Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Vladan » pát pro 5, 2008 17:49

Vyplnena hlasovaci tabulka odeslana. Sve fotky jsem nehodnotil.
Ale musim rict- hlasovani mi prislo tak komplikovane, ze pocitam s tim, ze pocet hlasujicich bude mensi nez pocet autoru. V lepsim pripade budou hlasovat aspon samotni autori :mrgreen: Ahoj V.
Naposledy upravil Vladan dne pát pro 5, 2008 20:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod simp » pát pro 5, 2008 19:31

Vladan píše:..... hlasovani mi prislo tak komplikovane, ze pocitam s tim, ze pocet hlasujicich bude mensi nez pocet autoru. V lepsim pripade budou hlasovat aspon samotni autori :mrgreen: Ahoj V.


Dovolil bych si citovat k výše uvedené kritice hlasování motto jednoho OF přítele:

"O mnohé věci se nepokusíme nikoli proto, že jsou obtížné, ale obtížné jsou proto, že se o ně nepokusíme." (Ghost)

Čemuž nerozumím. :( Možná prostě nikdo nemá čas si udělat půlhodinku pro tuto soutěž. (Až na soutěžící) :-)) No zbývá ještě 14 dní.

Uvidíme...

simp.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2008 19:58

simp píše:Čemuž nerozumím. :( Možná prostě nikdo nemá čas si udělat půlhodinku pro tuto soutěž. (Až na soutěžící) :-)) No zbývá ještě 14 dní.

Chces rict, ze krome soutezicich jeste nikdo nehlasoval? Ja to teda nechavam na 20.12 ;-)

No, ta tabulka v Excelu mi nepripada jako stastne reseni. Je to komercni software a ne kazdy ho musi mit. Sam jsem si M$ Office instaloval teprve nedavno, prestoze mame leta firemni multilicenci. Proste jsem o to monstrum nestal a vystacil s prohlizeci (kde ovsem tabulku nevyplnis).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod simp » pát pro 5, 2008 20:05

_mike_ píše: Ja to teda nechavam na 20.12 ;-)


Hlasování je otevřené pro všechny registrované, vlákno je vytahováno takřka denně s upozorněním na probíhající hlasování. Ano čekal jsem aspoň 30 hlasujících v prvních dnech a dalších patnáct v následujícím období. Moje očekávání se zatím nepotvrdilo. Na to jak všichni mluvili, že pokud se nezúčastní jako soutěžící aspoň budou hlasovat se mi to jeví jako plácnutí do větru.

Ad tabulka: nějak jsme to do tabulky dostat museli. Kdo nemá MS Office, může si zadarmo sehnat OpenOffice. Například na slunečnici.

Ahoj. ](*,) s.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2008 20:13

simp píše:Ad tabulka: nějak jsme to do tabulky dostat museli. Kdo nemá MS Office, může si zadarmo sehnat OpenOffice. Například na slunečnici.

Sorry, ale kvuli tomuhle bych si ani jednu Office neinstaloval. Kdybych uz ji nemel.

Vzdyt by uplne stacilo poslat body mailem tako obycejny text. Dalo by asi o neco malo vic prace pri zpracovani, ale jak vidno, tak hlasujicich asi nebude tolik. Co tahle to pridat jako moznost? Tabulka primarni a kdyz nekdo nemuze nebo nechce, tak at proste napise body do mailu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod šíp » pát pro 5, 2008 20:15

jsem ráda,že jsem nebyla jediná, komu se tabulka zdála komplikovaná. ale zvládla jsem to.chce to prostě obětovat pár minut času,tot vše
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod simp » pát pro 5, 2008 20:18

_mike_ píše:Tabulka primarni a kdyz nekdo nemuze nebo nechce, tak at proste napise body do mailu.


Pokud někdo pošle body mailem, budeme to respektovat. Tabulku navrhl sheriff jako hlavní autor Soutěže. Mysleli jsme si že vyplnit pár slov do předem připravené tabulky bude krokem k uživatelské pohodě při hlasování. Proto byla tabulka zvolena jako primární hlasovací prostředek.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod ij1 » pát pro 5, 2008 21:01

vyplněno a odesláno :mrgreen: . Vyplnění tabulky nebyl takový problém jako vybrat ty tři fotky.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Klíma » pát pro 5, 2008 21:02

Hafi píše:hej, sem chytnul cosi vira a nasledoval format c: a reinst vindousu...no doufam, ze to jeste neuzavreli a rano uz to budete mit na mailu. :oops:

srabe :axe: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Lipon » pát pro 5, 2008 21:15

_mike_ píše:Sorry, ale kvuli tomuhle bych si ani jednu Office neinstaloval. Kdybych uz ji nemel.

Vzdyt by uplne stacilo poslat body mailem tako obycejny text. Dalo by asi o neco malo vic prace pri zpracovani, ale jak vidno, tak hlasujicich asi nebude tolik. Co tahle to pridat jako moznost? Tabulka primarni a kdyz nekdo nemuze nebo nechce, tak at proste napise body do mailu.


tabulka mi prisla naprosto prehledna a jednoducha; pro dalsi kola souteze se kazdy muze realizovat svym navrhem

neverim tomu, ze hlasovaci tabulka ve forme excelu by mohla byt pro nekoho prekazkou v hlasovani

dyz to vemu podle sebe, tak projiti fotek chvili trva - prvni vyber v kazde kategorii, pak otevreni "finalistu", delsi vejrani na kazdou fotku, na nektero opakovane, urychlit se to moc neda; ve srovnani s tim je pak vyplneni tabulky rychlovka
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2008 21:24

Lipon píše:neverim tomu, ze hlasovaci tabulka ve forme excelu by mohla byt pro nekoho prekazkou v hlasovani

Hadat se nebudu, jen rikam, ze jeste pred rokem by to pro mne osobne prekazka byla. Kdyz chtel sef zkontrolovat nejaky dokument ve Wordu, musel si tam me opravy zanest rucne, protoze jsem si odmitnul instalovat Word jen kvuli nemu ;-)

Ale kazdopadne tohle uz je vyreseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod pripluv » pát pro 5, 2008 23:21

kdyz vloni byla soutez OFawards, tabulka byla taky v xls. a slo to :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Lipon » pát pro 5, 2008 23:31

vsak ja se nehadam, ja rikam, ze kdyz nekdo neco chce (zde - hlasovat do souteze), tak pro to neco udela - to ted myslim obecne, pro pripad, kdy by si to mel touhu vztahnout na sebe :mrgreen:
v dobe internetu a strycka googla to zvladne u uplne obycejny user

a pokud si to dany uzivatel vyhodnoti jako skutecnou prekazku hlasovani, tak zrovna v tomhle pripade by to spis mohlo nasvedcovat ne zrovna velke vuli hlasovat ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2008 23:38

To mas sice naprostou pravdu, ale jak se zda, tak se zadna velka vule nekona. Takze by bylo lepsi cesticky umetat a i nejmensi prekazky preventivne odklizet. Ostatne, proc by vlastne nekdo mel chtit hlasovat v nejake soutezi? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Hafi » pon pro 8, 2008 16:17

tak jsem odeslal

co se tyce tabulky xls, tak problem nemam, byt si dokazu predstavit lepsi reseni.

spis sem mel problem s razenim seznamu fotek - bud to melo byt podle abecedy nebo spis podle poradi na netu, ale takto rozhazene me to lehce otravovalo.

pro svoji fotku jsem hlasoval jednou, kdyz me tam nic jinyho nezaujalo dostatecne (dokonce jsem tam jedno z mist nechal volne)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Ježo » pon pro 8, 2008 18:40

Moje hlasy jsou již na mailu fotosoutěže. Díky!

M.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Lipon » úte pro 9, 2008 8:31

me tedy hlasovani pro vlastni fotku prijde dost uchylny :mrgreen:
i kdyz si muzu myslet, ze zrovna ten muj shot je ten nejlepci, tak uz z podstaty souteze to posouzeni necham na jinych ne? kdyz neni kandidat na 3 body, dam min nebo nehlasuju pro zadnou fotku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Hafi » úte pro 9, 2008 10:47

@lipon: jo mas trochu pravdu, taky sem nad tim dlouho vahal, ale mel sem snahu divat se na to nezaujate, idealne jako bych nevedel kdo je autorem ktere fotky, a i potom se mi v jednom miste dana fotka (i po odepreni vsech citovych vztahu k danemu mistu) libila vic nez jine. neco jineho by bylo kdybych odeslal hlas kde bych si vsude priradil 3 body a druhym nic, abych jim nepomoh :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod šíp » úte pro 9, 2008 11:07

fakt se nestačím divit- hlasování pro svoji fotku by mě nikdy nenapadlo :((
respektive ani bych si to nedovolila, i kdybych sebevíc byla přesvědčena, že by moje byla na nejlepší
prozraď nám Hafi, která ta tvoje fotka tě tak zaujala, žes pro ni hlasoval.
BTW nemusel jsi přeci hlasovat, pokud se Ti nic nelíbilo
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Lipon » úte pro 9, 2008 11:28

ja bych tip mel :-)
vice v SZ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod ij1 » úte pro 9, 2008 11:31

Taky jsem hlasoval pro jednu svou fotku. Sice jsem jí nedal tři body, ale svou kompozicí, výrazem a zpracováním jsem ji musel upřednostnit před ostatními. Jinak jsem se snažil a nejlepší tři v každé kategorii vybral i když na druhou stranu jsou tam i některé fotografie které bych okamžitě smazal už po prohlídnutí ve foťáčku. Toť můj subjektivní názor s kterým nemusí všichni souhlasit, a právě proto je každý člověk jedinečný :-k
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Gisir » úte pro 9, 2008 11:37

No já to vyřešil tak, že asi nebudu hlasovat vůbec. Asi každý by byl rád kdyby vyhrál a tak by hlasování bylo zkreslený. Při prohlížení fotek si prostě říkám - ta je dobrá, ta asi vyhraje, takže body bych nejradši dal nějaký z mého pohledu nepovedený, abych si snížil konkurenci :|
Prostě ten co tam má fotky, by asi neměl hlasovat, protože nemůže být nestranný.
Možná toto tvrzení vypadá jako blbost, ale hlasování pro svoji fotku budiž toho důkazem :axe:
No já bych pro svoje fotky taky rád hlasoval, ale to už mi přijde tak blbý, že si to nedovolim.
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod zbuddy » úte pro 9, 2008 11:42

Gisir píše:Prostě ten co tam má fotky, by asi neměl hlasovat, protože nemůže být nestranný.

To by skoro nikdo nehlasoval [-( :smt044
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Ježo » úte pro 9, 2008 11:49

Blbé neblbé, morální nemorální... Pravidla to umožňovala, takže teď mi nějaké pohoršování se nepřijde zrovna OK. Jasně, mohlo by to skončit i tím, že každý bude hlasovat akorát pro tu svoji - to už je ale jen na zdravém úsudku hlasujících. Težko se ale na někoho dívat skrz prsty za to, že využil možnost, která pravidla umožňovala.

Pokud to některým účastníkům opravdu vadí, tak bych změnil pravidla (od příštího ročníku?)...
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod ij1 » úte pro 9, 2008 11:53

Gisir píše: Při prohlížení fotek si prostě říkám - ta je dobrá, ta asi vyhraje, takže body bych nejradši dal nějaký z mého pohledu nepovedený, abych si snížil konkurenci :|
Prostě ten co tam má fotky, by asi neměl hlasovat, protože nemůže být nestranný.


Jak psal Zbuddy to by asi opravdu nikdo nehlasoval. Dávat body nepovedené fotce aby jsi si snížil konkurenci mi přijde úplné zoufalství. Možná po vyhlášení by jsme mohli debatovat jak jsme hlasovali a proč. :((
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod zbuddy » úte pro 9, 2008 11:54

bychom, Jindro, bychom :axe:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod ij1 » úte pro 9, 2008 11:56

zbuddy píše:bychom, Jindro, bychom :axe:

:prayer: přijmi mou omluvu, myslel jsem že jsi již na obědě :mrgreen: na který nyní odcházím :tonqe: :mrgreen:
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod zbuddy » úte pro 9, 2008 12:00

Ty mne dnes zveš? :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod šíp » úte pro 9, 2008 12:50

no, pohoršuju se z prostého důvodu- hlasovat pro svoji fotku mi přijde nemorální, neetické. Ale do pravidel bych to nedávala, nechala bych to na rozhodnutí a svědomí každého účastnika
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyhlasenie sutaze Fotografia OF 2008

Příspěvekod Lipon » úte pro 9, 2008 13:15

Gisir píše:No já to vyřešil tak, že asi nebudu hlasovat vůbec. Asi každý by byl rád kdyby vyhrál a tak by hlasování bylo zkreslený. Při prohlížení fotek si prostě říkám - ta je dobrá, ta asi vyhraje, takže body bych nejradši dal nějaký z mého pohledu nepovedený, abych si snížil konkurenci :|
Prostě ten co tam má fotky, by asi neměl hlasovat, protože nemůže být nestranný.
Možná toto tvrzení vypadá jako blbost, ale hlasování pro svoji fotku budiž toho důkazem :axe:
No já bych pro svoje fotky taky rád hlasoval, ale to už mi přijde tak blbý, že si to nedovolim.


no, esli k tomu každej přistupuje takhle, tak to potěš koště ](*,)
to si můžem rovnou každej poplácat svý rameno, k tomu pak neni potřeba vyhlašovat žádnou soutěž :vom:

kua chlapi (a děvčata), to se nedokážete voprostit vod svýho snímku a ohodnotit ostatní jako by tam ten váš nebyl? jasně, že vyhrát by chtěl každej přispěvatel, ale snad férově, ne? to už pak neni daleko k tomu založit si pár dalších účtů, abych si v další soutěži mohl u svejch fotek zlepčit skóre

P.S. dá se účast v soutěži nějak revokovat?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru