Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 9:42

Lidi mam takovy dotaz. Chtel bych sebou nosit na tury masinku, jen nevim, jestli je to realne. Jedna se o ogripovanou D80 + sigma 10-20 + tokina 28,70/2,8 + nejake ty cokiny (cca 4) a polarizak. Tohle baleni mi vychazi tak tak (ta tokina je docela velika) do takove mensi brasny, ktera se mi tak akorat vleze do dolni komory meho batohu (hp sherpa 65+10). Je dobry napad utopit celou spodni cast fotakem? S tou brasnou uz toho dolu moc nedam, leda par ponozek :mrgreen: Pokud to neni dobry napad, tak jak byste to resili? Hodit fotak a klicka jen tak volne do baglu se mi fakt moc nelibi (ikdyz je to reportazni fotak a uz si uzil sve :mrgreen: ). A do pistolovky to s gripem samozrejme nedam :-) Jedna se mi o cca 2-5denni treky. Diky za rady :-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Aldo » pon lis 24, 2008 9:56

Sice tomu moc nerozumím, ale do dolní komory bych foták a tyhle věci určitě nedal. :mrgreen:
Si dovedu představit že jak budeš mírně strhaný, tak na to zapomeneš a sekneš báglem na zem a je vymalováno. :finga:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod pripluv » pon lis 24, 2008 10:05

dolu ne! zvazit nejakou externi brasnu na bruch.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod djx1 » pon lis 24, 2008 10:16

Do dolni komory to nedavej, jinak to rozmlatis a hlavne behem cesty nevytahnes...sundat batoh, pracne vytahat naradicko, cvak, zandat naradicko, nasadit batoh.
Brasna mi prijde taky nemotorna.
Dost lidi nosi takove ty brasnicky, kterym se rikaji "pistolky". Je to jen pevnejsi obal na fotak. Muzes k nemu pridelat i ruzna pouzdra...na objektiv, filtry.

Ja to delam tak, ze na "krku" (viz nize) skoro porad nosim tuhle pistolku. Pripadne jen fotak, kdyz zrovna nepadaji trakare. Kdyz hodne menim objektivy, tak tam mam pridelanej objektiv a filtry. Kdyz nemenim, mam bud objektiv v batohu, nebo ho pridelam na popruh na batoh. Kdyz si ho das nekam dolu, tak na nej i dosahnes bez sundavani batohu. Filtry mam vetsinou na pistolce nebo jen v batohu...preci jen jsou to draha sklicka.
Takhle se s tim da v pohode trekovat.
Jo a jeste jeden figl mam. Aby te nebolel krk, tak je dobre ten popruh od pistolky (fotaku) prehodit uplne za krk a "zavesit" je o popruhy. Veskera vaha fotaku se ti prenese na batoh, coz vubec nevadi...kilo sem, kilo tam. Fotak mas na pupku a navic nema tendenci se bimbat ze strany na stranu. Takhle jsem to nosil mesic a bez problemu....
Tak asi tak....:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod djx1 » pon lis 24, 2008 10:17

Jo ted koukam, ze pises, ze to do pistolky nedas....das, jen staci najit poradnou pistolku.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 11:13

djx1 píše:Jo ted koukam, ze pises, ze to do pistolky nedas....das, jen staci najit poradnou pistolku.


Diky za info :-) Ja o tom, ze to budu nosit na pupku uvazoval, ale vubec se mi to nelibi :-) Jinak ja moc nedelam takove to cvak, kdyz uz ten fotak vytahuju, ma to duvod. A vetsinou pojimam tury trochu vic vykonove, takze pomysleni, ze by se mi houpala brasna na krku se mi vubec nelibi. Plus kdyz zacne prset trba, nemam ji kam dat v pripade ze je na brichu. Ona ta brasnicka cca 30x15x20 (DxSxV), takze neni uplne mala...ale ve srovnani s mym 9kilovym batohem s fototechnikou je malicka :mrgreen: A do pistolovky to asi fakt nedam:
Obrázek
a to jeste plus dalsi sklo (ta sigma taky neni nejmensi) + ty cokiny. Tak nevim, jestli se na cele noseni fotaku nevykaslu a nebudu fotit mobilem jako do tedka (coz stoji za velke kulove, viz obrazek) :-k [-( #-o
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Ryba » pon lis 24, 2008 11:32

...odšroubovat grip???
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 24, 2008 11:35

Neco malo o pistolovych brasnach je napsano v nasledujicim vlakne:
viewtopic.php?f=27&t=5444

Pridam jen par postrehu:
Pistolove brasny maji na vnitrni strane vika kapsu na filtry, uterky atd..
Kdyz je kapsa plna tak zmensuje vnitrni prostor (hloubku) brasny a manipulace se zipem narvane brasny neni nejsnadnejsi.
PS: Brasna na bederaku lehce "odstava" od tela, takze se nemusis bat koupit vetsi, o vnejsi stranu stehen drit nebude.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 11:52

Ryba píše:...odšroubovat grip???


To ne e, ta D80 je pidifotacek, je to na hrane pouzitelnosti i s gripem (ony ty skla nejsou zadne plastacky, ta tokina ma ke kilu :-)). Mozna az bude na jare tristovka, pak o tom budu uvazovat. Jinak ten grip oddelavam jen kdyz jdu fotit potoky (mam naprd stativ, s gripem uz to na nem moc nedrzi :mrgreen: )

RUMcajs píše:Neco malo o pistolovych brasnach je napsano v nasledujicim vlakne:
viewtopic.php?f=27&t=5444

Pridam jen par postrehu:
Pistolove brasny maji na vnitrni strane vika kapsu na filtry, uterky atd..
Kdyz je kapsa plna tak zmensuje vnitrni prostor (hloubku) brasny a manipulace se zipem narvane brasny neni nejsnadnejsi.
PS: Brasna na bederaku lehce "odstava" od tela, takze se nemusis bat koupit vetsi, o vnejsi stranu stehen drit nebude.


Jj, to vlakno jsem procetl, jen nerozumim tomu, jak to na tom bederaku je pridalne a jak to funguje...nemas fotku, nebo tak neco? to by mohlo byt dobre reseni :-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod djx1 » pon lis 24, 2008 11:56

No je to krava nebeska:-)
Ale poptal bych se po pistolce. Mozna by nekde nejaka byla. Prece jen kravy se tahaji:-)

No kdyz si to das prave tak, jak jsem popsal a popruh na pistolce stahnes, tak ten fotak se ti na pupku ani nehne. Vubec nevadi. A ze ja v tom taky taham kravu...tezkou:-)

O brasne bych vubec neuvazoval. To je docela opruz. Ja s brasnou zacinal. Myslel jsem si, ze je to skvelej napad. Ale zabere to strasne moc mista. Je neforemna a neskladna. To je opravdu lepsi mit vse zabalene zvlast...objektiv, fotak, filtry...a naucit se to davat stale na jedno misto, aby to clovek furt nehledal.

S tim pocasim je to na ctverec...ale u me ne. Ta ma kravka vydrzi kde co (Nikon F3 HP). Nejakej destik ji nic neudela (nekolikrat vyzkousene). Kdyz prijde opravdu prutrz, tak mam na ni takovej obal jako na batoh (mam ji z brasny na riditka u kola). Prehodis, zatahnes gumicku a mas klid.

Me tak napada. Kdyz zbesile necvakas (ja taky ne, pac fotim na film, takze setrim), tak by mozna stalo za premysleni dat fotak do pistolky bez gripu. Na grip si koupit nejake pouzdro a dat ho nekam na batoh. Vytahnes fotak z pistole, nasadis grip a fotis.

No a nebo a tak to asi budu resit ja....koupim nejaky lepsi kompakt (neco jako je Panasonic Lumix DMC-LX3) a kaslu na kravu:-) Tu bych tahal opravdu bud jen na kolo, nebo na nejake delsi treky do zajimavych koncin (kvuli diakum).
Ja ti nevim. Ikdyz fotim opravdu dost, tak v posledni dobe taham na akce jen malej kompakt...a bohate to staci. Nejake umelecke ambice nemam. Vystavy taky ne. Krajinar tak uplne nejsem (posledni dobe jsem zjistil, ze me bavi fotit neco jineho). A ten kompakt udela kvalitni a pouzitelne fotky. Jasne, jsou mista, kde bych si chtel zafotit na diaky a treba pripravit nejakou prezentaci, pak ju. Ale priznavam, ze to neni pokazde.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Aldo » pon lis 24, 2008 11:57

Hele, já o focení zrcadlofkou sice moc nevím, páč ji nemám ( ale budu mít :P ) ale jedno je mi jasné, buďto chodím na tůru výkonově a pak dělám cvak a cvak a nebo jdu fotit a pak bych se asi soustředil na úplně jiný součet vybavení a skládaní fidlátek do batohu. Skloubit výkon a dobrou promyšlenou fotku asi moc nejde. Si teda myslím. ... a je plně jedno jestli jdu na 1 den nebo týden.
Sám píšeš, že když už vytáhneš foťák, tak o fotce přemýšlíš. Sem se koukal na Tvé stránky a fotky jsou fakt super. =D>
Nedovedu si dost dobře představit, že když makáš na hřebenu v závěji a pot z tebe leje, že přemýšlíš o fotce a každou chvíli vytahuješ stativ a štěluješ mašinu. Tady bohužel můžeš dělat fakt jen cvak a cvak na univerzálnější nastavení a filtry bo jinak zatmíš a do cíle doraziš po tmě nebo vůbec ne.
O proti tomu, když se vydáš na takovou tůru se záměrem fotit, tak si uspořádáš tajming, věci v báglu s prioritou focení a vůbec celé je to trochu, tedy úplně jinak a neřešíš 5-15 minut na vytažení foťáku a dalších cajků a další hodiny focení, neřešíš studený pot na zádech, neřešíš časoprostor.
Tak nějak si myslím, že to je. Kompromisy neexistujou.
No, byl jeden český fotograf který uměl makat, foti v horách lidi ze zadu, pak je všechny předběhnout a vyfotit je ze předu, a ještě dělat super fotky přírody. Hádejte který to byl... \:D/
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Lipon » pon lis 24, 2008 12:03

k jezisku si muzes prat nejakou vetsi pistolovku od Lowepro, delaji i na "maciky" s plastenkou a popruhy ChestHarness; pak to mas vsechno pekne po ruce pred sebou, vahu mas rozlozenou na ramena velkejma plochejma popruhama a co mam odzkouseny je, ze ta pistolovka na brichu se da vyborne pouzit jako opora pro levy loket (drzis-li aparat v prave), roztreseni pak hrozi podstatne min
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod djx1 » pon lis 24, 2008 12:10

@Aldo...taky jsem k podobnemu zaveru dospel.
Fotky me nezivi, tak jsem si rikal, proc bych se mel otravovat, kdyz bych si mel trek uzivat. Ted si budu vybirat, kam kompakt a kam kravu na film. Kdyz pojedu do Alp na nejakej kopec, beru kompakt...vzpominky zachyti (mozna lepe nez krava, ktera zustane vetsinou v batohu) a to staci.
Pokavad pojedu na akci za ucelem i trosku fotit (ted chystam Island na kole), tak se prizpusobim. Prizpusobim cas, cestu.
No a pak jsou vylozene akce na foceni...jdes do hor JEN fotit.

Fotim a cestuji pro radost. A nekdy to holt zkloubit nejde:-( A nebo jde, ale to bych se musel narodit jako Kamarad:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Aldo » pon lis 24, 2008 12:16

@djx1 = sem myslel ještě jednoho staršího, který už není mezi náma.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod tulak » pon lis 24, 2008 12:46

Aldo píše:@djx1 = sem myslel ještě jednoho staršího, který už není mezi náma.

ale ten neřešil ani moc brašnu a svůj foťák měl pořád v ruce. viděl jsem fotku jak se o něj opírá o šutr :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod multimotyl » pon lis 24, 2008 12:53

a) Vykašli se na grip, fotí to stejně s ním i bez něj.
b) Vykašli se na cokiny, dají se nahradit digitálně v grafickém editoru, ber jen polarizák, ten je nenahraditelný.
c) Pistolové pouzdro na bederák.

Já osobně používám D300 + Tamron 17-50 (skvělý sklo!!!) + Nikkor 70-300. Foťák s objektivem je v pistolovém pouzdře na břiše a tele je v báglu. Ovšem použiju ho třeba 2x za celou cestu nebo nikdy, takže to není problém. Ty asi objektivy střídáš častěji, takže můžeš k tomu pistolovému pouzdru přikurtovat boční válec na druhý objektiv.

Uvažoval jsem, že si pořídím nějaké válcové pouzdro na telezoom, které půjde přikurtovat k ramenímu popruhu, ale nikdo nic takového nedělá (tvar jo, ale přidělátko je vertikální a ne horizontální), tak si to asi budu muset ušít.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 13:07

djx1, Lipon, Aldo:
No ja to mam spis tak, ze bych vybehnul nekam na hrebinek, na nejakem peknem mistecku dal oraz, tatranku udelal peknou fotku a utikal dal :-) Na druhou stranu ja taky nejsem krajinar. Ani mi to moc nejde, spis to fotim okrajove. Ale kdyz uz budu na peknem miste, rad bych si udelal peknou fotku, ze :-) Ze bych koupil kompaktik jsem taky uvazoval, ale nejakej uplne malinkej zase, abych ho uz hodil do kapsy a neresil. Ale zase nechci utapet prachy ve fotaku, kterej je v podstate nanic (ja vim, jsem holt rozezranej ze zrcadla a z poradnych skel :mrgreen: ). Ale zase je fakt, ze pohotovost toho prcka je asi vetsi nez zrcadla, pokud ji nemas na krku.

Taky mate pravdu o tom timemanagementu...to jsem moc nepromyslel. Spis to stavim na chtici tahat sebou masinku pro uloveni nejake nahodne pekne fotky. Nemam zkusenosti s nosenim neceho na brise, ale dost me desi :-) Prece kdyz pak prelizas nejakej kmen, nebo neco, tak to dost omezuje v pohybu, ne? Ja jsem mozna uplne blbej, ale nedokazu si to predstavit, jak to vypada pridelane na tom baglu :-)

Oddelavat grip neni dobry napad, protoze ma takove kontaktni hroty, ktere zajizdi do prostoru baterie. Tohle pujde az bude D300, tam je grip bez toho.

Multimotyl: No foti, ale blbe se to drzi. Jinak nahrazovani cokinu v editoru neeee :-) Zaprve to nikdy nebude takove jako pri expozici, za druhe se snazim travit v editoru co nejmin casu, za treti me to strasne nebavi :-) A brani telete jsem vyloucil, 80-200/2,8 je velika a tezka a draha na to, abych ji tahal do hor :-) Ikdyz k ni je super nerozbytnej (berme s nadsazkou) valcovej obal...ale velikej :-) A taky pocitam, ze si vystacim s cropovanou sedumdesatkou :-) A ten tamron co pises je mezi adeptama na takove sklo. Jeste je tam prej taky hodne dobra sigma 18-50/2,8, tak nevim :-) Ja tohoto rozsahu mam jen sigmu 18-50/3,5-5,6, ktera je sice opticky celkem fajn (zvlast na to, ze me nestala ani dva tisice), ale je pomala a nesvetelna.

Btw muze nekdo vyfotit jak vypada pistolove pouzdro na bederaku? :-)

djx1 chvalim za luxusni masinku :-) Ja bych rad nekdy v brzke dobe poridil par kinomasinek (FM2, F100 + grip a neco stredoformatoveho, asi pésixe), mam moc rad film.
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 24, 2008 13:10

Já mam EOS 450D s gripem a vejde se mi do pistolovky lowepro topload zoom 1. Jen se musí správně natočit a posunout polstrování na suchý zip. Jinak mám ještě trochu větší brašnu LP a tu nosím na krku nebo se dá přes popruhy dát na bederák.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 13:14

multimotyl: Dobre fotky na webu ;-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod djx1 » pon lis 24, 2008 14:08

@Koca...je to o prioritach. Ja mam ted digital, ktery stal nejakych 3500Kc:-) Hele a ty fotky z nej mi staci (a to patrim mezi lidi, co foti na film). Pokavad fotis krajinu a ne nejake detaily, kde potrebujes pracovat s hloubkou ostrosti, tak na to je kompaktik idealni. Proste mas krasne vostrou krajinku:-) Me se to pricilo strasne dlouho. Fotim na film, nejradeji bych fotil na stredoformat a najednou mam fotit na nejakou mejdlovku:-) Fuj tajbl. Ale uz se s tim smiruji, pac co s tema fotkama delam? No vystavni format z nich nedelam. Obcas nejakou ctyrycitku. Ale vetsinou to skonci na webu nebo na fotce 15x10. A na takovemhle formatu ti mejdlovka bohate staci:-) Oni zas tak blbe v dnesni dobe nejsou. Foti dobre. A navic...ty male fotky kde co schovaji:-)))
Navic tu mejdlovku muzes mit v kapse a vytahnout li kdekoliv...i pri ceste na ten kochaci hrebinek. Takze muzes dle meho udelat mnohem vice zajimavejsich zaberu. Kolikrat se mi stalo, ze jsem byl utahanej nekde v kopci, mokrej jak mys a videl jsem nejaky pekny zaber. Ale predstava, ze na ten upocenej ksicht davam fotak, kterej budu muset vytahnout, nastavit...pokracuji radeji dal:-) Takhle vytahnes z kapsy mejdlovku, das to pred oblicej, cvak...a jdes dal:-)
Ja opravdu dosel k tomu, ze se nejdrive zamyslim, kam jedu a co s tema fotkama budu po prijezdu delat. Treba island jsem si rekl, ze chci mit na zdi...takze diaky. Proste je to pro me priorita. Ale do Alp nebo snad brzo do Maroka...digital. Neni to pro me fotograficky tak zajimave a vim, ze mi bude stacit par fotek 15x10 na pamatku.
Neco jineho je to u cloveka, ktery se tim treba zivi, nebo je pro nej fotka dulezitejsi nez cely ten trek. Tak je to trosku jine. Myslel jsem, ze mezi takove lidi budu patrit. Casem jsem zjistil, ze ne:-)
Jinak ke krajinkam. Dle meho je nejlepsi byt na tom hrebinku brzo rano. Co tam chces fotit v poledne. Tuctovy pohled do krajiny? To je okoukane. Krajinarska fotografie je o jednom...musis mit tu krajinu prochozenou (ted nevim, ktery velky cesky fotograf to rekl:-( ). Pak muze vznikat zajimava krajinarska fotografie. Kdyz se podivas na web, tak vsude jsou jen ty pohledy do kraje...obrazky. Krasne, ale nezajimave.
Takze kdyz ja budu chtit udelat opravdu neco krajinarsky zajimave, pojedu na nejake zajimave misto a budu se tam venovat jen foceni. To znamena, ze mi nebude proti srsti rano ve tri vstat, abych na tom hrebeni byl pri vychodu slunce. To jako trekar tezko udelas:-)
Opravdu si clovek musi rozmyslet, co chce....ja se s tim pral snad poslednich pet let:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 24, 2008 18:28

Koca: Pro muj Canon 450D s drzakem baterii a Tamronen 17-50/2.8 vc. clony je Lowepro Toploader 65 AW jen tak tak.
Prichyceni k bederaku je videt na fotce:
Přílohy
IMG_2695.jpg
IMG_2695.jpg (70.12 KiB) Zobrazeno 11174 krát
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Lipon » pon lis 24, 2008 19:55

ja uz na hory s baglem chrtit nechodim, kdyz s vetsim baglem, tak na pohodu, v 99,99% pripadu jdu se zenou - ja mam vic casu na foceni a ona nema pocit, ze me musi furt dobihat a ze ji popohanim, spokojensot na obou stranach, dokonce se mi obcas sama nabidne, ze mi poponese stativ :mrgreen:
na reportazovky nejen krajinkove to staci

fotovyprava je o necem jinem - tam samozrejme maximum nadobiho s sebou, na konkretni misto a spoustu casu na foceni; to pak streku, ktera normalne trva 2 hodky jdu i 6-7 hodin a neni mi lito vstat za tmy, abych za rozbresku byl na prvnim stanovisti (sice si prvnich 20 minut nadavam do trotlu, ze sem mohl este par hodin spat, ale staci jedna povedena fotka a je to pryc ...)

kdyz uz treba lyze nebo na kolo beru do kejmlu fotak, tak taky jenom mejdlovou krabicku, jen jako obrazovy zapisnik "tak tadyto sme mamo taky jeli" :skialp: :bike:
:mrgreen: :mrgreen:

na brichu nosim toploadzoom1 - mam v nem vetsinou Nikona F80 s 50mm a 24mm se jeste vleze na dno brasny, ve viku polarizak, v predni kapse pak spulky filmu, papir a tuzku. Prechodak mam vetsinou v baglu, na ten kdyz je pouziti, tak se stejne stavi; tele mam krapet vetsich rozmeru, ale cerstve, to jsem jeste s sebou nekam dal netahl, ale bylo k nemu pouzdro bud nosit pres rameno nebo dat na opasek, tak to nejak zkusim dat na ten pasek (bederak)
sice je vopruz ho s sebou tahat, ale zas kresli tak paradne, ze za to stoji
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 20:47

djx1 píše:@Koca...je to o prioritach...
...ja se s tim pral snad poslednich pet let:-)


Asi mas pravdu, zkusim to nejak zkloubit :-)

RUMcajs píše:Koca: Pro muj Canon 450D s drzakem baterii a Tamronen 17-50/2.8 vc. clony je Lowepro Toploader 65 AW jen tak tak.
Prichyceni k bederaku je videt na fotce:


Tyjo to vypada dost zajimave :-) Nezavazi to rukam, nebo tak? :-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 24, 2008 21:01

Neprekazi mi to. A nemam nic na brise, takze se muzu priplacnout ke skale ci zebriku.
Udelej si obrazek sam, jak se to da nosit:
http://rumcajs.ulfree.net/Webgalerie/2008_Island/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 21:14

Lipon píše:ja uz na hory s baglem chrtit nechodim, kdyz s vetsim baglem, tak na pohodu, v 99,99% pripadu jdu se zenou - ja mam vic casu na foceni a ona nema pocit, ze me musi furt dobihat a ze ji popohanim....


Dej pokoj se zenou tyjo, na to mam jeste aspon deset let cas :mrgreen: :-.. O:)

RUMcajs: Tyjo super, to by mi mohlo vyhovovat :-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Lipon » pon lis 24, 2008 22:48

Koca píše:
Lipon píše:ja uz na hory s baglem chrtit nechodim, kdyz s vetsim baglem, tak na pohodu, v 99,99% pripadu jdu se zenou - ja mam vic casu na foceni a ona nema pocit, ze me musi furt dobihat a ze ji popohanim....


Dej pokoj se zenou tyjo, na to mam jeste aspon deset let cas :mrgreen: :-.. O:)


??????????????????????
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 23:19

Lipon píše:
Koca píše:
Lipon píše:ja uz na hory s baglem chrtit nechodim, kdyz s vetsim baglem, tak na pohodu, v 99,99% pripadu jdu se zenou - ja mam vic casu na foceni a ona nema pocit, ze me musi furt dobihat a ze ji popohanim....


Dej pokoj se zenou tyjo, na to mam jeste aspon deset let cas :mrgreen: :-.. O:)


??????????????????????


To byl pokus o vtip ;-) Jakoze mam na manzelku cas...asi jsem se netrefil :-#
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Lipon » pon lis 24, 2008 23:39

jooo taaak
to, ze si pointa netrefila adresata neznamena, ze si spatne miril :-)
asi sem uz dneska pretazenej ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod Koca » pon lis 24, 2008 23:54

Lipon píše:jooo taaak
to, ze si pointa netrefila adresata neznamena, ze si spatne miril :-)
asi sem uz dneska pretazenej ...

:lol: :wink:
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Noseni zrcadlovky a prislusenstvi na tury

Příspěvekod zbuddy » úte lis 25, 2008 11:04

@ Lipon and Koca: dodržujte laskavě pravidla OF! Zejména to o zbytečných citacích! :axe: :axe: :axe:
ZDE

Už to nechci víckrát opakovat, jste jak malé děcka :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Fotografie v outdooru