Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » stř bře 1, 2023 11:32

@Dromedaro: z toho chcu vidět fotky :) Baví mě takovýhle věci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř bře 1, 2023 14:19

a nestacilo by udelat dirku do papirove krabice a dat tam film ? o.O
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » stř bře 1, 2023 14:24

Myslis si, ze je jednoduche vest ten film rovne s moznosti pretaceni (a pritom neposkrabani? Pomoci podomacklu udelanych hejbatek a drzatek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř bře 1, 2023 14:29

samozrejme ... navijet budu na na papirovej kuzel z role vypotrebovaneho toaletniho papiru a stipnu par kousku merkuru detem (ten vichtrle s pomoci merkuru udelal prvni kontaktni cocku) .. to by v tom byl cert aby to neslo .. a urcite tim tu krabici odlehcim o 80% vahy (akorat teda kua, to se jako vynalez, co prepise dejiny techniky asi pocitat nebude, ze ?)

https://www.youtube.com/watch?v=fQtRx9G0_jI
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 1, 2023 18:50

Etheric píše:@Dromedaro: z toho chcu vidět fotky :) Baví mě takovýhle věci


Tady jsou nějaké ukázky z webu:


co1.jpg

co2.jpg

co3.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř bře 1, 2023 19:50

@Dromedaro -- jj, ta ty ukazky z webu videl ... je to naprosto odpudive .. pokud bych chtel fotit na analog (a jeste e vsemu si to uzit), tak pujdu do Nikonu FM2(n) (mam oba FM2 a FM3a, skoro s nima ale nefotim)

https://www.kenrockwell.com/nikon/fefm.htm

pokud bych nechtel podriznout prasatko takto krute (FM3a a FM2n jsou oba cca 10 tisic a vice), tak bych koupil neco typu olympus om-1 a nebo prakticu a nebo nejakej starsi nikon z nejake jine rady nez Fe/FM

jinak samozrejme neberu ti to ..kdyz te to bude bavit tak skvele .. bude uzasne, pokud vyfotis a vyvolas vic nez 2 filmy (kde dohromady cena bedny + ceny policka bude obrovska) a z tech 2 filmu dostanes alespom 5 pouzitelnejch fotek (pouzitelnejch znamena, ze se na to da divat a kuci v hospode ti reknou - dobry) .. jinak samozrejme dej dohromady vsechny naklady a az vyfotis treba 10 filmu, tak vydel poctem "pouzitelnejch" fotek
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 1, 2023 20:18

Až budu chtít fotky z FM2, pořídím si FM2. Mně se fotografie líbí a tento způsob focení je pro mě zábavou.
Když jsem kdysi fotil na všemožné analogy a donesl do hospody ukázat fotky, nejvíce se líbila Camera obscura.
Protože to lidem přišlo jiný a zajímavý, stejně jako způsob focení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř bře 1, 2023 20:46

kdyz bys' sel fotit nekde kolem Prahy a ve strednich cechach, tak mi prosim pisni .. rad pujdu s tebou a strasne rad bych to videl, jak to s tim probiha ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 1, 2023 21:41

V Praze a okolí asi těžko. Ale kolem Brna se s tím na kole mám v plánu pohybovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 27, 2023 16:58

Chci se zeptat těch, kteří to myslí s focením vážně, jakou jsou ochotni s sebou tahat váhu fotovybavení. Jsem propočítával tu váhu foťáku, k němu nějaké doplňky , stativ a vychází mi to na tři kila, z toho je stativ kilo a půl... tak nevím, jestli se na to nemám vysr.. a hrát si jen s mobilem. Tim úplně zabiju to odlehčení výbavy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 27, 2023 17:34

a proto to s focenim nemyslim vazne a pokud jde o vandr na tezko, vic nez cca 2kg to neni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 27, 2023 20:53

Dromedaro píše:Jsem propočítával tu váhu foťáku, k němu nějaké doplňky , stativ a vychází mi to na tři kila, z toho je stativ kilo a půl..... Tim úplně zabiju to odlehčení výbavy.


a) Pokud tvoje fotovybava vazi vc. stativu pouha 3 kila, tak je to uplne nadherny ... to by me zajimalo, co ssebou tahas ? Ja mam svuj nejlehci set vc. stativu 4kg

b) jak se tykaji veci na foceni tveho odlehceneho vybaveni ?.. vaha tveho vybaveni je o to vic dulezita, kdyz ssebou jeste tahas kramy na foceni ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » pát dub 28, 2023 4:40

@Dromedaro: můžeš pořídit lehčí stativ, když bude držet jen 1,5kg. Anebo se na to vysrat a fotit mobilem, hodně lidí má z telefonů hezčí fotky, než jiní z foťáků..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 28, 2023 6:02

etheric
jenze mackat kolecko na displeji casto neni ten spravnej pocit, takze ne vzdycky jde o kvalitu vysledne fotky jako takove, ale i o to, ze si mas s cim hrat, ze mas v ruce neco poradnyho co vydrzi dyl nez 5let s odrenyma usima, ze mas hejblatka, mackatka a hezka fotka zalezi nejen na motivu, ale i tve sikovnosti. u mobilu, kde je pulka fotky softwarove vymyslena po tuknuti do displeje, to nemusi byt proste ten spravnej zazitek.

a pro nekoho neni primarne dulezitej cil (existujici fotka) ale i ta cesta (hrani si s fotakem), prestoze vysledek nemusi byt rozdilnej.

A pokud uz nekdo z nejakyho duvodu investuje do fotaku a resi jak to s sebou nosit, tak uz potrebuje i tu cestu, nehlede na to, ze dromedaro ma pristup trochu jinaci a jeho technika taky dneska neni bezna, takze tam o to vic myslim, ze mobilem to proste nemuze byt takovy, jaky on chce.


a kdyz sme u pokecu, tak se mi o dovolene na displeji udelali takovy svisly chromaticky pruhy asi 4 na displeji, ktery me teda fakt desne stvou a vecer tam nebyli a rano jo :( tak doufam, ze to neznaci odchody do vecnych lovist displeje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » pát dub 28, 2023 6:56

Ale ty lepší mobily maj i plně manuální režim fotoaparátu.. Akorát to prostě není mačkat tu velkou a těžkou krabici, jinak vpodstatě nastejno..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 28, 2023 7:02

ale neni to to stejny a pro nekoho proste to neni cesta a pro nekoho jo. dromedaro si nedavno koupil ten dirkac tak asi vi proc to delal a ne ze chce fotit jen mobilem (ted, v budoucnu mozna jo)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » pát dub 28, 2023 7:26

Neřeším váhu, ale co s sebou potřebuju vzít.
Jdu na výlet a přitom budu fotit? Vezmu lehčí stativ, nebudu brát portréťák; pokud jdu na víc dnů, zvažuju, jestli vzít 24-70/2,8 a nevzít místo toho jen pevnou 50, plus širokáč + tele.
Pokud jdu vyloženě fotit a vim, že budu fotit skládaný panoramata, vodu na dlouhej čas apod., vezmu bytelnější vyšší stativ, ND filtry, neberu portréťák. To už jsem pak možná na 8kg, spíš víc.
Pokud jdu fotit třeba s někým portrét v exteriéru, beru 24-70 a 85, dvě pozadí/odr. desky a stativ, na který pozadí klipama přidělám. To zas tolik neváží, ale je to objemnější.

Kvůli váze jsem třeba nepořizoval tele f2,8, ale f4 a stačí. Světelnost mi tak nevadí, kdyžtak přidám ISO. Do nějakých 12800 není po šumu ani stopa a vyšší ISO dávám jen zřídka, a to stejně neberu teletem.

Mobilem fotim víc dokumentární - pro poslání přes whatsapp, a hlavně abych díky GPSce věděl, kde jsem co fotil.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 9:41

ja normalne taham jen 16-35 a 70-200 .. kdyz beru FX, obcas mam pocit, ze mi 24-70 chybi, ale proste to je kilo a sklo navic .. idealni kompromis je mit sklo v rozsahu cca 24-200, to ti pak staci jen jedno .. pokud teda nutne nechces jeste sirokac (+/- 16mm) ..

1) kdyz jdu na "velkej" vylet, tzn jdu primarne chodit s baglem, tak beru D7200 (DX) + 18-140 + Tokinu 11-20, to ma s malym UL cestovnim stativem vcetne uplne vseho pridruzeneho prislusenstvi asi 3850g

2) kdyz jdu primarne fotit a neplanuju nejaky velky chozeni, tak beru D850 + 16-35 f/4 + 70-200 f/4 a obcas si k tomu vezmu bud pevnou 50 f/1.4 a nebo 24-70 f/2.8 .. na tohle beru velkej stativ, co ma pres 2.5kg, tzn vse == 6.5kg+

zrovna ted se balim a premejslim, jak to pojmu .. dneska budu spat na jednom vrcholku hory v Luzickejch horach v cca 700m a premejslim, jak hodne na tezko mam jit, pac se tam budu muset navecer vydrapat (zena me hodi pobliz) a druhej rano se budu vracet na chalupu vyletem asi 10km .. normalne bych sel na tezko (tzn full-frame), coz je cca 15kg bez vody se stanem, baglem a vsema kramama .. jsem ale po zlomenine te cesky a furt me boli to koleno, tak laboruju, ceho se na sobe a kolenu mam dopustit
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 28, 2023 9:55

to mam ja, eq 24 - 200 takze mi vetsinou staci jedno :D v tomhle mam rada olympus, vazi to pul kila a je to:D (ale ja zas proti vam nejsu fotograf, takze u me to je s rezervou, ale na univerzalnost mi vyhovuje).

sirokac bych nekdy chtela vyzkouset, ale neznam nikoho kdo by mel a pujcil

ntz
tak asi s rozumem, at to neprezenes a neco nekde z unavy neodejde
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 10:00

Mawenzi píše:tak asi s rozumem, at to neprezenes a neco nekde z unavy neodejde


presne !!! kdybych si z unavy rozflakal fotak a nebo nejaky sklo, tak to by me omyli :D ..

co mas presne za fotak a presne za sklo ? Nejakej ten olympus om-d m10 ? To je superlehouckej idealni stroj na vylety
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 28, 2023 10:19

mam oly e-m1 protoze se mi s mejma rukama lip drzi (dela mi problem uzkej silnej stisk), em10 jsem zkousela jako mensiho cestovniho brachu ale proste to neudrzim. nosim to na popruhu od batohy a je to docela pohodlny na noseni, dohromady asi 1100g a m.zuiko 12 - 100 f4 (nekdy beru zuiko 4/3 12-60 f2.8-3.5),

byste se zasmali, na velikonoce mi ale do smichu nebylo, sem si asi manipulaci v rukavicich nejak povolila zamek objektivu a pak sem kus "bezela" za klukama, co mi utekli, tak su zvykla si sklo pridrzovat u toho, a pak sem si chtela neco vyfotit, odhaknu fotak z drzaku a jen vidim jak objektiv obloukem leti na mostek pres potok, jak po dopadu se oddelila clona a ja jen brzdila sklo ocima, at zustane na tom asi metr sirokym mostku.. zapadlo mezi sprusle a me prani bylo vyslyseno :D nastesti sem kvuli mega hnus predpovedi mela tu 12-60 a zda se, ze to prezila :D (jako nekdy je to odolnejsi, nez bysme cekali). jako mela sem v tu chvili malem infarkt :D:D pac nezamestnany sice maj hodne volnyho casu, ale zas nemaj penize, aby mohli napravovat skody :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 10:34

om-1 je dobrej fotak ... s tim se daj udelat slusny fotky, o nekolik levelu jinde nez s nejlepsim mobilem ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 28, 2023 10:46

om-1 fakt nemam :D ale kdyz mi nekdo da 60 tisic tak si ho klido koupim :D
mam e-m1 ale nestezuju si a je to za me fajn stroj chytrejsi nez ja :D

sem 2014 resila zda prodam 4/3 skla kdyz sem mela asi 2 roky starej lumix, kterej zlobil ale mela sem ho za smesnou cenu a skla dokoupila, jestli jit do jinyho systemu (ocumovala sem tenkrat hodne ruzny tela a moznosti) a naskytla se skvela bazarova nabidka, tkere neslo odolat... jak se mi za tech skoro 10 let hodne zhorsili ruce, su dneska rada, ze mam malej fotak a lehky skla, protoze treba kamosovu nikon d90 s 18-200 nebo tak nejak sklem mam fakt problem tahat v ruce a co mi jednou pujcil FF tak to je tak velky, ze ho rukou ani neobemknu na grip tak, abych ho mohla drzet jednou rukou, kdybych ho teda unesla :D z toho fotaku sem po 10 fotkach mela pocit, ze ho necham v prvnim prikopu, i kdyz nektery fotky uplne jinej level nez z olyho... jiny, takovy ty co mi prijdou ze sou dycky hnusny, byli hnusny i z ff tak su vlastne v klidu, ze mam dostatecnou techniku pro moje potreby ze me bavi si s tim hrat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 10:50

@Lipon .. me nejvic stve tahat ssebou na ty kopce vodu ... potrebuju cca 3 litry na vecer a rano ..
@Mawe - preklep, myslel jsem e-m1 ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 28, 2023 19:02

Etheric: Co jsem četl, tak stativ by měl mít váhu minimálně jako foťák, který na něm bude. Když jsem jej asi tak před osmi lety vybíral, tak to byl nejlehčí stativ, který byl ale zároveň promyšlený, že to není jen držák, ale má různé vychytávky a jde složit do malých rozměrů. Ale dnes už by se možná dalo sehnat něco lepšího. Tehdy asi taky, ale zase jsem měl omezený rozpočet. Zkusím mrknout, co se teď prodává. Já jej po x letech vyhrabal ze skříně, abych měl na co dát tu dirkovou komoru. Jak jsem přestal fotit na analog, tak jsem postupně i přestal fotit.

Jak píše Mawenzi, tak mě baví ten proces focení asi více než výsledná fotka. Baví mě vymýšlet kompozice, čučet do hledáčku nebo na matnici, dávat filtry, proměřovat scénu, nastavovat páčkama časy, otáčet kličkama, navíjet film, atd. Pak čekat, jak vyjde negativ a co na něm bude, prohlížet ho proti světlu. Zkoušet různé filmy. Atd.

Řešením je ještě pořídit nějaký dálkoměr, se kterým jdou udržet i delší časy a k němu jen nějaký maličký stativ na zem nebo monopod, které se prodávají, ať mám kdyžtak aspoň něco. Nebo netahat stativ vůbec a fotit je když to půjde, což ale úplně optimální není konkrétně při focení přírody, když se používají větší clony, malá isa, fotí se v šeru lesa nebo chce člověk delším časem nechat něco rozmazat.

Do toho se mi vůbec nechce tahat nějaké tři nebo čtyři kila navíc kvůli focení. Odlehčil jsem kvůli tomu, aby se mi chtělo někam vůbec chodit, protože ten náklad na zádech mi to vždy dokázal zprotivit. Ale zase fotografování je další motivace taky na ty cesty vyrážet, protože já nějak potřebuji mít na té cestě motivaci proč tam jdu. Váhu té fotovýbavy řeším kvůli třeba týdennímu vandru, kdy to budu tahat celou dobu. Na výlety na jeden den nebo přes noc bych to tolik neřešil a ty 3-4kg by se dala zkousnout.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Kjuba » pát dub 28, 2023 19:34

Dromedaro píše:Chci se zeptat těch, kteří to myslí s focením vážně, jakou jsou ochotni s sebou tahat váhu fotovybavení. Jsem propočítával tu váhu foťáku, k němu nějaké doplňky , stativ a vychází mi to na tři kila, z toho je stativ kilo a půl... tak nevím, jestli se na to nemám vysr.. a hrát si jen s mobilem. Tim úplně zabiju to odlehčení výbavy.
Jsem ochoten tahat přesně tolik, kolik potřebuju na to, co, jak a kde chci fotit. Pokud tam jedu autem je to jedno a mužů mít plný kufr krámů. Pokud na jednodenní výlet, tak tělo, 3 objektivy a stativ. Pokud na třítýdenní trip v Nepálu, tak mobil.... :-)

Ale je pravda, že čím je člověk starší, tím menší nálož je ochoten tahat. To RBčko už vozím víceméně jenom v autě. Pokud chci středoformát, tak místo RB67 beru Hasselblad 500 C/M s 80tkou Planarem nebo Distagonem 50. To se nese snadno.

Navíc čím dál víc si vystačím s minimem. Tělo, jeden objektiv, baterky/film, stativ. Čím víc krámů, tím víc to člověka rozptyluje. Furt přemýšlet jaké ohnisko, filtr....

Pokud chceš odlehčit, tak Ti doporučuju třeba kombo Pentax Spotmatic F, k tomu SMC Takumar 50/1.4. Tahle kombinace váží cca 850g. K tomu nějaký plastový obyč malý stativ. To musí vážit tak 1.5kg v pohodě. Expozimetr buď odhadometricky nebo pomocí mobilu a aplikace. Ten máš s sebou stejně.

Ten Spotmatic je plně mechanický, v případě potřeby s ním zatlučeš stanový kolíky a nic se mu nestane. Je spolehlivý, funkční a má dobrou ergonomii. Navíc je i pěkný.

A k němu se dá použít plno starších M42 skel. Třeba ty Takumary, hlavně Super Takumary nebo SMC (Super Multi Coated) Takumary jsou levné, nádherné objektivy. Navíc jsou mechanicky skvostné. To se fakt nedá jinak říct. Jsou to desítky let staré věci, které fungují mnohem lépe, než drtivá většina dnešních moderních objektivů. To se nedá srovnat. Mechanicky teda určitě. Opticky budeš myslím dost překvapen.

Pokud nechceš 50tku, ale něco širšího, tak třeba 35tka.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 28, 2023 19:48

Dík za tip. Mrknu na to.
Mně na většinu věcí, které fotím, přijde nejlepší 35mm. Jiné objektivy používám zřídka. Expozimetr v aplikaci už jsem objevil a používám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4381
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » pát dub 28, 2023 19:57

Tady příklad. Ať víš o jakých penězích to je:

https://www.ebay.com/itm/364189141856?m ... &media=SMS

A tady jeden s SMC 55tkou za 20 USD:-)

https://www.ebay.com/itm/394587429169?m ... &media=SMS
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pát dub 28, 2023 22:32

ja uz jsem sem dal odkaz na spousty svejch fotek .. muzu teda videt nejakou fotku od vas, abych mel zhruba predstavu, co cem se bavime ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Pokec o focení

Příspěvekod Kjuba » sob dub 29, 2023 6:23

Pokud je to na mě, tak se tu nebavíme o fotkách, ale o tom, že Dromedaro hledá něco lehkého kinofilmového, co se mu nepronese, když odhlehčil svou outdoorovou výbavu. Alespoň já jsem to tak pochopil.

A píše, že nejvíce fotí přírodu na střední širokáč 35mm. Proto moje rada. Sám jsem ten foťák měl a byl jsem s ním spokojený.

Pokud narážíš na to, že se tu bavím o focení a nemám tu žádný odkaz na svoje fotky, tak to už jsem tu taky někde dříve vysvětloval. Nemám tu odkazy, protože veřejně je nevystavuji. Já fotím většinově pro sebe do šuplíku nebo pro lidi z mé sociální bubliny. Fotku dávám často třeba i jako dárek. Většinou řádně adjustovanou, třeba s věnováním. Fotka patří na zeď, ne do PC. Tam je mi k ničemu. Ale mám nich v PC samozřejmě spoustu. :-)

Nechci Tě podezírat z kádrování, ale pokud by jsi náhodou chtěl rozjíždět úvahy na téma, že to je divný, že diskutující v tomhle vlákně sem nedají jedinou ukázku své práce a vyvozovat z toho nějaké závěry, tak za mě s tím vůbec nemusíš začínat. Už to tu bylo několikrát a nikam to nevede. Připomněl bych tu slavná slova p. Hrušínského....

"Milý pane, já nejsem nikde registrován, takže já si můžu malovat co chci a jak chci" :-)

Jen upozorňuji, že název vlákna přesně vystihuje to, co tady děláme. Na prezentaci svého porftolia můžeš vytvořit vlastní vlákno, pokud tady už takové není.
Naposledy upravil Kjuba dne sob dub 29, 2023 12:07, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru

cron