Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod chonga » ned zář 11, 2005 8:00

šíp píše:když už jsme ve vláknu o focení, mě v roháčích náš foťáčekupadl . naštěstí ne zrcadlovka, to by mě asi manžílek zabil, ale coolpix. no a upadlo mu takové to udělátko co drží dvířka od baterek. co s tím?


gumička nebo lepenka? je OK
ale určitě bych se zeptal kolik by stála nová dvířka popř. oprava.
za zeptání nic nedáš, max. polkneš až ti řeknou tu palbu.
zase je lepší třeba zkousnout nějakou rozumnou cenu a mít klid při focení.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 8:02

já jsem s foťákem vyslala manžela v pátek do města, ale on na to cestou zapomněl. takže tento týden to zkoušíme dál. akorát on si myslí že oprava y stále hrozně moc, že tyto drobné náhradní díly nevedou.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » ned zář 11, 2005 8:07

asi to bude palba, ale za to zeptání to stojí.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 8:10

přinejhorším to zase budeme obtahovat gumičkama jako doteď. stejně ten foťák je určený jenom na sport. byla otázka času kdy se s ním něco takového stane
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » ned zář 11, 2005 8:24

na jaký rozlišení a kompresi fotíte?
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 8:34

no ten maličký foťáček moc možností nedává, má 2MPX. tam fotím na maximum, 1600x1200. co se týká zrcadlovky tak to je manžílkův foťáček, musela bych se ho zeptat. ale teďka v roháčích fotil na přibližnou velikost jako já, aby se fotky daly sloučit
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned zář 11, 2005 11:17

chonga píše:na jaký rozlišení a kompresi fotíte?


No ja som kedysi davno kupil v USA 4Mpx Canon Powershot G2. Zo zaciatku som fotil tak na 3Mpx ale traz fotim na max hlavne kvoli yrobe obrazkov... :wink:

Ono sa asi vzdy oplati fotit na doraz moznosti fotaku. Pri sucasnej cene medii uz zaloha vacsich suborov nie je problemov a nic tak nenahneva, ako ked mam nejaku fajn fotku,z ktorej az krici akoby jej pomohol vyrez a ja ho nemozem spravit, lebo by uz nebola ostra... :((

Chvalabohu uz sa mi to tak casto nestava... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 11:20

my fotky prakticky v papírové podobě neděláme. a fotit na maximum je fajn, ale když maximum foťáku je 2MPX tak víc nedosáhnu ani kdybych se stavěla na hlavu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » ned zář 11, 2005 16:41

Rujir píše:
chonga píše:na jaký rozlišení a kompresi fotíte?


No ja som kedysi davno kupil v USA 4Mpx Canon Powershot G2. Zo zaciatku som fotil tak na 3Mpx ale traz fotim na max hlavne kvoli yrobe obrazkov... :wink:

Ono sa asi vzdy oplati fotit na doraz moznosti fotaku. Pri sucasnej cene medii uz zaloha vacsich suborov nie je problemov a nic tak nenahneva, ako ked mam nejaku fajn fotku,z ktorej az krici akoby jej pomohol vyrez a ja ho nemozem spravit, lebo by uz nebola ostra... :((

Chvalabohu uz sa mi to tak casto nestava... *


ano, souhlasím taky fotím na maximum a minimální kompresi
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 18:37

vrátím se k tomu o čem jsme debatili před 3 týdny, a to o nošení zrcadlovky na horách. vyřešili jsme to tak, že na popruzích baťohu Husky byly vypředu v úrovni prsou 2 očka, těmi jsme provlekly poppruch od brašny foťáku, a manžílek to tak nosil. neměl pak už zapnutý prsn popruh a moc si to pochvaloval.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » ned zář 11, 2005 19:14

chonga píše:na jaký rozlišení a kompresi fotíte?

co znamená rozlišení a komprese??? :fuj: :fuj: :fuj: :fuj: :fuj: :fuj:

p.s. právě se chystám na stavbu pinhoulu na film 13x18 cm a bude to ultramocmegaširoký...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 19:27

uplne jinej martin píše:
chonga píše:na jaký rozlišení a kompresi fotíte?

co znamená rozlišení a komprese??? :fuj: :fuj: :fuj: :fuj: :fuj: :fuj:

p.s. právě se chystám na stavbu pinhoulu na film 13x18 cm a bude to ultramocmegaširoký...


co je to pro změnu pinhoul? :(( :(( :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » ned zář 11, 2005 19:30

šíp píše:co je to pro změnu pinhoul? :(( :(( :((

pinhole je dírka od špendlíku - je to foťák jde máš místo objektivu malilinkou dírku. a fakt to funguje. doporučuju zkouknout [url]pinhole.cz[/url]
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 19:33

díky omrknu. :P
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 19:35

omrkla jsem. nemáš fotky z té dírkové komory? ráda bych je viděla
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » ned zář 11, 2005 19:52

šíp píše:omrkla jsem. nemáš fotky z té dírkové komory? ráda bych je viděla

je tam sekce galerie. jinak zkus třebas taky zzz.cz , pár fotek z mýho pinhoulu (pův. ruská Smena 8M mám, ale teď to nemůšu skennout.)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 20:05

tak jsem se na pár fotek mrkla. nevěřila bych jaké to umí pěkné obrázky. žasnu =D> =D> =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » ned zář 11, 2005 20:18

nediv se, není tam žádná optika která by to mršila ..... kdysi jsem viděl fantastický snímek z mexika kaktus a v pozadí hory fantastická hloubka ostrosti .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod pripluv » pon zář 12, 2005 5:49

Ještě ke dvířkám. Taky jsem toto kdysi řešil a vyhrála to klasická elektrikářská izolační páska. jde to odlepovat / přilepovat víckrát, nespadne to, jde to použít ještě na hromadu jinejch věcí a můžeš si vybrat z mnoha barev :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod maykl » pon zář 12, 2005 10:55

Rujir píše:Len tak som si prechadzal fotky a nasiel som nieco na podpichnutie maykl-a a ostatnych pravovernych fotografov... :wink:

Fotka:

Obrázek

A obrazok:

Obrázek

Enjoy! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ted sem az koukl, cim si chtel popichnout. OK:
nevim kdo to fotil, ale oko vidi, oko neni pi.., tudiz-v prvni rade je ta slecna focena moc zdalky. Kdyby si fotograf prisel blize, popr mame preci zoom, vznikne z toho mnohem kvalitnejsi fotecka. vyslek=detail slecny je dost dulezity a krajina za ni by byla taky videt a ta osoba, co byla dodatecne vymazana, tam vubec nemusela byt. Zbytecna prace a cas doma na kompu. Popr se to da resit tak, ze fotogra mohl udalet krok do prava a opet by tam nechtenou osobu nemel.
Pokud to mel byt pokus o umeleckou fotku :(( , a pokud je to fotka z dovolene, tak je alespon videt, ze to je na plazi a ne nikde v ustrani.
Tudiz, opet sem snad vyvratil, ze nemuselo byt pouzito pocitace.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

jójó

Příspěvekod Ryba » pon zář 12, 2005 11:28

Přesně tak. Když se mě někdo ptá, jak dělat lepší fotky, mám vždycky jen dvě rady: Jdi blíž! ( Platí v 99,9% případů) a Dívej se, co všechno na obrázku máš! (platí v 100% případů). Přitom dnes už není potřeba fotit zdááálky, aby tam bylo i to co chceme jak dřív u levnejch foťáků, kde byla paralaxa jak prase. I ten nejblbější digitál na displeji ukazuje to, co bude na výsledné fotce (dříve možné jen u zrcadlovek). Takže na balast na fotce digitálem není žádná omluva :D
Ještě k obrázku se slečnou: jedná se o klasický příklad tzv. odstřelovačské kompozice :twisted: . Pokud bylo cílem zachytit dost moře, tak kdyby slečna byla o fous větší (na obrázku samozřejmě) a nebyla v ose snímku, ale šoupnutá tak do 2/3, byl by obrázek o dost hezčí. I když takovou hezkou slečnu bych já osobně fotil raději v detailu... :twisted:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: jójó

Příspěvekod maykl » pon zář 12, 2005 12:08

Ryba píše:Přesně tak. Když se mě někdo ptá, jak dělat lepší fotky, mám vždycky jen dvě rady: Jdi blíž! ( Platí v 99,9% případů) a Dívej se, co všechno na obrázku máš! (platí v 100% případů). Přitom dnes už není potřeba fotit zdááálky, aby tam bylo i to co chceme jak dřív u levnejch foťáků, kde byla paralaxa jak prase. I ten nejblbější digitál na displeji ukazuje to, co bude na výsledné fotce (dříve možné jen u zrcadlovek). Takže na balast na fotce digitálem není žádná omluva :D
Ještě k obrázku se slečnou: jedná se o klasický příklad tzv. odstřelovačské kompozice :twisted: . Pokud bylo cílem zachytit dost moře, tak kdyby slečna byla o fous větší (na obrázku samozřejmě) a nebyla v ose snímku, ale šoupnutá tak do 2/3, byl by obrázek o dost hezčí. I když takovou hezkou slečnu bych já osobně fotil raději v detailu... :twisted:


ooooooo, dekujeme panovi. kratce a trefne vystizeno. *
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Rujir » pon zář 12, 2005 13:28

maykl píše:Ted sem az koukl, cim si chtel popichnout. OK:
nevim kdo to fotil, ale oko vidi, oko neni pi.., tudiz-v prvni rade je ta slecna focena moc zdalky. Kdyby si fotograf prisel blize, popr mame preci zoom, vznikne z toho mnohem kvalitnejsi fotecka. vyslek=detail slecny je dost dulezity a krajina za ni by byla taky videt a ta osoba, co byla dodatecne vymazana, tam vubec nemusela byt. Zbytecna prace a cas doma na kompu. Popr se to da resit tak, ze fotogra mohl udalet krok do prava a opet by tam nechtenou osobu nemel.
Pokud to mel byt pokus o umeleckou fotku :(( , a pokud je to fotka z dovolene, tak je alespon videt, ze to je na plazi a ne nikde v ustrani.
Tudiz, opet sem snad vyvratil, ze nemuselo byt pouzito pocitace.


No tak v prvom rade sa samozrejme priznavam k tomu, ze tu fotku som fotil. V druhom rade to rozhodne nemal byt priklad, ako sa zo zmrsenej kompozicie da spravit super zaber a ani som tym nechcel demonstrovat, ze pocitac bol nevyhnuty.
Ta fotka je len momentka, proste som mal v ruke novy fotak, moja priatelka (byvala) isla ku mne a ja som ju len tak cvakol. Cize ide naozaj len o momentku, ziadny umelecky zamer v tom nebol... Ja a umenie sa navzajom ignorujeme - toboz vo fotografii... :wink:
Pravidlo 2/3 poznam a vyuzivam, ale v tomto pripade sa mi stredova kompozicia proste paci viac - zabite ma, no... :P
Co sa tyka toho, ze je prilis mala, tak zase - skusal som to aj so zoomom a tato fotka sa mi zdala tak akurat. Vyvolava vo mne lepsi pocit, nez ked je na celu fotku len ona.
No a posledna vec - ak by som nasledoval vase rady, tak by som musel ukecat svoju byvalu, aby sa so mnou odtrepala spat do USA a museli by sme to znova nafotit. Takto mi staci ovtorit Photoshop a orezat tu fotku na vysku - mam detail postavy, alebo orezat na sirku s tym, ze dookola je dostatok priestoru na to, aby som ju umiestnil, do ktorej tretiny chcem... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod maykl » pon zář 12, 2005 14:53

Rujir píše:
maykl píše:Ted sem az koukl, cim si chtel popichnout. OK:
nevim kdo to fotil, ale oko vidi, oko neni pi.., tudiz-v prvni rade je ta slecna focena moc zdalky. Kdyby si fotograf prisel blize, popr mame preci zoom, vznikne z toho mnohem kvalitnejsi fotecka. vyslek=detail slecny je dost dulezity a krajina za ni by byla taky videt a ta osoba, co byla dodatecne vymazana, tam vubec nemusela byt. Zbytecna prace a cas doma na kompu. Popr se to da resit tak, ze fotogra mohl udalet krok do prava a opet by tam nechtenou osobu nemel.
Pokud to mel byt pokus o umeleckou fotku :(( , a pokud je to fotka z dovolene, tak je alespon videt, ze to je na plazi a ne nikde v ustrani.
Tudiz, opet sem snad vyvratil, ze nemuselo byt pouzito pocitace.


No tak v prvom rade sa samozrejme priznavam k tomu, ze tu fotku som fotil. V druhom rade to rozhodne nemal byt priklad, ako sa zo zmrsenej kompozicie da spravit super zaber a ani som tym nechcel demonstrovat, ze pocitac bol nevyhnuty.
Ta fotka je len momentka, proste som mal v ruke novy fotak, moja priatelka (byvala) isla ku mne a ja som ju len tak cvakol. Cize ide naozaj len o momentku, ziadny umelecky zamer v tom nebol... Ja a umenie sa navzajom ignorujeme - toboz vo fotografii... :wink:
Pravidlo 2/3 poznam a vyuzivam, ale v tomto pripade sa mi stredova kompozicia proste paci viac - zabite ma, no... :P
Co sa tyka toho, ze je prilis mala, tak zase - skusal som to aj so zoomom a tato fotka sa mi zdala tak akurat. Vyvolava vo mne lepsi pocit, nez ked je na celu fotku len ona.
No a posledna vec - ak by som nasledoval vase rady, tak by som musel ukecat svoju byvalu, aby sa so mnou odtrepala spat do USA a museli by sme to znova nafotit. Takto mi staci ovtorit Photoshop a orezat tu fotku na vysku - mam detail postavy, alebo orezat na sirku s tym, ze dookola je dostatok priestoru na to, aby som ju umiestnil, do ktorej tretiny chcem... :mrgreen:


nuze posledni odpoved. po te fakt na tema foceni kaslu :wink:
kdybych si mel nechavat vsechny fotky, co jsem za svuj zivot nafotil i byt jenom pro sebe, v dobe kdy digital nebyl, asi bych musel pozadat Krejcire, jestli bych ted, kdyz uz ve sve vile nebydli ji mohl naplnit fotkama. Tudiz spatna fotka, zadna fotka.
Sam si napsal, ze to je pamatecni foto, a navic bych tu tlustou zenskou tam nechal - krasna ukazka USA.
Nebo existuje standardni vyrez a je jedno jak, kazdopadne proste kdyz mi budes ukazovat fotky odkukoli jako pamatecni, tak fakt me ta prdel tlusty zensky tam nevadi, mozna spise naopak. Tudiz Ruiry, tento zpusob upravy fotky NEUZNAVAM. Nemas k tomu jedinej duvod. :mrgreen:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Rujir » pon zář 12, 2005 15:16

maykl píše:Tudiz Ruiry, tento zpusob upravy fotky NEUZNAVAM. Nemas k tomu jedinej duvod. :mrgreen:


OK, mas pravdu, obrazok vs fotka splnili svoj ucel Proste kazdy mame svoje stanovisko a ani jeden z nas ho nezmeni... :P Koncim aj ja s touto diskusiou... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod maykl » pon zář 12, 2005 15:25

:partyman:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 15:26

zaujamo mě skloňování jména Rujir. :lol:
jinak stran úprav, fotky si přeci každý upravujeme podle toho jak se nám to líbí a jak to cítíme. taky te´dka s fotkama z roháčů dělám věci, za které by mě většina lidí na foru tady přizabila. ale mě to tak vyhovuje.
2rujir. máš Photoshop jakou verzi? asi osmičku, a v ní CS1?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 12, 2005 15:32

a co místo retuše ořez do čtverce? baba by se pak posula do oblasti goldenšnitu :-) ... a nebo to vyfotit jako kontrast mladé smyslené hezké apod. evropanky a tlusté oslizlé vyžralé američanky?
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » pon zář 12, 2005 15:34

šíp píše:zaujalo mě skloňování jména Rujir. :lol:
jinak stran úprav, fotky si přeci každý upravujeme podle toho jak se nám to líbí a jak to cítíme. taky te´dka s fotkama z roháčů dělám věci, za které by mě většina lidí na foru tady přizabila. ale mě to tak vyhovuje.
2rujir. máš Photoshop jakou verzi? asi osmičku, a v ní CS1?


No to sklonovanie mu odpustim - ja viem, ze slovenske sklonovanie je dost zaludne... :mrgreen: Aj tak ma vzdy zabija "trencinsky hrad" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jo a doma mam uz PS8 CS2, ale CS1 je lepsia bo je rychlejsia a nove funkcie v CS2 aj tak nepouzivam... :x
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 15:36

Rujir píše:
šíp píše:zaujalo mě skloňování jména Rujir. :lol:
jinak stran úprav, fotky si přeci každý upravujeme podle toho jak se nám to líbí a jak to cítíme. taky te´dka s fotkama z roháčů dělám věci, za které by mě většina lidí na foru tady přizabila. ale mě to tak vyhovuje.
2rujir. máš Photoshop jakou verzi? asi osmičku, a v ní CS1?


No to sklonovanie mu odpustim - ja viem, ze slovenske sklonovanie je dost zaludne... :mrgreen: Aj tak ma vzdy zabija "trencinsky hrad" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jo a doma mam uz PS8 CS2, ale CS1 je lepsia bo je rychlejsia a nove funkcie v CS2 aj tak nepouzivam... :x


v čem je jiný? takže máme zůstat u CS1?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru