Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte kvě 9, 2023 17:48

Tak mam update .. nedalo mi to a byl jsem se podivat v megapixelu na to Benro Tortoise 35c .. nejsou to marny nohy, ale ty premiove znacky aka FLM a nebo Feisol jsou proste jinde ...

Mam jeste jeden poznatek .. Tech 5 sekci je uz sakra moc ... Idealni jsou 3, 4 uz je kompromis ... samozrejme z toho vypliva jasna skutecnost .. neni mozne narvat stativ co bude mit 150cm+ do 45cm slozene velikosti .. takze muj novej kandidat na hlavni jeden univerzalni stativ misto tohodle asi bude tohle (o dost vetsi sbalenej) .. a nebo dokonce tohle.. kdybych byl extremni bohac a neresil bych prachy (a dalsi konicky a jejich naklady), tak si ty stativy koupim 3, malej, stredni a nejvetsi ... to ale neni bohuzel (nebo bohudik) muj pripad ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:11

Mám dotaz. Chápu, že focení je koníček a super jiný pohled na svět přes foťák...
Ale co děláte s těmi fotkami?

Dřív jsem fotil hodně Alpy Dolomity Tatry atd. Pak jsem omylem smazal asi 16 giga fotek a zjistil jsem, že mi vůbec ty fotky nechybí. V dnešní době, kdy celé okolí posílá denně mrtě fotek, tak pohledem nezustanu u žádné delší dobu než 10sec a pak na ni stejně zapomenu. Večer si raději čtu nebo něco kutim, než bych se hrabal ve starých fotkách že světa. Fotky které si pamatuji jsou asi úplně jiné, než ty dnešní. Porovnej bych to ve fotografickém chlubitku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 16:36

Muj konicek foceni neni a jsem ochoten nosit maximalne kompakt, ktery se mi vleze do kapsy, takze asi nejsem cilem tveho dotazu, ale stejne ti to reknu ;-)

Pouzivam fotky hlavne jako dokumentacni. Jdu, cvakam, doma to stahnu z karty a ulozim na disk abych to snadno nasel. Letno to projdu, kdyz se ni nektera fotka libi, tak si ji odlozim a poslu znamym, kteri se ptaji, jak bylo. Typicky 10 - 20 fotek z nekolika stovek nacvakanych. K tem se pak nekdy vracim, kdyz se chci kouknout na neco konkretniho. Jak vypada nektery usek, jake byly podminky atd. Coz delam klidne po mnoha letech, uz se mi to pakrat vyplatilo. Muj styl je totiz spis hloubkovy pruzkum, rad se vracim tam, kde se mi libi a hledam nove cesty a zpusoby. No a taky je to nekdy uzitecne pro forum, nekdo se pta a kdyz mne to zaujme, jsem schopen velmi rychle najit odpovidajici fotky. Podle trasy a casu fotek. No a nekdy se v takove situaci proste kouknu a pripomenu si tu trasu a atmosferu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2023 16:38

ja osobne se na svoje vylety divam, nekdy dostanu chut na vylet xy odsud a prohlidnu si je, jindy zase tyhle a pak tamty... nekdy kdyz sou dlohy zimy, prochazim vyletu vic a premyslim, kam se treba vratim na dalsi dovcu...

delam z nich navic prurezovy fotoknihy.

a ze nemaj kvalitu na fotograficky chlubitko me nijak netrapi, pripomenou mi vzpominky a ten vylet mnohem lip, nez bych lovila z hlavy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 17:03

booze píše:Mám dotaz. Chápu, že focení je koníček a super jiný pohled na svět přes foťák...
Ale co děláte s těmi fotkami?

Ve vedlejším vlákně souhlasíš s předsedou, píšeš o zaneřáděných vláknech a pak uděláš toto. Tohle patří do Pokecu o focení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod ntz » čtv kvě 18, 2023 17:15

@Mawe - to s tema fotakama jsi ty ???? ty nosis dva fotaky ???? o.O Jeste takhle mazacky na popruhu od baglu ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2023 17:23

ntz
jasne ze jo:D

peak design drzak na popruh pouzivam od roku 2015:D takze na vandry standart levy rameno vzdy, a druhy bazarovy telo sem si koupila loni, at nemusim prehazovat porad...

na vylety s focenim, kdy moc nechodim, sem to zavedla takto :D

ps: ja si teda rada ctu i svoje vyletni zapisky, nektery vylety sem precetla ze by to ani neslo spocitat na prstech dvou rukou.. a fotky k tomu sjedu taky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 17:48

U toho peak designu, první co mě napadlo, že když zakopnu, tak letím hrudníkem na zem, skálu, strom a je po foťácích nebo objektivech, když nestihnu nastavit ruce. Ale na druhou stranu, brašna s foťákem na popruhu je na vandru opruz.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2023 17:58

@dromedaro
uz sem parkrat spadla, ale umim se natocit tak, ze to schyta moje telo a ne fotak. Ale ano, riziko to je. Uz takhle nosim fotak 8 let a zatim dobry, ale presla sem na to prave proto, ze tahat fotak na krku je pro me dost neprijemny a boli me z toho krcni pater a k tomu mi vetsinou vychazi hrana skla na prezku bederaku. Pak se navic nekde zohnes... a objektiv leti treba proti tomu vystupku s mnohem vetsi pravdepodobnosti, nez ze zakopnes tak blbe, aby si hodil tlamu.

kdyz nestihnes nastavit ruce, tak to totiz muze byt mnohem horsi treba pro tvuj oblicej, fotak bych asi resila az sekundarne mit vyrazenou pulku zubu, rozbitej nos, brejle, treba zlomenou celist... brrr, radsi nemyslet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 18, 2023 18:19

Já nepochopil, jak Mawe může na jednom popruhu nosit fototěžítko. Mně by to naprosto rozhodilo celej batoh, nedokázal bych se zabalit tak, aby tohle nevadilo.
@Mawe: jak to děláš, aby to bylo pohodlný? Nebo to pohodlný neni, ale je to nejmenší zlo, jak ten aparát nosit?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 18:33

Kdybych na tom popruhu měl foťák vč objektivu za sto tisíc, tak si snad raději rozbiju tu hubu. Ta by se zahojila, ale peníze v peněžence by nedorostly.

Ale na tom peak designu je to nejméně nepohodlný způsob. Jestli někdy budu mít takovou zrcadlovku, tak ji budu taky nosit tam. Já foťáky nosil přes rameno. Buď samostatně nebo v brašně s příslušenstvím. Zkoušel jsem to i přichycené na batohu, ale to jsem furt zastavoval a sundával batoh.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2023 18:49

etheric
me to ani neprijde. jako nejaka stihla zena s lehkym batuzkem by to mozna vnimala jako nevyhodu, ale to ja nesplnuju :D

me nevadi nosit ani oba :D

ale vetsinou to delam tak, ze lahev (lahve) s vodou nosim jako protivahu na druhym ramenu, at se to trochu vyvazi a nebudu rikat, ze me nekdy to rameno trochu neboli treba po vic dnech.

je to nejpohodlnejsi zpusob, kterej sem zatim zkousela a uz bych se ho nevzdala. J

dromedaro
vis co, ja bych radsi rozsekala stovaka, nez svoje zuby:D stovaka za par let nasetris, zuby by te vysly asi podobne, ale zasah do organismu je vzdycky horsi a uz to neni ono.

ja bych si na to co mam tak za 2 roky zas nasetrila, kdybych blbe spadla, ale tak v mym pripade se bavime tak o 35 000 max (samozrejme bazarovych, vetsinu elektroniky mam z druhy ruky). nasetrit 100 000 je tak na 6 let, takze by me asi ani nenapadlo si kupovat neco tak drahyho, takze se o to nemusim bat. Kazdej podle svych financnich moznosti... a pokud by stovka byla nasetrena za rok, tak by me to stejne zase netrapilo, protoze to by bylo "Za chvili" a mozna bych jich mela v zasobe nekolik :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 18, 2023 18:57

Dromedaro píše:tak si snad raději rozbiju tu hubu

Budeš x měsíců žrát brčkem a při dnešní ceně zubařů a náhradních zubů si nejsem jist, zda by tě vyšlo levněji rozbít si hubu, nebo rozbít foťák za 100k :D

Mawenzi píše:me nevadi nosit ani oba :D

ale vetsinou to delam tak, ze lahev (lahve) s vodou nosim jako protivahu na druhym ramenu, at se to trochu vyvazi

Oba jo, to se vyváží. Ale když to uděláš jak popisuješ, tak když máš foťák v rukou, máš na zádech batoh s rozhozeným těžištěm. Tohle bych nesnesl.
Štíhlá holka s lehkým batohem vnímá sice rozhození těžiště více, ale i silnější holka s těžším batohem to rozhození těžiště vnímá. Když ne její psychika, tak její tělo určitě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2023 19:05

etheric
tak mam asi stesti, ze jako mastodontni zvire zadny rozhozeni teziste nevnimam :D

pojedu ted zase vyletem pres ubytka a muj skromny batuzek vazi 11 kilo bez vody a bez sobotni svaciny :D

ano, beru si s sebou plysovyho vlcka, ctecku knih, mp3... samy luxusni veci. Ale vlastne uz sem davno vzdala snahu jezdit nalehko. Mozna az snim ty 3.5 kila jidla, pujde se mi trochu lip, ale jak vsichni rikaji ze v cr je tezky nemit kazdej den obchod se zasobama, nejak sem si zvladla zase naplanovat trasu tak, ze si budu moct koupit leda cokoladu, ale urcite ne pecivo nebo normalni jidlo :D

takze v mym pripade o zadnym rozhozeni teziste nemuze byt rec :D kdyz mas solidni zakladnu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 19:18

Dromedaro píše:Ve vedlejším vlákně souhlasíš s předsedou, píšeš o zaneřáděných vláknech a pak uděláš toto. Tohle patří do Pokecu o focení.

:D :smt023

Jak tam pisu, jake si to udelame, takove to mame. Ted ale fakt nevim, jestli to tu mam nechat nebo to cele i s naslednou diskusi o noseni fotaky presunout do vlakna o foceni :-k

edit: presunuto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 18, 2023 19:41

budu pokračovat ve správném vlákně, místo luxusu nalehko

Peak Design držák na rameni používám jen jeden, nevyrovnanou váhu cítím až u těžké kombinace - DSLR+24-70 f2,8, s teletem 70-210/ f4 se to ještě dá, o dost lepší než to nosit na krku, jak psala i mawe
je to po ruce

a držku jsem s tím ještě nehodil
na rozdíl od dromedara si myslím, že je lepší poškodit foťák nebo objektiv místo drátování huby další půlrok nebo rok, nedejbože s trvalými následky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod ntz » čtv kvě 18, 2023 21:25

Mawenzi píše:ntz
druhy bazarovy telo sem si koupila loni


ja uz nic nechapu .. jen same otazniky :D .. Mawe, a jake mas teda telo ?? (samozrejme fotaku)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 18, 2023 21:48

ntz píše:Mawe, a jake mas teda telo ?? (samozrejme fotaku)

:D :D
Ale v době, kdy je 68 pohlaví, je to zcela legitimní otázka.

To s tím raději pádem na hubu byla nadsázka. I když já už těch vlastních zubů stejně moc nemám.

K těm fotkám. To mě právě deptá, že vlivem digitálních a mobilních fotoaparátů, mám vše v PC a vytištěné jen mizivé procento. Analog mě vždy donutil fotky nechat vytisknout, abych je vůbec viděl. I když do toho mi pak taky hodil vidle skener na negativy. Já teď právě dělám v PC velký úklid a třídění fotek, což je běh na dlouhou trať. Na obyčejné fotozápisky a fotky s ambicemi, které si pak chci dát do rámu nebo pasparty nebo do nějakých desek na fotky s ambicemi. Fotozápisky nechám udělat tak 9x13 / 10x15cm a do alba. U těch fotozápisků mám rád, že se mi s celou fotkou spojí nejen konkrétní událost, ale i pocity, dojmy z celého dne a co jsem ten den a třeba i předešlé i další dny dělal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv kvě 18, 2023 22:01

@Dromedaro - oni ti ty fotky z fotaku nikam neutecou .. budes je postupne hromadit a jednoho se stane neco necekaneho, typu ze se sef zblazni, da ti 30 tisic mimoradnou odmenu a ty si koupis top-notch fantastickou fototiskarnu a zacnes si o nejakem pristim kovidu o lockdownu ty fotky tisknout ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 5:11

ntz
ten oly e-m1 sme se o tom tuhle bavili:D

- sem si loni jako druhy telo zkusila vzit em10 kvuli cene, ale... no... zbavila sem se ho prakticky za stejnou cenu, to neslo :D cekala sem ze s 4/3 objektivama bude ostrit pomalu, ale tak pomalu sem necekala a taky ergonomie hruza, na ty moje spatny pracky nic moc, tak sem si musela priplatit no :D

dromedaro
ja jeste cekam az udelam nejakou krasnou fotku, kterou si necham dat na zed do ramu. Jinak fotoknihy delam ve formatu povidani + na A4 mam vzdy dole fotku na spodni pulku stranky, nejakou lepsi a na horni pulku mam nasazenych 5 mensich.

davam to ke cteni i dedovi a pak to mam jako pamatku i pro sebe. fakt si v tom rada listuju, ctu, prohlizim i ty fotky v PC.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 5:38

Ty fotoknihy z fotozápisků jsem taky přemýšlel, že bych si udělal.

Další nevýhodou digi je, že za časů analogu si člověk rozmyslel, který fotky si nechá vytisknout,protože to stálo peníze. Dneska se děsím toho, když někdo jede na dovolenou, protože když přijede, tak se ani nesnaží ty fotky protřídit a ukazuje vám 780 fotek na foťáku z nichž je většina typu Franta vedle palmy a palma bez Franty a u každé musíte říct, že je hezká, aby se dotyčný neurazil.

Ntz: Zase mě právě znervozňuje to, že je to jenom v PC. Když se s PC něco stane nebo přijde blackout, tak jsem bez fotek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 5:53

Dromedaro
bacha, to je

franta vedle palmy s urizlym skalpem
franta vedle palmy
franta vedle palmy vic vpravo
franta vedle palmy vic vlevo

palma
palma vic vlevo
palma lehce rozmazana
vrsek palmy

:D

jo a ja to taky delam, to si uvedomuju moc dobre, ze nekdy proste tech fotek nechavam vic, nez by bylo nezbytne nutny, ale treba do fotoalb jich tolik nedavam. nebo kdyz delam dokumentaci nejakyho vyletu, tak me treba i zajima, co bylo po ceste zajimavyho a ne ze vylet 30 km, v ceste hrad, tak dam fotku hradu a piva... to me zas moc nenamotivuje se do oblasti treba podivat, naopak kdyz vidim treba potucek, peknej les, spis tam treba vyrazim, pokud to je misto v mape, co zatim unikalo me pozornosti

pokud prijde blackout, asi budeme mit jiny starosti, nez ze sme prisli o fotky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 8:33

Mawenzi píše:franta vedle palmy s urizlym skalpem
franta vedle palmy
franta vedle palmy vic vpravo
franta vedle palmy vic vlevo

palma
palma vic vlevo
palma lehce rozmazana
vrsek palmy

Jo, to je úplně přesný! :smt023 :D

Při blackoutu se budou fotky právě hodit.
Můžeme pak nad nimi u ohňů vzpomínat na staré časy, kdy bylo dobře. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát kvě 19, 2023 9:02

Mawenzi píše:ten oly e-m1 sme se o tom tuhle bavili:D


ja vim, ale obe stejny ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 9:20

dromedaro
budou dobre horet:D

ntz
tak mam e-m1 mk1 a e-m1 mk2 takze technicky sou skoro stejny.

brousila bych si zuby i na e-m1 mk3 ale to by bazarova musela spadnout tak na 12t max :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » pát kvě 19, 2023 9:38

Tak ne nadarmo se říká, že nejlepším přítelem fotografa je koš :-)

Vybrané fotky doma tisknu, sem tam.

V práci jsem si domluvil, že vstupní chodba je pro moje fotky :-)
Vejdou se 3, jedno panorama 60x120 a dvě 50x70 plátno na dřevěném rámu.

Počítám, že tak po půlroce nebo po roce to budu obměňovat, podle toho, jestli budou na to fotky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát kvě 19, 2023 10:00

my mame doma docela dost nasich fotek ruzne nekde visicich ... ta fototiskarna neni vubec spatna .. ja ji teda nemam, ale muj svagr co bydli hned vedle a je desne zamoznej, jednu ma a ja k ni mam defakto neomezenej pristup .. ted bych jenom potreboval, aby si koupil jeste lepsi co umi tiskonout A2 :P .. je to takovej trautemberg a krkovicka v jedne osobe, presvedcit ho bude vyzadovat nesmirnou lstivost a vynalezavost ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 10:42

Lipon píše:Peak Design držák na rameni používám jen jeden, nevyrovnanou váhu cítím až u těžké kombinace... o dost lepší než to nosit na krku, jak psala i mawe
...
a držku jsem s tím ještě nehodil
na rozdíl od dromedara si myslím, že je lepší poškodit foťák nebo objektiv místo drátování huby další půlrok nebo rok, nedejbože s trvalými následky
Manzelka ten drzak vratila, protoze se s tim vubec nedokazala srovnat. Jednak uz s Nikonem D80 a zakladakem 18-105 uz to mela tezke, ze fakt s tim nedokazala jit a jednak ji to jednoduse zavazalo. Kdyz fotak nosila v brasne prehozene pres rameno s popruhem castecne zavrenych v bederaku, tak ji to zavazelo na tyto podminky min, stejne tak, kdyz mela brasnu jen na upevneni kolem pasu. Ale ty brasny taky zavazely a prekazely, jen v jinych podminkach.

Takze asi taky zavisi hodne o konkretnim cloveku/batohu/fotaku ale i o zpusobu chuze, resp. terenu, ve kterem chodis. Jakmile mas slozitejsi teren a obcas se potrebujes nekde protahovat, trochu (nemyslim horolezecky) lozit po skalach, ale i prolezat spadle kmeny, tak je to o necem jinem.

K tem padum - samozrejme, ze si normalni clovek radeji rozbije tu vybavu za 100k nez sebe. Na druhe strane takova fotovybava za ty penize je casto uz vyrazne odolnejsi, takze se samotnemu telu nejspise nic nemusi stat a problem je max., kdyz se zrovna trefi spisko ostri nejake skalky presne do objektivu.
No a je tu jeste jeden pohled, zrovna na neco zavesenho na popruhu - zavisi na konkretnim pristroju a konkretnim padu, jak se to zachova. Manzelce napr. tur. navigace Garmin pripla na ramenni popruh nejspise zachranila jeji hlavu pred velkym problemem. Jak sla castecne predemnou a castecne vedle mne, tak jsem velice dobre videl, jak zacala padat hlavou presne na ostry hrot vetsi skaly - a tesne pred dopadem hlavy dopadla displejem navigace na jinou mensi sklaku, na ktere se ten displej sice rozbil, ale taky sklouzl trochu nabok. Tim, jak to sklouznuti trhlo i hlavou, tak manzelcina hlava spadla asi centimetr od hrotu skaly uz na hlinu a cele to krome navigace odnesly jen bryle. Protoze jsem videl tu skalu a ten vycnivajici hrot na ni, tak vim, ze v pripade na ni by to jeji lebku prerazilo. Dusledky bych ani nechci zase predstavovat.

Takze takove zavesene zarizeni Ti za jistych okolnosti muze klidne zachranit zivot. Ale taky to muze zafungovat presne opacne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Luxus nalehko ..

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 10:50

booze píše:Mám dotaz. ...Ale co děláte s těmi fotkami?
Nektere povedene fotky pouziju na kalendar, nektere obcas pouziju jako pozadi Windowsu.

Ale nejvice je beru podobne jako mike, jako dokumentacni. Jistou dobu jsem je pouzival k popisum tras na webu, vyhradne jako dokumentaci terenu, tezkosti, smeru, atd. Doted je obcas pouzivam i tady na OF, kdyz nekomu neco popisuji, aby videl, jak to tam vypada(lo).

Ted je nejvice pouzivam na srovnavani stavu - uz jsem i na OF dal srovnavaci fotky, jak se nektera krajina zmenila -, samozrejme pouze z mist, ktere jsem navstivil vicekrat. Jinak ale i na srovnavani s fotkami jinych, z podobneho duvodu.

Je jeste jedno zajimave pouziti - obcas si o nejake oblasti/stezce/... bud nekde neco prectu, nekdo neco rekne nebo najednou si na neco vzpomenu, na co jsem nikdy nemyslel. Potom zacnu koukat na fotky, ktere odtud mam - a nejednou zjistim, ze jsou tam zachycene veci, ktere tehdy, kdyz jsem fotil mi nic nerikaly, vubec jsem si je nevsimal. Ale kdyz je dam dokopy s jinymi, novymi informacemi, da se z toho vydolovat neco noveho. Novy pohled, prave i nejake uz tehdy existujici duvody pozdejsich zmen, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 12:04

u me dobre funguje cas...

kdyz mam stazeny fotky hned promazat a zazalohovat napr v tydnu po akci, mam mnohem vetsi problem riznout, nez kdyz mam treba 3 tydny nebo dyl odstup.

takze si delam dve kola kdyz je cas a zalohuju online az po tom dalsim.

nekdy kdyz prochazim stary, tak nejakou taky umaznu, ale uz to nereflektuju v online zaloze.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru