zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Niky007 » čtv lis 6, 2008 21:36

Ahoj všem,

chtěl bych poprosit o radu ohledně volby zrcadlovky.
Chtěl bych si koupit zrcadlovku na kinofilm, která by v případě nouze fotila i bez baterek.
Taky se chci naučit fotit se zrcadlovkou než vlítnu do digitálního zrcadla.
Moc těm kinofilmovejm cajkům nerozumím, tak na to koukám jak vyvoraná myš.... :)

V bazarech se jich prodávají tuny, ale fakt netuším, jak do toho. Chtěl bych jí sehnat tak do 5 tis.
Předem díky za rady a tipy.

Honza

upřesněn název threadu -mod-
Není stres, není výkon...!
Niky007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 22, 2008 19:33
Bydliště: Vysočina

Re: mechanická zrcadlovka

Příspěvekod Vojtos » čtv lis 6, 2008 21:37

Zkus sehnat Pentax K 1000 dle mého nepřekonatelná klasika i ideální na naučení.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: mechanická zrcadlovka

Příspěvekod djx1 » čtv lis 6, 2008 23:16

Nikon F3....ale ta vyjde na cca 8tis bez skla...ale je to skvela masinka.

Do peti tisic se sklem nebo jen telo?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: mechanická zrcadlovka

Příspěvekod Skimpy » pát lis 7, 2008 7:56

Na naučení se je mnohem lepší digital.

ted je v akci Nikon D40 + 15-55 za 7990kč.

S výdrži baterek u digi zrcadlovek to je mnohem více než u kompaktů. Běžně se dostanež nad 500 snímků. Při použití batery gripu to je zase mnohem více.
Naposledy upravil Skimpy dne pát lis 7, 2008 8:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: mechanická zrcadlovka

Příspěvekod RUMcajs » pát lis 7, 2008 8:30

Nez se naucis fotit, budou to stovky, mozna tisice fotek na zahozeni.
Z duvodu rychlosti kontroly expozice, ostrosti atd. bych sel nejdrive do digitalni zrcadlovky,
a az pote bych koupil filmovou.
Bude to levnejsi a rychlejsi, nez uceni se na kinofilmu.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: mechanická zrcadlovka

Příspěvekod Skimpy » pát lis 7, 2008 8:39

RUMcajs píše:Nez se naucis fotit, budou to stovky, mozna tisice fotek na zahozeni.
Z duvodu rychlosti kontroly expozice, ostrosti atd. bych sel nejdrive do digitalni zrcadlovky,
a az pote bych koupil filmovou.
Bude to levnejsi a rychlejsi, nez uceni se na kinofilmu.


No přesně to jsem měl taky na mysli.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Akee » pát lis 7, 2008 9:06

spat k povodnej otazke...

pentax k1000 - moze byt, ale ked prituhne zima, bude ti zamrzat zavierka (lamely navzajom), treba nosit zabalene v batohu
nikon f3 - ma elektronicky ovladanu zavierku, bez baterii cvaka len 1/60

mojou volbou by bol skor nikon fm/fm2/fm3a - plne funguje bez baterii, len vstavany expozimeter je podmieneny pritomnostou energie, v podstate skoro neznicitelny stroj
alebo pentax lx - ale to je hodne vzacny tovar

ad otazka naucenia sa:

su ludia, ktorym nepomozu ani stovky fotiek, aby sa nieco naucili... a hoci digital vychadza k mnozstvu fotografii lacnejsie ako kinofilm, nauci ta akurat pohodlnosti. moznosti plytvat miestom na karte a mazat blbosti, ktorych sa vzdy najde plno. vsetky nastavenia, ak sa nebudes ovladat, spravi za teba elektronika. teda s troskou stastia sa naucis akurat spravne komponovat, a pri mnozstve sebaovladania azda aj cosi o expozicii

ja by som ti odporucal tiez skor digital, no ak sa chces ozaj nieco naucit, skus fotit s digitalom furt na manual, s bodovym meranim expozicie ... proste s maximom tvojho priameho ovladania expozicie a minimom automatiky ...
"Because it is there." G.Mallory
Akee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 21, 2006 8:47

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Vojtos » pát lis 7, 2008 10:14

Akee píše:spat k povodnej otazke...

pentax k1000 - moze byt, ale ked prituhne zima, bude ti zamrzat zavierka (lamely navzajom), treba nosit zabalene v batohu

To souhlasí v Indii jsme právě s tímhle měl problém ale pouze jednou právě ráno kdy jsem jej nechal venku.

Ad. digi zrcadlovka-souhlasím s tím, že je to úspora nákladů, ale aby ses naučil opravdu fotit nesmíš být lenoch jako já jakmile ji mám v ruce většinou používám jenom prioritu času nebo clony a zbytek za mě dělá mašina, prostě člověk hrozně zpohodlní. Řakl bych že i když fotim teď skoro jen na digitál, tak ten pocit když necháš fotky vyvolat a to překvapení co vlastně vyjde má prostě něco do sebe.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Skimpy » pát lis 7, 2008 10:41

Já osobně využívám všechny režimy, kromě těch plně automatických, ne vždy je čas vše nastavit. Ale snažím se fotit na manual, abych to dostal do ruky. Dokonce si i vypínám LCD aby se mi po vyfocení nezobrazily fotky :-). Mimochodem polomanualni režimy a automatické režimy mají i novější kinofilmové zrcadlovky. Fotit zrcadlovkou přece není jenom o tom vždy vše manulaně nastavovat, to dneska umí kde jaký kompakt. Já osobně u zrcadlovky především doceňuji optický hledáček,velkou výdrž baterky,kvalitu objektivu a velké robustní tělo. Rozhodně jsem si ji nekupoval proto abych všechny fotky dělal na plný manual.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Skimpy » pát lis 7, 2008 10:44

Akee píše:su ludia, ktorym nepomozu ani stovky fotiek, aby sa nieco naucili... a hoci digital vychadza k mnozstvu fotografii lacnejsie ako kinofilm, nauci ta akurat pohodlnosti. moznosti plytvat miestom na karte a mazat blbosti, ktorych sa vzdy najde plno. vsetky nastavenia, ak sa nebudes ovladat, spravi za teba elektronika. teda s troskou stastia sa naucis akurat spravne komponovat, a pri mnozstve sebaovladania azda aj cosi o expozicii


Nic ti nebrání v tom používat paměťové karty s nižší kapacitou, a pak si už dáš pozor na to co a jak vyfotíš abys ji hned nezapráskal. :D

Mě osobně pouze děsí archivace fotek v digi podobě. Ta je u klasického filmu mnohem jistější.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod djx1 » pát lis 7, 2008 11:07

Akee píše:nikon f3 - ma elektronicky ovladanu zavierku, bez baterii cvaka len 1/60


Mas pravdu. Neuvedomil jsem si.
Kazdopadne je to krasny a funkcni fotak. Kdejaky "klasik" by ho chtel mit doma. Me byl doporucen prave tehdy, kdyz jsem hledal kinofilmovou zrcadlovku na cestovani. Je tu kus zeleza o kterem se traduje, ze kdyz spadne na dlazbu, tak se rozbije dlazba a ne fotak. Taky je znam tim, ze i bazarove kousky jsou funkcni a ze s nima nejsou problemy.
Ja ho koupil a jsem s nim opravdu maximalne spokojen. Ta spoust, jak si mlaska...to je nekdy takova nadhera, ze obcas nenasadim film a jen tak si cvakam...

K tomu uceni. Ja osobne zacinal na digi (kdyz nepocitam cvakani na klasiku v mem utlem mladi). Fujifilm S5000... Na ni jsem pochopil zaklady...jak funguje vztah mezi clonou, casem, citlivosti... Zjistil jsem, co je to hloubka ostrosti (ikdyz zrovna na tomhle stroji se to moc nedalo uzit). Ano digital je na nauceni dobry, ale clovek MUSI vedet, co dela a proc to dela. A ne, ze jen zkousi a ani nevi, proc to tak bylo a proc to tak dopadlo. Pak dojde k tomu stadiu, ze se neuci, ale jen foti jednu vec s ruznym nastavenim a pak doma vybere to nejlepsi. Ale proc vybral prave tuhle fotku, to uz vetsinou neresi.
Na uceni je zas lepsi klasika, protoze cena policka cloveka tak nejak prijme k tomu, aby se zamyslel, proc to dopadlo dobre, nebo spatne. U me teda tahle "financni" vychova funguje dokonale :mrgreen: Ale nerikam, ze je to idelani:-)
Mam doma tisice fotek z digitalu, ale snad nikdy jsem se nad nima nezastavil a nerekl si, proc je to takhle dobre/spatne vyfocene. Kdezto k filmum, diakum se vracim opravdu casto a opravdu casto je "zkoumam". Ale stejny pristup muze mit aj digitalista. Jen asi musi opravdu chtit, coz si myslim, ze se jen tak nekomu nechce...kazdy si rekne, ze to priste vyfoti proste jinak, pripadne nekolikrat s jinym nastavenim.

A pak: "Taky se chci naučit fotit se zrcadlovkou než vlítnu do digitálního zrcadla.". Tazatel by si mel uvedomit, ze foceni na klasiku a na na digital je trosku rozdilne. Staci si projit diskuze, poptat se lidi, co hodne foti a snad kazdy mu rekne, ze se musi rozmyslet, cemu se bude primarne venovat...zda digi, nebo filmu. Opravdu je pristup k te ci one technologii trosicku jiny.
Takze pokavad chce tazatel pak postupne prejit na digi, tak bych mu doporucoval, aby klasiku uplne vynechal a sel rovnou na digi. A jestli ho laka klasika jen kvuli tomu, ze je to klasika....neni problem obcas cvaknout nejaky film.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod tulak » pát lis 7, 2008 13:58

ty argumenty jsou kouzelné. opravdu když se chci naučit skákat po jedné noze, si musím tu druhou zlomit, abych ji při tom nevyužíval? :-) prostě buď se chci naučit fotit, nebo chci jen cvakat ..... proč to spojovat s tím, jestli se mi někam vejde víc fotek nebo jestli je jedno políčko drahé..... také se vracím k diákům ale většinou jen se skřípáním zubů, že jsou ty barvy po letech tak strašně vyblité ...... mimochodem, abych z nich aspoň něco zachránil, strávil jsem 3 měsíce scanováním diáků na vypůjčeném scaneru ..... a k tomu jak o klasické fotky a filmy přijít nebo nepřijít ..... při jednom malování jsem speciální krabici barevných filmů ze kterých jsem ještě pro sebe fotky neměl jen na chvilku uklidil do koupelny...... za celou dobu v koupelně voda nepraskla a všechny filmy šly do ..... a měl jsem tam dost unikátní záběry z ms v ull létání ve španělsku i u nás, nehledě na unikátní záběry hasičské cataliny pilotované 75 letým kanadským pilotem ...
prostě, chceš fotit? foť. digitál je na učení asi lepší volba, chceš se naučit fotit? uč se. digitál má trochu jiné vlastnosti a možnosti než klasika...... (spíš se budeš muset rozhodnout, jestli začneš s kompaktem a potom "dospěješ" do zrcadlovky, nebo půjdeš do zrcadlovky hned ....) a co se týká režimů, tak ty měly i klasické zrcadlovky a jestliže byly použitelné u klasiky, jsou použitelné i u digitálu (jsou dokonce o něco propracovanější). to využití režimů, aspoň u mne nejvíc ovlivňuje jestli mám pevnou půdu pod nohama a jestli se nacházím v poloze rovnovážné stálé, nebo vratké :-) tím nemyslím např kofilu :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod djx1 » pát lis 7, 2008 23:46

@Tulak...proc z toho zase zacinas delat valku mezi digi a klasikem? Ja myslim, ze kazdy tu napsal svuj nazor. Ja byl konecne rad, ze psali lide, kteri ani jednu z tech metod neodsuzuji, ale obe prijimaji.
Kazda metoda ma sve plus a sve minus. Ja pouzivam obe a jsem maximalne spokojen. Digi je na neco mnohem lepsi nez klasika a naopak. Myslim, ze je zbytecne to zase pitvat, nebo dorazej znami obhajovaci digitalu do morku kosti a bude zas zle....
Jestli se tazajici chce naucit fotit, mel by si dle meho nejdrive rozhodnout, co bude na prvnim miste...zda digi, nebo klasika. A az se rozhodne, mel by se te dane technice venovat naplno a co nejvice ji pochopit. Tu druhou muze pouzivat okrajove, kdyz by ho take bavila.
U me to tak je. Ja si zvolil film (klasicky format a stredoformat). Tahle technologie ma v dnesni dobe spoustu nevyhod, ale i tak me k ni srdce pritahuje. Primarne se zameruji na ni. Ale vsechny vejlety, akce stejne fotim na digital, protoze ma spoustu vyhod. A dokonce premyslim, ze budu vse fotit na mejdlovku... A klasiku budu brat tam, odkud budu chtit mit bud CB fotky, pripadne diak na zdi a pripadne z neho velkou plachtu. A nebo pokavad po me bude nekdo vyzadovat opravdu kvalitni material. On takovej stredoformat, naskenovanej na opravdu kvalitnim scaneru, je na tom stale porad lepe nez kdejaky digital. Znam dokonce cloveka, ktery foti pro muzea pamatky v zahranici a foti jen na diaky....a ze by mohl fotit na digi. Ale co vim, tak to stale neprinasi vysledky, ktere pozaduje.

A k tem ztratam fotek. Pritelkyne byla pred dvema mesici na vikendove akci...3 dny v horach. Po akci jsem z mejdlovky nemohl vydolovat ani fotku. Z nejakeho duvodu odesla karta... Kamarad loni turistikoval po Skotsku. Tri tydny s fotakem a dvema kartama. Bohuzel ta prvni (plna) nesla precist. Nikdy nezapomenu na to, jak skoro tricetiletej kluk sel z kramu (kde tu kartu reklamoval) s brekem. Proste to z ni dostat neslo.

Takze je uplne zbytecne resit digi/klasiku. Kazdy at si foti na co chce, hlavne at ho to tesi. A hlavne at tema fotkama tesi nas....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod RUMcajs » sob lis 8, 2008 10:33

Zaklad je koupit si knihu o foceni, protoze na forech se clovek dozvi velke kulove.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Umiaki » sob lis 8, 2008 11:32

RUMcajs píše:Zaklad je koupit si knihu o foceni, protoze na forech se clovek dozvi velke kulove.

Ale jo, na forech se clovek nauci hodne... ale nesmi se ptat na foru o letadlech na kapesni noziky ;)
Doporucuju celou stranku www.grafika.cz - vcetne fora (i kdyz upozornuju, ze flame wars fotograficke sekce jsou proslule).
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod djx1 » sob lis 8, 2008 13:14

RUMcajs píše:Zaklad je koupit si knihu o foceni, protoze na forech se clovek dozvi velke kulove.

Zaklad je ten fotak!!! Jo a pak ty knihy. Ale ne ty moderni od sci-fi pisatele Neffa...ale ty z antikvariatu. Treba od pana prof. Smoka a jinych. Dobre je taky listovat webama znamych fotografu. Nebo koupit jejich knihy plne fotek. Chodit na vystavy. A pak...dle meho uplne nej je...navstevovat nejaky foto klub. Zni to divne, ale da to strasne moc.

Jinak studovat paladix.cz, fotoaparat.cz a treba i temnakomora.cz (ale to je spise pro chemicke zvrhliky...ale kluci jsou tam znali remesla, to jo:-) )
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod tulak » sob lis 8, 2008 19:23

@djx1: to jsi mne jaksi nepochopil, právě naopak. já mám doma jak foťák na kinofilm, tak i na svitkáč 6x6, dokonce i malý automat na kinofilm. k tomu digiťák (dokonce 2) a proto píšu, že na naučení se fotit se musí hlavně chtít učit a je jedno co bude mačkat. a ta ztráta fotek, teda filmů, to byla jen reakce na to, že si fotky z filmu můžu kdykoli udělat a kochat se. teda hlavně mne mrzí to odcházení barev diáků mám jich přes 2500 .... pak jsem psal o automatice, kromě pentaconu six jsem nějakou měl u každého foťáku a využíval jsem ji ..... mám v práci staršího kolegu, ten fotí jen na kinofilm. na digiťák pořád čeká až bude ten "opravdovej" ale stejně spolu trávíme dost času nad tím, jak upravit fotky v zoneru (od něho jsem měl půjčený scaner na kinofilm .... :-)), protože všechny své kinofilmy digitalizuje :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod djx1 » sob lis 8, 2008 20:15

@tulak....tak to se omluvam :D . Ja uz jsem totiz na ty prestrelky alergickej:-) Ja se taky dokazu bavit o digi nebo klasice, kdyz ten druhej je schopnej se o tom bavit bez nejakych prekazek. Kazdeho je vec, jakou cestu si zvoli...me zajima vetsinou vysledek. A kdyz je ten vysledek uzasny a je z digitalu, tak se rad zeptam, jak na to ten clovek sel. A rad se priucim. A stejne je to naopak...:-)))
Tak to ten tvuj znamy bude mozna stejny, jako ten muj:-) Ten taky VSE digitalizuje:-) Ale jak jsi psal...jeste neexistuje (a asi jeste dlouho nebude existovat) digital, ktery by mu z cipu vymackl to, co on vymackne ze stredoformatu (dia) a scanu.
To odchazeni barev z diaku. Pry uz by to v dnesni dobe melo byt mnohem lepsi pri spravnem zachazeni a skladovani. Dost lidi, co foti na dia, tvrdi ze maji uz i nekolik let diaky z "modernich" filmu (Provia, Velvia, ...) a ze je to vse OK. Tak uvidim:-)))

A jeste k tomu dotazu. Ja si opravdu myslim, ze kdyz je ten clovek presvedcen, ze jednou na digital prejde, tak at zacne rovnou u digitalu....proc to nejak obchazet.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod tulak » sob lis 8, 2008 23:20

djx1 píše:A jeste k tomu dotazu. Ja si opravdu myslim, ze kdyz je ten clovek presvedcen, ze jednou na digital prejde, tak at zacne rovnou u digitalu....proc to nejak obchazet.

ale s tím já plně souhlasím, dokonce si myslím (a to byl ten příklad s nohou), že to že když "chce" tak si může sednout na pařez a nasekat jeden pohled třeba 10x (proti tomu se ozývaly hlasy) a tak rychleji zjistit v čem je skryto to umění správně to zmáčknout. a ty diáky, já nemluvil o "několika letech", ale o desetiletích :-) :mrgreen: prostě mi ty staré diáky odcházý a nic s tím nenadělám, ta emulze byla asi horší než to co používali na skleněné desky a černobílou fotografii na začátku minulého století :-)

kurňa, chlopi!

-mod-
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Akee » pon lis 10, 2008 11:38

Zaklad je ten fotak!!! Jo a pak ty knihy. Ale ne ty moderni od sci-fi pisatele Neffa...ale ty z antikvariatu. Treba od pana prof. Smoka a jinych. ... navstevovat nejaky foto klub. Zni to divne, ale da to strasne moc.


suhlasim so vsetkym :) a od smoka odporucam najma "skladba fotografickeho obrazu" a "zacnete fotografovat" ...

... teda hlavně mne mrzí to odcházení barev diáků mám jich přes 2500 ...

Dost lidi, co foti na dia, tvrdi ze maji uz i nekolik let diaky z "modernich" filmu (Provia, Velvia, ...) a ze je to vse OK.


fuji provia f ci velvia poslednej generacie su na trhu pomerne kratku dobu na to, aby sa to dalo porovnat s 20-30 rocnymi archivnimi diakmi. a hoci chemikalie su o dosti odolnejsie, urcite nie su nemenne a teda, hoci neskor a mensiemu, ale k urcitemu farebnemu posunu prijde. vacsina profesionalnych fotografov ci archivou to riesi skladovanim naexponovaneho a vyvolaneho materialu v mraziacich boxoch. pri aspon ako takej archivacii sa v tom da udrzat prehlad, ked treba obcas niektory diak vytiahnut a farby vydrzia desatrocia ... urcite niekolkonasobne dlhsie oproti skladovaniu v skrini ...

aaa, pozor na to, aby vam pri rozpustani mrazaku na ne nieco nevytieklo ... svetlotesna obalka je vacsinou nepremokava, ak ju nemate zrovna otvorenou stranou nahor ...
"Because it is there." G.Mallory
Akee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 21, 2006 8:47

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod djx1 » pon lis 10, 2008 11:51

@Akee...v mrazaku mam maso:-) Tam ne...tam se nic nevejde. :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Niky007 » úte lis 11, 2008 7:53

Chtěl bych všem moc poděkovat za konstruktivní diskuzi a hlavně vaše užitečné rady.....
Nakonec jsem to trochu přehodnotil a rozhodl se pro nikon D80... :supz:

Niky
Není stres, není výkon...!
Niky007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 22, 2008 19:33
Bydliště: Vysočina

Re: zrcadlovka na kinofilm (původně: mechanická zrcadlovka)

Příspěvekod Akee » úte lis 11, 2008 9:05

volba tela je na tebe, do to ho ti nebudem kibicovat ... :)

ale... mozno nie hned, ale po case spoznas vyrazne odlisnosti vyslednych fotografii toho isteho aparatu s roznymi objektivmi ... odporucam uz od zaciatku vybrat radsej lepsi, no drahsi (ak su na to prostriedky)

par celkom objektivnych referencii a testov najdes tu ...
"Because it is there." G.Mallory
Akee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 21, 2006 8:47


Zpět na Fotografie v outdooru

cron