod) vodni dovadeni s dcerou jsem poridil vodotesnyho Olyho a taky z toho lezou hodne slusny fotky, na to jak prtavy je to

Kdyz mi pred nejakou dobou za..ny rumuni ukradli vybavu, koukal jsem u Skody po alternative, vcetne OM-D i Fuji s vymennyma objektivama a vsechno mi to prislo strasne prtave do rukou, nebylo poradne kam slozit prsty, leda dokoupit pridavny grip, ale ten ani nemel misto pro dalsi baterku, takovy byl jeste drazsi
Nakonec jsem koupil stejne telo jako predtim, akorat jete z bazaru, objektivy pres ebay krome 50/1,8, ktera je levna i nova v Cechach
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » čtv říj 30, 2014 21:10

@miras: Ano, tak jsem se rozhodoval i já. Mezi Olympusem a Sony NEX (myslím, že to byla ta A6000), nakonec jsem vzal Olympuse, vyhovoval mi více (menší a vlastně i levnější)

@scinkk: To se nepřu, Sony umí čipy výborně a nejeden další výrobce je používá :wink: (Teď si nejsem jistý, zda tam nemám taky čip od sony)
U té váhy bude rozdíl podobně malý, jak v té kvalitě. A o to jde. Bude to znít divně, ale nepotřebuju to s nejlepší kvalitou. To bych jinak skončil u FF. Chci něco, co má pro mě optimální poměr ceny/váhy/kvality výstupu/ovladatelnosti a funkcí. Z toho mi prostě vyšel Olympus lépe.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru