Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » pon zář 12, 2005 15:49

šíp píše:v čem je jiný? takže máme zůstat u CS1?


Uprimne povedane ja som si okrem tej pomalosti ziadne zmeny nevsimol. Pokial viem, tak uz by mal zvladat sendvice plus par dalsich funkcii, ktore v zivote nevyuzijem, ale presny zoznam zmien nemam a ani mam nezaujima.

Keby som ostal pri CS1 tak ho do konca zivota vyuzivam tak na 13%, CS2 vyzuivam tak na 9%. Prast jak uhod... :ú
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 17:27

Rujir píše:
šíp píše:v čem je jiný? takže máme zůstat u CS1?


Uprimne povedane ja som si okrem tej pomalosti ziadne zmeny nevsimol. Pokial viem, tak uz by mal zvladat sendvice plus par dalsich funkcii, ktore v zivote nevyuzijem, ale presny zoznam zmien nemam a ani mam nezaujima.

Keby som ostal pri CS1 tak ho do konca zivota vyuzivam tak na 13%, CS2 vyzuivam tak na 9%. Prast jak uhod... :ú


hm, sendviče dělám v jiném softu. takže zůstanu u CS1. díky za odpověď
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon zář 12, 2005 17:42

sendvič :oops: :oops:
to jsou dvě fotky na sobě :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 17:47

chonga píše:sendvič :oops: :oops:
to jsou dvě fotky na sobě :((


sendvič to je houska plněná salámem a sýrem :lol: :lol: :lol:

ale jinak zkus mrknout na
http://forum.grafika.cz/read.php?42,401612,page=1
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon zář 12, 2005 18:00

šíp píše:
chonga píše:sendvič :oops: :oops:
to jsou dvě fotky na sobě :((


sendvič to je houska plněná salámem a sýrem :lol: :lol: :lol:

ale jinak zkus mrknout na
http://forum.grafika.cz/read.php?42,401612,page=1


:(( sendvič jsou dva toustové chleby s něčím, potom je bageta to je taková menší plněná veka, dále je ta zmíněná houska a teď začali dělat plněnou "čiabatu" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
* vše vlastní zkušenost od benzínových pump :D :lol: :) :P :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 18:03

moje poslední zkušenost se sendvičem je negativní. jak jsme jeli z Roháčů, tak v okolí Dubnice (to určitě zařídil Rujir :evil: ) jsme na benzince měli sendviče, dali jsme si s manzelem a oba se posrali poblili. takže takový byl náš návrat z dovolené :smt070
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon zář 12, 2005 18:10

:mrgreen: doporučuješ vyhnout se benzínám v kolí Dubnice :ú
to je dobrý zjištění před cestou do Tater :lol: :lol: :lol:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 18:16

chonga píše::mrgreen: doporučuješ vyhnout se benzínám v kolí Dubnice :ú
to je dobrý zjištění před cestou do Tater :lol: :lol: :lol:


přesně to byly myslím Zamarovce nebo tak nějak
ale zpět k sendviči ve fotografii, chce to fotit na stativ jinak obrázky nejdou složit. a blbé třeba je že mezi pár výcvakama se klidně změní seskupení mraků a člověk z toho pak má prd
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon zář 12, 2005 18:50

hm :(( hm :(( a jaký je smysl této disciplíny?
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 19:47

chonga píše:hm :(( hm :(( a jaký je smysl této disciplíny?


no vyfotiíš statický objekt na několik různých expozic a pak z toho máš jednu fotku. výhoda je že pak nic nemáš přepálené . okopčím ti sem něco: Je to celkem jednoduché. Zvolíš si hodnotu clony (běžně F8) a na scéně, která má vysoký kontrast (větší, než zvládne digitál, jinak to nemá smysl), si změříš správnou expozici pro nejsvětlejší místo (venku většinou obloha) a nejtmavší místo. Tím dostaneš dvě hodnoty expozičních časů. No a mezi ně si nějak rozumně vložíš další hodnoty, aby jsi dostal tak 5-6 časů, přibližně rovnoměrně odstupňovaných mezi těmi změřenými hodnotami. Potom už jen posadíš přístroj na stativ, zafixuješ a s clonou F8 a každým z těch časů uděláš jeden snímek.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 12, 2005 20:44

šíp píše:
chonga píše:hm :(( hm :(( a jaký je smysl této disciplíny?


no vyfotiíš statický objekt na několik různých expozic a pak z toho máš jednu fotku. výhoda je že pak nic nemáš přepálené . okopčím ti sem něco: Je to celkem jednoduché. Zvolíš si hodnotu clony (běžně F8) a na scéně, která má vysoký kontrast (větší, než zvládne digitál, jinak to nemá smysl), si změříš správnou expozici pro nejsvětlejší místo (venku většinou obloha) a nejtmavší místo. Tím dostaneš dvě hodnoty expozičních časů. No a mezi ně si nějak rozumně vložíš další hodnoty, aby jsi dostal tak 5-6 časů, přibližně rovnoměrně odstupňovaných mezi těmi změřenými hodnotami. Potom už jen posadíš přístroj na stativ, zafixuješ a s clonou F8 a každým z těch časů uděláš jeden snímek.

řiká se tomu bracketing. jo a pokud si nastavíš na foťáku aby ti to fotilo sérii, tak na pár snímků ti pohyb mraků apod může bejt ukradenej (nevim kolik zvládá vaše D70, ale slyšel jsem hukot canonu 1D - 8,5sn/s...)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 20:50

a taky to chce fotit spíš do RAWU. na todle je jpg na nic.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 12, 2005 21:00

šíp píše:a taky to chce fotit spíš do RAWU. na todle je jpg na nic.

ja bych spis fotil na film ale proti gustu... vzdyt to znate, vecny tema na flamewar (krome corazon x treksport x doldy...)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pon zář 12, 2005 21:05

jo to jsou věčné boje. analog x digitál, compakt x zdrcadlovka, ....
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 12, 2005 21:09

šíp píše:jo to jsou věčné boje. analog x digitál, compakt x zdrcadlovka, ....

no, praktica s kodakem v corazonu :-) jeste se zeptam kamose co foti nikon bo mamca @fuji co ma za batoh :-)))
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » úte zář 13, 2005 6:23

Ještě k Photoshopu: já to mažu v sedmičce a je to v pohodě. CSka se staršíma verzema moc nekomunikujou, ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte zář 13, 2005 11:42

uplne jinej martin píše:
šíp píše:a taky to chce fotit spíš do RAWU. na todle je jpg na nic.

ja bych spis fotil na film ale proti gustu... vzdyt to znate, vecny tema na flamewar (krome corazon x treksport x doldy...)


No ak sa este stale bavime o sendvicoch, tak tie s filmom nespravis Nebudes predsa lepit fotku jednu na druhu :wink: Na druhu stranu sendvice sa robia prave preto aby sa vyrovnal nizsi dynamicky rozsah digitalov oproti filmu...

Ale aj tak si myslim ze digital je lepsi... :twisted: :twisted: :twisted:

Přípluv píše:Ještě k Photoshopu: já to mažu v sedmičce a je to v pohodě. CSka se staršíma verzema moc nekomunikujou, ne?


Co sa tyka Photoshopu, tak neviem ci sa da hovorit o nejakej kompatibilite s predchadzajucimi a dalsimi verziami. Predsa len vystupny format je predsa obrazok a ten je univerzalne kompatibilny nie? Mozno okrem ich vlastneho PSD-cka, ale aj tam neviem v com by mohol byt nekompatibilny...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 13, 2005 14:14

Rujir píše:No ak sa este stale bavime o sendvicoch, tak tie s filmom nespravis Nebudes predsa lepit fotku jednu na druhu :wink: Na druhu stranu sendvice sa robia prave preto aby sa vyrovnal nizsi dynamicky rozsah digitalov oproti filmu...

To ti musím oponovat. Dáš si papír, do zvětšováku první chleba ze sendviče, prsk ho tam, vyndáš první chleba, zandáš druhej chleba :-) prsk ho tam a je to. Akorát si musíš správně poštelovat a) čas b) pozicvi filmu.
A nebo sken - jednou světla, jednou stíny, sendvič, to samý u druhýho chleba a pak do toustovače :-)))))

Jinak já sendviče jenom kvůli žaludku, ne kvůli nízký expoziční pružnosti filmu...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » úte zář 13, 2005 14:30

uplne jinej martin píše:Jinak já sendviče jenom kvůli žaludku, ne kvůli nízký expoziční pružnosti filmu...


JJ, to je ta posledna vyhoda klasickej fotografie... IJUUUU!!! Zase som pichol do osieho hniezda... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » úte zář 13, 2005 18:57

ještě k adobe: v jakých parametrech většinou doostřujete? já jsem si nastavila amount 120%, radius 1,2 pix, threshold 2 levels
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 13, 2005 19:27

šíp píše:ještě k adobe: v jakých parametrech většinou doostřujete? já jsem si nastavila amount 120%, radius 1,2 pix, threshold 2 levels

pancolar 1,8/50 zacloněnej na 5,6 nebo 8, kodak profoto 100asa a neni potřeba doostřování :fuj: :fuj:

--
sory ale nedalo mi to :-)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » úte zář 13, 2005 19:46

nedoostřuji každou fotku, jen některé. a ty co doostřuju tak touto sadou. ale zajímalo mě jak doostřoují ostatní, když doostřují. :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř zář 14, 2005 18:04

šíp píše:ještě k adobe: v jakých parametrech většinou doostřujete? já jsem si nastavila amount 120%, radius 1,2 pix, threshold 2 levels


Kasli na klasicke doostrovanie v PS a zozen si program Focus Magic. Exituje ako samostatny program ale aj ako plug-in do PS. Podava tak o 100% lepsievysledky ako klasicke doostrovanie, aj ked doostrovonie je jedna z veci, ktorym sa snazim vyhnut... :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » stř zář 14, 2005 18:39

hm, mě se zaměstnavatel uvolil koupit odbornou literaturu, takjsem si včera pořídial "Velkkou knihu k Adobe Photoshop CS" od Bena Willmora. večer jsem si tím listovala a zatím super. hlanvě mě zaujala kapitola o křivkách. ty jsem doteďka používala, protože v manuálu, co mám, onich nebylo ani slůvko, a jaksi intuitivně jsem to nezvládla. takže se tteďka budu vzdělávat. možná si i nastavím pak jinak to doostřování. a hlavně skoro vůbec nepoužíívám Filtry. ty používáš které?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv zář 15, 2005 9:34

šíp píše:hm, mě se zaměstnavatel uvolil koupit odbornou literaturu, takjsem si včera pořídial "Velkkou knihu k Adobe Photoshop CS" od Bena Willmora. večer jsem si tím listovala a zatím super. hlanvě mě zaujala kapitola o křivkách. ty jsem doteďka používala, protože v manuálu, co mám, onich nebylo ani slůvko, a jaksi intuitivně jsem to nezvládla. takže se tteďka budu vzdělávat. možná si i nastavím pak jinak to doostřování. a hlavně skoro vůbec nepoužíívám Filtry. ty používáš které?


Filtre pouzivam vlastne len dva - uz spominany Focus Magic na zaostrovanie a potom PT Lens, ktory odstranuje vinetaciu. Inak nemam nervy skumat tie miliony existujucich filtrov.
Inak knizka je urcita velmi uzitocna vec, zial, moj zamestnavatel by mi ju asi nezasponzoroval, takze som odkazany na internet - vyborny clanok o krivkach je na http://www.paladix.cz a mnozstvo vybornych clanockov o zakladnych technikach upravy fotografii v PS je na http://www.diginews.sk Ospravedlnujem sa ak ich uz poznas... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » čtv zář 15, 2005 15:06

díky za ty slovenské stránky, ty jsem neznala.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » čtv zář 15, 2005 23:40

šíp píše:moje poslední zkušenost se sendvičem je negativní. jak jsme jeli z Roháčů, tak v okolí Dubnice (to určitě zařídil Rujir :evil: ) jsme na benzince měli sendviče, dali jsme si s manzelem a oba se posrali poblili. takže takový byl náš návrat z dovolené :smt070


Tak az teraz som si vsimol tento komentar a musim poburene reagovat! :evil: Ten sendvic bol bozi trest za to, ze sa napchavas v nejakom pochybnom fast-foode pri TRENCINE (pri Dubnici je iny a ten sa aj vola Dubnica) miesto toho, aby si sa zastavila u mna, kde by si dostala uplne spickovy, super dokonaly doma robeny sendvic a mozno aj nieco normalnejsie... Tak! HA! :twisted: :mrgreen: :twisted:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » pát zář 16, 2005 16:23

Rujir píše:
šíp píše:moje poslední zkušenost se sendvičem je negativní. jak jsme jeli z Roháčů, tak v okolí Dubnice (to určitě zařídil Rujir :evil: ) jsme na benzince měli sendviče, dali jsme si s manzelem a oba se posrali poblili. takže takový byl náš návrat z dovolené :smt070


Tak az teraz som si vsimol tento komentar a musim poburene reagovat! :evil: Ten sendvic bol bozi trest za to, ze sa napchavas v nejakom pochybnom fast-foode pri TRENCINE (pri Dubnici je iny a ten sa aj vola Dubnica) miesto toho, aby si sa zastavila u mna, kde by si dostala uplne spickovy, super dokonaly doma robeny sendvic a mozno aj nieco normalnejsie... Tak! HA! :twisted: :mrgreen: :twisted:

a jak to souvisi s focenim?
btw poridil jsem si sqelou 20/2,8 ...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » pát zář 16, 2005 17:56

uplne jinej martin píše:a jak to souvisi s focenim?


Nijak, preco? :mrgreen:

uplne jinej martin píše:btw poridil jsem si sqelou 20/2,8 ...


Tesime sa s tebou... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pát zář 16, 2005 18:31

Rujir píše:
uplne jinej martin píše:a jak to souvisi s focenim?


Nijak, preco? :mrgreen:

uplne jinej martin píše:btw poridil jsem si sqelou 20/2,8 ...


Tesime sa s tebou... :mrgreen:


kvuli ty souvislosti se asi ptal proto, zes se sipem zacal mluvit o nejakejch sandwichich, ackoliv to vlakno ma tematiku foceni...

ale aspon martin vidi, jaky to je, kdyz nekdo otevre vlakno o tipech a tricich pro outdoor a nekdo tam zacne rozebirat foceni :) ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru