Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod RUMcajs » stř kvě 21, 2008 9:50

Ahoj,

vcera jsem si objednal Canon 450D a Tamron 17-15.
Ted se poohlizim po nejake brasne, kterou bych mohl mit pri chuzi s 65 litrovym batohem zavesenou na krku a zaroven provlecenou bederakem.

Zatim jsem nasel par modelu od Lowe Pro, ale cena se mi vubec, ale vubec nelibi.

Muzete mi doporucit jine modely, nebo tipy jak nosite zrcadlovku?

Dikys
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod zatora » stř kvě 21, 2008 9:54

čoveče ja mam tamrona 17-50, ale 17-15 taky nemusí byt špatný :mrgreen:
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod radovan01 » stř kvě 21, 2008 10:01

RUMcajs píše:tipy jak nosite zrcadlovku?
Dikys


No bud nosim celu brasnu s komplet vybavou Tamrac photo video 1, alebo len telo s objektivom 28-80 dam do zimnej ciapky a hodim do ruksaku a mam to dva v jednom :mrgreen:
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod macikp » stř kvě 21, 2008 10:24

No já jsem podobný problém řešil nedávno. A zrcadlovku buď nosím na volno v baťohu, nebo v brašně. Koupil jsem si od Lowe pro takový trojúhelník pistol, nebo tak nějak tomu říkají. Je to brašna do, ketré se mi ten foťák krásně vleze i s objektivem. No a myslím, že pokud jsi dal za foťák téměř dvacet tísíc, tak investice pár stovek do kvalitní brašny se určitě vyplatí. To Lowe pro je jedno z nejlepších poměr cena výkon a mají slušný výběr.
macikp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 10, 2008 20:30

Příspěvekod RUMcajs » stř kvě 21, 2008 12:18

Mackip: Par stovek zaplatim rad. Nabizeji "pistolova" pouzdra za cca 700kc. Nechce se mi ale davat 1600 za "outdoorove" provedeni.
Nepromokavost neni na prvnim miste, hlavni je uchyceni k bederaku.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod lubeek » stř kvě 21, 2008 12:47

tak ja mam toto http://www.lowepro.cz/produkty-detail.p ... =top&kat=3, kvalitne polstrovanie, integrovana plastenka len cena je trosku vyssia, ale ked dam 30k za fotak tak je to myslim dost v pohode... k tomu som pouzival take pridavne popruhy, nemozem ich teraz najst, stoja asi 200 korun, su tiez od Lowepro... inak mam pentax K10D+sigma 17-17+grip+filtre a kopec drobnosti a vojde to tam v pohode... som spoko... :lol:
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

Příspěvekod RUMcajs » stř kvě 21, 2008 13:06

Lubeek: a co ten modularni system brasen?
Kurnik, ten modularni system ma co do sebe....

Mas nejake reference na nepromokavost?
A jak je resena zadni strana? Jsou oka pevne prisita k brasne, nebo je tam presah na suchy zip (rozumej jestli je treba sundat pasek kalhot pri nasazovani brasny).
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Filltos » stř kvě 21, 2008 13:23

mam Tamrac pistolovku a v ni D70+18-70 a vejde se tam i se slunecni clonou nasazenou. Ma poutko na opasek, tak by sla nejak snad pridelat i k bederaku.
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod agentw4c » stř kvě 21, 2008 13:46

ja mam na svou 350 + objektiv Tamron 18-200
brasnu od www.cullmann-foto.de model nevim, ale jak jsem koukal tak neni uz v nabidce, je to asi stary model ,ale je to neco mezi "2in1 Mini Action" a "Action 100" a stala mne okolo 30 Eur, meli ji v Mediamarketu
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod sx02 » stř kvě 21, 2008 15:37

Filltos píše:mam Tamrac pistolovku a v ni D70+18-70 a vejde se tam i se slunecni clonou nasazenou. Ma poutko na opasek, tak by sla nejak snad pridelat i k bederaku.

Tuhle pistolovku mam taky, a cirka rok a pul resim jak ji pripnout k beredaku. Zatim jsem na zadny system neprisel. Mam to zavesny krizem pres rameno a na bederaku zezadu provliklej popruh navic, dlouhodobe to ale pohodlny neni. Hodne zavisi na typu batohu - mam zkusenosti s treksportem - tam nicmoc a s LA - tam je to hruza. Co jsem koukal na deutera tak tam by to melo byt lepsi.
Pokud mate nejakej zarucenej recept tak ho uvitam, nejlepe do nedelniho odjezdu. :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod lubeek » stř kvě 21, 2008 16:08

tak toto je ono... http://www.fotoskoda.cz/eObchod/p106014 ... ss-popruhy
nevyhoda je, ze ked potrebujes zhodit nejaku vrstvu, je to dost zdlhave(zhodit batoh, zhodit popruhy, vyzliect, nahodit popruhy, na to batoh...) inak su tenke takze vobec netlacia pod popruhmi batohu, stabilita je tiez dobra, myslim ze sa oplatia kupit... k tej brasni mozes zboku pripevnit dalsie puzdra, ci uz na objektivy, alebo rozne ine veci... poriadny lejak neviem, to som s nou nezazil, ale steny su dost hrube+plastenka, ja tomu verim..... najlepsie je si ist brasnu obzriet niekde v kamnnom obchode ak mas moznost... ta zadna strana nieje odopinacia, ale bederak tam urcite prevlecies...
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

Příspěvekod Filltos » stř kvě 21, 2008 17:45

sx02 píše:... a cirka rok a pul resim jak ji pripnout k beredaku. Zatim jsem na zadny system neprisel.

Tak ja to nezkoušel, měl sem ji jen na opasku. Sem myslel, že to bude podobný na bederák :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod sx02 » čtv kvě 22, 2008 8:51

Filltos píše:
sx02 píše:... a cirka rok a pul resim jak ji pripnout k beredaku. Zatim jsem na zadny system neprisel.

Tak ja to nezkoušel, měl sem ji jen na opasku. Sem myslel, že to bude podobný na bederák :)

Bederak je sirsi a na tech nejnevhodnejsich mistech ma prisity popruhy.
Vzdycky muzes jenom navliknout ten futral abys ho mel uprostred na plastovy spone - to je ovsem neuveritelne npohodlny (zvlaste pro muze). Pokud pouzdro shrnes na stranu - tak bud to kvuli prisiti poradne nejde a nebo ti zpet klouze na stred.
Nemluve o tom ze na nektery siroky poporuhy proste pistolovy pouzdor nenavliknes, protoze ma vzadu moc uzky ty oka.

Ja to mam fakt prokoumany, bo driv jsem nosil maly akcni kompaktik a byl jsem zvyklej fotit za pochodu. Pak se odporoucel do vecnych lovist a mam jenom zrcadlo a na vandrech se trapim :cry:

Lubeek - to mi projde jako ptakovina - budes mit skoro dvoukilovou zrcadlovku na hrudi? imo blblost, to se hodi na vychazky ne na cesty
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod RUMcajs » čtv kvě 22, 2008 9:20

SX2: Ona by sla ta brasna se zrcadlovkou stabilizovat u boku pomoci male karabinky, tak ze by se pripnula k bocnim kompresnim popruhum batohu a zaroven k nejakemu poutku na bocni strane brasny. Nebo pomoci karabinky a rep snury.

Na prave strane bederaku mam nasitou kapsicku, leva strana je bez ni.
Byt na jeho vnejsi strane poutko z plocheho popruhu, bylo by to skvele misto pro fotak.

P.S. Brasna se zrcadlovkou nemuze byt na stredu bederaku, protoze by pak neslo zvedat nohy pri ceste do prudkeho kopce.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod amadeus » čtv kvě 22, 2008 9:22

doporucuji:
Tamrac www.tamrac.com
Lowepro www.lowepro.com
Vanguard www.vanguardusa.com
pro mensi foto i
Samsonite www.samsonite.com
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod sx02 » čtv kvě 22, 2008 9:57

RUMcajz: No kdyz to nechas jenom na bederaku tak se ti to bude neprijemne blembat, casem jsem zjistil ze nezbytny je to mit zaroven pres rameno. (2kg vybava)

Ad fotak veprostred - presne tohle jsem myslel tim "nepohodlim"
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod RUMcajs » čtv kvě 22, 2008 11:14

SX02: presne tak. Brasna musi byt prehozena pres rameno. Krku pak odlehci to pripnuti za bederak.

P.S. Pred par minutama jsem si objednal Lowe Pro Toploader 65 AW,
tak dam vedet co jsem vykoumal, az ji budu mit v rukou.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod brhel » čtv kvě 22, 2008 11:39

RUMcajs píše:Zatim jsem nasel par modelu od Lowe Pro, ale cena se mi vubec, ale vubec nelibi.
Osobně Lowe Pro používám a asi nic lepšího není. Většina jich má i pláštěnku, i když proti slejváku zrovna není.

Cena se brutálně liší obchod od obchodu, rozdíl je i přes sto korun. A je trošku problém někdy sehnat konkrétní model. Ale jinak doporučuji.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Akee » čtv kvě 22, 2008 14:23

brasnu nosim prehodenu cez krk a popod obe ramena... konce popruhov mi trcia niekde medzi laktami a rebrami a ked je to dobre nastavene, netlaci to ani po niekolkych dnoch, ani sa to nehompala...

v tom pripade netreba riesit ziadne upnutie na bedrovy pas, kedze spociva niekde nad pupkom, okolo branice ... a teda neobmedzuje ani stehna pri chodzi do kopca (napriklad :) )

odskusane s ts tatran 80 a deuter aircontact 40 ...
"Because it is there." G.Mallory
Akee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 21, 2006 8:47

Příspěvekod zbinecek » sob čer 14, 2008 22:18

Akee píše:brasnu nosim prehodenu cez krk a popod obe ramena... konce popruhov mi trcia niekde medzi laktami a rebrami a ked je to dobre nastavene, netlaci to ani po niekolkych dnoch, ani sa to nehompala...

v tom pripade netreba riesit ziadne upnutie na bedrovy pas, kedze spociva niekde nad pupkom, okolo branice ... a teda neobmedzuje ani stehna pri chodzi do kopca (napriklad :) )

odskusane s ts tatran 80 a deuter aircontact 40 ...


Asi jsem nechápavý, ale nesjíždí ti ten popruh z krku? Pokud si pověsím brašnu na krk a pak protáhnu obě ramena, tak mi začne brašna sjíždět:-).

Pořídil jsem si zrcadlovku, ale zatím mě při nošení spíš omezuje. nemůžu najít vhodný způsob jak nosit pistolvou brašnu. Možná je to síla zvyku. Před tím jsedm měl kompakt připevněný v kapsičce na bederáku.
zbinecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16

Příspěvekod djx1 » ned čer 15, 2008 8:29

Nosim pistolku. Na pistolce mam prichycene pouzdro na filtry (pripadne i dalzi objektiv). Pistolku nenosim na krku, ale popruh prehodim dozadu za sebe a provlecu ho pod podpazdi. Popruh od pistolky se "zasekne" o popruhy batohu. Tim padem se veskera vaha prenasi na batoh. Dle meho nejlepsi zpusob, jak tu tezkou kravu (ta pistolka ma nekdy cca 3,5kila) tahat. Nic neprekazi, nic neboli.... Nosim to takhle porad.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod ZbynekN » stř říj 29, 2008 19:37

Lowepro má nové modely pouzder a brašen, kdyby někdo přemýšlel, v čem tahat foto náklad :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re:

Příspěvekod RUMcajs » čtv říj 30, 2008 9:58

djx1 píše:Nosim pistolku. Na pistolce mam prichycene pouzdro na filtry (pripadne i dalzi objektiv). Pistolku nenosim na krku, ale popruh prehodim dozadu za sebe a provlecu ho pod podpazdi. Popruh od pistolky se "zasekne" o popruhy batohu. Tim padem se veskera vaha prenasi na batoh. Dle meho nejlepsi zpusob, jak tu tezkou kravu (ta pistolka ma nekdy cca 3,5kila) tahat. Nic neprekazi, nic neboli.... Nosim to takhle porad.


Pravda ze se krku ulevi, ale vadi mi u toho, ze si nevidim na boty, takze nevim, kam doslapuji.
Mam Lowepro Toploader 65AW. Jde to provleknout polstrovanou casti bederaku u meho Deutera, pricvaknout karabinkou za spodni bocni kompresni popruh baglu a pak se ani brasna neposunuje k pupku.

Nosil jsem to takhle 6 dni a osvecilo se to.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod Indy » čtv říj 30, 2008 10:23

sem ted zacal nosit vetsi kompakt na hrudi, pokud je akorat na klicni kosti, vubec to nevadi, je to pohotovy a pri prolizani vsude mozne to pouzdro na bederak nedoporucuju. viz kosovka, uzke pruchody atd atd.

cili zkuste to - jestli to bude prijatelne s tezsi zrcadlovkou tezko rict, ale kdyby ano tak super.

jinak ze clovek nevidi kam slape - mala fatra janosikovy diery, za chvili jsem si zvyknul, je to jak s lezenim, noha sama najde co videly oci a drzela ruka. dokonce po 3ch dnech musim rict ze vysledek je pozitivni - jistejsi chuze a clovek pak necumi tolik pod nohy! periferni videni zacne fungovat. same vyhody.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Brasna na zrcadlovku s upnutim na bederak Deutera

Příspěvekod ij1 » čtv říj 30, 2008 11:45

Taky jsem to vyřešil karbinou ke kompresáku. Mám LowePro který má nad poutkama malý očka, jimiž mám provlečenej špagát za kterej to karabina drží. Když mám foťák na krku (což je skoro pořád) hodím ramení popruh do brašny, nechám to držet keráblí a brašna poté vypadá jak polní flaška. V případě že je foťák v brašně dávám si popruh raději na rameno, páč už je to těžší.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha


Zpět na Fotografie v outdooru