Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » pát zář 22, 2023 20:08

mawenzi: Hmm, možná. Můžeš si to zkusit. Přihlaš se třeba na bike-forum a můžeš tam začít rozebírat membrány, podrážky pohorek, všechny ty Polartecy, Power Gridy, Power Stretche a Pertexy. A třeba techniku pohybu po ledovci v lanovém družstvu.

Uvidíme, jak s Tebou naloží. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » pát zář 22, 2023 20:38

dromedaro: No řeším tady v podstatě to, že tu ve vlákně byl dlouhou dobu celkem klid. Běžná diskuze, ne moc často. Vždyť je to fórum o outdooru. Vše si tak nějak pohodově plyne. Pak se objeví nějaký nový uživatel, nesměle se zeptá na pár drobností. Oťukává atmosféru a náladu. No a časem se otrká a začne "přivrzovat". Až to nakonec skončí tím, že "uchvátí" celé vlákno pro sebe a vlastně ho zcela zahltí.

Časem to přeroste únosnou mez a začne to být pro ostatní otravné. Takže ti, kteří ze začátku v dobré víře přispívali ve snaze pomoci se odmlčí a raději nic nepíšou, protože to stejně k ničemu není. A to diskuzi neprospívá.

První takový nekompatibilní "účastník zájezdu" ( z těch,které si pamatuji byl tuším Michal82). Dotáhl to nakonec ad absurdum a vyšuměl do ztracena. Pro mě naštěstí.

No a po podobné trajektorii se z mého pohledu teď pohybuješ i Ty.

Takže napíšu na přímo svůj názor, přeješ-li si to. Ano, už jsi dle mě s tím věčným mlácením prázdné slámy v tomto vlákně otravný. Jsi spokojený? Vše by mělo mít nějakou míru. Já tu míru sice neurčuju, ale podle mě už je toho fakt moc.

Toto vlákno se jmenuje "Pokec o focení". To ano. Ale není to dromedarova poradna.

Jen nápad. Co si třeba založit vlastní vlákno? Třeba "Tady je dromedarovo". Po vzoru vlákna "Tady je krakenovo". Když už tu zmiňuješ temnakomora.cz. Tam to fungovalo. Tam můžeš volně a zhusta psát své úvahy. Podrobnou praxi tu má třeba pp. Když to vadilo v jiných vláknech, tak si to odsunul do svých vlastních.

Nevim ale, jak se na to budou tvářit moderátoři. Jestli by to umožnili....???? Přeci jenom pp byl v té době mod a byl tím pádem v trochu jiném postavení.

Předem upozorňuju, že se nechci hádat a chápu, že Ti asi přijde, že jsem vůči Tobě nepřátelský, nespravedlivý.... To ale není mým cílem. Já se opravdu nerad hádám. Já jen hledám nějaké řešení, které by tady tomu pomohlo. Abych to nemusel přestat číst.

Peace
Naposledy upravil Kjuba dne pát zář 22, 2023 21:14, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2023 20:51

Kjuba píše:Nevim ale, jak se na to budou tvářit moderátoři. Jestli by to umožnili....????

Proc ne? Jestli je situace takova, jak pises, tak mi to prijde jako dobre reseni. Nevim, jelikoz tohle jde mimo mne a temer to tu nectu, v podstate jen nahlizim a prolitnu letmo prispevky, jestli mne nektery nezaujme. Coz se u tveho prave stalo :)

Takze ano, ja jsem urcite pro, pp jsem myslim gerontovlakno i navhrnul. Akorat by to chtelo vymyslet dobry nazev vlakna, to je na Dromedarovi, ale kdyz se nepovede, neni problem ho prejmenovat. Vlakno, ne Dromedara, to by problem byl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » pát zář 22, 2023 21:11

Já píšu jen svůj skromný pohled na dění v tomto vlákně. Nic, kolem čeho by se měla otáčet místní skupina galaxií. Ostatní to mohou vidět jinak.

Já nemám problém se přizpůsobit a mohu se klidně mýlit. Je to spíš asi na dromedarove úsudku. Návrh by asi měl, pokud vůbec, podat on.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2023 21:16

Myslel jsem to tak, ze Dromedaro si to vlakno muze rovnou zalozit a pojmenovat, jak se mu libi. Daly by se tam i presunout nejake prispevky z tohodle vlakna, ale pak bych prosil presne oznacit, ktere. Mne se to fakt nechce cist 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 23, 2023 9:48

Tak máte říci, ze vás to otravuje. Ještě cca před dvěma týdny jsi si na analogové téma zde se mnou psal a najednou je to problém. To samé Mawenzi. Ta tvoje konspirační teorie o pomalém ovládnutí a přisvojení si vlákna je úsměvná. Žádné postranní úmysly jsem neměl a nemám. Prostě se to takto vyvinulo a vlákno se jmenuje Pokec o focení, tak kecám o focení. Stejně jakou jsou tady vlákna "S doktorem v kuchyni", "Pěstování bylin", "Pokec o autech", "Pokec o muzice", kde se živě diskutuje. To taky s outdoorem nemá moc společného. Tak se to má jmenovat Pokec o outdoorové fotografii a tohle vlákno bylo v podstatě mrtvé. Já když mě nebaví příspěvky určitého typu, tak je jednoduše nečtu. Nepožaduji, aby zasahovali moderátoři nebo se zakládala osobní vlákna.

Ale dobrá tedy, když vás to otravuje, tak už sem psát nebudu a osobní vlákno taky zakládat nechci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod lojzmen » sob zář 23, 2023 11:43

Dromedaro - neotravuje.
O čem potom se tu bude diskutovat?

Vždy se najde někdo, kdo zkusí staré vyzkoušené metody,
kdo zkusí nové nevyzkoušené metody,
kdo zkusí sám svoji metodu,
a má z toho radost, sebenaplnění.

A to, že nějaké tvé úvahy tu někdo kritizuje a rozvrací, je vlastnost internetových diskuzí.
Komentující neví, co jiného by napsali.

Koníčky se nedají hodnotit na efektivitu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 24, 2023 7:21

dromedaro
pokud jsi to nepochopil, tak tim prispevkem jsem se te napak zastala, ze chapu, proc to neresis na jinych forech, ktery jsou malokdy pratelsky a tolerantni a slovo dialog nebo diskuze je tam neznamy, ale proc to napses tu, kde je obecne pratelska atmosfera a zaroven tu nekteri lide problematice rozumi a mohou se k ni vyjadrit.

Kjuba
kdyz sem jezdila na kole, byvala sem na jednom cyklo foru a zajimavy, ze tam taky nebyl problem resit spacak, mikinu, stan, nebo dokonce fotak.

ja treba pp vlakno chapu tak ze je jeho a ze tam nikdo jinej nema psat ze tam muze psat jen pp.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » ned zář 24, 2023 11:30

Dromedaro: Kjuba se ti snazi lehce a dosti diplomaticky naznacit, ze se ve svem nadseni z foceni pohybujes trochu ode zdi ke zdi a chces obsahnout vsechno a hned; mission impossible
a snazi se ti ukazat slepe ulicky; ale jestli se chces mistrem slepych ulicek a pekne si jednu podruhe sam proslapat, tak jeho pripominky ignoruj

historicky z tvych prispevku o foceni to spis ale vypada tak, ze se ve foceni hledas - fajn, ale vyber si jeden smer a ponor se do toho

neni to tak davno, kdy jsi tu uvazoval, ze si budes pujcovat penize na svuj vysneny digital a ted se chces vrhat do dalsi vetve, ktera je vsechno mozne, jen ne lehka a lacina? at uz pristrojema nebo materialem nebo i jenom osvojenim si postupu

misto aby sis z jeho komentaru vzal podstatu, tak delas urazenou slecinku, zkus se trochu povznest nad svou urazenou jesitnost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon zář 25, 2023 9:37

Pokud mohu trochu svuj pohled...

Celkove souhlasim s Liponem. Prosim, ber i tyto nazory jako hodne dobre rady do zivota a ne jako nejake urazenecke reakce OF.

@Dromedaro: Myslim si, ze by nikdo nemel zadny problem s Tvymi prispevky ve vlaknu, kdybys psal o jedne, max dvou vecech a potom bylo videt, ze si z toho neco i vezmes a napr. i hned zkusis. Jednak je to trochu i zpetna vazba pro "radce", potesi videt, ze se nekomu pomohlo a jednak Ty se muzes dal ptat a resit veci, ktere Ti vyplynou z toho zkouseni.

Problemem ale je, kdyz postupne nadhodis mnoho ruznych a malo souvisejicich "mikrovlaken", kde uvitas rady. Ty obcas dostanes, nektere se TI libit ani nemusi, nektere jsou mozna i blbe. Ale za chvili zacnes dalsi "mikrovlakno" bez navaznosti na neco jineho, neni vubec videt, jestli jsi z toho predchoziho neco vzal nebo ne. Takto si vlastne postupne odradis lidi.

Dalsim problemem je - a bylo hlavne u prvnich Tvych prispevku tady -, ze se ptas, tvaris se jako zacatecnik, ktery o tom nic nevi a potom se postupne ukaze, ze nejake zaklady mas, nekdy i docela slusne. Coz dost meni zpusob, jake bys potreboval dostat odpovedi. Taky je to vec, ktera odrazuje.
Vem, ze nekolik nas se snazilo chranit Te pred ukvapenymi radami typu "kup si hned to nejlepsi protoze co mas je jen k zahozeni", primou radou, ze pokud Te nejake fototechniky zajimaji, tak na vyzkousenim jak to delat, jake to dava vysledky mas jit a fotit tim, co mas, abys zjistil,jestli Te to bavit bude a taky abys vedel, co konkretniho Te omezuje. Tos nebral do uvahy a nechal jsi se presvedcit aby ses radeji zadluzil (i kdyz u pribuznych) a koupil dobre vybaveni - se kterym kdovi co ted dokazes udelat. Pricemz ja si stojim za tim, ze na max. tisky na A4 nejspise nebudes mit nijak vyrazne lepsi vystupy nez bys mel se svym starym vybavenim.

Potom jsi psal - z hlediska ne moc majetneho nadsence - blbosti typu, ze bys chtel koupit takovy (analogovy) fotak a pouzti takovy film na foceni toho, onaky (analogovy) fotak a fil na ono a zase jiny na neco jineho... A nakonec jsi jeste zacal spominat VF... Pri veskere ucte k Tobe, mozna mas v sobe neskutecny talent a potrebujes jej predat - ale toto je pro Tebe prima cesta do pekla zadluzeni...

Trochu mam obavy, aby ses s tim pristupem (asi nejenom ve foceni) casem nestal novym "vzorem" pro tutu pisen od Queenu... Tady mas text i s prekladem.

Ja osobne jsem Ti uz psal, ze si myslim, ze mas v sobe talent na kompozice, nejspise by z Tebe mohl byt slusny fotograf nekterych oblasti. Ale vem, ze neexistuje zadny spickovy fotograf na svete, ktery dela vsechny ty oblasti, ktere Tys jenom doted tady spominal, ze bys chtel. Protoze vedi, ze nekolik malo jednotek oblasti se da zvladnout na velice slusne urovni, ale kazda dalsi potrebujes cas a jiny druh talentu a nechteji byt vedeni jako prumer, mozna i podprumer (mozna krome samotne technicke stranky) v nejakych jinych. Radeji se zapisuji do vedomi jako ten spickovy.

Neni spatne vyzkouset, jak se foti i jine, zatim pro Tebe neprozkoumane oblasti - ale fakt nepotrebujes na kazdy typ foceni jiny fotak a vrazet dalsi penize. Ted uz mas pomerne spickove vybaveni (na amaterskou uroven), ver, ze s tim technicky dokazes dostat vse, rekneme, tak na 95% maxima. Myslis, ze pouze tech teoretickych 5% Ti bude chybet k dokonalosti?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 6, 2023 9:04

Jako jo, v něčem, co jste napsali, vám dávám za pravdu. Třeba to, že věnovat se všemu, není moc dobré. Je to takové devatero řemesel desáté bída. To už taky zjišťuju a budu s tím muset něco dělat.

Teď se věnuju nejvíce tomu Sony, abych se naučil s digitálem, než propukne podzim v celé kráse. Jsem z něj nadšený. Hlavně z objektivu. To je pro mě jiný svět, než znám. Přesně takový bokeh jsem chtěl, jako dokáže tento objektiv. Jestli si to zde občas ntz, tak jako satisfakci pro něj zde píšu, že mé prohlášení o 50mm a více ohniscích bylo nezralé. Programem jsem to neměřil, ale začal jsem jej celkem používat. I tu sedmdesátku. Ty delší ohniska mají něco do sebe na určité náměty. Takže to od vás třeba bylo dobré doporučení koupit základní zoom a jsem rád, že jsem vás poslechl a nekoupil pevnou 35mm, jak jsem původně chtěl.

Jako program zkouším ten Raw therapy, co zde doporučil ntz. Zatím se mi celkem líbí a nepřijde mi to špatný. Jen by to chtělo najít cz manual, což se mi nedaří ať to není přes překladač.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 7, 2023 16:35

dromedaro
nejaky fotky na ukazku?

ps: tento vikend je otevreny arboretum hnojarny pro verejnost, jestli se tam nechces jit vypravit treba fotit. jak venkovni tak skleniky.

ja tam nikdy nebyla, vetsinou ty akce nestihnu.

a zitra jdu prodat oly e-m1 telo, takze moje stary milovany skla zuika jsou z domu, jeste idealne telo a brousim si zuby na e-m1 mk3. tesim se hlavne na rychlejsi ostreni:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 7, 2023 19:54

Já už nějak nemám motivaci sem dávat fotky.

Koupil jsem na stativ Rychloupínací deska MPU100 a vypadá to dobře. Zatím jsem s tím teda ještě nefotil v terénu. Rozhodl jsem se pro tento, protože třeba 3 LEGGED THING Ellie-S Short mně přišly předražený a nevím, v čem by to mělo být tak lepší.
Naposledy upravil Dromedaro dne sob říj 7, 2023 20:02, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 7, 2023 19:58

dromedaro
tak to docela chapu, ale zas na druhou stranu je to i trocha zvedavosti. ps kdyz ted fotis na sony, co s tou kartou z canonu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 7, 2023 20:17

A co máš na mysli s tou kartou z canonu?
Jinak jsem se tobě ještě zapomněl omluvit, protože jak jsi psala výše, tak jsem to nepochopil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 8, 2023 6:39

dromedaro
jestli nechces zkusit obnovit ty fotky, kdyz jsi ten fotak vlastne nezacal pouzivat a kartu si jeste nezacal prepisovat.

tak hlavne, ze si na forum nezanevrel, uz jsem si rikala, kde jsi. Ja jdu dneska do toho arboreta, su docela zvedava. Mam doma m42 pancolar 50mm f 1.8 - ze stare praktiky, kterou sem teda nikdy nefotila, a ma rozbitou clonu, takze jde zaclonit max do 5.6 a pak uz nic, ale na "makra" si s tim nekdy rada hraju. akorat teda s tim zaostrit, to aby se mi neklepaly ruky :D:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 8, 2023 14:37

fakt nutne potrebuju makroobjektiv :D:D s tim manualem se ostri hodne blbe, ve sklenikach nebylo moc svetla a to nezaostrim diky mikropohybu rukama :D

no a taky nutne potrebuju neco, co ostri vyrazne rychleji, nez co mam ja :D
Přílohy
of_A085388.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 9, 2023 9:44

Příjemná fotka.

Jo, ta karta a canon je nepoužívaný, takže by teoreticky z toho mělo ještě jít dostat. Já to ale nějak odsunul, že to zatím neřeším.

K tomu ostření. Já jsem uvažoval o A7R III, ale četl jsem, že má pomalejší ostření a na rychlé focení to prý moc není. Prý hlavně na okrajích to blbě chytá. To mi nepřišlo dobrý pro mé potřeby. Zkoušel jsem to i na prodejně a to byla katastrofa. Ale to si myslím, že tam třeba bylo něco nějak nastavené, protože jsem si říkal, že takhle pomalu přeci takový foťák nemůže ostřit za ty prachy. To mi přišlo, že ručně by to bylo rychlejší, ale nevím, jak píšu, jestli tam bylo něco nastavené, nějaký režim ostření nebo to fakt zaostřovalo tak pomalu No a pak taky prý .
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2023 9:54

@Mawe: Ta M1 nema funkci, ze pohybujes fotakem a spoust se spusti v okamihu, kdyz fotak vyhodnoti, ze ostrici bod ma zaostreny obraz? Pouziva se to prave i pri pseudomakru, co se musi fotit z rukou, nemas sanci udrzet fotak na miste soucasne s ostrenim+mackanim spouste, tak jen jemne pohybujes dopredu/dozadu a jakmile je ostro, udela se fotka.
Bohuzel, netusim, jak se tato technika/nastaveni jmenuje, nikdy jsem jej nepouzival, jen jsem cetl, jak to lidi na makra pouzivali na ruznych fotacich a nejvice jeste pri manualnim ostreni s objektivy bez AF - ale bylo to tak pred dvaceti lety, co jsem se tomu trochu venoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 9, 2023 13:21

apuka
pokud takovou funkci e-m1 ma, tak sem o ni nikdy neslysela a cekala bych, ze nebudes nabizet funkci, o ktere ani nevis, ze to ten fotak ma... navic... jak pozna, jestli se mu zaostrila napr. kytka nebo prave ten ultra rychlej hmyzak? mit hafo fotek neceho, co nechci, mi taky moc nepomuze:D

dromedaro
mozna by tobpak vyresil FW. je to pomaly proti tomu co mas nebo obecne hodne pomaly? ja ho vlastne mam mega rychly, ale tady na tu rychlou divnohmyzku svizelovou pomaly :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2023 15:36

Ja jsem to napsal, ze mozna nekdo jiny to tusi.

Jasne neni to vseresici vec - ale mohlo by alespon obcas k necemu trochu pomoci. Proto jsem psal, ze nastavis si prislusny ostrici bod, kde mas kytku nebo hmyz a potom se udela fotka, kdyz bude ostry ten bod. Ale zrovna na po/preletujiciho hmyzaka je to horsi, protoze netusim, jak bych jej presvedcil, ze ma zustat na tom ostricim bodu kym se neudela foto :-).

Mezitim jsem to (asi) nasel v manualu M1 mk III. Musis tuto volbu dat do OFF a potom se neudela fotka, kdyz zmacknes spoust, ale zmacknes spoust a mel by cekat na zaostreni na vybranem ostricim bode. (Alespon si myslim, ze toto je ono.) Idealni to mas s AF-C ostrenim, ale melo by fungovat i s AF-S.
2023-10-09 16_31_12-Clipboard.jpg


A taky jsem si vzpomenul, ze jsem na jednom fotaku to nekdy davno, kdyz jsem zvykl zblizka fotit kyticky s hmyzem, mech atd. (makrem bych to nenazval) i mel tak nastavene na stalo, jsem si rikal, ze alespon mi nebude delat neostre fotky - jenze ja jsem se furt hybal, jak jsem byval udychany a ne a ne se zaostrit, tak jsem tuto moznost vypnul. Bo jsem sice nemel neostre fotky, ale skoro zadne :-).
Ty si to ale nekdy muzes zkusit - jen si zapamatuj to nastaveni, kde se potom vypina :-).

Edit:
Ano, to by melo byt ono. Tady mas diskuzi, ze to ne uplne dobre funguje (u MKIII) kdyz pouzijes Focus Limitery. Dotazujici ale v dotazu potvrzuje, ze to tak dela.

Omlouvam se, ze jsou tady anglicke nazvy a obrazek z anglickeho manualu - to bylo prvni, co jsem nasel..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 9, 2023 18:03

Mawenzi: Jakože obecně hodně pomalý.

Jinak mám radost, že se mi znovu podařilo rozjet sken na negativy Canoscan 9000F. Asi před dvěma lety začal stávkovat a nešel ani zapnout. Tak jsem jej uklidil mezi staré věci. Teď mi to ale nedalo a vytáhnul jsem jej znovu, zapojil a ani jsem nemusel nic dělat a zase normálně funguje. I ten software, který mi hlásil, že ve Windows 11 mi fungovat nebude, funguje. Je to sice stará plečka, ale na náhledy negativu, co je na snímcích, to bohatě stačí. Tak mám radost. Můžu prohlédnout, co je na těch negativech, co jsem přes léto nafotil a pak jen jednotlivé fotky kdyžtak nechat naskenovat profesionálně na velké rozlišení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 9, 2023 18:46

apuka
e-m1 mk3 ale nemam... a mk2 to podle me nema.

ale dik, ze sis dal praci, az jednou budu mit mk3 tak se to bude hodit:)

dromedaro
tak to je dost fail u takovyho fotaku

jinak super se scannerem.

ja sem si koupila 30mm macro sklo (70mm eq), em1 sem prodala za 3k, macro sklo koupila za 3k takze spokojenost:D je malinkej a asi ho budu nosit na vandry misto makro krouzku.

budu muset pak vyrazit na orchideje do arboreta, meli by byt nekdy v listopadu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2023 21:20

@Mawe: MK2 to ma taky, ta diskuze na mem poslednim linku pdave rozebira, ze na MK3 to pri nastaveni limitu ostreni funguje jinak. Dokonce to nastaveni ma i moje M10 mk1, jsem to prave nasel a vyzkousel - funguje.

Ja jsem jen hledal manual M1 bez zacani verze a popravde receno ani netusim, ke ktere verzi ten manual je.

Edit: Jen jsem opravil preklepy. Nejak se casto trefim vedle na obrazovkove klavesnici, kdyz pisu na tabletu a vecer uz jsem byl ospaly, kdyz jsem psal, tak jsem skoro nevidel..
Naposledy upravil apuka dne úte říj 10, 2023 8:16, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2023 4:57

apuka
moje chyba, diskuzi sem ani neotvirala kdyz sem videla ze je anglicky, na to sem nemrla vcera silu.

zkusim to teda nejak prozkoumat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2023 16:57

Mawenzi píše:.....
ja ho vlastne mam mega rychly, ale tady na tu rychlou divnohmyzku svizelovou pomaly :D


to je dlouhozobka, ne divnohmyzka.... :lol:

ilustrace
dlouhozobka.JPG
dlouhozobka.JPG (32.22 KiB) Zobrazeno 1079 krát
Naposledy upravil Quido dne ned říj 29, 2023 8:44, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 28, 2023 17:59

quido
vim, ze je to dlouhozubka. ale je fakt ze jazdej ti nemusel pochopit to ozbaceni.

luxusni, na cos to fotil?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 18:08

To jsi fotil nebo je to stažené z netu?
Jestli jsi to fotil sám, tak paráda teda.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Quido » ned říj 29, 2023 0:38

ne, to neni moje fotka, to je nejaka profi k tomu druhu motyla...
muj nejlepsi ulovek tohoto druhu je zatim jen toto... a nemam k tomu zadne spesl vybaveni, takze nic moc;
ja byl rad, ze jsem ji dostal pred objektiv (jeste mam nekde jednu podobnou, ale nemuzu najit)

Vazka.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 29, 2023 5:25

kdyz se priklada cizi fotka, tak je podle me samozrejmost alespon napsat, ze je cizi (kdyz nevede na web, nebo nejakym odkazem, kde je to zrejmy), kdyz uz to prikladam jako prilohu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru