Odolný digitální fotoaparát

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod bobo » čtv črc 8, 2010 12:46

Tu a aj inde ked sa riadne preklikate ( kdesi pri konkurentoch je Mju), tak zistite, ze to Mju od olympusu je kvalitou obrazu na tom velmi biedne.... najlepsie z tohto vsetkeho dostupneho na trhu vychadza celkovo, aj ked nie prave kvalitou obrazu (v tej je 2.) panasonic lumix dmc-ft2. Ale je trosku drahsi. Vcera mi prisiel postou, takze skusenosti zatial velke nemam, ale prve dojmy su super.
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » čtv črc 8, 2010 16:29

zcela nahodou jsem narazil na Pentax Optio W90, skocilo to tady na me z reklamy :mrgreen: . mate nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod zbuddy » pon črc 19, 2010 14:02

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 9:58

pripluv píše:zcela nahodou jsem narazil na Pentax Optio W90, skocilo to tady na me z reklamy :mrgreen: . mate nekdo zkusenost?


Tak na tenhle jsem si dělal zálusk, protože i cenově celkem ujde /dá se najít za necelých 6k/, ale našel jsem na anglickém fóru kopec nespokojených majitelů. Nespokojených s kvalitou fotek a videa. Na video bych i prděl, ale nevím, co znamená nekvalitní fotka. Chtělo by to vidět, protože to, co nějaký foto-fajnšmekr považuje za hnusnou fotku, může být můj normální standard. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 10:17

taky jsem nad tim premyslel, protoze mam dojem, ze zivotnost fotoaparatu tri roky je trochu malo i na dnesni dobu. jenze kdyz to taham do podminek, kde by zemrel soumar, tak se nesmim divit.
nasel jsem ceskou recenzi a dotycny byl takteze zhrozen. uz i tim, co to "umi". na co ti je, kdyz si k fotkam v odolnym fotaku muzes prirazovat kvetinovy ramecky? to je pro nejaky ulitly trinactky, mozna tak. proste jsem otocil.
no a zacinam resit dilema, jakej fotak poridit, kua!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 10:21

Ještě jsem koukal na Panasonic DMC FT2, ale zase 9k za malý kompakt se mi nechce dávat. I když by byl použitelný i na vodu. Vodotěsný do 10m.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod šíp » pon srp 23, 2010 10:23

Tahám zrcadlovku do nepříznivých podmínek a OK. Ve vyloženém dešti nefotím, ale jinak za každých podmínek. Pořid si nějakou odolnou DSLR a máš na 10let vystaráno. Samozřejmě pouze v případě, že nehodláš fotit pod vodou nebo podobně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 23, 2010 10:28

Taky většinou tahám zrcadlovku, ve vedru, v mlze, v dešti (spíš mrholení), v mrazu (-20 mám vyzkoušeno), ale bude dražší než kompakt a hlavně: Je těžší a zabere víc místa, což by přípluvovi vadilo asi víc :-k . Když se nechci tahat se zrcadlovkou, tak beru filmový kompakt * Je malý, lehký a nebojím se, že ho roztřískám *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 10:36

pche, ja mam dilemat, ze by se mi z toho rozkocila lebka. nebude dlouho trvat a udelam tu na to vlakno.
nejhorsi je, ze muzu mit pujcenou EOS G7, EOS G400, EOS 50… no, ale tahat se s tim, starat se o to, to ne, to nedam.
jenze chci mit hezky fotky. prekvapive. pak resim napajeni, AA jsou v pohode, ale najdi si dneska fotak na AA. jeste jsem fanda canonu (tam jsem nasel dva, z toho jeden pouzitelnej i do hor, ale uz je velkej). achich…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 10:38

tuso píše:Ještě jsem koukal na Panasonic DMC FT2, ale zase 9k za malý kompakt se mi nechce dávat.

prave. s vyhlidkou, ze jej zase nebudu mit dozivotne. rikal jsem si 5 000,– max., pripadne nejaky drobny k tomu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod šíp » pon srp 23, 2010 10:40

Věř mi, že DSLR na akumulátor je pohoda. 1000 fotek bez problémů. Většinou si beru jeden -dva záložní a ani je nevyužiji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 23, 2010 10:52

S tím souhlasím, pár stovek fotek baterka vydrží naprosto v pohodě
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 10:58

mozna DSLR. se hrozim, kdyz v recenzich vzdycky ctu vydrz 240 fotek, 280 max.
jako ze moc nefotim, tak z dunaje jsem mel asi 1200 fotek, to abych tahnul centralu na dobijeni :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 23, 2010 11:26

Pripluv:
Zrcadlovka vydrzi s bateriemi dele protoze se kouka do hledacku misto toho aby zra energii LCD displej.
Navic si muzes poridit bateriovy drzak do ktereho se strkaji AAcka.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 11:59

Nevím jak přípluv, ale já normální foťák mám. Panasonic Lumix FZ 20. Nadává se tomu EVF. Jsem s ním spokojen, ale potřebuju něco do kapsy. Proto chci malý kompakt. A když už, tak ať něco vydrží.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod zbuddy » pon srp 23, 2010 12:01

To jsem chtěl napsat rovnou, na skialp (aj.) určitě nechce tahat s sebou krávu (čti zrcadlovku :wink: ).
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 12:25

Mám nového favorita- Canon Powershot D10. recenze.

Tahat velký foťák mi nevadí. normálně ho nosím na bederáku. Ale při sjezdech ho dávám do báglu a tak potřebuji něco, co budu mít v kapse bundy pro momentky. Rovněž chci něco malého na kolo /tady mi už kráva vadí/. A taky na procházky s Veronikou. Ať ji nefotím mobilem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod šíp » pon srp 23, 2010 12:27

Kolo se dá vyřešit velmi jednoduše-brašnou vepředu, jejíž vrchlík slouží zároveň jako mapník

viz
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 12:31

Já vím, ale nechci to takhle řešit. Chci malý kompakt , který strčím do kapsy na zádech cyklotrika. Navíc není kolo jediná oblast použití. Posledně ve Francii s pp jsme kvůli fotkám museli tahat bágly- oba dva. Příští rok budu mít v kapse kompakt a bágl nepotřebuju.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 12:44

@ RUMcajs: to moc dobre vim. Predesilam, ze vsechny me doposavadni fotaky mely hledacek.

Mno, neco maleho chci a co tak hledim na net a parametry, pomalu prestavam byt fanda Canonu a hledim po Panasonicu. A kdyz uz jsme ve vlakne o odolnosti fotaku, co si z hlediska "odolnosti" myslíte o Panasonic DMC-TZ10 (nebo TZ8)? Sakra, nejak se z obrazoveho zapisniku rozjizdim vejs :(( . O ostatni (jako kvalitu foceni a tak) strach nemam, krabice je kovova, tak by mohla neco vydrzet, ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod zbuddy » pon srp 23, 2010 13:36

pripluv píše:@ RUMcajs: to moc dobre vim. Predesilam, ze vsechny me doposavadni fotaky mely hledacek. Mno, neco maleho chci a co tak hledim na net a parametry, pomalu prestavam byt fanda Canonu a hledim po Panasonicu.

Akorát, že hledáček u kompaktu a zrcadlovky nejsou totéž (paralaxa náhledu). A teď nevím, vidíš něco přes hledáček Canonu, když nemáš foťák zapnut? Bohužel už mám dlouho Panasonic a nemám to na čem prověřit...A Panasonic vs. Canon, který Canon porovnáváš? A co pověstné softwarové rozmazávání Panasonicu?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod šíp » pon srp 23, 2010 14:13

tuso píše:Já vím, ale nechci to takhle řešit. Chci malý kompakt , který strčím do kapsy na zádech cyklotrika. Navíc není kolo jediná oblast použití. Posledně ve Francii s pp jsme kvůli fotkám museli tahat bágly- oba dva. Příští rok budu mít v kapse kompakt a bágl nepotřebuju.

Jasně, to potom jo. Pokud je řeč o kapesním fotáku, tak DSLR tento parametr nesplňuje :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 23, 2010 15:53

Sip:
Zalezi na velikosti kapes.
Videl jsem jak typek nosil Canon 70-200 v predni kapse u dzin volnejsiho strihu.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 23, 2010 16:14

Pripluv:
V pripade ze ti spadne fotak na sutr tak muze dojit k prasknuti plastu ci k poskozeni vnitrku narazem.
Podle me ma vyhodu kovove telo napr. pri opirani se o skalu s fotakem v naprsni kapse, ale jinak tam rozdil nebude.

Mel jsem od Panasonicu EVF "zrcadlovku" FZ-7 a sum a fleky na fotkach me presvedcili k nakupu zrcadlovky Canon 450D.
Hledacek FZ-7 neni pruhledovy, tzn. ze se divam na nejake male LCD uvnitr tela fotaku. Nezapnu-li fotak, nevidim nic.

Kdybych dnes kupoval kompakt tak bych si precetl recenze na http://www.dpreview.com a podival se na testovaci snimky.

Zaroven jsem zastance AA baterii, protoze pri cestach s velkym baglem je vahove fuk zda taham dobijecku a adapter, nebo AA baterie.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 18:42

zbuddy píše:Akorát, že hledáček u kompaktu a zrcadlovky nejsou totéž (paralaxa náhledu).

to vim
zbuddy píše:A teď nevím, vidíš něco přes hledáček Canonu, když nemáš foťák zapnut?

ano
zbuddy píše:A Panasonic vs. Canon, který Canon porovnáváš?

PS A 780 IS
zbuddy píše:A co pověstné softwarové rozmazávání Panasonicu?

o tom pro zmenu nevim nic. nicmene uz ctu asi sestou recenzi (a nektery jsou pekne kruty) Lumixu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 18:47

RUMcajs píše:V pripade ze ti spadne fotak na sutr tak muze dojit k prasknuti plastu ci k poskozeni vnitrku narazem.
Podle me ma vyhodu kovove telo napr. pri opirani se o skalu s fotakem v naprsni kapse, ale jinak tam rozdil nebude.

jo, tak nejak si to myslim taky. v pripade padu to je spatny tak i tak
RUMcajs píše:Mel jsem od Panasonicu EVF "zrcadlovku" FZ-7 a sum a fleky na fotkach me presvedcili k nakupu zrcadlovky Canon 450D.

mno, jenze ja se porad pohybuju v kategorii kompaktu. tam to je prast jak uhod, prijde mi
RUMcajs píše:Zaroven jsem zastance AA baterii, protoze pri cestach s velkym baglem je vahove fuk zda taham dobijecku a adapter, nebo AA baterie.

nehlede na to, ze AA koupis vsude, jsou relativne levny a neni problem jich vzit pet nahradnich sad, kdezto u AKU uz pomalu nasobis cenu fotaku. taky jsem byl zastancem AA, ale sezen si ted neco, co je co k cemu a ma to AA. Snad Canon PS 120 IS, ale to uz je pomerne velky (no, furt mensi jak 450D)
RUMcajs píše:Kdybych dnes kupoval kompakt tak bych si precetl recenze na http://www.dpreview.com a podival se na testovaci snimky.

jenze nez ja se tim prokousu (to ze se anglicky domluvim -nekde a ne vzdy- neznamena, ze anglicky ctu nejake litanie), tak to budou stejne vsechno zastaraly sroty
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 18:48

Nicmene jsem od TZ10 pracovne presel k TZ8, po GPS modulu (co zere bagsny) zatim netouzim.
A nebo jeste jinak, doporucte kompakt, hej? Ale to je tu nejaky jiny vlakno, ze?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod pripluv » pon srp 23, 2010 18:53


tak to s tim mym svetovym jazykem neni tak zly. nicmene uz jsem tam v recenzi ultrazoomu nasel dve chyby!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod tuso » pon srp 23, 2010 20:39

Zatím pořád zůstávám u Canon D10.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 23, 2010 21:27

Jeste bych chtel pripomenou ze dulezitejsim hlediskem nez znacka ci model je tvar pristroje.
V praci jsem mel Canon A320 napajeny 4ma AA bateriema a s vyklopnym displejem.

Nevim jaky model je na trhu dnes, ale co vim tak to je ze drzet jednou rukou fotak co je uplne plochy jde spatne.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru