Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod simp » ned lis 2, 2008 18:52

Ahoj,

mám foto otázku. Rozhodl jsem se pro koupi digitálního kompaktu (zrcadlo ne). Můžete mi poradit? Chtěl bych se vlézt do 8 tisíc a nemám přehled v této kategorii. Moje požadavky jsou tyto:

1, chtěl bych klasický foťák s hledáčkem, displeyem a MPx na 8 Mpx (stačí). Žádnou krabku...
2, zaujal mě Canon Powershot S5 IS nebo Canon Powershot SX110 IS.

Chci znát vaše názory na tyto vybrané, zvláště na SX 100 IS, o kterém toho moc nevím. Samozřejmě se nebráním dalším foťákům, které považujete za dobré digitální kompakty. Klidně doporučte, případně pohaňte. Díky.

simp.
Naposledy upravil simp dne pon lis 3, 2008 13:56, celkově upraveno 2
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod patentik » ned lis 2, 2008 19:47

tu s5 is jsem si poridil, vcetne sirokouhleho objektivu a makro predsadky. drive jsem mel canon A40 - 2mpx. myslim ze v dane cenove relaci to neni spatny fotak, navic funkce se daji rozsirit pomoci CHDK, ktery nahrajes na pametovou kartu - docela dobra vecicka. Nejake fotky jsou tady - s5-tkou byly foceny akce bila opava - vysoke tatry. a pokud prolezes napr. digiforum, tak zjistis, ze ta vecicka umi daleko lepsi fotky - holt je to zatim rukama...a okem :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod djx1 » ned lis 2, 2008 19:58

Podivej se sem. Ja taky hledam nejaky kompaktik, ale rekl jsem si, ze kdyz uz kompaktik, tak jen takovej, ktery bude umet fotit 16:9 a bude mit sirsi okno (28mm). Ja ti nevim, ale me se ty fotky 16:9 strasne libej.... Pro nas, milovniky hor, je to uzasny format. Zvlaste, kdyz to budes z 95% prohlizet jen na PC.
To jen tak pro zajimavost.

Snad me Terka nebaci za to, ze jsem si pujcil fotku z jejiho alba:-) Kuju....
Mimochodem, moc pekna fotka....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod Hafi » ned lis 2, 2008 20:35

ja nejak moc nemusim ultrazoomy - se mi ty fotky z toho nelibej. spis bych zvazoval radu G (asi bud 9 nebo novy 10)...nevim teda jak tam je cena 8-[
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 20:41

@simp: Píšeš o SX100, ale odkaz je na 110. Oba nemají hledáček a dlouhý začátek. Vzal bych začátek 28 mm. Jen pro zajímavost a srovnání, tak Nikon D40 stojí se seťákem pod 8 tisíc. Můžeš mrknout třeba na Canon SX10, je nad limit, ale je širokej, má HD video, je to canon :mrgreen: . Proč nechceš zrcadlo? Kvůli financím nebo rozměrům?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 20:44

Hafi píše:jspis bych zvazoval radu G (asi bud 9 nebo novy 10)...nevim teda jak tam je cena 8-[

Oba jsou přes deset tisíc, ale je to kvalita :smt023 . Já jsem stupeň ultrazůmu přeskočil a šel na rovnou na dslr
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 20:45

ZbynekN píše:@simp: Píšeš o SX100, ale odkaz je na 110. Oba nemají hledáček a dlouhý začátek. Vzal bych začátek 28 mm. Jen pro zajímavost a srovnání, tak Nikon D40 stojí se seťákem pod 8 tisíc. Můžeš mrknout třeba na Canon SX10, je nad limit, ale je širokej, má HD video, je to canon :mrgreen: . Proč nechceš zrcadlo? Kvůli financím nebo rozměrům?


Hele, nerýpej, jo!... [-X

Nikon rulllleeezzz!
:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 20:47

patentik píše:vcetne sirokouhleho objektivu

To není objektiv [-X , jen konvertor
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 20:51

@pavproch: Nerýpu :ú , naopak tam doporučuji tu D40, za ty prachy je to geniální. A jestli váhá nad S5 od canonu, tak rozměrově je to podobné a kvalita je jinde
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod djx1 » ned lis 2, 2008 20:53

Muzu malej dotaaaz? Neznate nekdo web, kde bych si mohl nakonfigurovat, co od fotaku chci a ono by mi to vybehlo fotaky, ktere odpovidaji memu zadani? Ja uz docela mzouram ocima, jak tu furt listuji mezi modelama a porovnavam:-(
Hledam neco, jako ma treba alzasoft na notebooky.
Kuju
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 20:57

@djx1: Zkus tohle, ale nevim jak moc je to aktualizované
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 20:58

ZbynekN píše:@pavproch: Nerýpu :ú


Sorry, nechtěl jsem se Tě dotknout - jen jsem si zažertoval na téma preferovaných značek... každý máme tu svoji....(a budeme se za ni do krve bít.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 21:00

Já vim, ale já se nebiju, protože Nikon na Kanón prostě nemá :mrgreen: :finga:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod Hafi » ned lis 2, 2008 21:01

ZbynekN píše:Oba jsou přes deset tisíc, ale je to kvalita :smt023 . Já jsem stupeň ultrazůmu přeskočil a šel na rovnou na dslr

aha, tak to jsem mimo...ja myslel ze to slo uz dolu a ze devitka bude tak za 7k, desitka za 9-10 ](*,)

ale kouukam ted na tu G10 a vyzera dobre :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 21:03

ZbynekN píše:Já vim, ale já se nebiju, protože Nikon na Kanón prostě nemá :mrgreen: :finga:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod jedik » ned lis 2, 2008 21:05

djx1: Hledání dle parametrů, srovnávání. Jinak dozajista jedna z nejlepších stránek věnovaných foťákům včetně rozsáhlé databáze.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 21:08

Akorát, že se o tom kolíkovi, co (tak krásně) píše na dpreview, říká že ho (stejně jako ZbyňkaN... :finga: ) platí canon..... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 21:11

Hafi píše:ale kouukam ted na tu G10 a vyzera dobre :wink:

Stydím se, ale asi bych zradil své přesvědčení a místo G10 bych bral spíš panasonica LX3, i bez hledáčku
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod djx1 » ned lis 2, 2008 21:11

jedik píše:djx1: Hledání dle parametrů, srovnávání. Jinak dozajista jedna z nejlepších stránek věnovaných foťákům včetně rozsáhlé databáze.

Kuju. Uz jsem na tomhle webu parkrat byl a uplne na nej zapomel....:-)

Jeste neco. Nevite, kdo krome Panasonicu dela fotaky fotici na 16:9 (a k tomu prizpusobeny rozmer cipu...aby to nevorezavalo)?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod jedik » ned lis 2, 2008 21:19

pp: jo tak to je možné, já tam většinou chodím jen kvůli databáze foťáků. Ohledně testů věřím spíš fotkám než slovům :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 21:20

Možná snad leica dělá 16:9 :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod zbuddy » ned lis 2, 2008 22:43

Což je de facto Lexus Panasonicu 8)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 2, 2008 22:50

Právě proto si myslim, že ta leica je taky 16:9, jen je trochu dražší :mrgreen: Leica M8
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ij1 » pon lis 3, 2008 12:25

ZbynekN píše:Právě proto si myslim, že ta leica je taky 16:9, jen je trochu dražší :mrgreen: Leica M8


Tato Leica má čip formátu 3:2. Zatím jsem o čipu 16:9 neslyšel. To co nabízí Panasonic je klasický 4:3 čip, kdy zadáním funkce 3:2 či 16:9 se výstup z čipu ořeže na tento rozměr. Proto taky při zadání těchto formátů máš k dispozici méně pixlů
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod zbuddy » pon lis 3, 2008 13:41

ij1 píše:
ZbynekN píše:Právě proto si myslim, že ta leica je taky 16:9, jen je trochu dražší :mrgreen: Leica M8


Tato Leica má čip formátu 3:2. Zatím jsem o čipu 16:9 neslyšel. To co nabízí Panasonic je klasický 4:3 čip, kdy zadáním funkce 3:2 či 16:9 se výstup z čipu ořeže na tento rozměr. Proto taky při zadání těchto formátů máš k dispozici méně pixlů

Má čip 16:9. Navíc nejvíc pixelů nabízí při formátu 16:9. :twisted: :-..

"vždyť já ju znám, já s ňu žiju!"
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod simp » pon lis 3, 2008 14:27

Děkuji za hodnotné příspěvky všech. SX10 ve srovnání s Nikonem D40 (který je za pěknou cenu) mi vyjde moc draze. Důležité bude asi porovnání šumu (testy), fotek v tomto "duelu". Prvotně jsem ale zrcadlo nechtěl kvůli ceně...

Zbyňku, rozpětí seťáku vím že začíná pozdě na 36mm. Samozřejmě bych chtěl seťák na těch 28 mm. Přijde mi jen trochu "divné", že S5 IS nemá moc konkurentů v řadách kompaktů. Já ale za kompakt (řada G) deset litrů nedám.

Fotky Canonem Powershot S5 mi přijdou hezké, barevné ale ten seťák začíná pozdě a fakt mu asi kvalitou fotek bude konkurovat D40 Nikon.

Přemýšlím ale nad oběma. Důležité bude až si prohlídnu fotky a rozhodnu se podle toho. je taky trochu škoda, že Canon S5 umí jen JPEG.

Zatím ahoj, simp.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod zbuddy » pon lis 3, 2008 14:37

simp píše:Fotky Canonem Powershot S5 mi přijdou hezké, barevné ale ten seťák začíná pozdě a fakt mu asi kvalitou fotek bude konkurovat D40 Nikon.

Ivoši, píšeš poněkud nepřehledně. O kterém seťáku píšeš, když S5 má nevyměnitelný objektiv?
Jo, kde máš avatar?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ZbynekN » pon lis 3, 2008 14:38

S5 nemá seťák, má prostě objektiv. Seťák= základní výměnný objektiv u zrcadlovek. D40 tomu canonu konkurovat nebude, obrazový výstup bude prostě lepší u zrcadla :mrgreen: . A že S5 nemá konkurenty? Mrkni na ultrazoomy panasonicu, olympusu, fuji, nikonu nebo i kodaku. Tam pár podobných najdeš :D A čím fotíš teď? Já budu tvrdohlavě nutit tu D40. Nějaký čas si s ní vystačíš, zjistíš, jaký ti chybí objektiv, tak dospoříš v průběhu času. A až tě omezí tělo D40, tak naspoříš na nový nikon a objektivy už budeš mít.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod simp » pon lis 3, 2008 15:07

@ zbuddy, ZbynekN: ano trochu jsem dopletený, samozřejmě že S5 má jen jeden objektiv, já mluvil o tom rozpětí a chybně jsem napsal seťák. Nikon D40 mi vychází jako super volba. Je to sice přesně strop, ale je to zrcadlo od Canonu. Ještě otázka Zbyňku, když bych měnil v budoucnu tělo, je nutné vědět už teď zda objektivy které koupím na tělo D40 budou kompatibilní s novým tělem /tedy vědět při koupi objektivu navíc pro tělo D40 o typu nového těla, které budu kupovat až zadlouho?/ nebo jsou objektivy pro těla od Nikonu unifikovány na jeden bajonet? :-)

Díky Ivoš.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Canon Powershot S5 IS nebo jiný?

Příspěvekod ij1 » pon lis 3, 2008 15:13

zbuddy píše:Má čip 16:9. Navíc nejvíc pixelů nabízí při formátu 16:9. :twisted: :-..

"vždyť já ju znám, já s ňu žiju!"


:prayer: :prayer: přijmi mou velkou omluvu za mou neznalost :mrgreen: .
Má nevědomost o tomto foťáčku, uvrhla mne v omyl, neboť já přesvědčen byl o tom, že panasonic řeže 16:9 všude tak jako v mé bývalé FZ50 :ú
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Další

Zpět na Fotografie v outdooru