Digifotoaparát - malý, lehký, odolný, levný...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod djx1 » sob lis 17, 2007 1:10

Jednou jsem to resil. Nakonec pritelkyne dostala nejakeho pidi Nikona a je spokojena. Ja taham obcas pet kilo fotovybavy a jsem taky spokojen:-)
Ale kdyz jsem to resil, dost jsem se v tom hrabal a dost lidi mi doporucilo Canona A700. A to i lide, co digitaly moc nemusi. Jen jeden citat pridam:


"Koupil jsem ženě A 700 a jako člen fotoklubu a příznivce černobylky z 6x6 bych na něj mohl nadávat, ale nemám proč. Je fakt použitelný."

Tenkrat jsem ho chtel koupit, ale uz k tomu hold nedoslo.
Jinak zrovna dnes jsem si prohlizel diaky ze Skotska a kam se hrabe digital. To je jinej zazitek, kdyz je na zdi obraz jak krava:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod lamaTor » sob lis 17, 2007 1:20

djx1 píše:Jinak zrovna dnes jsem si prohlizel diaky ze Skotska a kam se hrabe digital. To je jinej zazitek, kdyz je na zdi obraz jak krava:-)


S projektorem žádný problém, jen ta cena je TROCHU omezující..........trochu víc.............. :?
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod djx1 » sob lis 17, 2007 1:58

lamaTor píše:
djx1 píše:Jinak zrovna dnes jsem si prohlizel diaky ze Skotska a kam se hrabe digital. To je jinej zazitek, kdyz je na zdi obraz jak krava:-)


S projektorem žádný problém, jen ta cena je TROCHU omezující..........trochu víc.............. :?


No vidis a ja mel promitacku zadarmo:-)
Ale to je tezky. Ja mam foceni vic nez jen jako foceni. V posledni dobe tim docela ziju, takze si vic cenim foceni na film, kde je videt kazda chyba (diak neoriznes, nezmenis v photoshopu). Srdcem k tomu mam nejak bliz. Je to radost z prace. Clovek tak nejak ceka, jak to dopadne. A kdyz pak na zdi vidi, ze to dopadlo dobre, tak ho to vnitrne docela uspokoji:-)
Ikdyz me obcas tech cca 4kilo navic stve. Proto ta digikrabicka. Ona dokaze udelat dost prace a splni to, co od ni clovek ocekava.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod lamaTor » sob lis 17, 2007 2:17

djx1 píše:No vidis a ja mel promitacku zadarmo:-)
Ale to je tezky. Ja mam foceni vic nez jen jako foceni. V posledni dobe tim docela ziju, takze si vic cenim foceni na film, kde je videt kazda chyba (diak neoriznes, nezmenis v photoshopu). Srdcem k tomu mam nejak bliz. Je to radost z prace. Clovek tak nejak ceka, jak to dopadne. A kdyz pak na zdi vidi, ze to dopadlo dobre, tak ho to vnitrne docela uspokoji:-)
Ikdyz me obcas tech cca 4kilo navic stve. Proto ta digikrabicka. Ona dokaze udelat dost prace a splni to, co od ni clovek ocekava.


Ještě z dob focení s Prakticou moc dobře vím, o čem mluvíš. Ta nedočkavost na to, až budu mít vyvolaný film, vyměřování scény na fotku a snaha o to, aby to co nejlépe vypadalo............Jo, to byla věc. :prayer:
Jenže jsem asi zlenivěl a taky cítil, že mi s analogem něco uchází-u digitálu toho nafotíš hromadu a co se nelíbí prostě smažeš. S digitálem vyfotím spoustu věcí, které bych na film nikdy nedal....Ale to je o těch preferencích, všechno má své + i -.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod djx1 » sob lis 17, 2007 2:30

lamaTor píše:
djx1 píše:No vidis a ja mel promitacku zadarmo:-)
Ale to je tezky. Ja mam foceni vic nez jen jako foceni. V posledni dobe tim docela ziju, takze si vic cenim foceni na film, kde je videt kazda chyba (diak neoriznes, nezmenis v photoshopu). Srdcem k tomu mam nejak bliz. Je to radost z prace. Clovek tak nejak ceka, jak to dopadne. A kdyz pak na zdi vidi, ze to dopadlo dobre, tak ho to vnitrne docela uspokoji:-)
Ikdyz me obcas tech cca 4kilo navic stve. Proto ta digikrabicka. Ona dokaze udelat dost prace a splni to, co od ni clovek ocekava.


Ještě z dob focení s Prakticou moc dobře vím, o čem mluvíš. Ta nedočkavost na to, až budu mít vyvolaný film, vyměřování scény na fotku a snaha o to, aby to co nejlépe vypadalo............Jo, to byla věc. :prayer:
Jenže jsem asi zlenivěl a taky cítil, že mi s analogem něco uchází-u digitálu toho nafotíš hromadu a co se nelíbí prostě smažeš. S digitálem vyfotím spoustu věcí, které bych na film nikdy nedal....Ale to je o těch preferencích, všechno má své + i -.


Mas recht. Proto tahame dva fotaky:-) Ja si tam nekde vzadu blbnu s tim svym naradim a pritelkyne foti na digital:-) No a kdyz me to stve, strcim tu tezkou zrcadlovku do baglu a vezmu si do ruky digital:-)
Klasika je proste o pocitech. Na cestovani je lepsi digital. Ikdyz je zajimave, ze znam spoustu lidi, co hodne cestuji a stejne stale foti na film. Je to zvlastni.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod zonn » pát lis 23, 2007 19:59

Ahoj, vybírám foťák pro dceru, limit 5t. Samozřejmě že u 15.leté dívky hraje design značnou roli. Co říkáte na Olympusy, konkrétně mju760 nebofe280
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod rysy » pát lis 23, 2007 20:52

zonn píše:Ahoj, vybírám foťák pro dceru, limit 5t. Samozřejmě že u 15.leté dívky hraje design značnou roli. Co říkáte na Olympusy, konkrétně mju760 nebofe280


Mam Olympus 725 SW a dost sumi. Vyhodou je ale stabilni pouzdro, ktere toho opravdu hodne vydrzi. Kamos ma Fujifilm Finepix F30 a neda na ni dopustit. Ma sice "jenom" 6 mpx, ale ani pri ISO 800 nijak vyrazne nesumi. Kvalita fotek je opravdu presvedcujici. U www.shopofoto.cz stoji ale neco pres 6000Kc. Cena ale dal dolu nepujde, protoze se jedna o posleni kusy. Nove modely F40 + F50 maji 8 a 12 mpx a podstatne vic sumi :cry: . Kdybych nemel 725 Sw tak bych koupil F30.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Předchozí

Zpět na Fotografie v outdooru