Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pát kvě 27, 2022 21:21

Dromedaro píše:To ani nemusíš se nějak rozepisovat...


kdyz uz me takhle drazdis :), tak se rozepisu jen s par vecma ... ergonomie Nikonu i Canonu je zalozena na dvou dial cudlicich (koleckach), ktery pouzivas na prave ruce palcem to zadni a ukazovakem to predni, vsechno co udelas vidis typicky v OVF/EVF (optical/electronical viewfinder) a nemusis davat fotak od oka .. Fuji ma na vse "dedicated" dial a defakto te nuti fotit hrozne moc vse na automatiku .. tzn clonu nastavujes na tom malickem objektivu kroucenim s pomocnou packou (desne neprakticky, zvlast pro velkeho chlapa s velkejma rucema), ISO nastavujes uplne wtf koleckem povytazenim a otocenim kam potrebujes, malinka pismenka, v seru to vubec neni videt, cas je na tom stejnem kolecku a ma to stejny problem (neni to nijak podsvicene - ja teda ale fotim v A modu (Aperture priority), takze me cas zily netrha) a samostatne extra kolecko je i pro exposure compensation - opet na oku nepouzitelne a s malejma cislickama, co se blbe lusti .. Fuji neumi nastavit back-button focus, takze musis furt fokusit na spousti, fuji ma - a to je extra LOL - jeden jedinej mod bracketingu, proste 3-fotkovej bracketing a nic jineho a neda se ani nastavit ten step toho bracketingu, fuji ti neukaze fotku v nahledu dokud nezapise z cache fotky na kartu (tohle je extra sick), minimalne moje x100f bud nema a nebo ji ma nejakou mizernou env.sealing, moje x100f nasava sklem dovnitr docela dost prachu, takze kdyz hodne fotis, tak musis nechat jednou za cas vycistit sensor - cena je 1500, leda bys to cely rozebral sam ... a urcite bych mohl pokracovat jeste dal ..

fotky to foti urcite pekny, to ale foti skoro kazdej soucasnej fotak vcetne low-end kategorie .. ja osobne si myslim, ze pro koupi x100 musis mit nejakej dobrej duvod jako napriklad ze jsi hipster, mas plnovous, kratke kalhoty a barevne ponozky kazdou jinou ... ja si fuji koupil kvuli streetfoto (ktere nakonec prakticky stejne nefotim) a kvuli tomu, ze se to vejde do kapsy a muzu vsude chodit s fotackem protoze nemam smartphone (mam dumbphone bez fotaku)

a priste me prosim uz neprovokuj ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 29, 2022 15:50

tak sem si vyzkousela jaky to je nejit fotit kompaktikem se zoomem ale takovy mobilni jednoohniskovy pokus a je to DESNY! jakoze fakt, ja to nechapu jak to nekomu muze stacit to jedno ohnisko :D kdyz chci zazoomovat motyla priplizenim tak odleti, ze jo... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 29, 2022 18:23

Teď nevím, jestli mám odpovídat zde nebo v pokecu o focení, abych tedy vlákno dál neplevelil.
Je fakt, že když něco pročítám a jsou tam věci, kterých se to vlákno netýká, tak mi to vadí, protože to znepřehledňuje a zdržuje.

Bruca píše:Dromedaro - kdybys něco historického chtěl, mám tu zenity i s fotopuskou ;-)

Díky za nabídku, ale už se tomu nevěnuji a svoji sbírku rozprodal, což mě teď u některých kousků štve, ale co už. Byly doby, kdy bych po tom skočil. Konkrétně fotopuška mě kdysi lákala ke koupi. Ale focení na filmy a vlastní zhotovování fotek stálo dost peněz a času.

ntz To, co popisuješ u canonu a nikonu, tak ten princip ovládání a zobrazování jsem měl u té moderní zrcadlovky na kinofilm Nikon a bylo to fajn na ovládání. Naopak ten popis Fuji mě moc nepotěšil. Hlavně třeba to nastavování clony na maličkém objektivu pomocí páčky. U kinofilmových dálkoměrů jsem díky tomu měl často na fotce prst, protože mám velké ruce a při nastavování mi často vlezly před objektiv.
Tu fuji právě chci právě třeba na street, protože je nenápadná a má být i tichá, což je také můj požadavek, aby nebylo slyšet fotografování v tišších prostorách. A pak ji také díky svým malým rozměrům můžu nosit u sebe pro strýčka příhodu, což se mi u těžších a rozměrných zrcadlovek nechtělo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 29, 2022 18:27

dromedaro
dneska umi dost modernich fotaku elektronickou / tichou/ zaverku takze to by ti mohlo pripadne pomoct ve vyberu, kdy si vlastne pak muzes klidne koupit nejaky mensi telo/setak a s el. zaverkou to je tichy a mas to. (taky nevim, kam to mam psat)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod sobb » ned kvě 29, 2022 21:04

OK, fotopokec poslední doby jsem z odpadního vlákna tedy přesunula kam patří.

Mawenzi píše:taky nevim, kam to mam psat

Tohle je celkem jednoduchý, stačí najít odpovídající vlákno, a do něj odpovědět s citací, kterou zkopíruješ z toho původního vlákna. Případně pro přehlednost dopsat, že je to odjinud.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 0:31

Idealne s odkazem na citovany prispevek. Treba takhle:
Mawenzi 29.05.2022, 21:04 píše:taky nevim, kam to mam psat
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 30, 2022 6:00

Mawenzi píše:dneska umi dost modernich fotaku elektronickou / tichou/ zaverku

Jo, díky, o tomhle už jsem se dočetl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte kvě 31, 2022 13:45

ntz - co jsi nakonec bral s sebou? A co bys příště nebral (if applicable)?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 15:21

Nakonec jsem ssebou vzal D7200 + setovej nikon 18-140mm protoze to je defakto ten nejlehci set co jsem schopen dat dohromady a mam (po zapocteni crop factoru 1.5x) s nim cca 27-210mm focal length .. stativ jsem vzal takovej lehouckej 1kg cestovni .. dohromady s baterkama a insertem do batohu to mela asi 3.5kg

nakonec jsem ale prakticky vubec nefotil, protoze furt chcalo a vubec ... zato jsem vstaval 4x rano v 5:10, abych chytnul nejakej vychod slunce a ani jednou se nepodarilo protoze rano vzdy byla na obloze deka a slunicko nebylo vubec videt .. tahle fotka (uz jsem drive postoval) je klasika .. vstal jsem rano v 5 abych chytnul slunicko nad horama a takove to zlute ranni svetlo, byla ale 100% deka, takze tuhle fotku jsem poridil az pozdeji v 8:36 kdyz se na chvilku udelal dira v mracich a je na ni uz akorat takove to tvrde bile nezazivne svetlo pac slunicko je uz dost vysoko

normalni po cesku chodim spis s D810 a s 16-35, 24-70 a 70-200 "holy trinity" setem a s normalnim stativem (mam Manfrotto (MT190X3 + MHXPRO-BHQ6 == 2.5 kila), tenhle set (jen fotak, objektivy a stativ bez niceho jineho) ale dohromady vazi ~6.5kg, takze na do batohu na trek si beru D7200 + 18-140 + travel tripod coz ma dohromady ~2.3 kila (to kilo do tech 3.5 udelaji filtry, case do batohu, nahradni baterky, nejake male cisteni, atd)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte kvě 31, 2022 16:04

zvažuju totiž co vzít na Island
tělo mám jedno (D780), zatím jsem měl představu 16-35/f4, 50, 70-210/f4 a lehkej cestovní stativ, náhr. baterku, CPol + ND filtry
u toho telete jsem trochu na vážkách, ale co jsem zatím koukal na krajiny, co budou po cestě, tak by se asi šiklo, lehčí mám jen fix 85/1,8 a to je trochu krátké
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 17:34

jde o to, co tam budes delat, jestli tam jdes trekovat s baglem a ukusovat desitky kilometru nekdy v terenu a nebo jestli si tam jedes pofotit .. ja jsem zjistil, ze na ten lehkej stativ co mam se prakticky neda fotit dlouha expozice (treba s nd filtrem - neco typu 3 sekundy a vic) kdyz fouka vitr ..

set 16-35 + 50 + 70-200 mm mi pripada docela OK, nicmene dve poznamky

ad.ultra-sirokac (16-35)) na tohle sklo se blbe foti nejake vzdalenejsi vistas ... na siroky sklo proste potrebujes / chces megasilny popredi (co je v okruhu par metru) a pozadi potrebujes docela blizko, protoze ty siroky skla vyvolavaji negativni compression (vzdalene objekty vypadaj jeste mensi a dal) .. ten nulovej bod je cca kolem 50mm .. na islandu je spousta zajimavejch mist jako ta bublajici jezirka, kde bys ten sirokac mohl dobre pouzit .. navic ja mam nikon 16-35mm taky takze to sklo znam a od 24mm vejs tam hodne klesa kvalita obrazu, takze defakto to sklo je pouzitelny (alespon podle mehoho nazoru) 16-24

ad.prostredek (24-70)) Tohle bych rekl ze je proste porad nejvic pouzivanej rozsah, pokud fotis s nejakym vzdalenejsim pozadim, takze jenom ta 50mm by mi prisla malo ... proto jsem se nakonec rozhodl ze pojedu radsi s DX fotakem a se zoom objektivem co mi da plnej rozsah 27-210mm
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte kvě 31, 2022 19:28

O specifiku (ultra) wide vím.

Měl jsem od Škody půjčené na víkend Nikony 16-35 a 14-24 a ten 16-35 mi vyhovoval víc, i kvůli možnosti filtrů (ND) a nižší váze.
Mám ještě pevnou 24, ale to je někdy málo.

Jdeme s rodinou trek, takže čas na focení bude, cestou i odpo / večer v kempu.
Střed mám pokrytý 24-70/2,8 a takovou kravku se mi fakt tahat nechce. Proto ta 50. A 70 je už na teleti. A pod tím bude 35 na dlouhém konci širokáče.
Já tedy zhoršení kresby na 24-35 nepozoroval. Měl jsem půjčený Nikon 16-35/f4 AF-S poslední verze.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 20:16

Lipon píše:Měl jsem půjčený Nikon 16-35/f4 AF-S poslední verze.


Nikoni 16-35 je jenom jedna verze ;) ... jinak 16-35 + 50 + 70-200 neni spatna kombinace ... 24-70 f/2.8 je fakt tezky sklo, ktery by se mi na vejletu co by byl spis trek a nebo obecne vejlet s rodinou taky nechtelo tahat .. ja jeste obcas delam, ze pouzivam D7200 + FF 24-70 f/2.8 (po prepoctu cca 35-105mm) protoze to je super uzitecnej rozsah, prijde mi, ze lepsi nez 24-70 na FF ..

cim dyl o tom premyslim, tim vic se mi libi ta kombinace 16-35 + 50 + 70-200 .. zase na druhou stranu, na foceni krajiny neni potreba nic extra .. jen pro zajimavost .. mam starej set D5100 + plastovy lehoucky 18-55 a 55-200 (celej set ma cca 1200g dohromady) a sem se muzes kouknout na uroven detailu, co se da z ruky zachytit na plastovej setak na stary D5100
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte kvě 31, 2022 22:31

Tak nevím, mám pocit, že jsem někde četl, že Nikon dělal od nějaký doby verzi s nějakým vylepšeným nano coatingem skel.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 23:27

Lipon píše:Tak nevím, mám pocit, že jsem někde četl ...


pokud se bavime o tomhle sklu, ktere vlastnim taky, tak bych rekl, ze se nezmenilo a furt ho delaj to same (alespon co se tyce oficialniho oznaceni) ... co se tyce MTF, tak na pseudo-MTF se muzes kouknout tady (a nebo vyguglit mtf chart primo od nikonu) ..

jinak abychom se vratili zpet k tematu jake fotaky ssebou:

ja proste rozlisuju co jdu delat .. pokud jdu nekam ciste fotit, tak jdu typicky sam, nemusim se na nikoho ohlizet a beru si svou fotovybavu vetsinou v te "tezke" verzi .. pokud jdu na vylet, typicky s nekym a hlavni cil te aktivity je nekam jit, nekde vyletovat, tak si (v zavislosti na trase) vetsinou beru nejakej odlehcenej set, protoze ten tezkej set se mi nechce tahat - stejne bych na to nemel cas .. mam dva (spise tri nebo ctyri kterejma aktivne fotim) hlavni sety

D810 + 16-35 f/4 + 24-70 f/2.8 + 70-200 f/4 - tohle je nejtezsi a nejlepsi set, paradoxni s nim fotim posledni dobou nejmin
D7200 + Tokina 11-20 f/2.8 + 18-140 - tohle je lightweight set, kdyz jdu na vylet nebo cestuju, beru tohle
----
D5100 + 18-55 VR + 55-200 VR - tohle je lehouckej set na niceni, beru si to treba na vodu, nebo na kolo
Fuji X100F - tohle mela bejt moje "daily camera" kterou budu vsude nosit pac nemam chytrej mobil
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 1, 2022 10:18

apuka
nakonec si e-m10 nenecham a necham si penika...

to ostreni v horsich svetelnych podminkach je traga a vlastne se to i dost blbe drzi, kdyz mam zrovna den, ze me hodne boli ruce, jak to nema grip ale zaroven je to uz vetsi i tezsi...

penik je malinkej, vetsi objektiv se na nej ani s PD drzakem nevejde, takze absence hledacku nakonec tak nevadi, protoze na 14-42 me proste v podstate neomezuje a vejde se treba do kapsy u bundy.

em10 i s tou 1442 je vetsi a tezsi a hur se drzi kvuli vaze, takze... nevim asi uz proste moje casti tela nemuzou mit nic mezi pohodlnym gripem nebo par gramovou plackou..

jinak asi az na to pomaly ostreni a nekompatibilitu s mejma koncetinama je to uplne super telo, dostatecny na vse co bych si mohla prat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » stř črc 20, 2022 12:17

tak jen krátké resumé - měl jsem s sebou nakonec D780, 16-35 f/4, 50 f/1,8, 70-210 f/4 a karbonový cestovní stativ, filtry a náhradní baterku, váha asi někde ke 4 kilům,
krom stativu vše v pistolové brašně na břiše + přídavná pouzdra na objektivy

využil jsem všechny objektivy, nejvíc asi tu 16-35, tu 70-210 pak hlavně 3. den treku, kde se jde skoro celý den černou pouští a placka kolem dokola + nějaké detaily ledovcových splazů, jinak moc ne
čas na focení byl, buď jsem holkám kus poodešel a během focení mě došly, nebo jsem fotil a pak je došel
na výletech už jsem jim dával dopředu klíčky od auta, ať se jdou ohřát a došel později :-)

občas jsem ty krámy trochu proklínal, ale co jsem zatím dělal první probírku z karty, tak něco asi vybrat půjde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » stř črc 20, 2022 12:50

Mawenzi píše:to ostreni v horsich svetelnych podminkach je traga
Nejak jsem si predtim prehledl Tvuj prispevek...

To je zvlastni, ja jsem s M10 a 14-42 ostril bez problemu dokonce i "vzadu zastrcene" postavy v "jeskynce" v katedrale v Kolyne na Rynem. Na 6400 ISO a cas asi 1/3 vteriny na max. otevrenou clonu. To jsou, myslim, docela bidne podminky. Stejne tak i venku.
Spise byl problem s ostrenim malo kontrastnich veci - coz muze byt mozna i Tvuj pripad, venku, kdyz je min svetla, casto je taky dramaticky propad kontrastu mezi vecmi. S tim si zaostreni poradi hur - ale to je podle mne slabost kontrastniho ostreni, u jinych podobne ostricich fotacich to jine nebude, tam je Oly celkem na spici. S plnohodnotnymi zrcadlovkami s fazovym ostrenim se to srovnat ale vubec neda, ani s bezzrcadlovkami s hybridnim ostrenim (ty jsou ale vetsinou v jine cene).

Taky je ale klidne mozne, ze moje kombinace fotaku a objektivu (vse prvni generace) spolupracovala skvele, ale bud jina kombinace nebo i jen kombinace jinych kusu je na tom hur. Asi tak, jako moje kombo spatne zvlada ostreni na casy 1/250-1/320 vterin, tam jsou fotky casto rozostrene po celem obrazu.

Samozrejme, pokud Tobe chybi ten grip, nema smysl si jej nechavat. Tak at Ti PENik slouzi dobre dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř črc 20, 2022 13:49

Lipon píše:tak jen krátké resumé ..
A nemas teda nekde par fotek ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 20, 2022 14:04

lipon
litoval bys kdyhys ho nemel, i kdyz 4kg to fakt smekam, ja bych nedala a nebyla ochotna nosit ani 2 ale nastesti ja nefotim tak ahy me nekdy napadlo toho tahat vic, nez mam:D

apuka
jeta em10mk2 cca 4500 a em1 6500... rozdil je velkej ale vlastne ani ne. na horsi se proste zvyka mnohem hur, peniku to odpustim protoze je malinkej, lehkej a s automatickou krytkou vlastne takovej jednorucni kompakt... je tak malej a lehkej ze grip nevadi, ale em10 uz je vetsi a vlastne tam chybi. pouzivat s penikem tele by me nenapadlo, s em10 uz by to mohlo byt fajn ale... takze je dost otazka, zda do "nahradniho" tela nakonec jit. urco ne do em10, ackoli si ho velice dobre dovedu predstavit jako univeralni obecnej fotacek, kterej toho dost umi a v rodine udela dost radosti... kdyz neni clovek zvyklej na lepsi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » stř črc 20, 2022 14:44

ntz: zatím ne
zatím jsem za týden jen vytřídil odpad a probral, co by stálo za vyvolání
část je snímaná jako trojsnímkový bracketing, to taky zabere čas vyvolat a poskládat

nemám hotovo ještě ani z Faerů z června, jen single expozice; bracketing, panoramata a bracketová panoramata ještě ne
a jelikož se s těmi skládanými bracketingy zatím učím, jde to pomalu; zatím jsem našel soft, co to umí a není to Lightroom

mawe: tak to zcela určitě :)
však mě to štvalo jen někdy, dokud nepřišla nějaká pěkná scéna, která stála za fotku

jak už psal ntz výš, když se jde jen na focení, tak full výbava váží o dost víc; bez stativu má batoh třeba i kolem 7kg, bunda, svačina, pití a už se to blíží 9
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 20, 2022 14:45

lipon
clovek pak prestava litovat ze to neumi :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř črc 20, 2022 15:54

Lipon píše:zatím jsem za týden jen vytřídil odpad ..


snazis se se mnou v pomalosti zpracovavani fotek nejak soutezit ? To se mi nelibi ... nejpomalejsi jsem ja
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » stř črc 20, 2022 19:17

Je spousta dalších aktivit, které mají aktuálně přednost. Třeba hospoda s kamarády, kterým děcka taky odjela na tábory, k babičkám atd. :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » stř črc 20, 2022 21:55

chapu ... moct si dojit do vycepu a nerusene tam lit zrzatou vodu se nepostesti kazdej den ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2022 8:50

Lipon píše:zatím jsem za týden jen vytřídil odpad a probral, co by stálo za vyvolání
To je paradox doby. Pred 30-ti lety bychom napsali opacne - "zatim jsem za tyden jen vyvolal (negativ) a probral, co by stalo za udelani (fotky)". :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 0:11

dneska jsem si udelal po praci malou prochazu ... predpokladam, ze tuhle vyhlidku vetsina asi pozna .. ackoliv na tech 16mm je to tezsi poznat neb ten zaber je fakt sirokej ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2022 4:53

ja se necham poddat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » úte srp 30, 2022 5:42

Mám pocit, že tam jsem nikdy nebyl. Což je dost pravděpodobný, pokud je to provařený místo, na ty nechodim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » úte srp 30, 2022 8:15

zkusim od boku, Říp?

chromá hnáta má i svoje "pozitiva", dost se mi vyprázdnil víkendový kalendář až někam k listopadu, tak jsem konečně dodělal fotky z Faer a Islandu, příští víkend zkusim vybrat nějaké na tisk na A4 a A3
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru