Software na postprocessing

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod radovan01 » čtv črc 3, 2008 21:37

Robur píše:tak jsem si ho dnes koupil, nainstaloval a tím jsem taky skončil. Píše, že nemůže najít knihovnu d3d8.dll. Je chyba na DVD nebo na kompu?


Je to subor direct-x, takze mozno chyba bude tam, preinstalovat. Pripadne je ten subor aj tu http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3d8
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod patentik » čtv črc 3, 2008 21:45

Přípluv píše:
patentik píše:Spise by me zajimalo jak si kdo kalibruje barevne monitor.


Kalibrační sondou :wink:
(Eizo ColorEdge CG211)


toz myslel jsem trosku na amaterstejsi bazi :) bo nemam zbytecnych 3000 USD a jako pomucku v zamestnani bych to opravdu neukecal :mrgreen:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod simp » čtv črc 3, 2008 21:48

radovan01 píše:
Robur píše:tak jsem si ho dnes koupil, nainstaloval a tím jsem taky skončil. Píše, že nemůže najít knihovnu d3d8.dll. Je chyba na DVD nebo na kompu?


Je to subor direct-x, takze mozno chyba bude tam, preinstalovat. Pripadne je ten subor aj tu http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3d8


Pokud je to tak, pak doporučuju nainstalovat direct x 9c (poslední verze). A poté zkusit znova instal dvd. Hoj.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod simp » pát črc 4, 2008 10:15

Robur píše:tak jsem si ho dnes koupil, nainstaloval a tím jsem taky skončil. Píše, že nemůže najít knihovnu d3d8.dll. Je chyba na DVD nebo na kompu?


Tak co, jede ti? :yawinkle: Problém s knihovnou vyřešen?

s.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod Robur » sob črc 5, 2008 12:16

simp píše:
Tak co, jede ti? :yawinkle: Problém s knihovnou vyřešen?

s.


tuhle knihovnu jsem rozchodil, pro změnu to teď píše:
vstupní bod procedury Ddentry12 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně DDraw.dll nalézt.

Takový program zadarmo ať si strčí do p****e. Ještě to budu chvíli zkoušet a pak na to s**u , balím a jedu na Vltavu.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod radovan01 » sob črc 5, 2008 13:15

Robur: to je dalsie dll pre directx, preinstaloval by som ten, to nebude chyba programu
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod pijan » čtv črc 10, 2008 19:34

patentik píše:Spise by me zajimalo jak si kdo kalibruje barevne monitor.

GretagMacbeth Eye One a soft Eye One Match. Docela to funguje
Nejsem-li zrovna na cestě do hor, najdete mne na horyinfo.cz
pijan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 7, 2008 19:17
Bydliště: Praha

Příspěvekod janosh » čtv črc 17, 2008 19:50

Přípluv píše:úprava fotek v PS (ořez, otočení, kontrast, barvy, úrovněú je naprosto triviální, včetně klávesových zkratek se to naučíš natotata ... ono pak spíš záleží na citu :wink:


ovšem na takto triviální úpravy mě přijde program za 20k trochu zbytečnej (o levnější studentské licenci vím, ale to bych sem netahal). v GIMPu to jde taky a to ovládání se dá zvládnout.

Pokud by byl v GIMPu nějakej zásadní problém takto triviální úpravu jdou dělat skoro ve všech editorech.
janosh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 15, 2008 15:50

Příspěvekod pripluv » čtv črc 17, 2008 19:54

Jeden začne tím, že si otočí fotky. Pak zkusí ořez, pak kontrast, pak to, pak to a najednou ti freewareový editory přestávají stačit :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod janosh » sob črc 26, 2008 22:14

uz se bavim zpracovanim fotek nejakej ten patek a GIMP stale staci. Ono hodne zalezi na tom na co si clovek zvykne.

Pokud GIMP nestaci, coz nastava pouze pri zpracovani obrazku ve vice nez 8 bitovych barvach (bude v dalsi verzi vyreseno) a pripadne pri aplikaci nekterych pokrocilejsich placenych filtru, vyhrady ke GUI (dost zalezi na zvyku), pak teprve dokazu pochopit pouziti placenych programu (Zoner, pain shop pro, photoshop elements, ...). U kterych jako programator predpokladam jejich legalni pouzivani.

Takova mala poznamka pro stouraly: gimp je siren jako open-source pod licenci GPL, coz neco jineho nez freeware. Podrobnosti si kazdy najde na wikipedii.
janosh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 15, 2008 15:50

Příspěvekod sobb » čtv zář 4, 2008 21:57

Opět Zoner Photo Studio jako příloha časopisu:

Vážení čtenáři, vážení obchodní přátelé,

již v tento pátek - 5. září 2008 - máte jedinečnou příležitost získat plnou verzi jednoho z nejoblíbenějších českých nástrojů pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio 10 Xpress ZDARMA, a to zcela legálně - uvnitř nejnovějšího vydání magazínu o počítačích Extra PC 9-2008.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » pát zář 5, 2008 5:09

jo, tady ty zdarma veci jsou ale tak osekany, ze je to dobry akorat tak jako prohlizec :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ZbynekN » pát zář 5, 2008 7:14

Express je snad ta základní verze zoneru. Ty časopisový verze běžej 60 dní v tý profi verzi, pak jen základ. Taková lepší trial verze
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Photoshop zadarmo

Příspěvekod Krecour » pát zář 5, 2008 7:34

Na jednoduche upravy staci bohate Photoshop Express - webova aplikace se zakladnima nastrojema PS Elements nebo LightRoom. Muze se to navazat na databaze Flickru, funguje to i jako webova galerie ... Jestli neni na prekazku anglictina tak vrele doporucuju - https://www.photoshop.com/express
Krecour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 4, 2008 21:16

Příspěvekod Lipon » pát zář 5, 2008 8:32

s tim Photoshop Expressem bych se trochu bal, co vsechno to odevzdava za data - pres ohnozed by se to mohlo protlacit nepozorovane jako data prohlizece ... na zakladni upravy to asi staci, ale na upravy surovych dat to je asi malo; dalsi neznamou pak je rychlost pri zpracovani vetsiho souboru (na upravu 200MB TIF je asi fakt lepsi desktopova verze :mrgreen: )
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Software na postprocessing

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 27, 2008 15:02

Koupil jsem Zoner photo studio 11 prof. a jsem spokojen. Umí to upravovat i RAW a má to spoustu funkcí (gps data, kalendář, galerie...). Má jednoduché ovládání, je v češtině. Co víc si přát *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re:

Příspěvekod multimotyl » pon říj 27, 2008 15:07

pripluv píše:Jeden začne tím, že si otočí fotky. Pak zkusí ořez, pak kontrast, pak to, pak to a najednou ti freewareový editory přestávají stačit :wink:


No nevím, mě gimp stačí naprosto bohatě a nemyslím si, že bych byl nějak málo náročný. aktuální verze už opravdu parádní. jediný problém je trošku to GUI, které je pro člověka zvyklého na $1000+ Photoshop trošku nezvyklé, ale v poslední verzi udělali docela zásadní krok vpřed (já ji ale nepoužívám, mám radši to tradiční GIMP GUI).
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru