Poraďte prosím...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Poraďte prosím...

Příspěvekod tyna87 » pon říj 27, 2008 18:00

Mám Sony Cyber-shot DSC T1... celou dobu je oki. Dnes jsem si chtěla něco vyfotit, běžným způsobem zapnu foťák a ono přes display jsou čáry, když vyfotím, fotka je rozmazaná. Zkoušela jsem nastavení, ale vše je jako vždycky. Do foťáku jsem zkusila vložit fotku z PC a v galerii je fotka oki, tak nevím, v čem je problém...

Prosím o jakoukoli radu či zkušenost :)

Díky moc
tyna87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 27, 2008 17:54

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 27, 2008 18:05

Zkus někam dát ukázkovou fotku, ale vypadá to, že je v háji snímací čip.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod sx02 » pon říj 27, 2008 18:11

1) Musis zjistit zda - blbne jen displej, nebo i jsou blby fotky - neco vyfot a nahraj do pc. Pokud to ma ruzovy fleky, pruhy a cary pres displej/nebo i pres fotku s nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o toto:

2)Tenhle starej fotak je presne z obdobi kdy vychazely fotaky se spatnymi CCD od Sonyho. Byl tam problem prakticky u vsech znacek (protoze vsechny odebiraly cipy od Sony). Ja sam mel podobny problem u Canonu (naposledy jsem to resil pred mesicem). Canon tuhle chybu resil i po zaruce zdarma vymenou. Otazka je co sony.

3) Tak jako tak musis zavolat/zajit do servisu a zeptat se jestli se tato vada tykala i tohohle typu fotaku a zda ji zdarma opravujou. Maji na to nejaky testovaci utility (aspon u canonu ano). Pokud to jde opravit zdarma - nemusis nic resit. Pokud se jedna o opravu vymenou za prachy, tak na to kasli a fotak vyhod. Oprava bude stat radove 2-3,5k coz je mnohem vic nez ma tenhle fotak cenu.
Naposledy upravil sx02 dne pon říj 27, 2008 19:11, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod Luke » pon říj 27, 2008 18:44

Měl jsem ten samý problém. Foťák Minolta X20, kupovaná tuším v roce 2002. Vyfocenou fotku jsem stáhnul do PC, poslal do reklamačního oddělení Minolty. Odpověď zněla že jde o vadný čip, že se jedná o vadnou sérii, a oprava je zdarma (byl už 3 roky po záruce). Foták jsem poslal a za 4 dny byl doma opravený. Takže si myslím, že takhle by mohlo postupovati Sony.
8-[
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod tyna87 » pon říj 27, 2008 20:19

Tak jsem zkusila udělat fotku a nahrát do PC... samozřejmě, jak jste psali... i přes fotku jsou čáry a je to takové mázlé :( .Mám tedy něco vyfotit a poslat to někomu do Sony, pač záruku už asi nemám... díky
tyna87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 27, 2008 17:54

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod sx02 » pon říj 27, 2008 20:59

tyna87 píše:Tak jsem zkusila udělat fotku a nahrát do PC... samozřejmě, jak jste psali... i přes fotku jsou čáry a je to takové mázlé :( .Mám tedy něco vyfotit a poslat to někomu do Sony, pač záruku už asi nemám... díky

Yup posli nebo zavolej do sonyservisu a vyslov domenku ze by mohlo jit o defektni cip. Oni by meli vedet jestli u tohohle typu je bezplatna oprava. Sami to nerozlousknem.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Poraďte prosím...

Příspěvekod sandy » čtv pro 24, 2015 9:31

Ozivím trochu toto téma.

Potřeboval bych poradit s výběrem zrcadlovky.
Chtěl bych si koupit digi zrcadlovku a nevyznám se v těch označeních.
Jakej je rozdíl v označeních Nikonu kdyz je uvedeno číslo v tisících a desítkách. Např 3200 a D90.
A jestli je lepší koupit novou 3300 nebo třeba bazarovou D90. Díky za radu
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava


Zpět na Fotografie v outdooru