Nový digitál do 15 - 20 tis.

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový digitál do 15 - 20 tis.

Příspěvekod Skimpy » pon zář 1, 2008 15:06

Potřeboval bych poradit jaký nový foťák. Dlouhou dobu používám Minoltu Z1 a už je celkem dost jetá (nefunguje hledáček pouze LCD), a už to není ono. Celkem hodně fotím, hlavně krajinu a na dovolené (architektura) potom nějaké rodinné akce apod, vůbec nefotím makro nebo sport. Na takové to běžné focení když jedem na kole a nebo někde pijem v hospodě mám malý kompakt Fuji F50. Občas koketuji s manuálním nastavením většinou, ale používám přednastavené režimy. I když už jsem přečetl nějakou odbornou literaturu :-) a chtěl bych své „umění“ trošku prohloubit, ale neexperimentuji mám rád klasickou fotografii krajiny. Z 99% při focení využívám hledáček místo LCD a uvítal bych optický, proto uvažuji nad zrcadlovkou s nějakým setovým objektivem, nebo dvěma objektivy v kitu.

Poraďte má pro mě zrcadlovka smysl nebo si mám pořídit ultrazoom dejme tomu za 9-10tis. Velikost a hmotnost zrcadlovky mě nevadí, raději používám větší nástroje :-).

Z ultrazoomu mi padl do oka Panasonic FZ28, FZ50, Fuji S9600

Zrcadlovky Nikon D40x, D60

Díky za váš názor
Naposledy upravil Skimpy dne sob zář 6, 2008 10:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod papun » pon zář 1, 2008 15:49

No tak ja treba pouzivam Fuji S9500, jeji neduhou je cip a automatika. Cip neoklames, ale automatiku nahradis manualem. V podstate funguje docela slusne, ale na druhou stranu. Ty uvazujes na S9600, ta uz ma OK cip. Jenze za tech deset co zhruba stoji bych se radeji oprel do te zrcadlovky. Obvzlast pokud neresis velikost.

Jak si psal ty zakladni modely od Nikonu, nebo treba Canon, tak klidne bych do toho sel. Jedinou neduhou je objektiv. Pac nesezenes nejaky univerzal. Delaji se spise takove specificke. O to se to pak prodrazi, ale zase vysledek je uplne nekde jinde.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pavproch » pon zář 1, 2008 15:52

D60 rulleeeezzzz!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Skimpy » pon zář 1, 2008 15:57

pavproch píše:D60 rulleeeezzzz!


Dík to jsem potřeboval slyšet :mrgreen:

Ne vážně, možná je to jenom moje chvilkové nadšení, které sice trvá už asi 2 měsíce, ale je fakt že fotím celkem dost i doma na stěně to není kde dávat a nový foťák by se šiknul. Zvlášť teď když jsem se vrátil z Tater a ty fotky fakt jsou strašné kompozice někdy super ale ta kvalita .... Plánuju koupi na konec roku možná se ještě vyvrbí něco nového.

Já jsem hlavně potřeboval slyšet od zkušenějších jestli má pro mě smysl kupovat zrcadlo nebo raději nějaky ultrazoom. Někdo mi tvrdil, že zrcadlovka fotí na přednastavene režimy hůř než ultrazoom. :-/
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod pavproch » pon zář 1, 2008 16:25

Skimpy píše:
pavproch píše:D60 rulleeeezzzz!


Dík to jsem potřeboval slyšet :mrgreen:

Ne vážně, možná je to jenom moje chvilkové nadšení, které sice trvá už asi 2 měsíce, ale je fakt že fotím celkem dost i doma na stěně to není kde dávat a nový foťák by se šiknul. Zvlášť teď když jsem se vrátil z Tater a ty fotky fakt jsou strašné kompozice někdy super ale ta kvalita .... Plánuju koupi na konec roku možná se ještě vyvrbí něco nového.

Já jsem hlavně potřeboval slyšet od zkušenějších jestli má pro mě smysl kupovat zrcadlo nebo raději nějaky ultrazoom. Někdo mi tvrdil, že zrcadlovka fotí na přednastavene režimy hůř než ultrazoom. :-/


:mrgreen:

(tu D60 mám asi čtyři týdny i s cestou....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Lipon » pon zář 1, 2008 16:27

Skimpy píše:... Někdo mi tvrdil, že zrcadlovka fotí na přednastavene režimy hůř než ultrazoom. :-/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

že tomu sám nevěříš?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod simp » pon zář 1, 2008 16:32

9-10 tisíc za kompakt? :shock: To už bych neváhal jít do Canonu D1000 EOS (nástupce D400). Dá se sehnat za 12 250,- (alfacomp). Rozhodně bude lepší než D40 od Nikonu a srovnatelná s D60.

:-) Koukni jo? s.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod jm09 » pon zář 1, 2008 16:36

No ja kdyz jsem koupil zrcadlo tak jsem fotil na prednastavene rezimy asi tak hodinu...
zrcadlo je, alespon u mne, o tom ze mam co velkou moznou kontrolu nad fotkou!
jinak levne a pomerne kvalitni zrcadla delal i olympus, ale jak je na tom s kvalitou ted nemohu posoudit (ja mam E-300)
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Příspěvekod djx1 » pon zář 1, 2008 16:47

pavproch píše:D60 rulleeeezzzz!


Kdyz uz digi na podobne pouziti, tak neco takoveho:-) Nejake nofinky...ze by se na to clovek nevyto...:-) Zbytecnost. Potrebujem, aby to umelo fotit a ne aby to za nas myslelo:-) Stejne ty nove krabice maji tolik funkci, ze to clovek nikda nevyuzije.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod multimotyl » pon zář 1, 2008 17:01

Doporučuji si vzít Nikona i Canona do ruky, nechat si vysvětlit základní věci a zkusit si s tím udělat pár snímků. Mě osobně vyhovuje co se týče ergonomie víc Nikon, ale spíše ty starší (D50, D70). Mám D50 a D300 a oba jsou super.

D40 a D60 jsou menší, ale každému vyhovuje něco jiného. Doporučil bych třeba tuhe sadu:

http://www.aaafoto.cz/nikon-d80-kit-nik ... rta-sd-4gb
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod kakos » pon zář 1, 2008 17:04

Skimpy píše:
pavproch píše:D60 rulleeeezzzz!


Dík to jsem potřeboval slyšet :mrgreen:

Ne vážně, možná je to jenom moje chvilkové nadšení, které sice trvá už asi 2 měsíce, ale je fakt že fotím celkem dost i doma na stěně to není kde dávat a nový foťák by se šiknul. Zvlášť teď když jsem se vrátil z Tater a ty fotky fakt jsou strašné kompozice někdy super ale ta kvalita .... Plánuju koupi na konec roku možná se ještě vyvrbí něco nového.

Já jsem hlavně potřeboval slyšet od zkušenějších jestli má pro mě smysl kupovat zrcadlo nebo raději nějaky ultrazoom. Někdo mi tvrdil, že zrcadlovka fotí na přednastavene režimy hůř než ultrazoom. :-/


nechcu do teho kecat, ale esli mas love, tak jdi do neceho jako je G8 od kanonyru, ja taham zrcadlo olyho 20P a je to vopruz, kamos ma tu G8 a fota pripbizne na stejne urovni a vahove je to jinde, myslim ze z kompaktu je to kvakvakvalitka
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod Hafi » pon zář 1, 2008 17:21

kakos píše:nechcu do teho kecat, ale esli mas love, tak jdi do neceho jako je G8 od kanonyru, ja taham zrcadlo olyho 20P a je to vopruz, kamos ma tu G8 a fota pripbizne na stejne urovni a vahove je to jinde, myslim ze z kompaktu je to kvakvakvalitka

nechcu do teho kecat, ale esli mam hlavu, tak tusim, ze Canon G8 nejni...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod sx02 » pon zář 1, 2008 17:30

Hafi píše:
kakos píše:nechcu do teho kecat, ale esli mas love, tak jdi do neceho jako je G8 od kanonyru, ja taham zrcadlo olyho 20P a je to vopruz, kamos ma tu G8 a fota pripbizne na stejne urovni a vahove je to jinde, myslim ze z kompaktu je to kvakvakvalitka

nechcu do teho kecat, ale esli mam hlavu, tak tusim, ze Canon G8 nejni...

Detailisto.... asi myslel G9 ;-)
Neni to spatnej napad, neprijde mi uplne rozumny odpovidat univerzalne: Mas 10k? - pak jedine zrcadlovku. :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Skimpy » pon zář 1, 2008 17:54

Lipon píše:
Skimpy píše:... Někdo mi tvrdil, že zrcadlovka fotí na přednastavene režimy hůř než ultrazoom. :-/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

že tomu sám nevěříš?


Nevěřím, ale co já o tom vím.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Hafi » pon zář 1, 2008 18:06

sx02 píše:Detailisto.... asi myslel G9 ;-)
nebo G7 (nebo uplne neco jinyho)
sx02 píše:Neni to spatnej napad, neprijde mi uplne rozumny odpovidat univerzalne: Mas 10k? - pak jedine zrcadlovku. :roll:

s tim souhlas - myslim, ze proste pro urcite pouziti zrcadlovka fakt nema cenu a vyplati se lepsi kompakt. (a podle me urcite lepsi neco stylu G9 nez libovolny ultrazoom - k tem nemam duveru)
jinak sam mam postarsi G5 a nestezuju si, kamoska ted v pakistanu mela G9, tak jsem to mel moznost porovna a NEMENIL bych (ani za stejnou cenu). G5 ma nevyhodu v tom, ze neni zcela zasunuty objektiv a tudiz je znatelne vetsi, ale jinak podle me same plusy. samozrejme kupovat v soucasnosti G5 je blbost, navic je i pomalejsi, ale tim chci naznacit, ze G7/9 nejsou podle me uplne extra povedene...
- odklopny displej - nestandardni vyklopeni pouzivam cca u kazde druhe fotky, kterou delam na displej - je to pohodlnejsi (ale vetsinou je displej, zavreny a pouzivam opticky hledacek)
- mensi displej - G9 kamosce znatelne vic zrala baterky, navic se snadno podrape pac je vystouply
- G7/9 nema grip ale pri tom uz je dost tezky === pekne blbe se drzi
- nejen na kamoscine fotaku sem u G7/9 pozoroval ze staci malinko nekde prohnout lamely kryjici objektiv a uz se blbe zaviraj.
- ovladani - zmena iso na jednom ze dvou hlavnich ovladacich kolecek, myslim zbytecnost - nevim jak casto menite iso, ja bych tam vyuzil radsi spoustu jinych funkci
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod solinko » pon zář 1, 2008 18:13

Urcite by som zobral radsej zrkadlo. Ci to bude Nikon alebo Canon, to je uz na tebe. Myslism si ze je to jedno. Je to skor otom ci si nikonista alebo canonista :lol: . Ja mam canon 400D k tomu setak a sigmu 10-20 a som spokojny. Oproti vyssej rade 40D ma vyhodu ze je mensi a lahsi, co sa pri dlhsom noseni v ruksaku urcite hodi :wink: .
Uživatelský avatar
solinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 14, 2008 21:49
Bydliště: Zvolen/Presov

Příspěvekod Skimpy » pon zář 1, 2008 18:20

multimotyl píše:Doporučuji si vzít Nikona i Canona do ruky, nechat si vysvětlit základní věci a zkusit si s tím udělat pár snímků. Mě osobně vyhovuje co se týče ergonomie víc Nikon, ale spíše ty starší (D50, D70). Mám D50 a D300 a oba jsou super.

D40 a D60 jsou menší, ale každému vyhovuje něco jiného. Doporučil bych třeba tuhe sadu:

http://www.aaafoto.cz/nikon-d80-kit-nik ... rta-sd-4gb


Ta cena je už vysoká a připada že i velikostně je D80 větší než D60 nebo D40

ale dík za tip
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Skimpy » pon zář 1, 2008 18:27

Hafi píše:
sx02 píše:Detailisto.... asi myslel G9 ;-)
nebo G7 (nebo uplne neco jinyho)
sx02 píše:Neni to spatnej napad, neprijde mi uplne rozumny odpovidat univerzalne: Mas 10k? - pak jedine zrcadlovku. :roll:

s tim souhlas - myslim, ze proste pro urcite pouziti zrcadlovka fakt nema cenu a vyplati se lepsi kompakt. (a podle me urcite lepsi neco stylu G9 nez libovolny ultrazoom - k tem nemam duveru)
jinak sam mam postarsi G5 a nestezuju si, kamoska ted v pakistanu mela G9, tak jsem to mel moznost porovna a NEMENIL bych (ani za stejnou cenu). G5 ma nevyhodu v tom, ze neni zcela zasunuty objektiv a tudiz je znatelne vetsi, ale jinak podle me same plusy. samozrejme kupovat v soucasnosti G5 je blbost, navic je i pomalejsi, ale tim chci naznacit, ze G7/9 nejsou podle me uplne extra povedene...
- odklopny displej - nestandardni vyklopeni pouzivam cca u kazde druhe fotky, kterou delam na displej - je to pohodlnejsi (ale vetsinou je displej, zavreny a pouzivam opticky hledacek)
- mensi displej - G9 kamosce znatelne vic zrala baterky, navic se snadno podrape pac je vystouply
- G7/9 nema grip ale pri tom uz je dost tezky === pekne blbe se drzi
- nejen na kamoscine fotaku sem u G7/9 pozoroval ze staci malinko nekde prohnout lamely kryjici objektiv a uz se blbe zaviraj.
- ovladani - zmena iso na jednom ze dvou hlavnich ovladacich kolecek, myslim zbytecnost - nevim jak casto menite iso, ja bych tam vyuzil radsi spoustu jinych funkci


Kompakt nechci jeden už mám sice ne tak kvalitní, ale na blbosti stačí. Chci foťak který se dá pořádně chytnout do rukou.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod sx02 » pon zář 1, 2008 18:34

Tak v tom pripade mas vyreseno ;-)

Hupni do obchodu osahej Canon/Nikon/Oly/Pentax a ono se to vytridi samo. Podle teorie ti sice neco muzem doporucit ale mnhoem dulezitejsi je jak ti sedne do ruky, pripadne jaky objektiv k tomu chces prikoupit.
Dulezity je ze dneska s ani jednim vyrobcem (mozna s mirnou vyhradou Olyho) chybu neudelas tak supej zkouset ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod simp » pon zář 1, 2008 18:39

Tipy na vyzkoušení v obchodě /vše zrcadlo/:

Nikon D40x, D60
Canon EOS: 400D, 1000D, 450D
Pentax K200D

Řeším teď totéž...
s.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon zář 1, 2008 19:18

ad canon: nebal bych se ani starsi 350D - vuci ctyrstovce tech rozdilu tolik neni a cena by byla prijemnejsi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod kakos » pon zář 1, 2008 19:22

Hafi píše:
kakos píše:nechcu do teho kecat, ale esli mas love, tak jdi do neceho jako je G8 od kanonyru, ja taham zrcadlo olyho 20P a je to vopruz, kamos ma tu G8 a fota pripbizne na stejne urovni a vahove je to jinde, myslim ze z kompaktu je to kvakvakvalitka

nechcu do teho kecat, ale esli mam hlavu, tak tusim, ze Canon G8 nejni...


detailisto! :mrgreen:
je to fakt G9, ted sem se dival do exif dat fotky co mi poslal, ale ustne mi tvrdil ze je to osmicka :D
jinak zrcadlo je pekna vec, na neco si ji nemuzu vynachvalit, ale na trek a jine sportovni aktivity je to vopruz, a to nelezu jen chodim :D
dole je to kilo navic, ale nahore se mi zda ze ma tech kil deset :twisted:
kebysom mal prasule tak du urcite do gecka, ale ze je nemam, tak taham tu tezkou ludru :?
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod pavproch » pon zář 1, 2008 19:35

Zcela nedávno sem tu řešil podobnou záležitost

Jako fotogreenhorn se proto necítím povolán ke konkrétním radám, proto jen pár postřehů a rad, kterých se mi dostalo od povolanějších:
- tělo musí "padnout do ruky" (to už se tu řeší - viz výše)
- optické vlastnosti objektivu (respektive objektivů - málokdo skončí totiž se zrcadlem pouze u jednoho... :wink: ) si musím vybrat podle toho, co hodlám (převážně) fotit a hlavně - SKLO DĚLÁ OBRAZ, ne čip...
- optická stabilizace obrazu - jakákoli lepší než žádná
- ultrezvukovej AF je silná vymoženost doby
- čím lepší chcu výsledek = fotku, tím víc "zátěže" budu nosit na hrbu....

Takže jsem si nakonec vybral, to co jsem si vybral - viz odkaz výše.... a vlastně mi (fanatikovi do "lehkých až nejlehčích" bebechů), nevadí, že tahám o víc než kilo skla a železa hore/dole kopcom... kompenzuju to halt menším množstvím žrádla a chlastu v báglu... čímž (hlavně tím posledním) vlastně žiju zdravěji.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Skimpy » sob zář 6, 2008 10:38

Asi bych volil jeden kvalitnější univerzálnější obejktiv než dva méně kvalitní setové. Ale těm objektivum moc nerozumím, na jaké účely jsou rozděleny apod.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod sx02 » sob zář 6, 2008 11:38

Skimpy píše:Asi bych volil jeden kvalitnější univerzálnější obejktiv než dva méně kvalitní setové. Ale těm objektivum moc nerozumím, na jaké účely jsou rozděleny apod.

- cim vetsi rozsah (zoom)- tim obvykle horsi optika. Specialne pokud zacinaji na sirokem ohnisku.

- nejbeznejsi (a jeste pouzielny rozsah) je ca 28-110 (prevedo na digital 18-70
- musis se rozhodnout zda ti to bude stacit bo:
- krajinky - co nejsirsi konec - 28 minimum (ale slusny)
- lidi a porrety - naopak -> velka svetelnost a velka ohniskova vzdalenost - treba kolem 200
Na tohle oboji, kde driv stacil kompakti ultrazoom ti u zrcadla nebude stacit jeden objektiv.

druhou alternativou je pak jit kompromisni cestou, ale svetelnost a napriklad zkresleni neokecas (priklad: Tamron 18-250 - super rozsah, mizerna svetelnost, horsi presnost, a velke zrkesleni dole).
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Skimpy » sob zář 6, 2008 12:00

sx02 píše:cim vetsi rozsah (zoom)- tim obvykle horsi optika. Specialne pokud zacinaji na sirokem ohnisku.

- nejbeznejsi (a jeste pouzielny rozsah) je ca 28-110 (prevedo na digital 18-70
- musis se rozhodnout zda ti to bude stacit bo:
- krajinky - co nejsirsi konec - 28 minimum (ale slusny)
- lidi a porrety - naopak -> velka svetelnost a velka ohniskova vzdalenost - treba kolem 200
Na tohle oboji, kde driv stacil kompakti ultrazoom ti u zrcadla nebude stacit jeden objektiv.

druhou alternativou je pak jit kompromisni cestou, ale svetelnost a napriklad zkresleni neokecas (priklad: Tamron 18-250 - super rozsah, mizerna svetelnost, horsi presnost, a velke zrkesleni dole).


Dík za info

Už to chápu, no tak to bych spíš viděl na dva objektivy :-) jeden na krajinky apod. např. 14 - 45mm a druhý na zbytek 40 - 150mm

časem možná něco na makro :-)

Nejvíce fotím asi krajinky
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod patentik » sob zář 6, 2008 12:38

Tez jsem zvazoval koupi zrcadlovky namisto sveho stareho canon powershot A40 - nakonec jsem vybral totok, prikoupil sirokouhly objektiv, makropredsadku, par filtru a stativ a jsem spokojen - vse male, lehke, skladne.

Docela jsem zvazoval nakup fotaku pres net z usa, je na to nulove clo a mala sance ze ti projde i dph. zejmena u zrcadla s objektivy by ta cena oproti cr byla vice nez krasna
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skimpy » sob zář 6, 2008 12:42

patentik píše:Tez jsem zvazoval koupi zrcadlovky namisto sveho stareho canon powershot A40 - nakonec jsem vybral totok, prikoupil sirokouhly objektiv, makropredsadku, par filtru a stativ a jsem spokojen - vse male, lehke, skladne.

Docela jsem zvazoval nakup fotaku pres net z usa, je na to nulove clo a mala sance ze ti projde i dph. zejmena u zrcadla s objektivy by ta cena oproti cr byla vice nez krasna


Taky bych nad nakupem z USA uvažoval, ale kupuju to na firmu.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod simp » sob zář 6, 2008 13:33

Skimpy,

pokud si můžeš dovolit dražší foťák (posunuls hranici do 20 000) neváhal bych a šel do Canon 450D. Každý ti řekne že co se týče low-endových foťáků soupeří na špici pouze Canon a Nikon. (Canon je prý ještě o kousek lepčejší :wink:) Toto je varianta s oběma objektivy, ale můžeš koupit pouze tělo a objektivy na něj dokoupit podle vlastního uvážení nebo rady. Canon 450D je ale mezi zrcadlovkami do 20ky nejlepší foťák.

Pokud chceš jít cenou dolů
zaujala mě také Canon 1000D zrcadlovka, která nenabízí tolik ostřících bodů (7 oproti devíti u 450D) a Mpx (10,1 oproti 12 u 450D) ale ve většině parametrů je to totéž jako 450D za příjemnější cenu. No uznej. :-))

Do odkazů jsem dal schválně doublekity což jsou sety se dvěma objektivy. Všimni si a dej si pozor u koupi: u 1000D ten druhý objektiv 55-200mm nemá stabilizátor!! (označení IS chybí). D450 (double kit) obsahuje oba objektivy se stabilizátory, samozřejmě. Já osobně pokud bych měl 20 tak jdu do kitu (15-55) 450D a na vyšší zoom si pořídím objektiv dokoupený jednotlivě.

Dobré oko přeje simp.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod Skimpy » sob zář 6, 2008 13:45

AD simp

Já mám v podstatě už vybrane favority Nikon D60, N80 a Canon 450D. Problem u toho Canonu je že moc nesedí lidem s velkýma rukama :-) to je můj příklad, zase má výhodu life view. Ale ještě jsem ho neměl v ruce, až budu kupovat tak pak si je ošahám teď shromažduji teoretické informace. :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Další

Zpět na Fotografie v outdooru