OF fotosutaz

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ked "SA" spravi OF foto-sutaz:

Anketa končí za stř zář 3, 2008 12:44

Budem iba hlasovat.
7
16%
Poslem fotku do sutaze.
35
78%
Nebudem ani hlasovat ani fotku neposlem = mam v pazi.
3
7%
 
Celkem hlasů : 45

Příspěvekod pripluv » čtv zář 25, 2008 19:35

Dubnica je v SK?

Šmane, tak se pozná učitel. Myslel jsem ČSSR :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv zář 25, 2008 19:44

pripluv píše:Dubnica je v SK?
Šmane, tak se pozná učitel. Myslel jsem ČSSR :twisted:


Sheriff zije v Bratislave. :fuj:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv zář 25, 2008 19:45

Jo, to vlastně vím. To je na Slovensku?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv zář 25, 2008 19:48

pripluv píše:Jo, to vlastně vím. To je na Slovensku?


Tazko povedat. Mam dojem, ze vacsina Bratislavcanov si mysli, ze to je samostatny stat.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv zář 25, 2008 19:59

Ale je tam Dunaj, to je dulezity :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sheriff » čtv zář 25, 2008 20:06

caute dietky

zajtra Vam napisem, teraz mam vypite :ú

sheriff :-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod pripluv » čtv zář 25, 2008 20:13

caute Sherif, je dost, že ses tu ukázal (když už jsme se tu všichni na ten tvůj nápad svorně pohádali :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ij1 » čtv zář 25, 2008 22:25

multimotyl píše:
Gisir píše:Fotky se z RAWu prostě musí upravovat, jinak se na ně nedá koukat!


Prrr. Takový RAW soubor sice obsahuje původní data z čipu, ale také údaje o expozici, naměřené teplotě bílé, nastavené doostření, saturace, ..., takže se nemusí upravovat nijak - prohlížeč či co si to z RAW souboru přečte a zobrazí fotku koukatelně. Hlavní výhoda je ta, že s těmi hodnotami jde hýbat i později, ale není to nutné.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to jsi mě pobavil. Rád bych znal prohlížeč který umí číst Rawy všech výrobců. :((
údaje o hodnotách které uvádíš nese Exif :x
Raw se musí "VŽDY" :roll: upravit. Zkus poslat do normálního fotolabu fotku ve formátu Raw. Hodí ti ho na hlavu. Lepší laby ti udělají fotku maximálně z TIFFU
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod šíp » pát zář 26, 2008 6:40

ze začátku mě to nadchlo a těšila jsem se, ale pak mě diskuze a hádky tady naprosto znechutily. nemám zájem poslat své fotky někam, kde mě pár jedinců bude atakovat za event.úpravy. takže odvolávám svou účast na této soutěži s definitivní platností
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pát zář 26, 2008 6:53

Leontýnko, klíííd *
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pát zář 26, 2008 6:59

Já se té holce vůbec nedivím

Photoshop forever 8)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » pát zář 26, 2008 7:03

zbuddy píše:Leontýnko, klíííd *


vždyť jo :ú beru to s klidem a nadhledem :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod sheriff » pát zář 26, 2008 16:05

ahojte

takze, dnes som si to za triezva veeelmi zbezne prezrel. Tazko sa to triedi co sa oplati citat a co nie, vsak ano :-) Tie nekonecne hadky su dovodom preco som prestal chodit na fotoservery :-)

No, situacia sa mala tak, ze som oslovil Vojtosa este davno davno, ked som vytvoril vlakno, ci toto OF udelatko nema v sebe nejaku funkciu zabudovanu, pripadne ci neexistuje nejaky plugin, co by to sem pridal. Ale Vojtos je zjavne veeery busy, a napriek slubom mi do dnesneho dna nedal vediet, ako to vlastne vyzera s tymto.

Pacil sa mi napad zalozit na gmaili konto, kam by sa posielali fotky. Tieto by som potom daval do picasawebu do jednotlivych kategorii. Pod fotkou by bol nazov, autor, miesto fotenia (fotak, objektiv, svetelnost, rychlost atd atd je myslim zbytocne uvadzat...). Nakolko picassa podporuje maximalne 1600 x 1200 (overim), vacsie fotografie nie je potrebne posielat.

Pokusy vytvorit sutazne kategorie tu boli, su a budu, a je to len na nas :-) Dohodnime sa, ze vytvorime 7, a do tohto cisla sa skusme zmestit. Vytvarat viac okruhov podla mna nema zmysel, vela fotiek sa da s trochou predstavivosti zaradit do par kategorii.

Kedze sme na OF, tak by mohlo byt zameranie kategorii outdoorove.
Osobne by som bol za to, aby tam bolo nieco ako:

makro (chrobaky, kvety, kvapky rosy atd.)
mikro (vyhlady, pohlady, vychody a zapady slnka, snehova priroda, zakutia prirody, chalupky na lukach atd.)
pohyb (proste my vsetci v akcii - vodaci, lyziari, cyklisti, turisti, lezci...)
panoramy (urcite ma vela ludi krasne panoramy, ci uz vertikalne alebo horizontalne)
humor (netreba vysvetlovat - domorode napisy, situacie, ksichtiky...)
osoby (akty, postoje, lokalpatrioti...)

Snad to dava aspon trochu zmysel, tak piste piste piste :-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sheriff » pát zář 26, 2008 16:07

este som zabudol, ze porotou by sme vlastne boli vsetci, a hlasy by sa posielali na rovnomennu emailovu adresu ako fotky, tieto by sa potom prepisovali do excelu, ktory by bol zdielany na gmail dokumentoch, read-only aby si kazdy mohol pozriet aktualny stav...

ine riesenie hlasovania ma zatial nenapada, snad len pisat to do vlakna a potom prepisovat, aby sa nikto nemohol vyhovorit, ze vsak som to poslal mailom...
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod simp » pát zář 26, 2008 18:29

sheriff píše:
dohodnime sa, ze vytvorime 7, a do tohto cisla sa skusme zmestit. Vytvarat viac okruhov podla mna nema zmysel, vela fotiek sa da s trochou predstavivosti zaradit do par kategorii.

Kedze sme na OF, tak by mohlo byt zameranie kategorii outdoorove.
Osobne by som bol za to, aby tam bolo nieco ako:

makro (chrobaky, kvety, kvapky rosy atd.)
mikro (vyhlady, pohlady, vychody a zapady slnka, snehova priroda, zakutia prirody, chalupky na lukach atd.)
pohyb (proste my vsetci v akcii - vodaci, lyziari, cyklisti, turisti, lezci...)
panoramy (urcite ma vela ludi krasne panoramy, ci uz vertikalne alebo horizontalne)
humor (netreba vysvetlovat - domorode napisy, situacie, ksichtiky...)
osoby (akty, postoje, lokalpatrioti...)


Myšlenka je to hezká a já se s ní ztotožňuji, když soutěž na OF tak fotka outdoorová. Také se mi líbí pojetí dle sheriffa, že by se rozhodně nejednalo o jednorázovou akci ale kategorie by byly přístupné během roku (tak jak to chápu mezi řádky), čili pokud by se nashromáždilo dalších např. 50 fotek do jednotlivých kategorií (zaslány technicky na webové soutěžní album na picasse) byl by to důvod uspořádat další kolo soutěže. Je jasné, že přístup zaslat fotku by měl každý registrovaný, o tom už řeč také byla.

Viz kategorie
, nemám námitek, vlezeme se určitě do 7 kategorií.

:wink: Let´s do it.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 26, 2008 19:57

@sheriff: Souhlas, nějaké podobné schéma jsem navrhoval. Kategorie také v pohodě, až na to mikro. To jsou snad detaily, jako z mikroskopu. Spíš je to normální krajinka. Ale to je jen slovíčkaření :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 26, 2008 20:08

Na picassu se dá dát fotka v plném rozlišení, ale to je zbytečné. Max. bych viděl těch 1600x1200, také se v detailu zobrazí exif data, tudíž není nutné psát foťák apod. Pokud exif nesmažete :ú , navrhuji posílat fotky s názvem: nick_název fotky (případně místo názvu lokalitu pořízení). Případně rád nabídnu svůj čas jako spoluorganizátor, bude-li zájem *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Lipon » pát zář 26, 2008 22:07

typ fotaku/pouzite sklo/pouzity film bych uvadel, ne vsichni foti digitalne a na skenu z filmu neni na exifu nic z uvedeneho
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod zbuddy » sob zář 27, 2008 6:17

ZbynekN píše:Na picassu se dá dát fotka v plném rozlišení, ale to je zbytečné. Max. bych viděl těch 1600x1200 *

Výběr rozlišení umožňuje pouze upload přímo z programu Picasa, ale pokud nahráváš pouze přes konto Gmail, na rozlišení se to neptá a nahraje, co máš, takže bys to musel zmenšovat před odesláním...
Když už se tak bavíme, tak jsem zjistil, že Zoner pouhým otočením fotky (nebo dokonce jen jejím otevřením :(( , nemám ho tady doma) zmenší velikost souboru fotky. Tak se ptám, má to vliv na zobrazení na PC nebo ne? (Prosím Zuschwimma, ať nepíše nic o kalibrovaném monitoru :twisted: )
Kam směřuji - zda ty manipulace s foty nezhorší jejich technickou kvalitu pro posuzování (viz fóbie šipky)...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod djx1 » sob zář 27, 2008 7:59

@zbuddy...no v nekterych knihach strasi o tom, ze se neco malo meni. Ale...asi pracujes s JPG, vid? A uz ten je zmrsenej sam o sobe. A jestli ho otocis a on se malililililiiiiiinko zmeni ve kvalite....poznas to vubec??? Ja si myslim, ze v tom zbytecne stourame!

Zrovna vcera mi brecel kamarad, ze foti na 10 mega a ze mu to trosicku vic sumi. A tak se ho ptam, jak na to kouka. A on, ze v puvodni velikosti na monitoru. A tak se ho ptam....co je vysledek. A on, ze to dava na rajce (tam se davaji fotky cca 700xneco pixelu), pripadne z toho dela male fotky cca 15xneco. Hm...tak jsem mu rekl, ze to pri tom zmensovani ztrati tolik kvality, ze je zbytecne v plnem rozliseni na tom hledat mouchy.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 29, 2008 19:26

pripluv píše:Ještě bych potřeboval (a jistě nejen já) návod, kterak fotku umístit .

Návod bude umístěn samostatně, čeká se, až Sherif schválí a uveřejní poslední verzi textu s podrobnostma. Těšte se, soutěž se blíží :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru