Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tulak » pon srp 15, 2005 12:47

chonga píše:předpokládám, že mluvíš o databance nebo o klasickym ext.disku :(( :((

mluvím o databance, klasický externí disk je sice levnější, ale nemá firmware na "obsluhu"
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Rujir » pon srp 15, 2005 13:52

chonga píše:Rujir jestli jsem to pochopil tak v TC na jedný pulce más preplou mechaniku na druhy zdrojový adresar. a potom pře F5 jen kopirujes?
je potreba nejaká verze TC nebo je to jedno?

dík


No ja som kupil napalovacku co podporuje DVD-RAM (nejaka lacna LG), nainstaloval ovladace z computerstore.cz (sa mi zda) a potom uz len normalne kopiroval v TC vo verzii, ktoru mam prave doma (6 aj nejake drobne) klasicky cez F5 a mazem cez F8. Ako vravim, ma to dve nevyhody - ziadna kompatibilita s kamaratmi (co mi nevadi) a mala rychlost (co mi tiez nevadi, stale je to len zaloha).

@maykl: My dvaja sa asi nikdy nezhodneme. :P Proste mame iny pristup k fotografii. Pre mna ma fotka cisto funkcnu funkciu, nikdy som nechodil do fotografickeho kruzku, fotka ma nikdy nezivila a ani obzvlast nebavila a fotim hlavne kvoli sebe. Aby som si pripomenul chvile, ked mi bolo dobre. Preto nemam k fotografiu ziadnu uctu a odstranovanie veci, co na fotke (pre mna) nemaju opodstatnenie mi nerobi ziadny problem. Mozno to bude aj tym, ze to klikanie v PS ma bavi podstatne viac, ako samotne fotenie... :P A teraz mna kamenujte - pravoverni fotografi! :mrgreen:

Inak o tom, ci upravovana fotografia je este stale fotografiou prebiehala velmi zaujimava diskusia na grafike.cz. Ale to vlakno uz nenajdem... BTW Ja viem ze netreba verit vsetkemu, co je napisane, ale v knihe National Geographic: Zaklady fotografovania tvrdili fotografi z NG, ze filtre pouzivaju pomerne bezne. A nielen UV... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pon srp 15, 2005 15:38

na věc "úprava fotek" mám stejný názor jako Ďurko. taky mě hrozní baví práce na fotce v Adobe. taky občas odmáznu to co se mi nelíbí, anebo přišoupnu něco co se mi hodí. no a co? fotky ukazuju jen svým známým, neživím se tím. a že si třeba v roháčích nacvakám 1000 fotek? vždyť je to pro mě. já z toho pak mám radost, když to upravuju, když to prohlížím. hodne s manželem fotíme stylem "tohle je ten strom co mi z něj šiška spadla na kebuli" a pod. výhodou adobe je že hned přímo ppopisek vložím do fotky. přijde mi to jako práce v temné komoře dříve, akorát vykonávaná u počítače.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon srp 15, 2005 15:39

šíp píše:přijde mi to jako práce v temné komoře dříve, akorát vykonávaná u počítače.

ne.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pon srp 15, 2005 15:42

uplne jinej martin píše:
šíp píše:přijde mi to jako práce v temné komoře dříve, akorát vykonávaná u počítače.

ne.


no je to přeci podobné. my sice tenkrát dělali jen ČB fotky, ale vzpomnám si na "kkouzla" co jsme tenkrát se snímky prováděli.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon srp 15, 2005 18:17

A nemohli by sme sa dohodnut, ze ja tie svoje upravene fotky prestanem volat fotky, ale nazvem ich trebars obrazky? :mrgreen: Sice na 95% z mojich obrazkov nie vidiet, ci boli upravovane alebo nie (tie na ktorych to vidiet je, mazem), ale pre pokoj v dusi... :wink:

Len mi je luto, ze z vasho pohladu uz fotografia takmer zanikla. Vsade same obrazky... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pon srp 15, 2005 18:22

ano taky vyrábím obrázky. ale sobě pro radost. a maximálně pro radost několika kamarádů.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » pon srp 15, 2005 19:02

a není jedno, jak to kdo dělá, hlavně že je spokojený s výsledkem svého snažení ..... :D :mrgreen: *
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vilík » pon srp 15, 2005 19:04

tulak píše:a není jedno, jak to kdo dělá, hlavně že je spokojený s výsledkem svého snažení ..... :D :mrgreen: *


Souhlasim.
Moje fotky sou vetsinou rozmazany a tak se jima chlubim jenom rodine...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ryba » pon srp 15, 2005 19:12

Vilíku, chyba! Jen to musíš správně prezentovat. jak "rozmazaný"? Pokud fotku nonšalantně položíš na stůl a proneseš něco ve smyslu: "Tady jsem použil speciální filtr pro změkčení kresby" případně "víš, bral jsem do delším časem, abych zvýraznil dynamiku" budeš se stejnými snímky považován za PANA FOTOGRAFA. :lol:

(Vyzkoušeno při prezentacích některých našich "snímků" klientům :wink:
Ryba
 

Příspěvekod Vilík » pon srp 15, 2005 19:17

Doma uz bohuzel vi, ze neumim fotit, ale muzu to vyzkouset nekde jinde (ne mezi spoluzakama, protoze tam mam tri "profesionalni" fotografy. Ti proste fotit umi a tak to neokecam....


PS:Zkus se zaregistrovat :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » úte srp 16, 2005 8:45

Ryba píše:Vilíku, chyba! Jen to musíš správně prezentovat. jak "rozmazaný"? Pokud fotku nonšalantně položíš na stůl a proneseš něco ve smyslu: "Tady jsem použil speciální filtr pro změkčení kresby" případně "víš, bral jsem do delším časem, abych zvýraznil dynamiku" budeš se stejnými snímky považován za PANA FOTOGRAFA. :lol:

(Vyzkoušeno při prezentacích některých našich "snímků" klientům :wink:


akorát budeš za hurvínka, pokud mezi nima je někdo kdo ti to nesežere a taktně nepomlčí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a dřív nebo později na někoho takového narazíš ;-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod maykl » úte srp 16, 2005 9:03

Ja se jenom snazil vysvetlit, co pro me znamena fotka. A podotykam, ze radsi sedim venku u psu, popijim kavu a premyslim (teda snazim se o to), kdyz mam tu jednu fotku (samozrejme vetsinou bez popisku) kde to bylo, jak tam bylo,...... no a pak zajdu do hospody a povidam: Jardo pamatujes na tohle ........ a debata rozjeta.
Asi tak nejak. A proste tu fotku beru jako realitu.
Uprava fotek v PC proste je. Ale jak budes vysvetlovat nekomu, ze to zabradli nebylo natrene, tak jsem ho proste smazal, tady me holicka blbe ostrihala, tak jsem pouzila vlasy z jine fotky. Vcera me manzel nastval, tak jsem ho proste smazala,............
proste uprava fotek v zakladech jako dejme tomu vyvazeni barev, kontrast, atd,....coz se ve sve podstate dela i v komore beru, ale vselijake mazani a podobne veci to ne.
Kazdopadne muj nazor a nechci samozrejme ani nikomu vyvracet neco jineho. Ma li kdokoli potrebu mazat, pridavat a pod, at to dela.
P.S. Pamatuju si, jak mi jednou pani, ktere jsem fotil bichony (plemeno psa) poprosila, jestli bych ji nemohl na te fotce toho psa trochu zbelet (zbilit ci jak se to rekne). Na coz jsem ztuhl a povidam: ja toho psa teda dam vic do bila, vy date inzerat, kde je fotka pod kterou sem podepsanej, on prijede zajemce, zjisti, ze ten pes vypada uplne jinak a moje jmeno samozrejme bude nejhorsi, pac jsem podal lzive info.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod pripluv » úte srp 16, 2005 10:20

Líná huba, holý neštěstí ... ještě se to dá svést na fotolab, tiskárnu, reprodukci, předtiskovou přípravu, samotnej tisk, kvalitu podkladovýho materiálu...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pát srp 19, 2005 15:53

uplne jinej martin píše:BTW Lipone, ještě bych potřeboval s něčím poradit - ňák jsem to nevyčmuchal. Situace - plastimatka 550ml. Chemie pro C-41 Tetenal 0,5L, kapacita 8 filmů (vyvolává se furt v tom samym s prodlužováním času). Když to budu vyvolávat překlápěním, je mi to jasný (po dvou filmech, postupně prodlužovat čas). Pokud to budu dělat rotačně, předpokládam dobře, že stačí sice 250ml, čas se zkrátí o 15%, ale lázeň bude mít poloviční kapacitu? (a časy pro 1.,2. + 3.,4. film)

me ted jeste napadlo, zkusit se podivat do datasheetu filmu ktery budes vyvolavat, ja jsem ted stahoval datasheet ke Kodaku TriX 400 a ten tam ma pospano nekolik zpusobu vyvolavani, prislusne casy, preklapeni apod.
uvadi prislusne hodnoty myslim i k rotacnimu vyvolavani, tak me napadlo ze by to mohlo byt i u tveho filmu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 19, 2005 19:04

Lipon píše:
uplne jinej martin píše:BTW Lipone, ještě bych potřeboval s něčím poradit - ňák jsem to nevyčmuchal. Situace - plastimatka 550ml. Chemie pro C-41 Tetenal 0,5L, kapacita 8 filmů (vyvolává se furt v tom samym s prodlužováním času). Když to budu vyvolávat překlápěním, je mi to jasný (po dvou filmech, postupně prodlužovat čas). Pokud to budu dělat rotačně, předpokládam dobře, že stačí sice 250ml, čas se zkrátí o 15%, ale lázeň bude mít poloviční kapacitu? (a časy pro 1.,2. + 3.,4. film)

me ted jeste napadlo, zkusit se podivat do datasheetu filmu ktery budes vyvolavat, ja jsem ted stahoval datasheet ke Kodaku TriX 400 a ten tam ma pospano nekolik zpusobu vyvolavani, prislusne casy, preklapeni apod.
uvadi prislusne hodnoty myslim i k rotacnimu vyvolavani, tak me napadlo ze by to mohlo byt i u tveho filmu

dik... Ale teď to už zas tak aktuální neni, zjistil jsem že už ty pulitry dávno vyprodali. :-(
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 1, 2005 10:59

hohó, aspoň jedna pozitivní zpráva na začátku školního roku - dozvěděl jsem se dneska, že nám přiklepli kabinet a 25 000 na fotokomoru * * * * * * * * 8)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Lipon » čtv zář 1, 2005 13:11

uplne jinej martin píše:hohó, aspoň jedna pozitivní zpráva na začátku školního roku - dozvěděl jsem se dneska, že nám přiklepli kabinet a 25 000 na fotokomoru * * * * * * * * 8)

tak to gratuluju :smt023 v dnešní tikitální podobě je to skoro až zázrak :-)
já se chystam dneska vymáchat první film doma v koupelně, vývojka už zraje v lednici a čeká :wink:

mě přiklepli tak akorát další práci :evil:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 1, 2005 13:16

Lipon píše:
uplne jinej martin píše:hohó, aspoň jedna pozitivní zpráva na začátku školního roku - dozvěděl jsem se dneska, že nám přiklepli kabinet a 25 000 na fotokomoru * * * * * * * * 8)

tak to gratuluju :smt023 v dnešní tikitální podobě je to skoro až zázrak :-)
já se chystam dneska vymáchat první film doma v koupelně, vývojka už zraje v lednici a čeká :wink:

mě přiklepli tak akorát další práci :evil:

zraje podle rad, co: :mrgreen:
p.s. střašnej offtopic - sháníme ledničku co nejlevnějc (za odvoz...) kdybys o někom věděl
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pát zář 2, 2005 5:28

Sběrný dvory. Je tam toho mraky a většinou to všechno funguje. A oni jsou rádi, že se toho zbavěj...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pát zář 2, 2005 8:37

no kdybys řek pořed rokem, jednu jsem měl, nakonec skončila v jedný laborce :-)
ale normálně si projeď annonci, je toho tam dost, my jsme takhle sehnali sice ne za za odvoz (ale za 500,-) zachovalou Calexku s odparnikem, v pohode fungovala dalsich 6 let a jeste porad funguje

jednak podle rad (Pentaxista urcite vim o cem mluvi) a jednak taky nedostatkem casu resp. dostatkem prace)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod norman_64 » pát zář 2, 2005 9:20

Lipon píše:no kdybys řek pořed rokem, jednu jsem měl, nakonec skončila v jedný laborce :-)
ale normálně si projeď annonci, je toho tam dost, my jsme takhle sehnali sice ne za za odvoz (ale za 500,-) zachovalou Calexku s odparnikem, v pohode fungovala dalsich 6 let a jeste porad funguje

jednak podle rad (Pentaxista urcite vim o cem mluvi) a jednak taky nedostatkem casu resp. dostatkem prace)

To je klasika, když něco potřebuju tak každý řekne: "Jé před týdnem jsem to vyhodil(někomu dal atd.), škoda žes neřekl dřív..." :ú

Né ted vážně, tatík občas dělá v Sběrném dvoře a funkčních věci co lidi vyhodí je hafo - objed si pár dvorů a určitě na něco natrefíš * ...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lipon » pát zář 2, 2005 10:42

no a kolikrát je to naopak - chci se zbavit ledničky, klidně za pár piv nebo lahvinku dobrého vína, a každý koho se ptám mi řiká, před 14 dny jsme kouli v bazáči ..., škoda žes neřek dřív :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 8, 2005 20:23

hehe, musi se pochlubit - velbon 2000v+ hlava 157 za 6 keltů (piv) - to de ne?

a jobo colorprocessor za 500 od škody do komory - taky co?
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » sob zář 10, 2005 13:51

když už jsme ve vláknu o focení, mě v roháčích náš foťáčekupadl . naštěstí ne zrcadlovka, to by mě asi manžílek zabil, ale coolpix. no a upadlo mu takové to udělátko co drží dvířka od baterek. co s tím?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob zář 10, 2005 15:22

šíp píše:když už jsme ve vláknu o focení, mě v roháčích náš foťáčekupadl . naštěstí ne zrcadlovka, to by mě asi manžílek zabil, ale coolpix. no a upadlo mu takové to udělátko co drží dvířka od baterek. co s tím?


No ja to vidim na lepiacu pasku... :wink: Ak si to naozaj zlomila, tak to asi inak neopravis. Pravdepodobne ani servis a ak aj hej, tak oprava v servise tak vyjde viac, nez su hodne cele dvierka...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » sob zář 10, 2005 15:31

v roháčích jsme to řešili gumičkami, asi u toho i zůstaneme.
foťáček mi upadl při jízdě na kole, převýšení kopce bylo 12%
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned zář 11, 2005 0:10

Len tak som si prechadzal fotky a nasiel som nieco na podpichnutie maykl-a a ostatnych pravovernych fotografov... :wink:

Fotka:

Obrázek

A obrazok:

Obrázek

Enjoy! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tulak » ned zář 11, 2005 7:46

to Rujir, a to jsi z toho druhého obrázku tu krasavici vložil k té dámě jo ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :oops:
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » ned zář 11, 2005 7:59

taky právě z fotek z roháčů vyrábím obrázky. :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru