Má někdo Panasonic DMC-FZ8?

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Má někdo Panasonic DMC-FZ8?

Příspěvekod smawe » stř zář 3, 2008 17:21

Zdravím,
chtěl bych si pořídit novej foťák. Už pár měsíců pokukuju po Panasonic DMC-FZ8 ( odkaz 1 , odkaz 2).

Máte ho někdo? Vyhovuje vám?

Děkuji všem za jakoukoliv připomínku k tomuhle foťáku.
Uživatelský avatar
smawe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 2, 2007 18:17

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 3, 2008 17:39

Prý tenhle foťák docela šumí i při nižších iso. U fotek na tisk 10x15 je to ale v pohodě.
Edit: Recenze i s ukázkovejma fotkama
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 3, 2008 18:02

Je to skoro stenej krap, jako FZ7. Pri ISO 400 sumi tak, ze cerny svetr ma na sobe pak fialove fleky atd...
O tom jak dokaze zprasit modrou oblohu ani nemluve.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod -ant- » čtv zář 4, 2008 9:51

RUMcajs píše:Je to skoro stenej krap, jako FZ7. Pri ISO 400 sumi tak, ze cerny svetr ma na sobe pak fialove fleky atd...
O tom jak dokaze zprasit modrou oblohu ani nemluve.


Proto musíš fotit na ISO 80. Mám FZ5 a tyhle Panasonic potvory jsou vynikající na focení v pěkném slunečném počasí. To dělají nádherné fotky. Ale jak se zhorší světelné podmínky, tak je to horší a opravdu, vyšší ISO než 100 u nich (alespoň u toho mého) nemá smysl vůbec nastavovat. No abych nekecal, ISO 200 ještě jde, ale dál už nejede vlak. Tak.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod RUMcajs » čtv zář 4, 2008 10:24

Souhlasim. Obecne receno dobra optika a spatny chip....
Jestli nekdo chcete, poslu vam par originalnich fotek se sumem (vcetne exifu) mailem. Staci napsat SZ.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Zdéňa » čtv zář 4, 2008 11:38

Já jsem s FZ7 spokojenej, na citlivosti ISO 80 fotí báječně, ale pokud děláš fotku 10X15 tak nepoznáš ani citlivost 200 ISO. 400 Už je něco jiného ale tak na to snad ani normální člověk nefotí, o 800 a 1600 ani nemluvě.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Příspěvekod Frodo » pát zář 5, 2008 20:23

Já vlastním FZ7 a FZ8 je jen kopie s větším rozlišením... Fotí dle mě perfektně až na ten šum který je nadměrný s ISO 400 ale třeba tohle vykoumali u novějšího modelu. Ovšem pohybuju se v rozmezí ISO 80-200 max... :o)

Jako jestli o něm fakt uvažuješ tak se koukni na můj fotoblog http://pj.aminus3.com/portfolio

Ovšem jestli bych měl tedkom kupovat fotoaparát kouknul bych na ty na které je možné přidělat lehce objektiv nebo filtry. Značku bych neměnil ale kdybych před rokem měl peníze tak bych bral FZ50 ale stál moc a ted stojí podobně jako FZ8. Pokud máš nějaké dotazy tak sem s nimi rád pomůžu.
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 5, 2008 20:46

Já občas i to ISO 800 použiju(1600 jen experimentálně) , asi nebudu normální člověk :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod djx1 » pát zář 5, 2008 20:52

ZbynekN....tak to jsme dva:-) Bezne fotim na 400:-) Obcas na 1600:-) Ale vse na film:-) Ale taky fotim na 50:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 5, 2008 21:03

djx1 píše:ZbynekN....tak to jsme dva:-) Bezne fotim na 400:-) Obcas na 1600:-) Ale vse na film:-) Ale taky fotim na 50:-)

Já teď pro svý filmový pokusy pořídil ISO 200, asi takovej rozumnej kompromis. Už se těšim, až dám filmy k vyvolání * :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod RUMcajs » pát zář 5, 2008 21:19

Nechci to tu rozpatlavat, je to spise pro forum na fotoaparat.cz
Ten fotak ma spoustu nevyhod.
Napr. musis ho zapnout, aby jsi videl pres hledacek scenu. Tzn. ze to zere baterky.
Na fotky 10x15 je to skvelej fotak.
Ale proc si porizovat novej fotak co ma vic jak 3MPIX, kdyz je to pro fotky jen 10x15?

No a takhle to dokaze zprasit oblohu i s ISO 80! (odkaz je na originalni fotku vcetne exifu).
http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1140499.jpg

Moje rada: koupit si v bazaru neco stejne spatneho za mene penez, nebo neco lepsiho za stejne.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod djx1 » pát zář 5, 2008 21:31

RUMcajs píše:Na fotky 10x15 je to skvelej fotak.


Tak na to staci snad i fotak z Tesca za 2,5tis:-)

Jinak to nebe, to je des. To by me stvalo.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 5, 2008 21:34

Pěkně to prasí panasonic. Kdesi jsem četl, že s šumem jsou na tom dobře ultrazoomy od fujifilmu. Ale nemužu to potvrdit vlastní zkušeností
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod -ant- » pát zář 5, 2008 23:11

RUMcajs píše:No a takhle to dokaze zprasit oblohu i s ISO 80! (odkaz je na originalni fotku vcetne exifu).
http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1140499.jpg


Hmm něco takového se miještě nepodařilo, asi dobrej oddíl :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Zdéňa » sob zář 6, 2008 6:16

Ono je problém v tom, že výrobci aby lépe prodávali, zvyšují neustále počet megapixelů a reálná velikost snímače zůstává stejná. Tím se pak snaží lidi nálákat, jako třeba fotoaparát se 14 MPix. A lidi si prostě myslí že čím více tím lépe, pak to potom kupují. Z toho pak vyplývá že fotoaparáty kolem 3-5 MPix se už neprodávaj. Dlě mě je tuto rozlišení ideální pro ty, co si fotku vyvolají nebo si je přehrávají na kompu.

Já osobně měl Canona A60...byl to 2megáč, měl i manuální režim, měl jsem ho 4 roky než mi odešel. Pak jsem si tedy koupil tu FZ7, jsems ní spokojenej, těch 6MPix ještě neni tolik, ale je fakt že na některých fotkách je to znát. Ty fuji vážně prej mají ultrazoomy docela dobré, ale z vlastní zkušenosti taky nevím.

Co ale musim pochválit je elektronický hledáček, sice žere baterku, ale člověk v něm vidí reálnej obraz, ne žádný ořizlý, což vám krom zdrcadlovek automaty neudělají. Tož asi tak!
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Příspěvekod ZbynekN » sob zář 6, 2008 7:50

Zdéňa píše:
Co ale musim pochválit je elektronický hledáček, sice žere baterku, ale člověk v něm vidí reálnej obraz, ne žádný ořizlý, což vám krom zdrcadlovek automaty neudělají. Tož asi tak!

Neporovnávej elektronickej hledáček se zrcadlovkou [-( , evf je pořád jen displej. ale u zrcadla koukáš skz objektiv, nemá to žádný spoždění. Je to závislý jen na rychlosti světla, která je docela vysoká :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod ij1 » sob zář 6, 2008 11:53

RUMcajs píše:No a takhle to dokaze zprasit oblohu i s ISO 80! (odkaz je na originalni fotku vcetne exifu).
http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1140499.jpg


Foťák tuto fotku zprasil s pomocí fotografa. Vyvážení bílé na automat - přitom je slunečno :evil: , program automat - přitom daleko lepší by byl výsledek s programem "krajina", když se nepoužívá plně manuální nastavení a na konec nastavené středové měření tam kde by bylo záhodno nastavit celoplošné.
Fotka je celkově podexponovaná, bílá není bílá. Projel jsem to odšumovacím programem Noiseware Community Edition, který je free, následně v Zoneru funkce CTRL+3 (vylepšení expozice) a výsledná fotka je mnohem koukatelnější. :mrgreen: a trvalo to dvě minuty.
http://picasaweb.google.com/Jinryd/Albu ... 1119371698
Fotografie nemá žádná vypálená místa, ač by se to mohlo zdát.
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod Frodo » sob zář 6, 2008 13:02

Moje řeč... Vyfotil jsem s tím foťákem opravdu dost a takhle sprasenou oblohu za to nemůže jenom foťák. Ten automat se na sníh vůbec nehodí.
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod RUMcajs » sob zář 6, 2008 22:49

ij1 píše:
RUMcajs píše:No a takhle to dokaze zprasit oblohu i s ISO 80! (odkaz je na originalni fotku vcetne exifu).
http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1140499.jpg


Foťák tuto fotku zprasil s pomocí fotografa. Vyvážení bílé na automat - přitom je slunečno :evil: , program automat - přitom daleko lepší by byl výsledek s programem "krajina", když se nepoužívá plně manuální nastavení a na konec nastavené středové měření tam kde by bylo záhodno nastavit celoplošné.
Fotka je celkově podexponovaná, bílá není bílá. Projel jsem to odšumovacím programem Noiseware Community Edition, který je free, následně v Zoneru funkce CTRL+3 (vylepšení expozice) a výsledná fotka je mnohem koukatelnější. :mrgreen: a trvalo to dvě minuty.
http://picasaweb.google.com/Jinryd/Albu ... 1119371698
Fotografie nemá žádná vypálená místa, ač by se to mohlo zdát.


Myslete si co chcete, bylo to foceno s F8, cili na krajinu ideal, jestli se meri scena bodove ci celoplosne je fuk, lze to korigovat na zivem histogramu posunem EV, coz jsem udelal.
Jeste jedna "perla": http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1130720.jpg
Presel jsem na 450D a o sum uz se nestaram.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Dallen » ned zář 7, 2008 8:56

Sám teďka vlastním pár dní FF S8000fd můžu říct že za ty prachy je to výborný foťák...je fakt že taky při vyšších hladinách iso šumí,ale je to až kole m maximálních hodnot..mohl bych přidat pár fotek akorat nefunguje ukazto.com a nevím kam inam bych too mrsknul:)
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chuffu » ned zář 7, 2008 13:34

já mam tež S8000fd a naprostá spokojenost a ma lepší ohnisko než FZ8
chuffu
 

Příspěvekod Frodo » pon zář 8, 2008 19:19

RUMcajs píše:
ij1 píše:
RUMcajs píše:No a takhle to dokaze zprasit oblohu i s ISO 80! (odkaz je na originalni fotku vcetne exifu).
http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1140499.jpg


Foťák tuto fotku zprasil s pomocí fotografa. Vyvážení bílé na automat - přitom je slunečno :evil: , program automat - přitom daleko lepší by byl výsledek s programem "krajina", když se nepoužívá plně manuální nastavení a na konec nastavené středové měření tam kde by bylo záhodno nastavit celoplošné.
Fotka je celkově podexponovaná, bílá není bílá. Projel jsem to odšumovacím programem Noiseware Community Edition, který je free, následně v Zoneru funkce CTRL+3 (vylepšení expozice) a výsledná fotka je mnohem koukatelnější. :mrgreen: a trvalo to dvě minuty.
http://picasaweb.google.com/Jinryd/Albu ... 1119371698
Fotografie nemá žádná vypálená místa, ač by se to mohlo zdát.


Myslete si co chcete, bylo to foceno s F8, cili na krajinu ideal, jestli se meri scena bodove ci celoplosne je fuk, lze to korigovat na zivem histogramu posunem EV, coz jsem udelal.
Jeste jedna "perla": http://rumcajs.ulfree.net/Ukazat/p1130720.jpg
Presel jsem na 450D a o sum uz se nestaram.


Tyjo tak podobnou fotku bych chtěl vidět ve srovnání s Panasonic foťákem o kterém je téma a s Canonem 450D. Prostě to srovnat protože tak poslední fotka je překrásná a úplně na to koukám kolik je tam detailů a jaký je tam kontrast a ostrost. Prostě bezva ;o)
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod pripluv » pon zář 8, 2008 19:24

Ještě vypilovat ty citace ;o)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 8, 2008 19:59

Frodo: Az na tu hnedozelenou plisen misto modre barvy jsem s ni spokojenej.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re:

Příspěvekod Kulda » pát říj 31, 2008 20:02

-ant- píše:
RUMcajs píše:Je to skoro stenej krap, jako FZ7. Pri ISO 400 sumi tak, ze cerny svetr ma na sobe pak fialove fleky atd...
O tom jak dokaze zprasit modrou oblohu ani nemluve.


Proto musíš fotit na ISO 80. Mám FZ5 a tyhle Panasonic potvory jsou vynikající na focení v pěkném slunečném počasí. To dělají nádherné fotky. Ale jak se zhorší světelné podmínky, tak je to horší a opravdu, vyšší ISO než 100 u nich (alespoň u toho mého) nemá smysl vůbec nastavovat. No abych nekecal, ISO 200 ještě jde, ale dál už nejede vlak. Tak.



Přesně tak jako kdyby jsi mi mluvil z duše :-)
Měl jsem FZ5 než mi uplavala ve vodě a taky měla hrozný šum. Myslel jsem že to dělá jen moje potvůrka ale jak je vidět digitaly od panasoni jsou asi trochu jiné... :-k :axe:
DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26


Zpět na Fotografie v outdooru