Stativ na batohu

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stativ na batohu

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 15, 2005 19:50

Tak co, kam šoupáte stativ vy? Když ho dám na bok, musím to vyvážit flaškou vody, ale tu vypiju a stejně je flaška vody lehnčí než stativ a je to dost znát zvláčšť u krátkýho (35) batohu.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » čtv zář 15, 2005 19:58

můj manžel to vymyslel geniálně, ten stativ nosím na boku baťohu já. pro chlapa je tím problém vyřešen. na druhé straně baťohu pak nosím mapu, buzolu, sváču a ploskačku s alkoholem-ten se tak rychle nevypije, takže vyrovná aspoň trochu váhu stativu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 15, 2005 20:05

šíp píše:můj manžel to vymyslel geniálně, ten stativ nosím na boku baťohu já. pro chlapa je tím problém vyřešen. na druhé straně baťohu pak nosím mapu, buzolu, sváču a ploskačku s alkoholem-ten se tak rychle nevypije, takže vyrovná aspoň trochu váhu stativu.

tak tos na to kápla, sežeň slečinku co mi bude nosit stativ (a ...) a máš u mě flašku :ú

ale jak říkám, mapa, buzola sváča a placatice váží tak max. půl kila takže je to furt minimálně čtvrtina váhy stativu...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » čtv zář 15, 2005 20:15

no my nemáme nějak moc těžký stativ. ten těžký jsme radši nebrali. na ten co máme to docelastačilo, navíc já v ba´tohu nosím oblečení, takže se to dá docela nahrnout na druhou stranu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 15, 2005 20:34

Ja jsem tedka chodil se stativem na boku bahohu a bylo to v pohodě - ale to je asi i tím že jsem měl pujčený lehký stativ.možná jak si vypijes pití tak se tam dej třeba mikinu,,,,
Jo vlastně #-o - zkus si pujčit od sestry Arco---ja jsem to tahal na boku Arca (dve nohy v kapsičce - jedna venku) a bylo to v klidu... * v batohu jsem měl jen mikinu a lahváč :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » čtv zář 15, 2005 22:33

a co soupnout ho napr. misto cepinu zvenku do stredu batohu?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » čtv zář 15, 2005 23:49

No Anglani tomuto vravia "rocket science" - rozumej, ked sa nieco pomerne primitivne riesi ako uzasna veda :twisted: a pritom vela moznosti nie je:

Stativ musi byt pripnuty zvonka, aby bol lahko pristupny, co nam obmedzuje fantaziu tak na 4 mozne sposoby - napravo, nalavo, hore a dole plus ti uplne najoriginalnejsi pridaju este v strede.

Takze napravo a nalavo sme sa zhodli, ze je na draka, lebo to nie je velmi cim vyvazit. Ostavaju stredove riesenia. Dole ho dat je extremne o nicom, lebo vzdy ked polozis batoh, tak ho viac-menej polozis na stativ. Davat ho hore je tiez dost o nicom - proste to posobi divne a tazisko batohu sa posunie niekam do tramtarie.

Ostava jedina moznost - na stred v dvoch variaciach - na sirku a na vysku. Na sirku sa lahsie upina (aspon mne) a na vysku je skladnejsi. Osobne ho dam na sirku, dve nohy strcim pod hlavne popruhy hlavnej komory a som vysmiaty. * A vysmiaty som hlavne preto, lebo tazke stativy som nechal profesionalom a mne staci lahucky, ani nie kilovy. Ak ho vobec beriem... :wink:

Howgh!
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » ned zář 18, 2005 14:59

Rujir píše:No Anglani tomuto vravia "rocket science" - rozumej, ked sa nieco pomerne primitivne riesi ako uzasna veda :twisted: a pritom vela moznosti nie je:

Stativ musi byt pripnuty zvonka, aby bol lahko pristupny, co nam obmedzuje fantaziu tak na 4 mozne sposoby - napravo, nalavo, hore a dole plus ti uplne najoriginalnejsi pridaju este v strede.

Takze napravo a nalavo sme sa zhodli, ze je na draka, lebo to nie je velmi cim vyvazit. Ostavaju stredove riesenia. Dole ho dat je extremne o nicom, lebo vzdy ked polozis batoh, tak ho viac-menej polozis na stativ. Davat ho hore je tiez dost o nicom - proste to posobi divne a tazisko batohu sa posunie niekam do tramtarie.

Ostava jedina moznost - na stred v dvoch variaciach - na sirku a na vysku. Na sirku sa lahsie upina (aspon mne) a na vysku je skladnejsi. Osobne ho dam na sirku, dve nohy strcim pod hlavne popruhy hlavnej komory a som vysmiaty. * A vysmiaty som hlavne preto, lebo tazke stativy som nechal profesionalom a mne staci lahucky, ani nie kilovy. Ak ho vobec beriem... :wink:

Howgh!


no ja jsem za nejaky ten patek chozeni se stativem jeste na lepsi zpusob nez nalevo/napravo neprisel
jelikoz i slozeny ma Manfrotto 190 docela solidni vysku, tak nahoru/dolu neprochazi v uvahu, je to jako chodit s prknem nastorc
doprostred je sice dobrej napad, ale je pak problem (pro me) ho doprostredka chytit tak, aby se neklimbal a nemlatil okolo sebe, docela to dovede rozhodit rovnovahu
vodu/kus stanu prip. cely stan mam vzdycky na druhy strane, tak je to vyvazeny

" ... tazke stativy som nechal profesionalom a mne staci lahucky, ani nie kilovy. " Tak s tim jsi trochu vedle, tezsi statitv rozhodne neni o profesionalite, ale o stabilite. Lehoucke stativy ti staci tak mozna na krabicku od mydla, ale ne na zrcadlovku s nejakym tim sklem. Prave takovy "lehoucky stativ" mi uz 3 roky stoji ve skrini tak jak jsem jej tam zahodil, panc s nim se neda nic kloudne vyfotit. Pruzi to vsude mozne, nechytis s tim napevno osy, hlava je jak z gumy ... V kazdem clanku o stativech si prectes vetsinou to same - stativ se vetsinou kupuje nadvakrat ->napred "lehky, skladny, za rozumny peniz" a pak "stabilni, s poradnou hlavou a moznosti vymenu jednotlivych dilu". Tez jsem si tim prosel. Radsi se taham s 3kg stativem, staci mi pak jedina fotka, ktery diky nemu stoji za zvetseni na vetsi plachtu.
Ale ber to prosim jako muj soukromy nazor na stativy, podlozeny zatim jen nekolika lety praxe.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rujir » pon zář 19, 2005 6:53

Lipon píše:no ja jsem za nejaky ten patek chozeni se stativem jeste na lepsi zpusob nez nalevo/napravo neprisel
jelikoz i slozeny ma Manfrotto 190 docela solidni vysku, tak nahoru/dolu neprochazi v uvahu, je to jako chodit s prknem nastorc
doprostred je sice dobrej napad, ale je pak problem (pro me) ho doprostredka chytit tak, aby se neklimbal a nemlatil okolo sebe, docela to dovede rozhodit rovnovahu
vodu/kus stanu prip. cely stan mam vzdycky na druhy strane, tak je to vyvazeny

" ... tazke stativy som nechal profesionalom a mne staci lahucky, ani nie kilovy. " Tak s tim jsi trochu vedle, tezsi statitv rozhodne neni o profesionalite, ale o stabilite. Lehoucke stativy ti staci tak mozna na krabicku od mydla, ale ne na zrcadlovku s nejakym tim sklem. Prave takovy "lehoucky stativ" mi uz 3 roky stoji ve skrini tak jak jsem jej tam zahodil, panc s nim se neda nic kloudne vyfotit. Pruzi to vsude mozne, nechytis s tim napevno osy, hlava je jak z gumy ... V kazdem clanku o stativech si prectes vetsinou to same - stativ se vetsinou kupuje nadvakrat ->napred "lehky, skladny, za rozumny peniz" a pak "stabilni, s poradnou hlavou a moznosti vymenu jednotlivych dilu". Tez jsem si tim prosel. Radsi se taham s 3kg stativem, staci mi pak jedina fotka, ktery diky nemu stoji za zvetseni na vetsi plachtu.
Ale ber to prosim jako muj soukromy nazor na stativy, podlozeny zatim jen nekolika lety praxe.


No ako uz napr. uplne jiny martin pochopil, moje fotenie je skor hranie sa na fotenie, nez nejaka seriozna cinnost. Je mi uplne jasne, ze 3kg stativ je podstatne stabilnejsi a tudiz aj pouzitelnejsi, ale ver tomu, ze ak nemas zrkadlovku (co ja nemam), tak to nie je absolutna nutnost. Moj stativ je na zrkadlovku plne nepouzitelny, ale na moj Canon Powershot G2 uuuplne staci. Jasne, ze stabilita je obcas mierne diskutabilna, ale mne to za tie -2kg stoji. :wink:

A co sa tyka pripinania na batoh, tak mne proste staci pretiahnut dva dlhsie podpruhy popod chrbtovu konstrukciu a stavi mi drzi na strede batohu uplne super :mrgreen: Ale zase - ak by mal 3kg tak by mozno tak super nedrzal... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » pon zář 19, 2005 8:13

Rujir píše:
Lipon píše:no ja jsem za nejaky ten patek chozeni se stativem jeste na lepsi zpusob nez nalevo/napravo neprisel
jelikoz i slozeny ma Manfrotto 190 docela solidni vysku, tak nahoru/dolu neprochazi v uvahu, je to jako chodit s prknem nastorc
doprostred je sice dobrej napad, ale je pak problem (pro me) ho doprostredka chytit tak, aby se neklimbal a nemlatil okolo sebe, docela to dovede rozhodit rovnovahu
vodu/kus stanu prip. cely stan mam vzdycky na druhy strane, tak je to vyvazeny

" ... tazke stativy som nechal profesionalom a mne staci lahucky, ani nie kilovy. " Tak s tim jsi trochu vedle, tezsi statitv rozhodne neni o profesionalite, ale o stabilite. Lehoucke stativy ti staci tak mozna na krabicku od mydla, ale ne na zrcadlovku s nejakym tim sklem. Prave takovy "lehoucky stativ" mi uz 3 roky stoji ve skrini tak jak jsem jej tam zahodil, panc s nim se neda nic kloudne vyfotit. Pruzi to vsude mozne, nechytis s tim napevno osy, hlava je jak z gumy ... V kazdem clanku o stativech si prectes vetsinou to same - stativ se vetsinou kupuje nadvakrat ->napred "lehky, skladny, za rozumny peniz" a pak "stabilni, s poradnou hlavou a moznosti vymenu jednotlivych dilu". Tez jsem si tim prosel. Radsi se taham s 3kg stativem, staci mi pak jedina fotka, ktery diky nemu stoji za zvetseni na vetsi plachtu.
Ale ber to prosim jako muj soukromy nazor na stativy, podlozeny zatim jen nekolika lety praxe.


No ako uz napr. uplne jiny martin pochopil, moje fotenie je skor hranie sa na fotenie, nez nejaka seriozna cinnost. Je mi uplne jasne, ze 3kg stativ je podstatne stabilnejsi a tudiz aj pouzitelnejsi, ale ver tomu, ze ak nemas zrkadlovku (co ja nemam), tak to nie je absolutna nutnost. Moj stativ je na zrkadlovku plne nepouzitelny, ale na moj Canon Powershot G2 uuuplne staci. Jasne, ze stabilita je obcas mierne diskutabilna, ale mne to za tie -2kg stoji. :wink:

A co sa tyka pripinania na batoh, tak mne proste staci pretiahnut dva dlhsie podpruhy popod chrbtovu konstrukciu a stavi mi drzi na strede batohu uplne super :mrgreen: Ale zase - ak by mal 3kg tak by mozno tak super nedrzal... :mrgreen:


pochopil jsem to tez :wink: beru to z meho pohledu, kdy asi tak 85% lidi kteri zacali fotit s tikitalni krabickou presli po urcite dobe na zrcadlovku, panc jim kompaktik uz proste nestacil; proto tvrdim, ze je lepsi hned tezsi stativ nez ho menit s koupi zrcadlovky. A pokud fotis prece jenom vic nez "mama u kostela, tata u kostela, tata pod palmou, mama u stolu atd." tak stejne skoncis u zrcadlovky :lol: :lol:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rujir » pon zář 19, 2005 8:36

Lipon píše:pochopil jsem to tez :wink: beru to z meho pohledu, kdy asi tak 85% lidi kteri zacali fotit s tikitalni krabickou presli po urcite dobe na zrcadlovku, panc jim kompaktik uz proste nestacil; proto tvrdim, ze je lepsi hned tezsi stativ nez ho menit s koupi zrcadlovky. A pokud fotis prece jenom vic nez "mama u kostela, tata u kostela, tata pod palmou, mama u stolu atd." tak stejne skoncis u zrcadlovky :lol: :lol:


No s tym stativom je to tak, ze ked som zistil ze ho potrebujem, tak som proste zhabal tatinkov, co chcel pouzivat k videokamere a uz som pri nom ostal... :shock: Nevravim, ze to je idealne riesenie, ale kazdopadne bolo najlacnejsie... :mrgreen:

No do tavu kedy by som naozaj ocenil digitalnu zrkadlovku som sa uz sice prepracoval, ale do stavu kedy si ju budem moct kupit este stale nie... :cry:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 19, 2005 13:24

Lipon píše:pochopil jsem to tez :wink: beru to z meho pohledu, kdy asi tak 85% lidi kteri zacali fotit s tikitalni krabickou presli po urcite dobe na zrcadlovku, panc jim kompaktik uz proste nestacil; proto tvrdim, ze je lepsi hned tezsi stativ nez ho menit s koupi zrcadlovky. A pokud fotis prece jenom vic nez "mama u kostela, tata u kostela, tata pod palmou, mama u stolu atd." tak stejne skoncis u zrcadlovky :lol: :lol:

no jako třebas můj tatík: začal s (teď mojí) praktikou, kterou mu prodavačka prodala "omylem" (spletli si ho s pánem co ji měl pod pultem schovanou), pak si pořídil olympus mjůčko a teď mjůčko digi...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Fotografie v outdooru