Odolný digitální fotoaparát

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod scinkk » čtv říj 30, 2014 21:49

Ok jen me to zajimalo :)
Kor kdyz a6000 je zrejme o 6g lehci a mensi pac nema tu podivnou osklivou EVF bouli ci co to je :)
No dobre je o tisicovku levnejsi (mozna) :)
Ale nechme to, pro me je foceni jednim z hlavnich zalib, takze kdyz uz neco vyfotim, jsem rad, ze to ma 24 mega a kvalitnejsi oproti 16 mega z predchoziho fotaku. Takze u me casem asi na FF dojde :)

Olympus a Panasonic jsou urcite skvele fotaky, jen jsem sem chtel hodit jeste nejaky nazor, treba to nekomu, kdo vybira fotak pomuze a kdyz ne, tak ne a dobre svetlo vsem :)
Naposledy upravil scinkk dne pát říj 31, 2014 12:04, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 31, 2014 8:00

scinkk dam ti jeden, proc kupovat neco s touto velikosti cipu :D (m4/3) - bud mas skla, ktery dneska nemaj skoro hodnotu pac nemaj kupce a prechazet na jinej system je proste drazsi nez si koupit olyho z vyssi tridy s redukci, nebo chces neco co foti lip nez kompakt, ale z milionu duvodu nepotrebujes aps-c cip, pac fotis tak, ze ten rozdil v zivote nepoznas, nebo ti to proste staci i kdyz ten rozdil poznas, ze to neni pro tebe dulezity pac vyhrajou jiny parametry.

mela sem asi 3 mesice olympus e-pm1 bezzrcátko se setakem 14-42, spokojená sem byla s tím, jak fotil (jenže já si cvakám spíš jen dokumentačně) ale to ovládání tragédie, na změnu režimů místo kolečka se muselo na displeji do menu, nějak nechápu v čem je absence většiny mechanických prvků pro ovládání výhoda... jinak bych si ten fotak asi nechala ale tohle me prudilo mega
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod scinkk » pát říj 31, 2014 9:57

Jo ty si mela Oly m4/3 zrcadlovku? :) Nebo jake objektivy bez hodnoty?
Nj me treba prepinani rezimu zas na strasim fotaku v podobe mechanickeho kolecka nechybelo, stejnak mam 99 % fotek na Acko :) jeste ze to kolecko co tam mam ted je zapustene takze neprekazi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 31, 2014 10:15

jj, mam stary 4/3 objektivy :D
taky vetsinou fotim na A ale obcas me to proste prudilo, ale s fotkama sem byla spokojena (ale jak rikam, ja si fotim fakt jen dokumentacne, ono objektivy a zrcadlovka jeste z cloveka fotografa bouzel neudelaj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod apuka » pát říj 31, 2014 14:13

No, ja jsem se koukal po OM10 z duvodu, ze fotak chrli fotky v lepsi kvalite (samozrejme se srovnatelnymi objektivy) jako mnoho (ne-li vetsina) APS-C zrcadlovek. Dokonce i co se tyce sumu (tak do 3200 ISO) a DR. Alespon podle vsech moznych a nemoznych testu (dpreview, DXOMark, atd, nemyslim ceske weby. Totiz toto neni jenom o velikosti cipu, ale taky o zpracovani a ten ma Oly opravdu na urovni. Jo, Sony to obcas taky dokaze, ale podle vseho napr. z OM10 vychazi znatelne lepsi fotky nez z naseho Nikon D7000, dokonce i nove D7100. A co se tyce Canonu, tak svorne vsichni testovaci tvrdi, ze jak prime JPG, tak i z RAW kvalita Oly je lepsi jako vsechny APS-C Canon. Ale opakujem, ze to "tvrdim" na zaklade testu, osobni zkusenost nemam - prave proto jsem se ptal. Jenze kdyz i Neff pise (sice o EM5, ne EM10, ale tam sjou rozdily docela male, krome vodeodolnosti, co ja nepotrebuji):
"Přiznám, že jsem bral Olyho jako zálohu, respektive jako objekt k vyzkoušení v zátěžových podmínkách a spoléhal jsme na dva Canony, 7D s dlouhým sklem a Canona 5D MkII s objektivem 16-35. Canon 7D se osvědčil skvěle ve spojení s objektivem 70-200/2.8 s 1.4x konvertorem, ale chudák 5D si focení moc neužil, protože Oly ho skoro stoprocentně nahradil.", tak asi na kvalite fotek neco asi bude... (ne ze by Neff byl mym oblibencem...) A vubec neni sam.
Jinak ja jsem puvodne chtel nahradit necim svuj priblbly kompat, ktery pouzivam hlavne na ucely dokumentace cesty v horach, casto panoramy vyhledu a obcas i nejakou hezkou fotku (ale to vlastne taky jenom dokumentacni - kvuli kvalite). Uz me sere, ze nedokaze ani za slunecniho pocasi zaostrit ani na mraky, ne to jeste na napr. ranni mlhavou krajinu pri vychode slunce... Taky nemam rad praci pres monitor fotaku, kde nevidim nic, jakmile je svetleji. Atd. Tak jsem se koukal na kompakty s vetsim cipem, idealne se slusnym hledackem (elektronicke hledacky jsem nekdy nemel rad, bolela me z nich hlava, ale to bylo za casu Panasonic FZ30, ale jsem odchovany jeste na filmovych i noveji na digi zrcadlovkach), hodilo by se i trocha vetsi rozsah objektivu. A na uvedene ucely se mi nechtelo tahat kila vybavy, navyse nekdy je nutne fotak schovat do batohu, protoze zavazi a vytvari nebezpecne situace a potom se tezko foti. Koukal jsem po SONY RX10 a Pana FZ1000 ale oba jsou dost velke a tezke a cena (hlavne Sony) podle mne az tak moc neodpovida kvalite (alespon ne toho, co z jejich moznosti potrebuju ja). Doporucili mi potom Oly Stylus 1 - a tam jsem zjistil, ze uz jsou opravdu pouzitelne EV hledacky, nenahradi hranol, ale pouzitelne jsou dobre - a to byl hezky fotacek. Potom jsem si vsiml OM10, ktery neni o moc vetsi jako Stylus1, ovladani nekde uplne jinde a kvalita fotek vuci vsem uvedenym kompaktum jeste vice jinde. A za cenu Sonyho mohu koupit EM10 spolu s dvema objektivy pokryvajicim 28-300mm v mne postacujici kvalite tak, ze uz nebudu muset premyslet, jestli nejakou scenu ma smysl fotit, protoze si nejsem jisty, ze fotak to zvladne. A to vsechno ve vaze necelych 700g ve velikosti vlozitelne do kapsy bundy. A vim, ze az dokoupim dobry krajinarsky objektiv, tak dostanu fotky (technicky) rozhodne na urovni soucasne lepsi vyssi tridy APS-C fotaku. Na kvalitu videa az tak nehledim, to je u tech kompaktu i napr. u SOny zrcadlovek lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 31, 2014 14:24

@apuka: Prošel jsem si to samé kolečko. RX10 a FZ1000 jsem zavrhnul z důvodu váhy. Poté jsem chvíli zkoušel Stylus 1 a nebýt tý M10, tak bych ho asi koupil. Ta M10 je ale ještě úplně jinde. S tím setovým objektivem je to malý foťák, který dám do větší kapsy anebo do pouzdra na bederák. Čekal jsem, že mi bude vadit, že je malý a že ovládání nebude nic moc, ale zatím s tím nemám problém. Jen oproti tomu Stylusu to leze více do peněz. Ještě chci nějaký tele objektiv, pak přemýšlím o něčem širším na krajinu..atd :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod wawrik » pát říj 31, 2014 14:35

scinkk píše:A nekdo dela neco takoveho s objektivem eq 16 mm?
Neviem, to je práve to, po čom sa chcem poobzerať :mrgreen:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 31, 2014 14:41

Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 31, 2014 14:48

apuka - jestli to chces misto kompaktu, tak bych ho klidne brala, tam asi neni moc nad cim spekulovat, jestli se ti libi (k e-m5 se da dokoupit i ten grip hld6(7), kterej trochu zlepsuje moznost drzeni, jestli stejne mas doma zrcadlovku.

ja zvazuju tu sigmu 19/2.8 art za 4500 jako koupi univerzalne na vylety, investovat do setaku 14-42 (f3.5-5.6) se mi nechce, kdyz mam 4/3 prakticky stejnej rozsah 14-54 (f2.8-3.5) ale teda prudny je, ze je to uz velky a ztraci to ty vyhody pidi nenapadnyho fotaku, tak si rikam, ze ta pevna 19 by mohla byt celkem OK na trochu prirody v podani amatera
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod apuka » pát říj 31, 2014 14:56

mawenzi: problemem je - podle vsech reakci - ze puvodni 4/3 objektivy ostri radove pomaleji jak ty nove, takze na krajinu a komponovane sceny OK, na decka, zvirata a "okamzitou" fotografii jsou malo vhodne.

Zdena: Mas klasicky setak nebo ten EZ (kompaktnejsi)?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 31, 2014 15:12

cetla sem nekde i clanek jak borec s 50-200 SWD verzi (nemam teda SWD) fotil vodni slalom, ale ted ho nemuzu najit... teda s e-m1 telem, ktery zatim asi jako jedinej olympus ma plnou podporu ostreni pro 4/3 objektivy
- možná ostří pomaleji, než nový m4/3, ale ostří tak 2x rychleji, než s mým druhorukovým panasonicem L1 z roku 2005 :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 31, 2014 15:19

Nakonec jsem koupil ten klasický. Váhový rozdíl je minimální, kvalita asi podobná (ikdyž někde tvrdí, že ten klasický je lepší) a ten klasický má pro mě asi lepší manuální zoom. Jen bych uvítal širší začátek, takhle furt přemýšlím, co bych k tomu mohl dokoupit.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod apuka » pát říj 31, 2014 15:26

Zdeno, ja toto resim dvema (nebo vice) fotkami na panoramu a potom Huginem 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 31, 2014 15:35

Já taky tak. Jen místo Huginu se mi osvědčil Microsoft ICE. Ovšem mít ten M.Zuiko 9-18 tak bych se nezlobil :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod scinkk » pát říj 31, 2014 15:54

Neviem, to je práve to, po čom sa chcem poobzerať


byl bych si skoro jist ze nedela :) Sazej na to eq 28 a 35 pripadne zoom zacinajici na tomto.
Podle me jedina sance jak se dostat pod 24 je stale system s vymenou objektivu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 31, 2014 15:58

http://www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-bl ... okej-vode/ k ostreni s em1 s jinyma je to samo horsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Odolný digitální fotoaparát

Příspěvekod mvaldo » pát bře 6, 2015 8:57

novinka SAMSUNG NX500 vyzera zaujimavo ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru