Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký digitál...

Příspěvekod Mirek » úte led 9, 2007 16:58

Ahoj přátelé, vždy mi dobře radíte, poraďte prosím s foťákem. Chtěl bych si pořídit digitál - kompakt, spíše pro příležitostné focení, cca do 5 000,- Kč. Zoom tak 3,5x....makro...tužkové baterie. Canon..?....Olympus...?....Panasonic...? Kartu bych viděl tak do 1G....zatím jsem koukal na tyhle.....

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a430
http://www.megapixel.cz/olympus-fe-170
http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-ls3

dííííky.... :((
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Menonita » úte led 9, 2007 17:17

Mám Canon PowerShot A610 a vřele doporučuji. Možnosti různého nastavení, výklopný displej.
http://www.megapixel.cz/canon-powershot-a610-kopie-cz
Menonita
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 6, 2006 16:49

Příspěvekod Mirek » úte led 9, 2007 17:32

určitě dobrý...dík, ale chci tak do 5 000,- ....
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Chasi » úte led 9, 2007 17:34

A co tenhle Olympus?
Pár megapixelů navíc a cena šla myslím dost dolů... :((

Bratránek ho má, je malý, skladný, dá se ovládat jednou rukou, vzadu veliký displej, je z něj i dobré video, taky o něm uvažuju...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 17:39

Ja sice fotim na klasiku a na diaky, ale taky mam jako takovej fofr zaznamnik vseho digital.
Vrele doporucuju toho Canona A610...V testech vychazi velice dobre a na to, ze je to mejdlova krabicka z nej lezou prijemne fotky. Ale necekej zazraky.
Bohuzel Jezisek me predbehl a bez konzultace koupil Nikon Coolpix 5600. Je to plnej automat a neni zas tak spatnej...na bezne cvakani postaci. Ale je neuveritelne linej...hlavne, kdyz pouzivam blesk.
Z tech tvych....urcite Canon.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Chasi » úte led 9, 2007 17:39

Chasi píše:A co tenhle Olympus?
Pár megapixelů navíc a cena šla myslím dost dolů... :((

Bratránek ho má, je malý, skladný, dá se ovládat jednou rukou, vzadu veliký displej, je z něj i dobré video, taky o něm uvažuju...


Narazil jsem na recenzi..
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 17:47

Hlavne doporucuju CANON!!! A NE Olymp(ič)us :D
Nic, toho si moc nevšímej, máme s kámošem skoro totožný foťáky od různejch firem a hádáme se který je lepší :axe: Samozřejmě že CANON!!! :lol:
Ale jinak mám dobrou zkušenost z foťáky z bazaru-stačí lehká obezřetnost, vše vyzkoušet před koupí(a navíc lepší bazary dávaj aspoň 1/2 roku zaruku). A za stejnou cenu pak lze koupit mnohem lepší foťák. Kolem 8 tisic jsou ty nejlepsi pouzity kompakty, co se delaj, za petku uz je velmi slusny. Novy maj ceny tak dvojnasobny i vyssi. Jinak karta do 1GB je skoro i luxus pro 4MB fotak, zalezi jak casto fotis. ja fotim docela dost a na rozliseni 5MB(= velikost tak 1,5MB v prumeru) a na karty 512+128MB se v pohode vejdu pri mesicnim pobytu mimo. Je to tak 500 fotek. Jinak je urcite lepsi mit dve mensi karty nez jednu velkou-fotak to rychleji nacita i v pripade zniceni/kradeze/ztraty to pak nenaštve tolik.
zoom-3-4 bezne v pohode staci, jen vim ze by obcas bodnul nejaky sirokouhly objektvek, zvlast v horech..., bych potreboval spis zoom 0,5 :D
A nebranil bych se primo akumulatoru od vyrobce. Je pravda ze tuzkovky sezenes kdekoli, ale maj i spousu nevýhod-potrebujes ideálně tak dvě sady nabíjecích+nabíječku-což je dost vysoká počáteční investice. Navic ta nabijecka byva vyrazne vetsi a hmotnejsi (aspon co sem videl) a nabijivyrane dele (ideálně myslim 6 hodin, když je hodne dobra). Origoš baterky staci koupit jedn navic (vetsinou cca 700) a i pokud ji nemas tak vydrzi dost dlouho, zvlast pokud trochu setris. Na jednu udelam tak 250-300 fotek (zalezi jak pouzivam displej, blesk a kolik jich smažu). A navic malokdy si vic jak cca 10 dni v kuse uplne mimo civilizaci a pak staci zajit do hospody/ poprosit mistni a tak za 2 hodky byva nabito.
Toť muj pohled:-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Chasi » úte led 9, 2007 17:51

Hafi píše:Hlavne doporucuju CANON!!! :-)


Tak do pěti litrů se vlezeš aj s tou 530tkou...

Taky zatím nemám žádný digitál a o té možnosti koupit "jetý" foťák už jsem uvažoval, ale je to velký risk :((
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 17:55

Hafi píše:Hlavne doporucuju CANON!!! A NE Olymp(ič)us :D
Nic, toho si moc nevšímej, máme s kámošem skoro totožný foťáky od různejch firem a hádáme se který je lepší :axe: Samozřejmě že CANON!!! :lol:
Ale jinak mám dobrou zkušenost z foťáky z bazaru-stačí lehká obezřetnost, vše vyzkoušet před koupí(a navíc lepší bazary dávaj aspoň 1/2 roku zaruku). A za stejnou cenu pak lze koupit mnohem lepší foťák. Kolem 8 tisic jsou ty nejlepsi pouzity kompakty, co se delaj, za petku uz je velmi slusny. Novy maj ceny tak dvojnasobny i vyssi. Jinak karta do 1GB je skoro i luxus pro 4MB fotak, zalezi jak casto fotis. ja fotim docela dost a na rozliseni 5MB(= velikost tak 1,5MB v prumeru) a na karty 512+128MB se v pohode vejdu pri mesicnim pobytu mimo. Je to tak 500 fotek. Jinak je urcite lepsi mit dve mensi karty nez jednu velkou-fotak to rychleji nacita i v pripade zniceni/kradeze/ztraty to pak nenaštve tolik.
zoom-3-4 bezne v pohode staci, jen vim ze by obcas bodnul nejaky sirokouhly objektvek, zvlast v horech..., bych potreboval spis zoom 0,5 :D
A nebranil bych se primo akumulatoru od vyrobce. Je pravda ze tuzkovky sezenes kdekoli, ale maj i spousu nevýhod-potrebujes ideálně tak dvě sady nabíjecích+nabíječku-což je dost vysoká počáteční investice. Navic ta nabijecka byva vyrazne vetsi a hmotnejsi (aspon co sem videl) a nabijivyrane dele (ideálně myslim 6 hodin, když je hodne dobra). Origoš baterky staci koupit jedn navic (vetsinou cca 700) a i pokud ji nemas tak vydrzi dost dlouho, zvlast pokud trochu setris. Na jednu udelam tak 250-300 fotek (zalezi jak pouzivam displej, blesk a kolik jich smažu). A navic malokdy si vic jak cca 10 dni v kuse uplne mimo civilizaci a pak staci zajit do hospody/ poprosit mistni a tak za 2 hodky byva nabito.
Toť muj pohled:-)


Jen k tem baterkam....Urcite bych sel do tuzkovek. Muze se stat cokoliv a jak jsi psal...tuzkovky se daji koupit vsude....to je jejich velka vyhoda. Nevim, kolik stoji nahradni akumulator, ale urcite nebude drazsi nez treba 4 nabijeci tuzkovky. Nabijecku navic koupis za tri kila. Kdyz jsem hledal digizaznamnik, chtel jsem urcite na tuzkovky.
Canon/Olympus...dle meho je Canon a krucek vepredejc pred vsema...ale je to jen muj nazor.
A jeste jedno....hodne koluje mezi lidma...cim vic pixelu, tim vic. Neni to pravda. Tyhle cipy jsou male a cim vice na nich bude pixelu, tim vice budou sumet...fotky jsou pak osklive. Takze ja bych koncil nekde u 5Mpx. Vic je fakt zbytecne.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 17:58

Chasi píše:... ale je to velký risk :((


Neřek bych, v Praze má velmi slušný výběr třeba Mobil pohotovost ve Spálené (u metra národní třída). A daj tam rok záruku i na použitý, takže v tom by neměl být problém. Kdysi sem tam koupil canona S45, novýho, asi za 15000. No a když jsem ho o cca 2 roky později vykoupal, tak jsem si tam koupil jetou S50 (chtel jsem necona co už jsem měl doma prislušenství, abych to nemusel kupovat znova a S50 je stejná jako S45, akorat má o megapixel víc) za necelých 6000 a nebyl s ni zadny problem než jsem ji opet vykoupal :( a tak jsem tam opet zasel a opet zakoupil stejný foťák, tehda už jen za 5000 a opet slouží dodnes. Ten osledni byl dokonce i lehce prohnutý ve strane, že s nim asi nekdo trisknul. Tak jsem si to nechal napsat do zarucaku, aby dyžtak nemeli kecy. A opet bez problemu.

Od cigoše na ulici bych to samozrejme nekoupil...leda možnákdyby to samý dal tak pod 1000, to by se o tom dalo uvazovat a risknout to.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 18:08

Hafi píše:
Chasi píše:... ale je to velký risk :((


Neřek bych, v Praze má velmi slušný výběr třeba Mobil pohotovost ve Spálené (u metra národní třída). A daj tam rok záruku i na použitý, takže v tom by neměl být problém. Kdysi sem tam koupil canona S45, novýho, asi za 15000. No a když jsem ho o cca 2 roky později vykoupal, tak jsem si tam koupil jetou S50 (chtel jsem necona co už jsem měl doma prislušenství, abych to nemusel kupovat znova a S50 je stejná jako S45, akorat má o megapixel víc) za necelých 6000 a nebyl s ni zadny problem než jsem ji opet vykoupal :( a tak jsem tam opet zasel a opet zakoupil stejný foťák, tehda už jen za 5000 a opet slouží dodnes. Ten osledni byl dokonce i lehce prohnutý ve strane, že s nim asi nekdo trisknul. Tak jsem si to nechal napsat do zarucaku, aby dyžtak nemeli kecy. A opet bez problemu.



:-) No jestli to porad koupes, tak to je asi fakt lepsi koupit v bazaru.
Bazaru neverim. Digital bych tam nekoupil...ale zas jen muj nazor. Musis si uvedomit, ze digital je konstruovan tak na 3 roky. Mel jsem dva a opravdu se po cca 2-3 letech na nich zacali objevovat chybky...hlavne elektronika. Tu pak neopravis. Ale na druhou stranu cena digitalu rychle pada, proto ty fajnove ceny v bazarech.
Ja bych videl cestu spis takovou, ze bych koupil starsi model, ale novej. Ta 610 ma nyni nastupce a jde celkem dolu. To same ten muj pidi Nikon. Pred rokem stal tusim 8tis, ted nejak kolem 4tis.
Od cigoše na ulici bych to samozrejme nekoupil...leda možnákdyby to samý dal tak pod 1000, to by se o tom dalo uvazovat a risknout to.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Lumyr » úte led 9, 2007 18:22

djx1 píše:Jen k tem baterkam....Urcite bych sel do tuzkovek. Muze se stat cokoliv a jak jsi psal...tuzkovky se daji koupit vsude....to je jejich velka vyhoda. Nevim, kolik stoji nahradni akumulator, ale urcite nebude drazsi nez treba 4 nabijeci tuzkovky. Nabijecku navic koupis za tri kila. Kdyz jsem hledal digizaznamnik, chtel jsem urcite na tuzkovky.


Muj prvni digital byl taky na tuzkovky (mel jsem stejny argumenty), ale kdyz mi ho ukradli tak jsem uz fotak na tuzkovky nehledal. Mel docela dost nevyhod (vaha, rozmery, porad nekde hledat tuzkovky, vydr nic moc, stav kapacity ukazoval porad 100% a pak najednou konec..... je toho spousta) ted mam uz par let Sony F717 (asi ne co hledas, i kdyz se da v bazarech sehnat docela levne(na to kolik tehdy stal)). Akumulator Sony, stav baterie vidim na minuty presne (fakt to maji promakany) neni na co si ztezovat... Ale rozdodne vim ze dalsi fotak jedine s akumulatorem. Kdyz mas dva tak ses vysmatej... (navic mam nabijecku co funguje i do zapalovace v aute takze moznost dobijeni siroka). Ale jestli ses rozhodnuty, neni nad osobni zkusenost...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 18:24

djx1 píše:
:-) No jestli to porad koupes, tak to je asi fakt lepsi koupit v bazaru.

No poprvý jsem s tim fotil na raftu když se z vedlejsi raftu rozhodli prastat u vzdalenejsiho brehu a ja musel zabrat a odlozil sem fotak jen tak lehce na vestu a on pri vytahovani raftu na breh sklouznul a podruhy, když mi totalne promok v noci batoh - spadnul mi kus meho pseudopristresi, tak že na mě nepršelo=v klidu jsem spal a na batoh jo=fotak se v klidu koupal v nem :slota: Ale zase mam doma spoustu nahradnich dilu :lol:
A jinak prvni sem mel 2,5 roku abyl bez problemu, druhy rok+to co mel nekdo predtim-taky ok a ted uz zase rok a pul a to co mel nekdo pred tim a zatim nepozoruju zadne problemy. No krom toho na fotaku byva videt jak je cca stray, nebo spis pouzivany-podle osoupanosti tlacitek a odrenosti displeje a oba co jsem koupil byli takrka netknute, rekl bych, že pokud by to nekdo pouzival tak jak ja, tak by to po mesici vypadalo vyrazne pouziteji.
Koupit starsi model je samozrejme taky reseni, ekonomicky neco mezi novinkou a bazarem. Ja sem zatim spokojen:-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 18:30

Hafi píše:
djx1 píše:
:-) No jestli to porad koupes, tak to je asi fakt lepsi koupit v bazaru.

No poprvý jsem s tim fotil na raftu když se z vedlejsi raftu rozhodli prastat u vzdalenejsiho brehu a ja musel zabrat a odlozil sem fotak jen tak lehce na vestu a on pri vytahovani raftu na breh sklouznul a podruhy, když mi totalne promok v noci batoh - spadnul mi kus meho pseudopristresi, tak že na mě nepršelo=v klidu jsem spal a na batoh jo=fotak se v klidu koupal v nem :slota: Ale zase mam doma spoustu nahradnich dilu :lol:
A jinak prvni sem mel 2,5 roku abyl bez problemu, druhy rok+to co mel nekdo predtim-taky ok a ted uz zase rok a pul a to co mel nekdo pred tim a zatim nepozoruju zadne problemy. No krom toho na fotaku byva videt jak je cca stray, nebo spis pouzivany-podle osoupanosti tlacitek a odrenosti displeje a oba co jsem koupil byli takrka netknute, rekl bych, že pokud by to nekdo pouzival tak jak ja, tak by to po mesici vypadalo vyrazne pouziteji.
Koupit starsi model je samozrejme taky reseni, ekonomicky neco mezi novinkou a bazarem. Ja sem zatim spokojen:-)


Asi je to o stesti. Mam Fuji S5000. Ted jsou to tri roky a uz se neda pouzivat. Obcas se absolutne sekne. Pri vymene baterek si nic nepamatuje, takze musis vse nastavit znova (to se bezne nedelalo) a hlavne...uz jsem musel nechat 2x cistit cip.
Ten druhej byl Olymp...nejakej starsi...a ten po 2,5 letech uplne umrel.

Ja bych sel si tou cestou starsiho modelu....treba ten Canon 610, nebo i starsi. Vseobecne se rika, ze tahle rada Canonu je celkem povedena
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 18:40

djx1 píše:
Jen k tem baterkam....Urcite bych sel do tuzkovek. Muze se stat cokoliv a jak jsi psal...tuzkovky se daji koupit vsude....to je jejich velka vyhoda. Nevim, kolik stoji nahradni akumulator, ale urcite nebude drazsi nez treba 4 nabijeci tuzkovky. Nabijecku navic koupis za tri kila. Kdyz jsem hledal digizaznamnik, chtel jsem urcite na tuzkovky.
Canon/Olympus...dle meho je Canon a krucek vepredejc pred vsema...ale je to jen muj nazor.
A jeste jedno....hodne koluje mezi lidma...cim vic pixelu, tim vic. Neni to pravda. Tyhle cipy jsou male a cim vice na nich bude pixelu, tim vice budou sumet...fotky jsou pak osklive. Takze ja bych koncil nekde u 5Mpx. Vic je fakt zbytecne.


Tak s tim Canonem sis u mě šplhnul! :D A co se týče možnosti razšiřování současnejch čipů, tak plně souhlasim taky. Ideál je 4-5MPx
Ale co se týče baterek tak bych ma bod spis Lumyr, ja teda nemam zkusenost z tuskovkama, ale proste mi prijde ze maj moc nevyhod. A jak uz sem psal, nahradni akumulator stoji tak vetsinou 700-800, podle typu. Do 1000 skoro vzdy. A když vezmu nahradni sadu baterek+nabijecku, tak je to spis jeste drazsi, ne? Navic mam pocit, ze tyto fotaky se prodavaji bez baterek, takze si vlastne musis koupit dve sady, pokud chces mit jednu navic.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonga » úte led 9, 2007 19:00

-důležitý je vedet jestli chci dobíjecí článek nebo AA baterie(tady je to jasný).
-popř jestli máš doma z historie nějaké karty (Xd jsou drahá a málo rozšířený, SD cena dobrá, "možná karta nejbližší budoucnosti", CF nejlacinější, ale dosluhující (u malých foťáků).
-čím víc optickej zoom, tím líp.
-vím, že se jedná o foťák, ale když umí dobrý videosekvence tak to potěší, leckdy 20-40 s stačí. v tom případě se dívej na rozlišení a taky formát!!. dva z tvého výběru mají video formát MOV.
-světelnost objektivu
prostě z tý ceny vyždímat maximum.

no a pochlubse co si koupil :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte led 9, 2007 19:01

Kua, nemám na to, číst to celý, ale CANON only, CANON forever :supz:
Sám fotím na A80...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kocajz » úte led 9, 2007 19:15

No já bych neřek že je CANON nejlepší, osobně preferuji OLIMPUS, ale myslím si že dnes už je to dost vyrovnaný. Každá značka má svoje klady a zápory a navíc to může být model od modelu jiný. :(( [/b]
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 19:23

Hafi píše:
Tak s tim Canonem sis u mě šplhnul! :D


Mozna splhl, ale ja fotim stejne jen a jen na Nikon:-))))

Jinak k cene baterek...Zalezi, zda je fotak na dve, nebo ctyry. Moje mejdlovka je na dve. Takze 4 baterky (dve sady) a nabijecka te vyjdou na cca 400-1000Kc.
Ale asi zalezi na cloveku. Me vyhovujou klasicke tuzkovky, ale nikomu to necpu:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » úte led 9, 2007 19:24

to Hafi: to je zajímavý názor. k tužkám nabíječku jo a kakumulátoru né ..... :-) mimochodem, prostor pro tužky zlepšuje, samozřejmě že né vždy, ale u některých foťáků ůchop. lépe padne do ruky. není to pak jako krabička od mýdla. :-) mám nabíječku na tužky taky připojitelnou v autě ...... a to mám ve foťáku Li-Ion.
to djx1: zkus říct manželce (teda té moji ) :-) , aby po 6 letech vyměnila svou C3040 a vezme tě s ní ještě po hlavě :-) a žádné závady na ní nepozoruje a to ji tahá všude sebou. :-)
dobé řešení má oly u foťáku kde si mužeš zvolit Li-Ion a když dojde tak dát tužkovky i když tam jsou taky mouchy - blbě měří tužkové akumulátory.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod chonga » úte led 9, 2007 19:26

Přípluv píše:Kua, nemám na to, číst to celý, ale CANON only, CANON forever :supz:
Sám fotím na A80...


sakra :(( a snažil jsem se nemenovat :mrgreen: v rámci objektivity :wink:

S1 IS, IXUS 40 :ú
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 19:26

tulak píše:C3040


Joooo...to je tusim on. To je ten, co mi klekl. Ale jak je videt, vam slouzi a navic by mohl byt pouzit jako palice:-) Asi zalezi na kusu..jako u vseho.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod chonga » úte led 9, 2007 19:26

Přípluv píše:Kua, nemám na to, číst to celý, ale CANON only, CANON forever :supz:
Sám fotím na A80...


sakra :(( a snažil jsem se nemenovat :mrgreen: v rámci objektivity :wink:

S1 IS, IXUS 40 :ú :lol:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 19:28

Eeeee...jeste neco.....koukal bych hlavne na svetelnost objektivu a protoze to mas urcite na hory, tak i na ohniskovou vzd. Obcas delaj mejdlovky i s trosku sirsim objektivem....ale moc casto se to neobjevuje:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » úte led 9, 2007 19:30

Kocajz píše:No já bych neřek že je CANON nejlepší, osobně preferuji OLIMPUS, ale myslím si že dnes už je to dost vyrovnaný. Každá značka má svoje klady a zápory a navíc to může být model od modelu jiný. :(( [/b]

na OLIMPUS se vykašli, ale OLYMPUS to je značka :-) já osobně kopu za olyho, ale nikomu svůj názor nenutím. a když chceš něco kolem foťáků tak to zkus tady: http://forum.fotografovani.cz/ máš to tam hezky podle typu a hádání který je lepší si tam užiješ až, až ...... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Kocajz » úte led 9, 2007 19:32

tulak píše:
Kocajz píše:No já bych neřek že je CANON nejlepší, osobně preferuji OLIMPUS, ale myslím si že dnes už je to dost vyrovnaný. Každá značka má svoje klady a zápory a navíc to může být model od modelu jiný. :(( [/b]

na OLIMPUS se vykašli, ale OLYMPUS to je značka :-) já osobně kopu za olyho, ale nikomu svůj názor nenutím. a když chceš něco kolem foťáků tak to zkus tady: http://forum.fotografovani.cz/ máš to tam hezky podle typu a hádání který je lepší si tam užiješ až, až ...... :-)

:oops: :oops: :oops:
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod uplne jinej martin » úte led 9, 2007 19:35

djx1 píše:
Hafi píše:
Tak s tim Canonem sis u mě šplhnul! :D


Mozna splhl, ale ja fotim stejne jen a jen na Nikon:-))))

Jinak k cene baterek...Zalezi, zda je fotak na dve, nebo ctyry. Moje mejdlovka je na dve. Takze 4 baterky (dve sady) a nabijecka te vyjdou na cca 400-1000Kc.
Ale asi zalezi na cloveku. Me vyhovujou klasicke tuzkovky, ale nikomu to necpu:-)

páneček si totiž pořídil F3 :-)

doporučuju nějakou Minoltu, třeba HiMatic F. Vydrží to hrubší zacházení, má to o dost megapixlíků navíc a stojí to desetinu. (Pro rejpaly: světlo je podle dualistického modelu kvantované po fotonech, tudíž záznam na film je digitální.)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 19:36

tulak píše:to Hafi: to je zajímavý názor. k tužkám nabíječku jo a
kakumulátoru né ..... :-)

jenže nabíječka na akumulátor a jeden akumulator je v ceně fotaku a bývá menší a lehčí. U fotaku na tuzkovky si musis koupit nabijecku a casto v nem neni ani ta jedna sada baterek a když je tak velmi slaba. A jak uz sem napsal, nabijeni tuzkovek byva pomalejsi


tulak píše: mimochodem, prostor pro tužky zlepšuje, samozřejmě že né vždy, ale u některých foťáků ůchop


a zaroven to madlo vyrazne zvysuje objem fotaku (a zneprijemnuje jeho tvar) a je zvlast neprijemne pokud nechci mi obal na krk, ale treba na pas, nebo nedejbože, že bych chtěl fotak nosit v kapse. Zvlast pokud je to madlo trochu vyrazejsi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » úte led 9, 2007 19:38

uplne jinej martin píše:páneček si totiž pořídil F3 :-)


Ani nevis, jakou z nej mam radost:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » úte led 9, 2007 19:38

uplne jinej martin píše:Pro rejpaly: světlo je podle dualistického modelu kvantované po fotonech, tudíž záznam na film je digitální.


můžu poprosit o vysvětlení?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Fotografie v outdooru